Skocz do zawartości
KaxxL

Gta 4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Chciałbym zapytać czy są jakieś łatki/patche usprawniające grę które od razu warto zainstalować? Kupiłem nowy komputer, pożyczyłem grę od brata (Oczywiście oryginał :P) i chciałbym aby gra chodziła jak najpłynniej bo wiem, że wymaga naprawdę silnego sprzętu...

 

P.S: Na jakie detale i płynność mogę liczyć grając na komputerze z mojej sygnaturki?

 

Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kamery to fakt, że steruje się nią z początku dziwnie w porównaniu np. do sa, ale po pewnym czasie można się przyzwyczaić (tak samo jak w Dead space). Mod na przyczepienie kamery byłby naprawdę beznadziejny, ja bez obracania kamerą nie mogę jeździć samochodem, bo nie widzę co jest na zakręcie.

 

Co do taktowania, to szczera prawda, sam odczułem pewną różnicę, po zmianie z 2,7 do 2,73 O.o, a przy 3 jest naprawdę miło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Chciałbym zapytać czy są jakieś łatki/patche usprawniające grę które od razu warto zainstalować? Kupiłem nowy komputer, pożyczyłem grę od brata (Oczywiście oryginał :P) i chciałbym aby gra chodziła jak najpłynniej bo wiem, że wymaga naprawdę silnego sprzętu...

 

P.S: Na jakie detale i płynność mogę liczyć grając na komputerze z mojej sygnaturki?

 

Pozdrawiam ;)

Po pierwsze zainstaluj service paka 3, zrób defragmentację dysku, zainstaluj najnowszego patcha 3 (mi na nim gta4 chodzi najlepiej), po za tym podkręć procka. Co do tego na jakie detale możesz sobie pozwolić, to rozsądnie 1280x1024, tekstury medium reszta high, inne duperele na ok 50 i będzie całkiem fajnie biegać, ja na takich ustawieniach gram i chodzi całkiem dobrze. A że ty masz trochę lepszego kompa pewnie będzie chodzić lepiej. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A orginal jest?

Tak oryginał.

Wgrywałem nawet najnowszego patcha i to samo.

Defragmentacja nic nie daje. Mam Viste x64 z service packiem 1.

 

EDIT:

Ok już jest w porządku. Chyba ten patch zadziałał, dzięki.

Edytowane przez Włodi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Low, w porywach do medium.

Chyba kpisz... Ja gram w medium/high a rendering very high

widok - 10

widok szczegółów - 12

liczba aut - 25

cienie - 4

1152*864

, a on ma grać na low/medium :blink: ?

 

Podciągnij tego proca co najmniej do 3,3ghz i będzie dobrze :D. W tej grze największe znaczenie ma procek..

 

Jak ten nowy patch?

Edytowane przez david11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patch przetestowany.. Nie wprowadzili nic nowego.. Cienie nadal zryte tyle że teraz zaczęły mrugać.. Oni sobie w kulki lecą.. 1.3 tylko spowolnił wszystko, 1.4 pieprzy cienie i nie wprowadza nic nowego.. Ehh.. Wracam do 1.2

 

 

 

P.S

Pamiętajcie że działanie gry jest zależne od sprzętu, komuś innemu z quadem i 9800GT może chodzić lepiej :). Zachęcam do testowania.. Zawsze można wrócić do najlepszej według nas wersji :).

 

Edit: Zapomniałem napisać że patch podmienił mi handling na oryginalny więc jak ktoś coś grzebał to może się pożegnać, chyba że skopiuje przed instalacją :).

 

Za to polecam nowe stery (186.18) dla userów kart NV :). http://www.nvidia.pl/Download/index.aspx?lang=pl

Edytowane przez david11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł wystarczy zainstalować patch do którego chce się powrócić :).

 

Teraz ja potrzebuje waszej pomocy (a dokładniej osoby dobrze znającej angielski :E):

 

Która tabelka odpowiada za twardość przedniego zawieszenia w pliku handling (jak ktoś nie wie jak to wygląda to poniżej screen :) )?

 

http://img14.imageshack.us/img14/4116/fsedfasxcsdscx.jpg

 

Dzięki wielkie :).

