Skocz do zawartości
KaxxL

Gta 4

Rekomendowane odpowiedzi

tworzysz plik commandline.txt w w nim

nomemrestrict -norestrictions -texturequality=3 -renderquality=3 -detailquality=100 -viewdistance=100 -width=1920 -height=1200

ustawienia 1-3 low to VH

Kurcze u mnie to nie działa. Ten plik ma być głównym folderze z grą czy w jakimś innym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UP ^

 

Wszędzie masz - ??

 

Mam pytanie, czy gra wymaga Pixel shader 3 ? ( SM 3 ) ? Jeśli nie, to czekam na hardkorowca, który by odpalił tą grę na kartach pokroju R9550/9600 Crysis na nich śmigał xD

Edytowane przez Stachuuu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UP ^

 

Wszędzie masz - ??

 

Mam pytanie, czy gra wymaga Pixel shader 3 ? ( SM 3 ) ? Jeśli nie, to czekam na hardkorowca, który by odpalił tą grę na kartach pokroju R9550/9600 Crysis na nich śmigał xD

Tak, wymaga SM 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ramu wiem ze troszke malo. Ram kupuje w srode ale tylko 1GB dokupie. Jezeli chodzi o stery to zaraz sciaggam (choc mam te najnowsze) ps. Czy 1GB pomoze? Na wiecej nie mam narazie kasy a chcialbym sobie pograc :)

Edytowane przez CheesmanGamer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stworzyłem w folderze głównym plik tekstowy commandline i wpisałem w nim tylko:

 

-norestrictions

-nomemrestrict

-novblank

 

I bez problemu mogę w grze ustawić sobie wszystko na maxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Średnio 22-33FPS :/ Masaaaakraa.

 

Kiedy już wsiadłem do auta i zacząłem sobie jeździć przypomniały mi się czasy...wait 4 it...Driv3r'a! Tyle, że GTA jest jeszcze bardziej zwalone.

 

Wiadomo coś o patchu? Widziałem gdzieś plany wydania za 3tyg. no ale mam nadzieję, że może szybciej wyjdzie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy 1GB pomoze? Na wiecej nie mam narazie kasy a chcialbym sobie pograc icon_smile3.gif

 

Dodatkowe 1gb pomoże.

Tylko dobrze usuń poprzednie sterowniki! ( od grafiki )

 

Wiadomo coś o patchu?

 

Wiadomo tyle, że ma być :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stworzyłem w folderze głównym plik tekstowy commandline i wpisałem w nim tylko:

 

-norestrictions

-nomemrestrict

-novblank

 

I bez problemu mogę w grze ustawić sobie wszystko na maxa.

Zrobiłem tak samo i dalej nie moge ustawić textur na high. :sad:

Czy te komendy mają być napisane w pionie czy poziomie??

czy to ma znaczenie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko szkoda, że ją mam na DDR2... Do 1000mhz na pamięciach wycisnę, ale wtedy radiatorek się stopi xD

na ddr2 to rzeczywiscie niespecjalnie.. u mnie pamiatki nicale 800MHz wyciskaja ;)

 

 

 

A gra jest super :) Klimat, fabula, misje, miodzio :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po odpaleniu z texturami na high nie widze (przynajmniej bez porownywania screen po screenie)jakiejs różnicy w jakosci textur, za to ewidentnie widac, ze przy rozdzialce 1680x1050 i reszta na maxa brakuje ramu na karcie, po obróceniu sie widac jak renderuja sie obiekty, pozostane przy texturach na medium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Create "commandline.txt" and put it in your gta4 directory, then fill it up with commands you want from this list:

 

Tools:

-benchmark: Runs the benchmark tool and immediately exits game.

