Skocz do zawartości
KaxxL

Gta 4

Rekomendowane odpowiedzi

No tak, ale chodzi o to ze imo wypada gorzej niz to co widzialem na Xie na starym tv :) Nie oczekuje tu zadnego graficznego crysisa. Tutaj jest spora galeria z wersji PC, wysoka rozdzialka http://www.cynamite.de/_misc/galleries/det...638&opv=gal

 

poza tym wymagania zalamuja normalnie. gosc na sprzecie 3.0GHz Core 2 Duo/4870 512mb graphics card/4 gig ram/Vista Ultimate 32 bit with Service Pack 1 ma 20-25klatek. Wszyscy wszedzie narzekaja na wymagania. Czuje ze niepotrzebnie wydalem kase na grafe bo na jednordzeniowcu to ja sobie najwyzej w menu posiedze :/

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to ze mamy nowego killer'a hardware'u, nastepce crysisa :) Atmosfera na zagranicznych forach jest bardzooo gesta. Ludzie zwia jak cholera ze na hi endowych kompach fps jest na granicy grywalnosci. Szkoda...

A ludzi na miescie jak na lekarstwo.

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno ludzie z ''oryginalnymi'' windowsami nie zagrają w multi nawet jak mają org gta4, obym się mylił...

I bardzo dobrze. Mają ludzie pr0 kompy a na oprogramowanie juz nie chcą wydać... Najgorsze jest to ze nawet ci co ich stać na org windowsa i gry często mają ruskie wersje...

 

A co do poziomu graficznego i optymalizacji to Rockstar chyba sobie w kulki poszedł (przynajmniej na razie z tego co widziałem). Czekam na recenzje w różnych serwisach albo od ziomów z PPC :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do poziomu graficznego i optymalizacji to Rockstar chyba sobie w kulki poszedł (przynajmniej na razie z tego co widziałem). Czekam na recenzje w różnych serwisach albo od ziomów z PPC :P.

Jak dostanę/kupię/ukradnę/wyżebram, a później mnie siłą zagonią do pisania :lol2: Ale fakt, recka będzie. Co do wymagań jestem optymistą, może ze SLI korzysta, no i pewnie wyjdą nowe stery zaraz po premierze i coś się poprawi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest jakaś kpina żeby 1,5 GB pamięci graficznej gra potrzebowała na to wygląda że trzeba kupować 4870 X2 bo na niczym innym się nie pogra na maxa.

4870x2 realnie nie ma do wykorzystania 2GB pamięci,

 

tak więc czekamy na 9400GT 2GB DDR2 :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze w jakis sensownych dla 17" monitora rozdzialkach da sie normalnie pograc, pewnie view distance bedzie mialo bardzo duzy wplyw na ilosc fps, troche sie go skroci i moze bedzie dobrze. Ci goscie laduja wszystko na maxa i wala jeszcze rozdzialki z kosmosu, w sumie nie ma sie co dziwic ze tak to chodzi. Ludzie z duzymi lcdekami beda miec problem

 

hehe, yuucOm wg mnie jak narazie to zaden lcd nie jest w stanie zapewnic takiego obrazu jak porzadny crt z mala plamka, wiec tez nie zmieniam ;p

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu kolejna gra, która ma za zadanie napędzić rynek kart graficznych.

Tylko ja rozumiem Crysisa - może chłam gra ale wygląda rzeczywiście pr0. A tutaj ? Normalna grafa + dodana fizyka... Ja czekam na prawdziwe recenzje bo nawet w poprzednich movie koleś tekstur na high nie mógł ustawić. Kupno tej gry bedzie zależało od tego czy da sie w spokoju w MP pograć i ot tego jak to chodzi na podobnym configu. Mimo ze uważałem SA za najlepszą cześć 3d gta to i tak w nią najkrócej grałem. Po prostu ten rodzaj rozgrywki mi sie znudził po 1 roku wałkowania gta3 i po 1,5 roku wałkowania vice city.

