Skocz do zawartości
Stefan BoliMniewKrzyżu

Dla Wszystkich Posiadaczy Agp I Nie Tylko…

Rekomendowane odpowiedzi

zgadzam się z @WDK, że teraz można, ze starszej platformy, na nowszą, przesiąść się po kosztach, zwłaszcza obecnie. Parę miesięcy temu zmieniałem kilka części u siebie: mobo, gpu, cpu. Do przesiadki nie moglem się zebrać, ale cieszę się, że to zrobiłem. Wcześniej miałem sprzęt na sA: sempron 2,2k+, r9550, mobo asrocka na której OC kończyło się po 200MHz na cpu. W sumie dołożyłem 150zł do tego co mam teraz, a to tylko dlatego, że kupiłem nowego procka, praktycznie nową mobo i 6 miesięczną grafę (grafa miała być słabsza, ale jest co jest :) do wakacji styknie ;) ), wszytsko z papierami i gwarancjami. Za to co dołożyłem to może kupiłbym niewiele lepszego procka (który i tak wymiękłby przy tym co mam, a byłby droższy) i r9700pro

 

Następny przykład: ktoś ma powiedzmy sprzęt na sA z górnej półki: Barton 3k+, 1gb markowego ramu, NF7, grafę typu 9700pro i zamierza kupić do niego grafę za 500zł - niby sprzęt mocny, ale...

Sprzedaje: procka za 300zł, ram za 200zł, abita za 150zł, grafę za 100zł i dokłada 500zl z grafiki = 1250zł

Za to kupuje x2 3600+/3800+ za 250zł, 2gb ramu za 200zł, kn9 za 250zł, galaxy 79gs za 450zł = 1150zł +- 50 zł na przesyłki a reszta na piwo, albo na dołożenie do sprzętu, który i tak łyknie to co miał do tej pory

Jak się człowiek spręży to wszystko można załatwić w kilka dni, a i zarobić można, pomimo kupowania nowych części :)

 

Nie twierdzę, że AGP umiera, bo pewnie w 75% domów moich znajomych znajdę grafiki na te złącze, a ze 20% ma laptopy, ale pchanie się w nowe grafiki ze starymi częściami to takie naginanie rzeczywistości (pomijam a64+agp bo tutaj jeszcze przyszłość jest, ale tak jak WDK napisał, w takim przypadku zmiana mobo to pikuś)

 

@Stefan BoliMniewKrzyżu sam napisałeś:

Oczywiście wiem, że nie odpalę crisisa w 1600 na 1200 z AA 4x i anizio 16x w maks detalach tylko, co najwyżej zagram w 800 na 600 (o ile nie 640 na 480) i średnich detalach.

no sorry, ale dla mnie granie w FPS'a (czy jakąkolwiek inną grę)na grafie za 500zł w 640*480 (biorąc pod uwagę to czy gra w ogóle ma taki tryb ustawienia rozdzielczości, a widzi się to coraz rzadziej) to pomyłka, a w 800*600 o Crysisie przy prockach o starszej architekturze można zapomnieć - MHze może mieć, ale na wydajność się to nie przełoży.

 

Ostatnio odpaliłem u siebie "Cell Factor: Revolution" i się załamałem - 800*600, detale na 25% i miałem 10-15 fpsów (proc 2,4; grafa stock)

 

peesem.

@Stefan BoliMniewKrzyżu przeanalizowałem Twój przykład i to Volvo ni cholerę mi tu nie pasuje.

Po pierwsze jaki jest sens namawiać na Volvo kogoś kto jeździ starym, rozlatującym się autkiem (chyba, że jeździ, żeby zebrać na nowy), podobnie z sugestiami przedmówców, nikt nie karze nikomu kupować (ani nie nakłania do kupowania) quad core i 88sli, ale przy odrobinie chęci zmodernizować sprzęt można praktycznie za darmo, a czasami i na nim zarobić (paradoks? a może jest jak z meblami - antyki są droższe od nowych ;))

Po drugie - kto normalny używa Volvo jako samochodu dostawczego :lol2: , no chyba, że starych "kanciaków", ale w tekście mowa jest o nowym ;) - postępuje tak chyba tylko osoba, której na niczym, czego się dorobiła, nie zależy...

