Skocz do zawartości
Gość [RONIN]

Zmiana Chłodzenia Na Wodne...

Rekomendowane odpowiedzi

Gość [RONIN]

Witka. Wszystko w życiu się zmienia i tak postanowiłem ZNACZNIE uciszyć mojego kompa i inwestuje w WC.

Chciałbym wyposażyć swojego C2D w coś naprawdę fajnego i mój wybór padł na bloczek Frost 3 Duo.

Ale że bloczek nie jest tani (120 zł nówka) chciałbym się wcześniej zapytać czy ktoś już ma tego bloka na P5N-E SLI?

 

Trudno wywnioskować po zdjęciach czy oby napewno wszedł by na to mobo...

Dołączona grafika

 

Kolizja z radiatorem chipsetu? Seria tranzystorów zaraz przy sockecie? Inne niebezpieczeństwa i niedogodności?

 

Tym bardziej że Frosty nie jest mały:

Dołączona grafika

 

Prosił bym o rady...jakieś.....

 

 

...aha....jakby co to TANIE bloki proponujcie :unsure:

Edytowane przez [RONIN]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

' date='10 cze 2007, 01:22' post='2643181']

Prosił bym o rady...jakieś.....

...aha....jakby co to TANIE bloki proponujcie :unsure:

hmmm Frost do wydajnych nie należy, a cena lekko nie do przyjęcia więc jeśli chodzi o blok tani a dobry to popieram przedmówcę - victor89.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm Frost do wydajnych nie należy, a cena lekko nie do przyjęcia więc jeśli chodzi o blok tani a dobry to popieram przedmówcę - victor89.

i byłbym zapomniał dodać, kup ati bo na pewno jest lepsze od nV :lol:

 

to forum mnie zabija :ploom:

 

//

 

Co do bloku - wejdzie - są płyty, które mają bardziej zapchane okolice socketu i wchodzi, zresztą na pewno się ktoś wypowie kto go ma na p5n.

 

edit:

 

http://forum.purepc.pl/index.php?act=Searc...=%2Bfrost+p5n-e

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...;hl=frost+p5n-e

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i byłbym zapomniał dodać, kup ati bo na pewno jest lepsze od nV :lol:

 

to forum mnie zabija :ploom:

 

//

 

Co do bloku - wejdzie - są płyty, które mają bardziej zapchane okolice socketu i wchodzi, zresztą na pewno się ktoś wypowie kto go ma na p5n.

 

edit:

 

http://forum.purepc.pl/index.php?act=Searc...=%2Bfrost+p5n-e

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...;hl=frost+p5n-e

 

Zgodze sie z Toba w 100% kszonek.

Nikt nie zrobil jeszcze porownania ktory blok jest wydajniejszy wiec pisanie ze F3D jest gorszy od Prisona to lekkie przegiecie.

Ehhhh i jeszcze ta aukcja i jej opis screeny z przed potopu. ehhhh n/c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tja, też mam dylemat z tymi blokami... Czy jest jakaś wyższa instancja co by obiektywnie ocenić : Frost czy Prison?

W tej chwili nie.

 

Forum jest podzielone, coś w deseń nv/ati czy intel/amd - czyli nic się nie dowiesz obiektywnego. Jet-pc nie testuje, a to była najwyższa instancja, jarogniew testuje jakieś [ciach!]a ( :lol: nie żebym miał coś do Swiftecha, ale ;) ) zamiast zając się tym co ważne - pozostaje czekać.

 

edit:

 

o! [ciach!]o jest w cenzurze? nie widziałem ;)

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, czy dobrze wyczytałem wyżej że te screeny na aukcji Prisona są zabytkowe? Może gdzie świeższe dostanę? Generalnie skłaniałbym się ku Prisonowi na cpu, bo tańszy i Frostowi na gpu, bo tańszy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

' date='10 cze 2007, 01:22' post='2643181']

Witka. Wszystko w życiu się zmienia i tak postanowiłem ZNACZNIE uciszyć mojego kompa i inwestuje w WC. bla bla bla

Kszonek powiedział , że wejdzie , może priv na samhain`a ?

 

2643350[/snapback]

hmmm Frost do wydajnych nie należy, a cena lekko nie do przyjęcia więc jeśli chodzi o blok tani a dobry to popieram przedmówcę - victor89.

dobrze !!!

 

rozumiem ze masz w domu czarodziejska kule i widzisz jaki blok jest najwydajnieszy ? Wrozka sie znalazla ...