mysle ze w jakis sensownych dla 17" monitora rozdzialkach da sie normalnie pograc, pewnie view distance bedzie mialo bardzo duzy wplyw na ilosc fps, troche sie go skroci i moze bedzie dobrze. Ci goscie laduja wszystko na maxa i wala jeszcze rozdzialki z kosmosu, w sumie nie ma sie co dziwic ze tak to chodzi. Ludzie z duzymi lcdekami beda miec problem

Dlatego ja sie bardzo ciesze ze nadal gram na 1024x768 ;]. Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że Liberty City nie lubi pecetów.. bo taka sama sytuacja była przy GTA III sportowanym z ps2. Optymalizacja była (lekko mówiąc) kiepska i R* postarał sie dopiero przy VC i SA. No ale mam nadzieje że pojawią sie jakies poprawki czy patche bo jak narazie to tragedia. Przecież to wogóle sie nie przekłada na wymagania które zostały podane wcześniej. Liczyłem że na 4850 to sobie pogram w high na 1440x900 a tu g****. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz: Jak gra działa na xp? Bo jak narazie to mamy tylko relacje z visty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim zaczniecie wieszac psy na nowym GTA proponuje chwile sie zastanowic.

Jak wiadomo konsole to zamknieta architektura, wiesz ile mozesz przydzielic pamieci, na jaka wydajnosc ukladu CPU/GPU liczyc.

 

Teraz przejdzmy do PC

konfiguracji CPU/GPU/RAM jest niezliczenie wiele.

 

Jak wiadomo GTA to duze otwarte przestrzenie, wiec duzo obiektow do oteksturowania - stad duze zapotrzebowanie na RAM/VRAM , tak na wszelki wypadek gdyby ktos chcial Detail Distance ustawic naprawde daleko.

View Distance dodatkowo zwieksza juz niemale zapotrzebowanie na RAM, oczywiscie zwiekszajac wymagania co do GPU/CPU - zalezy ktore jest wymagane przy obliczeniach. Tak samo jak Vehicle Density, wkoncu wszystko jest w ruchu, wyliczen fizycznych bedzie calkiem sporo.

Cienie dodatkowo obciaza GPU, a przy wysoko ustawionych pozostalych detalach to juz bedzie konkretna robota.

 

Martwi mnie dodatkowo ilosc przechodniow w nowym GTA. Jak wiadomo kazdy z nich jest obslugiwany przez nowy silnik fizyczny, wiec im wiecej przechodniow, tym bardziej zawalone CPU ( GPU nie wspieraja obliczen fizycznych z GTA, a watpie zeby panom z Rockstar chcialo sie specjalnie na PC pisac nowe procedury zeby przelac czesc obliczen na karty grafiki ).

 

Mimo ze GTA nie bedzie graficznym killerem, to architektura PC ewidentnie pokazuje wszelkie swoje wady przy takim tytule. Nawet przy dwurdzeniowym 4870 lub GF9800, waskim gardlem w GTA pozostaje CPU.

 

Czy kazdy ma dosc wydajny procesor kilkurdzeniowy ( w x360 jest 3 , w ps3 przynajmniej 4 )? Poza tym rozne chipsety plyt glownych, rozna wymiana danych miedzy poszczegolnymi komponentami w blaszaku.

 

Tak wiec czas sie obudzic, nikt nie napisal GTA IV specjalnie dla PC, dostalismy port w najprostszej linii, bez optymalizacji ktora pewnie kosztowalaby wiecej niz przyniosla zysku ( juz widze jak brać pecetowa pedzi po swoje oryginaly, jestem ciekaw ilu z was bedzie sie moglo pochwalic online osiagnieciami w Live ktore weryfikuje czy dana gra jest oryginalna ). Wypada sie cieszyc z tego ze wogole GTA IV ukazalo sie na PC. Przemyslcie to.