to tak z przymrużeniem oka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak , tylkoże taka grafika będzie mocno ale to mocno ograniczona przez procka , nawet powolne C2D ograniczają takie grafiki jak 8800 :mur: , zatem wybacz ale AGP to niestety wykończy się przez procki :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam te posty, czytam i musze cos powiedziec. Po pierwsze wiadomo ze jak masz jeszcze AGP na swoim sprzecie to albo niezalezy ci na graniu albo porostu w tej chwili Cie nie stac na zmiane platformy. Oczywisci Ci z was co twierdzo ze nawet najlepsze karty graficzne DX10 wydane na Agp beda hamowane przez procesory maja napewno racje dlatego mysle ze firma nie wyda 2900 XT na agp z tego własnie wzgledu a 2600 to i tak max w przypadku starych płyt Agp. Ponieważ producenci nie wydawali nowych płyt głownych obsługujacych AGP i najnowsze Sockety AMD typu AM2 lub 775 w wypadku procesorów intela i to byc moze był ich bład a może z przyczyn technicznych było to nie wykonalne chociaz nie sadze. Przykładem moze tu byc chociazby Plyta Asrocka Conroe 865PE obsługujaca Core2Duo i AGP lub Asrock Dual Sata2(niewiedziec czemu zaprzestano produkcji). I ci co szczesliwie zakupili takie płyty moga teraz tylko zmienic procesor chyba że juz to zrobili wczesniej czy to na core2duo czy Athlona AM2 jesli maja przystawke do swoich płyt( mówie tu o Dual sata2; socket 939na AM2) chociaz napewno na mocnych procach jednordzenoiwych Athlona( niewiem jakie sa maxymalne 3500 czy 4000) napewno uradza takim kartom jak Radeon 2600. Natomiast ci co kupili Asrocka Conroe865PE i przeszli na core2duo niezmieniajac kart graficznych AGP z pewnoscia sa zadowoleni z obrotu sprawy i napewno powaznie rozważa mozliwośc kupna takiej karty graficznej niz zmiany całej platwormy a jak maja jescze duzo ramu DDR to wogóle będą podnieceni. I teraz tak: przeciez chodzi tu przedewszystkim o to jak w danej chwili nieduzym kosztem zmodernizowac kompa a nie naraz wymienic wszystko za gotówe i pózniej zastanawiac sie czy było to opłacalne czy nie. Mozliwe ze podliczając pózniej koszty wyjdzie ze takie reanimowanie trupa wychodzi drozej niz zmiana platformy, ale chodzi własie o to ze nie wszystkich stac odrazu a wiekszosci woli wydac troche pieniedzy jednorazowo i tez się cieszyc. Dlatego jak ktos ma płyte pod AGP, duzo ramu, dobry procesor Core2duo lub AMD ale dobre AMD to ucieszy sie mozliwoscia zakupu Radeona 2600 za 500 zł i obsługa dx10 i mysle ze to własnie dla takich osób ATI zamirza wyjsc ze swoim produktem. Ja osobiscie jako ze ma własnnie Asrocka Conroa 865Pe i KOrka E4400 z karta Radeon X1950 Pro Agp 512MB zastanowie sie nad kupnem tej karty graficznej a moze cudem producent jednak da nam 2900 pod AGP hmm dlamnie było by to rewelacja ijak podkrecił bym proesor do 3 GHz to napeno dał by rade pociagnąc to karciszkę(2900 agp) no ale marzenia marzeniami napewno odrazu tak nie będzie moze za jakis czas o ile tak zechce producent choc to było by nieopłacalne dla niego chyba no ale przeciez wydał X1950Pro pod AGP i tam tez kiepskie procesory typu Pentium4 chamowały karte i to ostro, a jednak. Ja sie osobiscie niezmiernie ciesze i czekam na dalszy rozwój zdarzeń. Za rozmiar i literówke przepraszam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DX10 na AGP... dobre...

Tylko teraz trzeba mieć 2 jajka, z 2GB ramu, 256-512MB na grafice.

A ludziom mającym Bartony to to DX10 na AGP jest tak potrzebne jak instalacja Visty.

 

To się po prostu mija z celem. Większość gier DX10 będzie robiona pod Viste. DDR nie będzie tańszy a będzie go trzeba coraz więcej, a odpalenie Visty na Bartonie czy innym 32-bitowcu może okazać się przykrym doświadczeniem. Więc na co komu DX10 skoro reszta kompa nie udźwignie nawet systemu.

