Skocz do zawartości
przemo3642

4x1gb Czy 2x1gb + 2x512mb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, rozważam takie opcje zakupu:

1) 4x1GB

2) 2x1GB + 2x512MB

Wszystko pod kontrolą 32-Bitowego XP

 

Wiem, że w przypadku pierwszej opcji i tak będzie widoczne coś koło 3GB, jednak mnie to nie przeraża bardzo. Zastanawiam się natomiast, czy w przypadku którejś z wymienionych opcji OC pamięci będzie większe lub mniejsze. Poza tym, czy obsadzenie 4 slotów wpływa w sposób bardzo istotny na OC pamięci?

 

Pamięci, których kupno rozważam do Kingtony 667MHz, platforma intela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4x1gb wydajniej i lepiej :)

 

ciekawostka:

 

http://xtremesystems.org/forums/showthread...813#post2237813

No, teoretycznie to rzeczywiście wydajniej. Tylko, że różnice są rzedu 0.1s w SuperPI, czyli w nomalnych aplikacjach użytkowych i grach - 0%.

 

Poza powyższym, nie wiem czy i dlaczego lepiej, nie wiem też która opcja lepiej będzie się kręcić.

 

Poza tym zastanawiam się jak chłopaki to robią, że w systemach 32Bit widzi im całe 4096MB, a nie 3GB lub coś koło tego?

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, teoretycznie to rzeczywiście wydajniej. Tylko, że różnice są rzedu 0.1s w SuperPI, czyli w nomalnych aplikacjach użytkowych i grach - 0%.

 

Poza powyższym, nie wiem czy i dlaczego lepiej, nie wiem też która opcja lepiej będzie się kręcić.

 

Poza tym zastanawiam się jak chłopaki to robią, że w systemach 32Bit widzi im całe 4096MB, a nie 3GB lub coś koło tego?

bo chłopaki mają Viste 32bit :).........ja też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo chłopaki mają Viste 32bit :).........ja też.

I masz faktycznie 4GB w windzie 32 bitowej? Zawsze myślałem, że to kwestia "Bitów". Hmm, no to kuźwa fajnie by było, żebu Microsoft jakąś łate zrobił do XP, zwłaszcza, że 4GB Ramu zaczyna być czymś normalnym. Wtedy mó dylemat byłby jednoznacznie rozstrzygnięty na korzyść 4x1GB. Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo chłopaki mają Viste 32bit :).........ja też.

kurde mnie widzi 3325mb, pae mam właczone (chyba)

podejrzewam, że to przez plyte, nie ma tam nigdzie w biosie funkcji mapowania pamieci, czy jak to sie tam nazywa, chodź z drugiej strony w biosie pisze "usable memory 4095mb" hmm troszke mnie to wkurza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo winxp 32-bit nie zobaczy 4gb!

 

ale to vista 32ultimate

No właśnie jak to jest????????????? W linku z 2. posta jak w morę strzelił są skreeny z 32bitowej Visty i tam mają po 4GB!!! konio68 twierdzi, że też tak ma (ja przynajmniej tak zrozumiałem jego odpowiedź), Lucas ma 3.3GB więc o co w tym wszystkim chodzi?

 

I co to jest "funkcja mapowania pamięci"?

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się do tematu i zapytam, co się dzieje z pamięciami, że są aż TAKIE TANIE? Poł roku temu za swoje dawalem prawie 750zeta, a teraz są po niecałe 300?

Naturalna kolej rzeczy :] Bardzo zdrowy objaw świadczący rozwoju rynku IT na świecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to w końcu jest z tymi 4GB RAMu? U mnie Vista 32-bit i widzi tylko 3GB, podczas gdy w BIOSie jest całe 4GB, no i programy typu Everest, czy CPUz też wskazują na 4GB.

 

@KvaNfield

Może i nie obsłuży, ale jak zrobić żeby widział?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i nie obsłuży, ale jak zrobić żeby widział?

Należy kupić systemowi dobre okulary, a czasami nawet lunetę(!)

 

A tak na poważnie: dlaczego chcesz, żeby widział, skoro i tak nie obsłuży....

 

Everest i cpuz sprawdzają ilość po kościach, a system, jak to Windows wyświetla czasami różne śmieszne rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Kingston Dual 2x512GB 200Mhz moja płyta główna obsługuje 400Mhz i chce dokupić 2x1GB czy mi sie opłaca kupić i czy wzrośnie wydajność w grach

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

------------------------------------------

Athlon 64 3200+/Gigabyte GA-K8NF-9-RH/Kingston Dual 2x512MB/Serial ATA 2 Seagate Barracuda 250GB 16MB/NVIDIA GeForce 7600 GT 128 MB :mur: /LG HL-DT-ST DVDRAM GSA-H12N/Samsung TSSTcorp CD/DVDW SH-S182D/400W

Edytowane przez Krzychu L9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...