 

Juzef -> tak te wykresy z jet-pc sa nieaktualne. Nowych narazie nie ma

Edytowane przez banditos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajność wydajnością , ale w takiej sytuacji na pewno brałbym produkt z tzw. pewnej ręki. Sam daje pełną gwarancję a produkty Kyńka - nie chcę komentować tych topików gdzie toczono prawdziwe boje o uznanie reklamacji. Gdzieś czytałem test Jaro porównujący Frosta , G-flowa i Swiftecha Apogee. Biorąc pod uwagę cenę różnica 1-2 stopni to rewelacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

OK, skoro już Orgiusz przeniósł mój topic do tego działu (sam troszkę się bałem by nie narażać się na krytykę czy wyśmianie) to przedstawię resztę sprzętu który planuje skompletować. I tak:

 

Chłodnica => Black Water Advanced 121 Rev 2.0

Wentylator => Scythe Kamikaze 120 mm (wyłumaczę dlaczego: manualna regulacja obrotów wentylatora na śledziu)

Blok => Frost 3 Duo (skoro wchodzi na Asus'a to przy nim zostanę)

Pompka => Coolriver Rev 2 (bo ma 12V z molex'a)

Węże => Innovatek 8x10mm

Płyn - Feser Onne Blue (na poczatek wole kupić coś gotowego)

Złączki skręcane 1/4' + dystansówki do chłodnicy.

 

Tyle minimum. Z czasem może pomyśli się więcej. Jak dobrze pójdzie to w tym tygodniu zacznę się już kompletować chłodzonko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

' date='10 cze 2007, 15:02' post='2643694']

OK, skoro już Orgiusz przeniósł mój topic do tego działu (sam troszkę się bałem by nie narażać się na krytykę czy wyśmianie) to przedstawię resztę sprzętu który planuje skompletować. I tak:

 

Chłodnica => Black Water Advanced 121 Rev 2.0

Wentylator => Scythe Kamikaze 120 mm (wyłumaczę dlaczego: manualna regulacja obrotów wentylatora na śledziu)

Blok => Frost 3 Duo (skoro wchodzi na Asus'a to przy nim zostanę)

Pompka => Coolriver Rev 2 (bo ma 12V z molex'a)

Węże => Innovatek 8x10mm

Płyn - Feser Onne Blue (na poczatek wole kupić coś gotowego)

Złączki skręcane 1/4' + dystansówki do chłodnicy.

 

Tyle minimum. Z czasem może pomyśli się więcej. Jak dobrze pójdzie to w tym tygodniu zacznę się już kompletować chłodzonko :)

Hmmmm zestawik moze byc. Tylko nie wiem czy nie wartoby bylo dolozyc i kupic chlodnicy 2*120mm. Byloby juz na wyrost pod blok na NB/gpu. 40 pln +plus wentyl.

 

Wentyle moze np Fandery maja potencjometr :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Hmmmm zestawik moze byc. Tylko nie wiem czy nie wartoby bylo dolozyc i kupic chlodnicy 2*120mm. Byloby juz na wyrost pod blok na NB/gpu. 40 pln +plus wentyl.

 

Wentyle moze np Fandery maja potencjometr :>

Nie no, oczywiście że to nie problem dołożyć kilka złotych na większą chłodnice i dodatkowy wentyl ale pojawia się u mnie inny dylemat.

 

Chłodnica na jeden wentyl weszła by mi na tylną ścianę obudowy przy miejscu dla fana. W przypadku dłuższej chłodnicy już muszę ją wyprowadzić poza obudowę a to oznacza wiercenie dziur na węże. Chciałem tego właśnie uniknąć (na razie, póki obudowa nowa). Z drugiej strony max chłodziła by dwa elementy - cpu i nb. Gpu, póki co sobie daruje. 7600GS nie grzeje się aż tak mocno, a nie jestem nałogowym graczem by inwestować w coś nowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajność wydajnością , ale w takiej sytuacji na pewno brałbym produkt z tzw. pewnej ręki. Sam daje pełną gwarancję a produkty Kyńka - nie chcę komentować tych topików gdzie toczono prawdziwe boje o uznanie reklamacji.

(...)

No sorry Ciebie, ale to było kiedyś, teraz Kyniek daje pełną pisemną GW, także nie widze tutaj problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juzef -> tak te wykresy z jet-pc sa nieaktualne. Nowych narazie nie ma

:lol2:

Mylisz się. Są nowsze.