 

Ja sam nie jestem zwolennikiem PCI-E, jak dla mnie to był standard wprowadzony na siłę, ale obecnie upgrade kompa pod AGP się po prostu nie opłaca.

 

Już wolę wymienić cały i kupić tą samą kartę (taniej) na PCI-E.

Np. KN9 / X2 3600+ / 2GB DDR2 co daje około 780zł + 580 za 2600XT DDR4 800/2200 na PCI-E.

 

A jeśli ktoś nie ma kasy, to po co ma ją wydawać na (droższą) kartę DX10 pod AGP, której jego sprzęt nie wykorzysta, do której jeszcze pewnie bedzie musiał dokupić (droższy) RAM żeby się nie dławiła, co pewnie i tak będzie powodował zbyt wolny proc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak się opłaca, ponieważ płyty obsługujące np: C2D i DDR i AGP są tanie jak barszcz, oferują wydajność nie odbiegającą od tego co oferuje zestaw z DDRII i PCI-E, wiec jak ktoś chce to nie wiąże się to ani z dużym przyrostem wydatków ani z niską wydajnością, przeszkodą jest jedynie pazerność niektórych producentów kart graficznych zwłaszcza powiązanych z NVidia

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko co z tego że płyta jest tania, skoro RAM i grafika są droższe? ;/

jeżeli ktoś był i jest zatwardziałym graczem to juz ma minimum 1GB RAM jak nie 2GB wiec tu odpada, cena grafiki nie jest tak strasznie nie korzystna w przypadku kart z GPU ATI (bo NV to juz inna sprawa) więc jak kogoś stać na na 500zł na grafikę to będzie go stać na dodatkowe 100zł zamiast wydawać dodatkowe 1000zł :wink:

 

chce grać i trwać przy AGP, musze wydać 1000zł z czego 590zł to cena karty

 

nowa płyta 180zł (Gigabyte)

nowy procesor 300zł Intel E2160

grafika za 590zł

 

jak by chcieć przejść na PCI-E itd.. to...

 

nowa płyta 400zł

nowy procesor 300zł Intel E2160

nowy RAM 400zł

nowy zasilacz 200zł

grafika za 500zł

 

za 1800zł mam to samo co z AGP tyle... no właśnie drożej :lol2:

 

mniejszym kosztem mam to samo a rewolucja może poczekać jeszcze rok z tym ze procesor mogę sobie w przyszłości podkręcić wiec wydatek będzie jeszcze mniejszy

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś jest zatwardziałym graczem, to ma też już dobrą karŧę DX9...

 

Nowa płyta Abit KN9: 220zł

Nowy CPU 2 (X2 3600)rdzenie: 265zł

Nowy ram DDR2 2GB: 300zł

Zasilacz ten sam ;]

Grafika 2600XT DDR4: 500zł

 

= około 1300 za NOWY sprzęt.

 

Co daje 300zł więcej ;] a mamy sprzęt zgodny z nowymi specyfikacjami. (PCI-E, DDR2) łatwiej to sprzedać i taniej unowocześnić.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś jest zatwardziałym graczem, to ma też już dobrą karŧę DX9...

 

Nowa płyta Abit: 220zł

Nowy CPU 2 rdzenie: 265zł

Nowy ram DDR2 2GB: 300zł

Zasilacz ten sam ;]

Grafika: 500zł

 

= około 1300 za NOWY sprzet.

tylko to zestaw pod AMD mało przyszłosciowy, pamiec to jakiś gniot a na tym nie warto oszczedzać, dwa rdzenie nie wiadomego pochodzenia, na dodatek bez opcji podkręcania

 

trzeba jeszcze wziąć pod uwagę ze zatwardziały gracz posiada dobre markowe pamięci a nie jakieś badziewie i pragnie żeby tak pozostało i lubi podkręcać :wink:

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój drogi Moderatorze Działu poczytaj trochę to forum...

X2 3600+ Brisbane to świetnie kręcący sie 2 rdzeniowiec AMD

Pamięć to Patriot, A-data itd. (sprawdź ceny)

 

Co tu jest gniotem, albo mało przyszłościowe (żeby nie zapytać czy obstawanie przy AGP jest przyszłościowe...)

 

P.S. Radzę poczytać forum... ;]

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tanio opchnalem mojego bartona i przelazlem na to co w sigu.

