Skocz do zawartości
KaxxL

Gta 4

Rekomendowane odpowiedzi

Zainstalowałem mody z tego tematu http://www.purepc.pl/rozrywka/gta_iv_fotorealistyczna_grafika_to_kwestia_kilku_modow oprócz ostatniego.

 

Gra wygląda teraz ślicznie ale mam mega pop up obiektów. Pojawiają się dosłownie kilkanaście metrów wokół mnie. Jak sobie z tym poradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTA 4 chodziło mi znakomicie. Postanowiłem zagrać w Lost and Damned. Ktoś mi powie czy to normalne, że LOSt chodzi znacznie gorzej? Są spadki nawet poniżej 40 FPS. W GTA IV na tych samych ustawieniach nigdy nie spadało poniżej 50. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, u mnie było na odwrót. Dodatki chodziły dużo lepiej niż podstawa.

 

Ku**. Zaraz sprawdzę Gaya Tonego. Lost chodzi znacznie gorzej niż GTA IV z Niko. Robiłem format. Stery wgrałem te same. Chyba jeszcze raz wgram samą 4 i zobaczę o co chodzi.

 

Jaką masz wersję? Pudełkową czy ze STEAMa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie nie miało to znaczenia (na R7970). Dokładnie ta sama wydajność zarówno w podstawce jak i w dodatkach.

Świetny port :)

 

Pozdrawiam

 

Oj kolego GTA IV sporo przeszedł zanim działał jak teraz. Więc dobrym portem bym tego nie nazwał. Wystarczy przejrzeć pierwsze opinie o grze.  Masa łatek i jak na tamte czasy trzeba było mieć mocnego kompa by to odpalić, a grafika też nie była jakichś najwyższych lotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem od nowa Windowsa 8.1, najnowsze stery i GTA IV. I IV chodzi jak przedtem - idealnie płynnie! 55-80 FPS

 

Dodatkowo wgrałem registry tweaka znanego z ArmA 3 i gra dostała jeszcze lepszego kopa! 65-85 FPS! Głównie spadki są mniejsze! Wcześniej jak nagle odwracałem jadąc samochodem kamerę o 180* to spadki były spore, teraz nawet podczas obracania spadki są znacznie mniejsze! Ogólnie przez większość czasu widzimy większą ilość FPS.

 

Instrukcja obsługi!

 

- Ściągamy plik stąd wciskając przycisk "RAW"

http://github.com/fred41/GimmeMoarFrames/blob/master/GimmeMoarFrames/GMF.exe

- na pobrany plik klikamy prawym przyciskiem myszy>"Uruchom jako administrator"

- w oknie jakie nam się pojawi wpisujemy nazwę naszego użytkownika Windows ( znajduje się chociażby w menadżerze zadań w zakładce użytkownicy) i wciskamy Enter

- restartujemy komputer

 

Oficjalny temat tego tweaka.

http://forums.bistudio.com/showthread.php?177454-a-simple-registry-tweak-for-increased-performance

 

Niech ktoś sprawdzi i napisze o swoich odczuciach.

Edytowane przez Kilokush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj kolego GTA IV sporo przeszedł zanim działał jak teraz. Więc dobrym portem bym tego nie nazwał.

Miało być "Dobry port :)". Zapomniałem cudzysłowów, stąd i problem.

To, że jest on tragiczny to wiadomo od dawna. Wydajność z tyłka wzięta, karty graficzne z większym RAMem wykrywa jakby miały 3 mega, a nie 3 giga, ostatnia misja robiąca problemy na za mocnych kompach (menadżer zadań, zmiana priorytetu, przypisanie tylko jednego rdzenia - te sprawy), menu zależne od starszej wersji flasha (WTF?!) no i jeszcze całkiem gratis GFWL, którego absolutnie nigdy nie udało mi się zmusić do pracy bez przejścia przez ścieżkę pełną bólu i cierpienia (dzięki niemu nie gram już w Dirt 2 - nie na moje nerwy jest instalacja tego shitu od Microsoftu na nowym systemie*).

No i całkiem gratis dzięki bugowi w grze nie mam ballady na 100% ukończonej (podstawkę i The Lost and Damned na szczęście udało się walnąć na 100%).