-help: Display list of all command line options

 

Graphics:

-renderquality: Set the render quality of the game. (0-4)

-shadowdensity: Set the shadow density of the game. (0-16)

-texturequality: Set the texture quality of the game. (0-2)

-viewdistance: Set the view distance of the game (0-99)

-detailquality: Set the detail quality of the game. (0-99)

-novblank: Disable wait for vblank (No Vsync)

-norestrictions: Do not limit graphics settings

-width: Set width of main render window (default is 800)

-height: Set height of main render window (default is 600)

-safemode: Run the graphics in the lowest setting possible

-frameLimit: Limit frame to interval of refresh rate

(ex If refreshrate is 60HZ �frameLimit 1 = Locks down to 60HZ)

-refreshrate: Set the refresh rate of main render window

� Warning - Monitor must support (ex. �refreshrate 60)

-fullscreen: Force fullscreen mode

-windowed: Force windowed mode

-availablevidmem: Set amount of physical Video Memory(ex. �availablevidmem 0.9)

-percentvidmem: Percentage of video memory to make available to GTA

 

Audio:

-fullspecaudio: Force high-end CPU audio footprint

-minspecaudio: Force low-end CPU audio footprint

 

System:

-noprecache: Disable precache of resources

-nomemrestrict: Disable memory restrictions

 

 

So basically you can now run with the highest textures and in windowed mode if you choose to.. Basically however you want to run the game.

 

If the commandline.txt isn't working for you

 

IN VISTA Go to: Users/(user name)/Appdata/Local/Rockstar Games/GTA IV/Settings/ and delete settings.cfg

 

IN XP Go to: C:\Documents and Settings\(user name)\Local Settings\Application Data\Rockstar Games\GTA IV\Settings and delete settings.cfg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stworzylem plik commandline.txt, wpisalem w nim -norestrictions -texturequality 2 -availablevidmem 0.9 -nomemrestrict i mam tekstury na high:) ale zastanawiam sie nad powrotem do medium, gra wyglada o wiele lepiej, nie zauwazylem jakiegos wielkiego spadku fps, caly czas jest bardzo grywalnie niezaleznie od sytuacji "na drodze" ale doczytywania tekstur to jakis zart hehe rozumiem ze moze brakowac ramu na grafie, ale to co sie czasami dzieje potrafi niezle wkurzyc, jade sobie spokojnie po chodniku omijajac korek potracam sobie przechodniow i nagle auto zatrzymuje sie z hukiem na niewidzialnej przeszkodzie w postaci jakiegos slupa ktory pojawia sie 2 sekundy po uderzeniu, podobnie rzecz sie ma na autostradzie gdzie betonowe bloki rowniez pojawiaja sie chwile po uderzeniu. Mam nadzieje ze w przyszlosci uda sie komus rozwiazac ten problem, badz tez stery od ATI/patch cos zdziala w tej kwestii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ramu wiem ze troszke malo. Ram kupuje w srode ale tylko 1GB dokupie. Jezeli chodzi o stery to zaraz sciaggam (choc mam te najnowsze) ps. Czy 1GB pomoze? Na wiecej nie mam narazie kasy a chcialbym sobie pograc :)

Ja na 2gb ramu i 9600gt 1gb nadal nie mam tekstur. Wywalałem w awaryjnym poprzednie, instalowałem 180.70, 180.84 i nie pomogło ale wiele osób pisało, że u nich 180.70 załatwiły sprawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ramu wiem ze troszke malo. Ram kupuje w srode ale tylko 1GB dokupie. Jezeli chodzi o stery to zaraz sciaggam (choc mam te najnowsze) ps. Czy 1GB pomoze? Na wiecej nie mam narazie kasy a chcialbym sobie pograc :)

Teoretycznie powinno pomóc, ale nie zagwarantuje ci tego z racji karty graficznej którą posiadasz ;)

 

Średnio 22-33FPS :/ Masaaaakraa.

 

Kiedy już wsiadłem do auta i zacząłem sobie jeździć przypomniały mi się czasy...wait 4 it...Driv3r'a! Tyle, że GTA jest jeszcze bardziej zwalone.

 

Wiadomo coś o patchu? Widziałem gdzieś plany wydania za 3tyg. no ale mam nadzieję, że może szybciej wyjdzie ;]

Podkręć/wymień cpu na jakieś z większą ilością L2.

Oj Driv3r był jednak bardziej skaszaniony [;

 

Ciekawostka:

 

Czy u Was też w legendzie mapy (papierowej ;) ) zabrakło czcionki na "ł"?...

 

obrazek

W pozostałych dwóch książeczkach też gdzieniegdzie brakuje z tego co przeglądałem.

Cenega :lol2:

Jak ja się ciesze, że wirtus wysyłał full angielskie wersje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...