Dzis zastanawiam sie nad zmiana na 8800gts 320 do mojego configu, (nie dla dx10 a dla wydajnosci w dx9.0 ktora bije rodzine 7900 ) ale narazie rozwazam i czytam, oraz analizuje czy aby moj venice 2,6 nie bedzie zbyt wolny, i czy nie przelezc na brisbane 3800 i 2x1gb ramu.

A teraz po przeczytaniu twego posta wyobrazilem sobie jak na takim bartku mobile 2,4 i 1gb ddr1 + dx10 karta jakas potezna chodzilby taki lost planet;D dla mnie agp umarlo mimo iz nie bylo wcale gorsze, ot prawa rynku. Ktos kto ma starego bartka i wpakuje w to karte za 1000zl jest poprostu glupi..

zgadzam się, dlatego sprzedaje swojego starego "grata"

nawet jeśli wstawisz super grafę na AGP, już teraz nie odpalisz choćby nowego Colina (brak SSE2)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój drogi poczytaj trochę to forum...

X2 3600+ Brisbane to świetnie kręcący sie 2 rdzeniowiec AMD

Pamięć to Patriot, A-data itd. (sprawdź ceny)

 

Co tu jest gniotem, albo mało przyszłościowe (żeby nie zapytać czy obstawanie przy AGP jest przyszłościowe...)

 

P.S. Radzę poczytać forum... ;]

jest równie mało przyszłościowe jak ten AMD nie żebym miał coś do ale fakt jest faktem że za rok biedzę za słaby a wtedy nastanie właściwy czas na to żeby przejść na PCI-E a nie teraz na siłę, kiedy są jeszcze produkowane sensowne karty na AGP

 

pamieci za 300zł tak ale 533MHz i CL4 albo 667MHz i CL5 to fakt demony szbkosci

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj swoje wcześniejsze posty i zastanów się czy zestaw na E2160 nie będzie za słaby za rok? hmm?? no chyba że o czymś nie wiem i intele jak wino zyskują z czasem.

 

A może poczekać jeszcze trochę, bo przecież nawet 8800 kiedyś będzie za słabe?

 

To chyba normalne, że sprzęt się starzeje.

 

EDIT: A-Data (poczytaj o nich nim znowu coś napiszesz) widze za 135zł za 1GB 667. A tak poza tym, AMD działają troszkę inaczej od inteli i 667 w ich wypadku wystarcza do kompa średniej klasy.

A skoro mowa o demonach szybkości, to czy Twoim zdaniem E2160 jest demonem szybkości?

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj swoje wcześniejsze posty i zastanów się czy zestaw na E2160 nie będzie za słaby za rok? hmm?? no chyba że o czymś nie wiem i intele jak wino zyskują z czasem.

 

A może poczekać jeszcze trochę, bo przecież nawet 8800 kiedyś będzie za słabe?

 

To chyba normalne, że sprzęt się starzeje.

hmm, ale tego Intela można sobie podkręcić i osiągnąc pułap nie do zdobycia dla żadnego AMD na rynku, i to małym kosztem, żebyś się zes... tak tego swojego AMD nie wykręcisz Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawadaki, za 300zł kiepskie pamięci?

 

http://allegro.pl/item212299115_szok_goodr...wieczna_gw.html

 

359zł i masz 2x1GB na micronach D9, które robią 1000Mhz przy cl4...

nie biorę pod uwagę aukcji, szczególnie jak chodzi o dyski HDD, pamięci RAM i zasilacze ATX :D

 

@Szawel

 

uwierz mi czasem forum przeglądam naprawdę mowie serio :lol2:

coś się tak tych pamięci uczepił nawet gdybyś je kupił za 5zł to i tak są to pieniądze wydane baz sensu

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko, że to sklep wystawia [;

jak wolisz - http://arest.pl/index.php?inc=produkt&...499&katid=3

oczywiście bierzemy pod uwagę jedynie DDRII 2x1024MB i juz zbliżamy się do podanej przeze mnie kwoty 400zł :wink:

 

dla osób nie obeznanych z techniką komputerową, zgodność z najnowszymi standardami często nie ma przełożenia w postaci np: większej ilości FPS, pogoń za nowościami szczególnie w segmencie średnim staje się sztuką dla sztuki

