Skocz do zawartości
Spinacz

Laptop Do Około 3000zł Z Niezintegrowaną Grafiką

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Poszukuję laptopa do 2500zł.

 

Jestem na studiach i potrzebuje go zabrać to na uczelnie to gdzieś na pole itp.

 

Zależy mi żeby bateria trzymała jak najdłużej - najlepiej około 3h. Matryca 15,4".

 

Laptop służyłby mi głównie do neta, programów biurowych, czasami filmów.

 

Zastanawiałem się nad HP NX7400 ale może coś jeszcze mi zaproponujecie ? Jakąś Toshibe, Asusa, Aristo?

 

Jeszcze doradźcie mi czy lepiej kupić matryce matową czy błyszczącą ?

 

Czekam na odpowiedzi i pozdrawiam

Edytowane przez Spinacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

W końcu będę kupował laptopa ;)

 

Mój budżet również trochę wzrosnął do około 3000-3200zł.

 

Chciałbym zakupić lapka tak jak pisałem głównie do filmów,netu, pisania i troche do gier. Chciałbym żeby miał niezintegrowaną grafikę, 1GB ramu, minimum 80GB dysk, procesor c2d.

 

Chciałbym coś z Asusa, HP, Toshiby, DELLa. Coś firmowego.

 

Wyszukałem takie modele:

 

http://tiny.pl/55n4 , http://tiny.pl/55ns

 

Lub HP DV6000 http://tiny.pl/55n6

 

Nie wiem czy są dobre czy też nie, więc prosze również o Wasze propozycje.

 

Polecaja mi także Compale ale boje się takich nie firmowych rzeczy :( i czuje że nie dam się do nich przekonać choć pewnie za mniejszą cenę miałbym lepszego laptopa.

 

Tylko jak są takie dobre te Compale to czemu jednak klienci stawiają na firmowe sprzęty typu Asus,HP etc.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ktos poda jakies propozycje ? :)

 

Ten Dell całkiem spoko a ta karta x1400 jak sie ma do GF ? To jest odpowiednik GF 7400 ? I tak ogolnie to lepiej kupic lapka zeby na pokladzie mial cos z ati czy nvidii ? Ktora firma lepiej wspolgra z grami komputerowymi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ktos poda jakies propozycje ? :)

 

Ten Dell całkiem spoko a ta karta x1400 jak sie ma do GF ? To jest odpowiednik GF 7400 ? I tak ogolnie to lepiej kupic lapka zeby na pokladzie mial cos z ati czy nvidii ? Ktora firma lepiej wspolgra z grami komputerowymi ?

Porównywalne z GF8400/GF7400 tu masz porównanie

jakiś ranking

 

Jeśłi masz zamiar grać w coś na linuxie (podobno możliwe) to lepiej wybrać nVidię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haquim napisz mi jeszcze po czym poznać że dany asus jest kadłubkiem? Bo ja wole kupować nie kadłubka :P

Po nazwie :) Asmobile . Wejdź na stronę Asusa jeśli dany model to nówka to powinien być na tej stronie wymieniony http://pl.asus.com/products1.aspx?l1=5l

 

Jeśli nie jest to znaczy że jest prawdopodobnie kadłubkiem. Wtedy używasz szmocy :google:

kadłubek asusa {$nazwa_modelu}

Edytowane przez Haquim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki wielkie :)

 

Dziś usłyszałem w sklepie że nawet jak kupie laptopa z np GF 7300GT to w gry wogole nie pogram bo po 15minutach bedzie sie zawieszal od ciepla :o czy to prawda?

Edytowane przez Spinacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamiast zakładać nowy temat znalazłem ten, który mimo że sprzed paru miesiecy, to jednak idealnie pasuje do mojej sytuacji,

a mianowicie laptopa do 3000 - 3200zł.

Po paru nocach z rzędu spędzonych na szukaniu tego najlepszego mam w głowie jeszcze większy

mętlik niż na początku. Nie dość że nie jestem pewien co do parametrów (SantaRosa i x3100,

czy słabszy proc i niezintegrowana karta?) to jeszcze kwestia miejsca zakupu notka przestała

być dla mnie oczywista gdy odkryłem z jakimi parametrami można mieć w tej samej cenie "kadłubka".

Chciałbym poznać Waszą opinie co do tych notebookow (a przynajmniej ktorego z nich SAMI byscie

wybrali i dlaczego?).

 

moje dotychczasowe wybory (wg ewoluujących poglądów na zakup :D ):

 

1) hp compaq nc6710 - pamięć az do 4gb, rekordzista czasu pracy 4.5h(!), ale czemu TYLKO 12mies gwarancji??

