Skocz do zawartości
kemot82

Router Do Neo A Router Do Dsl'a

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym, żeby ktoś odpowiedział na nurtujące mnie pytanie: czy mając neostradę i router z wbudowanym modemem ADSL ze złączem rj11, można przejść bez zmiany sprzętu na usługę dsl?? Czy trzeba kupować nowy router ze złączem WAN rj45 bez wbudowanego modemu i dopiero to podłączyć pod dostarczany przez tepse modem?

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TePsowy InternetDSL czy jak to się teraz nazywa to też ADSL tylko z innymi parametrami (stałe IP, wiele zewn IP, kiedyś był brak limitów) więc odpowiadając wprost, nie trzeba zmieniac routera

Edytowane przez JeZZoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm, poszperałem trochę i znalazłem taką wypowiedź z pewnego forum:

 

"...Odrazu odpowiem wszystkim co beda przegladac ten watek poniewaz juz zasiegnołem opini tu i tam i ostrzegam wszytkich przed zakupem routera z modemem ADSL nie ma takiej mozliwosci w przypadku DSL jedynie modem z Tepsy i do tego połaczony router z portem WAN programowalnym innej opcji niema jesli chodzi o routery.MOdemu TPSA przy linie DSL ominąc sie nieda musi byc ich modemik excl.gif!!..."

 

to w końcu jak jest?? Można wykorzystać stary modemo-router od neo czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]

to w końcu jak jest?? Można wykorzystać stary modemo-router od neo czy nie?

Nie, nie można. W modemie DSL masz zaszyte user i password do zestawienia połączenia.

Oprócz tego zdaje się że tpsa połączenie DSL zestawia również na podstawie MAC adresu

dostarczonego modemu. Można zakupić modem-router i bawić się w klonowanie MAC adresu

modemu dostarczonego przez tpsa ale ja się tak nie bawiłem.

Sam przechodziłem z neo na DSL, miałem modem-router, dostałem modem DSL.

Na początku zestawiłem połączenie modemem dostarczonym przez tpsa aby zobaczyć czy

działa :) Potem odstawiłem go i podłączyłem stary modem-router wpisując user/pass z palca

(te dane i tak dostajesz w papierach). Po godzinie wywaliło mnie z sieci i tyle.

Później właśnie dowiedziałem się że dochodzi jeszcze sprawa MAC adresu modemu.

Podpiąłem nowy modem, postawiłem router na linuksie na starym pececie i do tej pory gra.

Jak podepniesz router sprzętowy pod modem który dostajesz z tpsa też będzie chodziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...