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem twoje posty Zawadaki i powiem ze jestes wyjadkowo rozsądnym i madrym czlowiekiem, wszystkie twoje argumenty sa jak najbardziej trafne i tylko naprawde ktos uparty nie chce zobaczyc ich słusznosci, oczywiscie zmieniajac teraz komapa i dokładajac te 200 czy 300 zł otrzymujesz wydajnosciowo dokładnie ten sam produkt no chyba ze masz full gotówy to wtedy rybka, a tak jak przechodzisz na midle-end w nowym standardziedokładasz i tak pózniej zeby modernizowac i to taki sam argument przeciw zostawaniu przy AGP jak przy przejsciu na PCI-E, bo jak juz przechodzic to przynajmniej tak zeby sie opłaciła zmiana na nowe, a nie zyskac dokładnie to samo tyle że przyszłosciowe i tak dołozysz i tak, wiec po co teraz wydawac duzo i pozniej tez jak mozna dołozyc troche i fun, a pozniej sprzedac jak juz bedzie za słabe, ja uwazm ze jak teraz ATI nic lepszego nie wypusci to faktycznie przejscie nieuniknione ale gdyby dali karcioche pod AGP typu 2900 to ja bym został nawet dopłacajac, a tam jak ktos pisał ze sprzet nie udzwignie VIsty to powiem przeciez nie musisz instalowac Visty chodzi o wydajnos takich układów w XP w Viscie tez ale producenci długo jeszcze beda wypuszczli gry dla dx9 tym bardziej ze w koncówce roku zapowiedziano nowego OpenGL...(dajacego podobne efekty co dx10 w cudzysłowiu oczywiscie ale zawsze)

Edytowane przez lukaszrobert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hihot

lukaszrobert sprowadze Cie na ziemie taki 8600gt@gts przestaje byc hamowany dopiero przez c2d na pozimie 3.2ghz wiec zapomnij...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawadaki...ty tak serio piszesz, czy po prostu sobie jaja robisz? :huh:

Ramy za 300zł

Które sie kręcą bardzo ładnie, nawet na cl4... <_<

Resztę szkoda komentować, bo jak ktoś jest fanboyem to żadne argumenty go nie przekonają.... :?

 

Szukanie nie boli....<_<

 

Zresztą tak jak koledzy napisali, jaki jest sens teraz dalej męczyć sie na sockecie A skoro można zmienić platformę i jeszcze na tym zarobić? :lol:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@leborg, Nie nie, 667 CL5 są "bez sensu" czy tam "gnioty"... no cóż. Nieważne że idzie je wykręcić. (Zaznaczam też że mówimy o middle end)

 

No i jak pisze hihot

8600gt@gts przestaje byc hamowany dopiero przez c2d

no ale przecież Barton sobie pewnie poradzi.

 

Zaznaczam, że to moja prywatna opinia osoby "nie obeznanej z techniką komputerową" jak to ładnie ujął Zawadaki troszkę wyżej. Który to nie uznaje aukcji internetowych, więc pewnie sklepów internetowych też, Do czego zmierzam... te ramy podane przez leborg ze sklepu internetowego nie są brane pod uwagę :D

Kończę swoje wypociny

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawadaki...ty tak serio piszesz, czy po prostu sobie jaja robisz? :huh:

Ramy za 300zł

Które sie kręcą bardzo ładnie, nawet na cl4... <_<

Resztę szkoda komentować, bo jak ktoś jest fanboyem to żadne argumenty go nie przekonają.... :?

 

Szukanie nie boli....<_<

 

Zresztą tak jak koledzy napisali, jaki jest sens teraz dalej męczyć sie na sockecie A skoro można zmienić platformę i jeszcze na tym zarobić? :lol:

jak ktoś jest zaślepiony przez marketing to żadne argumenty go nie przekonają.... :?

 

Myślenie nie boli....<_<

 

zarobić ciekawe jak, istnieje coś takiego jak utrata wartości wiec płyta na socket A kiedyś kupiona za 500zł teraz jest warta kilka zł, gdybym tak zarabiał to musiał bym dom sprzedać i przenieść się pod most :lol2: ale skoro inni mogą :blink:

 

@hihot

 

z tego co napisałeś nie istneiej procesor ktory nie hamuje 8600gt@gts wiec jaki sens kupować co kolwiek

 

@Szawel

 

swoją tyradą utargowałeś 100zł z ceny pamięci ale wciąż pozostaje do wydania 300zł

 

AGP

 

nowy procesor 300zł Intel E2160 (LGA 775)

grafika za 590zł (AGP)

 

nowa płyta 180zł

 

przejscie na PCI-E

 

nowy procesor 300zł Intel E2160 (LGA 775)

grafika za 500zł (PCI-E)