 

Za parę lat pewnie na nie uda się odpalić tego chłamu(mówię o jakości portu, a nie samej gry) na żadnym PC.

 

*Pamiętacie jak po wyjściu windowsa 8 jedynym który miał problemy z platforma do gier na nim był sam MS? Wszystko inne (STEAM, Origin itd.) działało bez zarzutu...

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no panowie to są jakieś jaja. Specjalnie kupiłem oryginał na Steamie i dodatki EFLC chodzą tragicznie. Na początku było 80-120 FPS a po 10 minutach grania spadło do 40-55 FPS. Tragedia. GTA IV chodziło u mnie na tym samym sprzęcie znacznie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko Fraps pokaze mi FPS w grze czy idzie jakos to odpalic z poziomu gry?. Bo nie wiem czemu ale jak zapuszczam Test w grze to wywala mi w pewnym momencie tego testu. Albo to spowodowane jest przez zainstalowane mody albo ta gra tak ma

 

Wysłane z mojego HUAWEI P6-U06 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem DirectX'a z lokacji EFLC i przełączyłem tryb zarządzania energią na maksymalną wydajność i teraz EFLC chodzą tak jak IV czyli bardzo dobrze. Pogram trochę i zobaczę czy nie będzie spadków po paru godzinach gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę przypisywać klucz GTA 4 do Windows Live? Nie da się bez tego [ciach!]a grać?
Czytałem że w przyszłym miesiącu mają to w ogóle wyłączyć, co wtedy się stanie z przypisaną grą?


Dobra, ogarnąłem lokalny.

Edytowane przez JROX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu problem rozwiązany! Musiałem stworzyć plik w notatniku w folderze z grą tam gdzie jest exe o nazwie "commandline" i wpisać w nim komendę. 

 

-memrestrict 629145600
 
Teraz jest zazwyczaj 70-120 FPSów. Bardzo okazyjnie spada poniżej 60.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ty to zrobiłeś?

U mnie IV rzadko kiedy zbliżała się do 60 klatek. (żeby nie było wątpliwości - przeważnie miałem ok 45fps choć spadało też niżej)

Edytowane przez hot_lopez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś się orientuje w kodach? wiecie jakieś szczegóły? znalazłem stronę tylko klucze.inexus której jestem pewnien. Ktoś wie coś na temat innych jeszcze?

Poczekaj na kolejną wyprzedaż STEAM. Zawsze można wyrwać czwóreczkę z oboma dodatkami za jakieś śmieszne pieniądze. Sam tak kupiłem bo było taniej niż kupienie samych dodatków do wersji premierowej którą posiadałem :D

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jak w temacie mam gta 4 i maly problem z wgraniem ów autobusu w wersji przegubowej ;x pobralem wersje ktora automatycznie sie instaluje lecz niestety busik jest w polowie ;/ 

na przegubie sie konczy i tyle xd

Jest ktos wtajemniczony tutaj :) ? z gory bardzo dziekuje jestem wielkim fanem komunikacji !

Pozdrawiam.

https://www.youtube.com/watch?v=yzbJpYtWXjE#t=86

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Nie wiem czy ktoś się z tym spotkał, ale mam i5 6600K i nie mogę odpalić GTA, wyskakuje jakiś błąd dotyczący obsługi procesora, oraz komunikat, żebym zaktualizował bios? 

Mam GTX970

Win 7 64 bit

16GB Ram DDR3

Czy dam radę odpalić grę? Czy mam o niej zapomnieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Nie wiem czy ktoś się z tym spotkał, ale mam i5 6600K i nie mogę odpalić GTA, wyskakuje jakiś błąd dotyczący obsługi procesora, oraz komunikat, żebym zaktualizował bios? 

Mam GTX970

Win 7 64 bit

16GB Ram DDR3

Czy dam radę odpalić grę? Czy mam o niej zapomnieć?

 

DO uruchomienia GTA IV musisz wgrać masę rzeczy. Gdzieś dawałem listę w tym temacie co jest potrzebne. Chodzi o wszystkie Visual Studio C++ itd. 

 

http://pc.gamespy.com/pc/grand-theft-auto-iv/1185388p1.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...