Edytowane przez david11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też nie wiem gdzie to znaleźć w tej tabelce, ale od siebie polecam moda RealizmIV 6.0. Jest tam bardzo fajny handling, a także poprawione tekstury ulic, prawdziwe nazwy samochodów, miejsc itd. Dokładna lista usprawnień , oraz download moda znajduje się tu:

 

KLIK

 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Today we released a Maintenance Update for the PC version of Grand Theft Auto IV. This update ensures all copies of the game are properly aligned for the next gold master build pressing. We have also improved the resource management numbers to detect and adjust accordingly to different operating systems.

The support pages will be up in a couple hours. This is an update more than a patch but we did optimize a few things so the game runs better.

To są zacytowane słowa Toronto z Rockstar Support Team-u z gtaforums.com. Jakbyście śledzili to byście wiedzieli czego oczekiwać po tym "patch-u" ;). To jest tylko "maintenance update", czyli "robiący porządki", bo chcą wydać nową spatch-owaną od razu wersję do sklepów ;). Beta testy skończone !! :lol2: :lol2: Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie mam problem z multiplayerem. Jak zakładam konto w Games For Windows Live to za nic nie mogę ustawić innego kraju niż polski. Poprostu to pole jest szare i nic sie nie da zmienić. Logowałem sie już od nowa w Social Clubie jako anglik, konto mam na gmailu (w nim też zaznaczyłem anglię). Za nic nie chce mi się zalogować, wyskakuje komunikat że coś nie jest dostępne dla mojego regionu... Mam patcha 1.0.3.0, gra oryginalna. Co mam zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie mam problem z multiplayerem. Jak zakładam konto w Games For Windows Live to za nic nie mogę ustawić innego kraju niż polski. Poprostu to pole jest szare i nic sie nie da zmienić. Logowałem sie już od nowa w Social Clubie jako anglik, konto mam na gmailu (w nim też zaznaczyłem anglię). Za nic nie chce mi się zalogować, wyskakuje komunikat że coś nie jest dostępne dla mojego regionu... Mam patcha 1.0.3.0, gra oryginalna. Co mam zrobić?

Ustawic inny region niz Polska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też nie wiem gdzie to znaleźć w tej tabelce, ale od siebie polecam moda RealizmIV 6.0. Jest tam bardzo fajny handling, a także poprawione tekstury ulic, prawdziwe nazwy samochodów, miejsc itd. Dokładna lista usprawnień , oraz download moda znajduje się tu:

 

KLIK

 

:)

Mi nie chodzi o realizm ale o to by utwardzić zawieszenie w motorze z przodu :D. Dlaczego tak a nie inaczej? Nie gram w wątek fabularny bo czekam na spolszczenie (odblokowałem sobie wszystkie miasta i teraz czekam :D) więc gram tylko po to by sobie poskakać motorem xD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Tobie niepotrzebne spolszczenie, to nie znaczy, że innym też. Wiesz są tu też starsi gracze, którym za ich czasów szkolnych wciskali rosyjski, jak np. ja i nie rozumiem na tyle angielskiego, żeby dobrze zrozumieć fabułę gry, dlatego czekam niecierpliwie na to spolszczenie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Humoru, ciekawych i istotnych dialogów w tej grze jest mało więc rzeczywiście można. Te ciekawsze cutscenki i tak ciężko przetłumaczyć na polski (choćby Badmana).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie mam problem z multiplayerem. Jak zakładam konto w Games For Windows Live to za nic nie mogę ustawić innego kraju niż polski. Poprostu to pole jest szare i nic sie nie da zmienić. Logowałem sie już od nowa w Social Clubie jako anglik, konto mam na gmailu (w nim też zaznaczyłem anglię). Za nic nie chce mi się zalogować, wyskakuje komunikat że coś nie jest dostępne dla mojego regionu... Mam patcha 1.0.3.0, gra oryginalna. Co mam zrobić?

Zna ktoś odpowiedź na powyższe pytanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle mnie zrozumiałeś, chodziło mi o to, że grę można przejść, bez czytania jakichkolwiek dialogów, bo zawsze masz wszystko zaznaczone.

Tu masz rację, rzeczywiście przejscie gry, nawet bez znajomości angielskiego nie stanowi problemu, ale ja jednak wole poczekać na spolszczenie i zrozumieć fabułę. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Włodi - załóż konto Xbox Live na brytyjskiej stronie a nie na polskiej. Na xbox.com zmień region na np. UK, wtedy kliknij Join Xbox Live. Przejdzie ci na stronę Live gdzie kliknij na Sign In.

 

Treaz tylko się tam nie loguj, tylko po prawej stronie podaj maila którego jeszcze nie rejestrowałeś i kliknij Sign Up.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...