 

nowa płyta 400zł

nowy RAM 300zł

nowy zasilacz 200zł

 

za rok kupiona karta będzie dysponowała mierną wydajnością wiec tak czy inaczej trzeba będzie wymienić, procesor można podkręcić wiec wymiana nie będzie koniczna, rewolucja może nastąpić później mimo tego przez rok ma się do dyspozycji zestaw o adekwatnej wydajność jak zestaw na PCI-E

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym hamowaniem karty przez procesor to sa jakies dziwne historie na tym forum... ciekawe, ze jak Chaos zrobil test, to w 1600x1200 (kiedy to grafa ma decydujacy wplyw na ilosc fps, a udzial procesora jest duzo mniejszy) roznica miedzy Venice 3000+ a C2D wyszla na poziomie beldu pomiarowego (1-2 fps, przy kilkudziesieciu fps). Dopiero w nizszej rozdzialce byly wyrazniejsze roznice, ale IMHO wynikajace raczej z roznicy w wydajnosci procy, a nie z tego, ze cos bylo "hamowane". A i tak na obu procach wydajnosc byla wiecej niz zadowalajaca.

 

Idac dalej ta "hamownicza" filozofia, to nie ma sensu kupowac 8800, bo przeciez hamuje ja kazdy procesor z quadem wlacznie <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swoją tyradą utargowałeś 100zł z ceny pamięci ale wciąż pozostaje do wydania 300zł

Chłopie, nie mam siły na Ciebie. Doczytaj dokładnie. Proponowałem platformę AMD.

Więc podawane przez ciebie ceny są z kosmosu.

KN9 260zł

X2 3600 Brisbane 220zł

 

a nie 300 + 400 jak w wersji intelowskiej.

 

700 a 480 to chyba jest różnica nie?

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każdy podejmie własna decyzje na miarę własnych oczekiwań i możliwości, ta cała dyskusja jest bez sensu, wygląda to jak narzucanie komuś własnego zdania (PCI-E inkwizycja) jak ktoś nie chce PCI-E teraz to ma wybór i ja go przedstawiam, natomiast jeżeli ktoś namawia na PCI-E to albo reprezentuje interesy lobby producentów sprzętu komputerowego, albo działa z złej woli bo nie jego pieniądze zostaną wydane i nie on będzie na złożonym komputerze pracował

 

argument w stylu PCI-E jest lepsze bo to nowy standard, jest w stylu tych prezentowanych przez "oświeconych" sprzedawców z supermarketu

 

X2 3600 Brisbane ma mizerne właściwości OC w porównaniu do Intel E2160 wiec jest naturalnym i długoterminowym rozwiązaniem na dziś

 

ceny są ze sklepu Internetowego nie z kosmosu

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne z czym się mogę zgodzić, to to że ta rozmowa do niczego nie prowadzi.

 

Pragnę też oświadczyć, że nie reprezentuje interesów lobby producentów sprzętu, nie jestem terrorystom, nie mam związku z Twinki Winki, i nie współpracowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawadaki, w sumie ciekawa propozycja z tym Gigabytem, ale dla mnie już za późno, komp wystawiony, a nowy sprzęt w transporcie, szkoda mi tylko swojej grafy (Palita 6800GS). Rok temu ją za 530zł kupiłem, a teraz za niewiele więcej sprzedam ją razem z mobo, procem, ramem i chłodzeniem ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś jest zaślepiony przez marketing to żadne argumenty go nie przekonają.... :?

 

Myślenie nie boli....<_<

 

zarobić ciekawe jak, istnieje coś takiego jak utrata wartości wiec płyta na socket A kiedyś kupiona za 500zł teraz jest warta kilka zł, gdybym tak zarabiał to musiał bym dom sprzedać i przenieść się pod most :lol2: ale skoro inni mogą :blink:

AXP 2600 - 150zł

abit nf7-sl - 220zł

 

Kupione za to:

a64 3000+ robiący 2.7ghz wraz z zalmanem na cpu - 100zł

asus a8ne za 170zł

 

Pododawać za ciebie?

 

2 3600 Brisbane ma mizerne właściwości OC w porównaniu do Intel E2160

 

oki, widze ze nie ma sensu z tobą dyskutować.

 

BTW, co to jest przyszłosciowy zestaw skoro co roku intel i amd wprowadzają i tak nową podstawke? :lol:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...