 

Pomijając, że testowany był zupełnie inny blok, to screeny z wykresów @ jetpc pokazują sytuacje w lidze jaka była po teście prisonów. Potem były przetestowane inne bloki, które pobiły prosiona... ale po co pisać o tym w aukcji?, skoro można perfidnie wciskać ludziom, ze prison nie ma żadnych konkurentów, którzy byliby wydajniejsi...

 

Jak dla mnie to jest paranoja....

 

Wiele osób już się na Kyńku nacięło, niektórzy nie mieli problemów i zachwalają te bloki - są tanie, dobra, są wydajne - zgadza się, ale pisanie, że są wydajniejsze od Frosta3, bez żadnego potwierdzenia jest przesadne, nie mówię, że Frost jest wydajniejszy, ale tekst "Frost do wydajnych nie należy" jest kompletną bzdurą. Skoro F3D jest niewiele gorszy od Apogee to z pewnością "należy do wydajnych", ale czy jest lepszy czy gorszy ciężko ocenić bez testu.

 

Dlatego wybór Frost - Prison jest ciężki, wydajność podobna (nie wiadomo, który lepszy) cena większa w przypadku F3D, ale pewniejsza marka (imo, nigdy nie kupowałem ani w Realitynet.pl, ani na allegro u Kyńka).

 

No sorry Ciebie, ale to było kiedyś, teraz Kyniek daje pełną pisemną GW, także nie widze tutaj problemu.

Zalegalizowanie działalności raczej dużo nie zmieni, odzywki Kyńka do osób żalących się na jego usługi na forum były jakie były, nic nie zmieni tego, ze swoich klientów miał głęboko gdzieś... może teraz jest inaczej, może zrozumiał, że o klientów trzeba dbać, czasem nawet na tym tracąc $ lecz zyskując zaufanie, ale prawda jest taka, że dużo osób było nie zadowolonych i wcale nie chciał tego zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się. Są nowsze.

 

Pomijając, że testowany był zupełnie inny blok, to screeny z wykresów @ jetpc pokazują sytuacje w lidze jaka była po teście prisonów. Potem były przetestowane inne bloki, które pobiły prosiona... ale po co pisać o tym w aukcji?, skoro można perfidnie wciskać ludziom, ze prison nie ma żadnych konkurentów, którzy byliby wydajniejsi...

 

Jak dla mnie to jest paranoja....

 

Wiele osób już się na Kyńku nacięło, niektórzy nie mieli problemów i zachwalają te bloki - są tanie, dobra, są wydajne - zgadza się, ale pisanie, że są wydajniejsze od Frosta3, bez żadnego potwierdzenia jest przesadne, nie mówię, że Frost jest wydajniejszy, ale tekst "Frost do wydajnych nie należy" jest kompletną bzdurą. Skoro F3D jest niewiele gorszy od Apogee to z pewnością "należy do wydajnych", ale czy jest lepszy czy gorszy ciężko ocenić bez testu.

 

Dlatego wybór Frost - Prison jest ciężki, wydajność podobna (nie wiadomo, który lepszy) cena większa w przypadku F3D, ale pewniejsza marka (imo, nigdy nie kupowałem ani w Realitynet.pl, ani na allegro u Kyńka).

Zalegalizowanie działalności raczej dużo nie zmieni, odzywki Kyńka do osób żalących się na jego usługi na forum były jakie były, nic nie zmieni tego, ze swoich klientów miał głęboko gdzieś... może teraz jest inaczej, może zrozumiał, że o klientów trzeba dbać, czasem nawet na tym tracąc $ lecz zyskując zaufanie, ale prawda jest taka, że dużo osób było nie zadowolonych i wcale nie chciał tego zmienić.

hm.. prison został pobity FAKT, dokładnie bodajże przez blok Termita, ale jak dobrze wiemy to on już tych bloków nie produkuje więc palma pierwszeństwa przechodzi..

 

To co napisałem o froscie wzorowalem sie wyłącznie na dot. produktach jak i opinii kolegi który ów blok posiada, jeśli kogoś uraziłem to przepraszam bardzo :), lecz skoro nie było testow to skąd wiesz że "jest niewiele gorszy od Apogee ??"

