Skocz do zawartości
sivy

7900gs+ Ram Czy Mobo+ram+brisbane

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do wydania 450 zł i dylemat co kupić do mojego staruszka.

Wymyśliłem dwie opcje :

1) Kupuję Abita K9N-250zł i Corsair 1GB 150zł a za moja płytę ,ram,procesor kupuję Brisbane 3600+ za 250 zł(może starczy).

2) Kupuję 7900GS Galaxy a za mojego radka dokupuję kostkę ramu.

Pytam bo po pierwsze nie wiem czy moje obecne klamoty podołają takiej 7900GS i po drugie X2 to zawsze o wiele wydajniejszy procesor ale czy napewno potrzebny??.Komputera używam jak większość z nas po troszkę do wszystkiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej wymien wszystko ,na to co podałeś, nie warto dawać karty 7900gs do kompa z twojej sygn. poprostu karta nie rozwinie swojej mocy. Nie ma się co zastanawiać weź

Mobo: KN9

Ram: Kingston bądź GOODRAM 1GB

Grafa 7900gs

Proc: x2 3600 Brisbane

 

I kompa masz naprawdę dobrego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@britfanka

 

Czytaj ze zrozumieniem. :mur: Przeciez on nie moze miec 7900gs i x2, pyta czy lepiej to czy tamto.

 

@sivy

 

Na moje wez tego 7900gs, przynajmniej pograsz w gierki noramalnie, a za dalszy czas zmienisz

proca i bedzie ok.

Zmiana proca nie da Ci takiego kopa w gierkach jak zmiana grafy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym opchnął to co masz czyli proca ram mobo i grafe. Nie ma sensu pakować się w DDR1 Za to dostaniesz ok 400 zł + Twoje 450 zł daje razem ok 850 zł.

Kupujesz za to:

ABIT KN9 za 238zł

1GB GoodRAM za 109 zł

Sempron 3000+ za 104 zł

GALAXY GF 7900GS za 396 zł.

Razem wyjdzie 847 zł.

Za tym zestawem przemawia duże OC dzięki któremu grafika nie będzie się nudzić i wydajność grafiki w grach oraz duży potencjał OC :)

 

EDIT

 

Literówki ;)

Edytowane przez dzikidaniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie .Patrząc na wasze rady nasuwa się jedna myśl , mam za mało kasy.Na jedno i drugie jak radzi britfanka mnie nie stać.Zmiana karty przy moim sprzęcie od początku wydawała mi się lekko bezcelowa.Sprzedawanie wszystkiego po to żeby kupić procesor podobnej wydajności jak radzi dzikidaniel też na dobre rozwiązanie nie wygląda.Wniosek jaki przchodzi mi do głowy jest taki zbuduj solidne podstawy pod lepszą karte ,potem dozbieraj kasy,sprzedaj radka i kup 7900GS.Poczekam jeszcze na pomysły innych chcących coś doradzić bo kto szybko kupuje ten dwa razy pałci :wink: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie .Patrząc na wasze rady nasuwa się jedna myśl , mam za mało kasy.Na jedno i drugie jak radzi britfanka mnie nie stać.Zmiana karty przy moim sprzęcie od początku wydawała mi się lekko bezcelowa.Sprzedawanie wszystkiego po to żeby kupić procesor podobnej wydajności jak radzi dzikidaniel też na dobre rozwiązanie nie wygląda.Wniosek jaki przchodzi mi do głowy jest taki zbuduj solidne podstawy pod lepszą karte ,potem dozbieraj kasy,sprzedaj radka i kup 7900GS.Poczekam jeszcze na pomysły innych chcących coś doradzić bo kto szybko kupuje ten dwa razy pałci :wink: .

No wiesz procek na starcie może będzie mieć podobną wydajność ale płyta jest stworzona do OC więc jak sie weźniesz za tego procka to ze standardowych 1,6 powinieneś wyciągnąć ok 2,4. A że płyta obsłuży nowe procki K10 więc myślę że zestaw idealny jak za tą kase. Ale gdybyś mógł dozbierać te 150 zł to bierz X2 Brisbane :) chociaż poczekaj kilka dni jeszcze bo mają być obniżki i może starczy nawet na X2 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...