Edytowane przez satou

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyglada bardzo dobrze jak dla mnie. poza tym zdajecie sobie sprawe ze wiekszosc screenow z konsol umieszczenych w necie bylo retuszowanych ? :)

 

Ilosc FPS ktorymi tak sie sugerujecie nie zalezy wylacznie od karty graficznej, ale rowniez od CPU.

Edytowane przez satou

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

auć. ilość fps nie poraża, z drugiej strony cieszę się iż nie mam dużego monitora dzięki czemu nie będę musiał ustawiać kosmicznej rozdzielczości. Może sterowniki ati czeka jakiś hotfix? Swoją drogą to tłumów nie widzę na ulicach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ufff nie jest źle, myślę że w rozdziałce 1280x1240 pogram sobie spokojnie na 8800GTS, C2D 3.0, 4GB :D a graficznie mi się podoba, zresztą tu nie o grafę chodzi tylko o to że to jest GTA 4. Teraz tylko czekać na kuriera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie ze wyglada dobrze tylko powiedzcie mi gdzie sa ludzie? jak gralem na xie to mozna bylo robic carmageddon na chodnikach a tu nic nie ma :huh:

 

Szawel bo nie ma AA, nie mozna tego nawet wymusic w sterach :D

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet niezła wydajność na 3870 jeśli widoczność na maxa, tylko by się AA przydał

 

ciekawe czy procesor stock, bo jeśli tak to w sumie niezbyt on mocny, chyba, że gra ma super optymalizacje wielordzeniową :D

Edytowane przez cwaniak666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazdy przechodzien korzysta z Euphoria ( stworzony przez NaturalMotion silnik, umożliwiający generowanie realistycznych animacji ).

Wyobraz tylko 20-30 przechodniow na ulicy, kazdy musi byc liczony przez CPU za pomoca tego zaawansowanego silnika ( wkoncu wchodza w interakcje miedzy soba, to nie sa odtwarzane animacje jak w Assasin Creed ). Wydajnosc GTA spadlaby pewnie do 2fps-ow na slabszych dwurdzeniowcach, na najwydajniejszych zapewne jakies stale 30fps moze.

 

Tak ciezko to zrozumiec ? zobaczcie sobie na youtube jak zaawansowana jest Euphoria i zastanowcie sie ile mocy obliczeniowej moga te efekty pozerac.

 

Oczywiscie ze nie ma AA, zobaczcie sobie screeny z ustawien, nigdzie AA nie wyszczegolnione.

Edytowane przez satou

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pożyjemy zobaczymy :] ale nic niedługo nowa generacja kart graficznych... ja na high nie liczę narazie ale przeżyje jakiś czas na medium... i z marudzeniem poczekam do pierwszego patcha ktory pewnie bedzie w ciągu tygodnia, i może będzie działał nawet z polską wersją i pewnie nowymi sterownikami do hd4850

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z tego co przeczytalem to gra korzysta rownoczesnie z 3 watkow procesora ;) jak w xie

 

Kazdy przechodzien korzysta z Euphoria ( stworzony przez NaturalMotion silnik, umożliwiający generowanie realistycznych animacji ).

Wyobraz tylko 20-30 przechodniow na ulicy, kazdy musi byc liczony przez CPU za pomoca tego zaawansowanego silnika ( wkoncu wchodza w interakcje miedzy soba, to nie sa zwykle animacje ). Wydajnosc GTA spadlaby pewnie do 2fps-ow na slabszych dwurdzeniowcach, na najwydajniejszych zapewne jakies stale 30fps moze.

 

Tak ciezko to zrozumiec ? zobaczcie sobie na youtube jak zaawansowana jest Euphoria i zastanowcie sie ile mocy obliczeniowej moga te efekty pozerac.

No dobra ale co to za tlumaczenie? przeciez przez to ograniczyli bardzo istotny element gry

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...