 

Kyńka już zostawmy w spokoju nie napisał tu żadnego zdania a przy każdym temacie o jego bloku ludzie wytykają jego polityke marketingową ludzie LOOOOZZZZZ, starczy, jak dla mnie może nawet pisać że bedzie je eksportowal w kosmos, LOTTO MI TO. :) :D

 

Panowie nie ma już sie co kłócić czy spierać, założyciel tematu chce konk. odpowiedzi z przykładami a nie pie.....

 

pozdrooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm.. prison został pobity FAKT, dokładnie bodajże przez blok Termita, ale jak dobrze wiemy to on już tych bloków nie produkuje więc palma pierwszeństwa przechodzi..

idąc tym tokiem myślenia bloku grzecha nukleona i innych też nie powinno być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten test przeprowadzony przez Jaro udowadnia wydajność Frosta3Duo względem Apogee i G-Flowa. No chyba , że ktoś podważy wiarygodność testów Jarogniewa. Osobiście nie radziłbym.

:oops: :oops:

 

Test na jednordzeniowym AMD nie pokazuje jak wyglądać to będzie na c2d:(, na wyniki na Core2Duo trzeba poczekać , a różnice mogą być inne większe/mniejsze (?!?) mam nadzieję, że uda nam się szybko zrobić f3d. Dużo kontrowersji budzi bloczek, a sam jestem ciekaw jak będzie na c2d ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

idąc tym tokiem myślenia bloku grzecha nukleona i innych też nie powinno być

Może jedna sztuka by się znalazła :wink: hyh

A co do bloków to szczerze powiedziawszy ja kierowałbym się wyglądem i ogólnym designem całości układu - ale to ja :)

A co do wydajności to bardziej zastanowiłbym się nad doborem wentylatorów i chłodnicy.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Widzę że poruszyłem jakiś temat rzeke. Czy ta dyskusja ma mi w czymś pomóc?

 

Ja chce tani i wydajny bloczek. Mój C2D nie jest wykręcony do nie wiadomo jakich wartości żeby stosować jakieś super bloki. Chce coś na początek. To wszystko :lol2:

 

Jeżeli miałbym temperatury mniejsze niż teraz na Freezerze 7 Pro to już dla mnie byłby WIELKI sukces. Zwłaszcza, że poziom hałasu powinien ulec zmniejszeniu, w założeniu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm.. prison został pobity FAKT, dokładnie bodajże przez blok Termita, ale jak dobrze wiemy to on już tych bloków nie produkuje więc palma pierwszeństwa przechodzi..

Nie tylko przez blok, termita. to, że flowpin nie jest już produkowany to nie oznacza, że screen ma być starszy - swego czasu też w aukcji był ten screen, a inne bloki, które były wydajniejsze były w sprzedaży.

 

To co napisałem o froscie wzorowalem sie wyłącznie na dot. produktach jak i opinii kolegi który ów blok posiada, jeśli kogoś uraziłem to przepraszam bardzo :), lecz skoro nie było testow to skąd wiesz że "jest niewiele gorszy od Apogee ??"

Test był, ale było to porównanie z apogee i g-flowem, więc nie jest on odniesieniem do Prisona.

 

Kyńka już zostawmy w spokoju nie napisał tu żadnego zdania a przy każdym temacie o jego bloku ludzie wytykają jego polityke marketingową ludzie LOOOOZZZZZ, starczy, jak dla mnie może nawet pisać że bedzie je eksportowal w kosmos, LOTTO MI TO. :) :D

Dobra, ale ewidentne kłamanie w aukcji to jednak jest co najmniej nie w porządku. Od tego czasu wyszło wiele bloków sprzedawanych legalnie (i nie legalnie) na polskim rynku, które były wydajniejsze od Prisona, ale Kyniek mimo że został o tym poinformowany nie zmienił opisu - może Tobie to lotto, ale jest to perfidne okłamywanie klientów.

 

Panowie nie ma już sie co kłócić czy spierać, założyciel tematu chce konk. odpowiedzi z przykładami a nie pie.....

I takim konkretnym przykładem jest link do aukcji, gdzie jest napisane, że Prison jest najlepszy i żaden inny blok nie jest od niego wydajniejszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I takim konkretnym przykładem jest link do aukcji, gdzie jest napisane, że Prison jest najlepszy i żaden inny blok nie jest od niego wydajniejszy?

Niestety obym się mylił ale 80 % klientów jest spoza forum i pewnie nabierają się na tą aukcje i na ten wykresik :(

 

Ja proponuje kupić blok jaki Ci się podoba :) lecz skłaniał bym się ku F3D B-)

Edytowane przez wegorz91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...