Skocz do zawartości
n30

Oglądanie Filmów Przez Wifi

Rekomendowane odpowiedzi

Czy przy przepustowości teoretycznej 22 Mbitów będzie szło bez problemu oglądać filmy przez udostępnianie plików windowsowe? Komputery były by w odległości około 10m i w miarę "by się widziały". Filmy znaczy się rozumieć pliki o wielkości 700 mb i 1300 mb. DVD nie wchodzi w rachubę ( za słaby drugi PC)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam w palmtopie kartę WiFi w wersji "b" czyli 11Mbit i spokojnie oglądam sobie filmy znajdujące się na komputerze. przeciętny film (700MB) ma bitrate ok. 1Mbit/s i dźwięk 1xxKbit/s czyli teoretycznie wystarczyło by 1.2Mbit łącze ale to tylko teoria. w praktyce potrzeba kilka razy więcej ale 11Mbit/s wystarcza w zupełności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno być problemów z przepustowością nawet przy łączu szyfrowanym AES i autentykacji WPA-PSK, przy których notuje się spadek 30-40%.

Bzdura. Nie ma zadnego spadku przepustowości. A jeśli jest to utrzymuje się w granicy błędu pomiarowego. Nie wiem kiedy w końcu mit o spadku przepustowości, w przypadku szyfrowania, który krąży w internecie, przetanie istnieć.

 

A nawiązując do tematu, to jakby ktoś nie wiedział to filmy jakości DVD w technologii tzw VOD (Video on Demand) wykorzystują łącza o przepustowości 4 Mb/s. Tak więc z palcem w..... pod warunkiem, że połączenie zestawione jest stabilne, tzn nie ma dużych skoków prędkości połączenia.

Edytowane przez lgolebio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...