2) FS Amilo PI2515 - to juz Santa Rosa, ale nic poza tym

3) FS Amilo Pro V3545 - gorszy proc, ale już nienajgrosza grafika

4) Asus Z53M - sam juz nie pamiętam czemu go wybrałem - chyba przez te pochlebne opinie o Asusie

5) hp pavillon dv6326ea

6) hp pavillon dv651oEW a co sądzicie o tych pavillonach?

 

7) CaliforniaAcces - konfiguracja z GF7300, przystępna?

8) CaliforniaAcces - GF7600 tylko ze doplacajac do windowsa wychodzi drogo :/

 

9) Asus F3TC - grafika może być

10) hp dv6420EW - lepszy GF

 

11) icom 5310 - model 5ty

12) icom 8220 - model 2gi

13) icom 8310 - model 3ci

 

a to już są takie potwory jak dla mnie za ta cenę, że sam nie wiem co z nich wybrać...

14) monster 1 - x3100

15) monster 2- HEL80

16) monster kadlub 3 - ATI X1600 zamiast GF7600

 

Cały czas zastanawiam się czy kupić sprzęt firmowy w sklepie u mnie w mieście np compaqa 1),

czy postawic na dostawę i średnią firmę np. IComa 11),12),13)

czy zaryzykować(?) z kadlubkiem 15) 16)

prosze o rzetelne wyprowadzenie mnie z błędu jeśli w nim tkwie rozważając którąś z tych opcji:)

i co Wy byście z nich wybrali?

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie lepsze vostro?

np ten

http://idg.allegro.pl/show_item.php?item=230287719

 

wczoraj był model 1500 za 2799! i wczoraj też wszystkie zostały wyprzedane. trzeba obserwować allegro :) imho vostro ma najlepszy config w tej cenie. chyba że znajdziesz compala FL90, ale one podrożały chyba

 

pozdrawiam

m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat w sam raz dla mnie, więc się podepnę.

Pasowałoby mi zmienić mojego wysłużonego d600 bo już nie wyrabia. Ale jak to student kasy nie mam tyle co ostatnimi czasy uciułałem. W 3000 chciałbym sie zmieścić, ale jak coś to może wyskrobię jakiś debet.

 

Moje wymagania są następujące:

-procesor Core Duo (1 czy 2 to już mniej ważne.. różnice w wydajności rekompensuje cena)

-grafika Nvidia (marzy mi sie 8600 ale w tej cenie troche nierealne) od 3dmarkowania mam peceta w domu, ale lubie dla rozrywki coś odpalić. seria 8 wydaje mi sie odpowiednia na przyszłość, ale w sumie chodzi mi o to żeby mało się grzała i oszczędzała prąd, więc jest mi w stanie ktoś doradzić która z gf 7300/7600/8400/8600 jest mi w stanie zapewnić wydajność bez gotowania podzespołów lub uruchamiania jekiejś suszarki?

-ram co najmniej 1GB- najwyżej potem sie dokupi

-matryca styknie 14". Przyzwyczaiłem sie do takiej. Ale równie dobrze może być 15"

-bateria obecnie trzyma mi 15 minut, więc jeśli lapek bedzie w stanie wytrzymać cały wykład (1,5h ;) )przy włączonym internecie i jakimś filmie, to w zupełności wystarczy :D

 

co do marki ostatnio baardzo spodobały mi się kadłubki Compala, ale preferencji jako takich nie mam. A.. blisko mam Primakomp, gdzie jest spory wybór VBI Asusa..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na x600 , 7300 w cos sobie pograsz MW lub lub jakies FPP mniej niz srednie detale przy 800x600 , moze czasami wyciagniesz cos lepiej , mowie tutaj o nie jakis nowosciach lepiej jzu kupic cos lepszego x700/6600 zeby mozna bylo w cos pograc na jakisms tam poziomie i nie majac suszarki na biurku, co do ramow i dysku to sa elastyczne czesci wymiana trwa szybko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karty ATi miały od zawsze problem pod linuxem (ich windowsowe sterowniki też pozostawiają wiele do życzenia). Intelowe "grafiki" w ogóle nie wchodzą w grę

Nie zależy mi na super osiągach, bo ostatnio nie mam czasu na granie (chociaż wreszcie po roku skończyłem Morrowinda :) ). Poza tym dopiero niedawno upgrade'owałem kompa z (r9550 na gf8600) więc jestem przyzwuczajony do grania w kiepskiej jakości.. byle ruszyło i dało sie grać ;) Np na lapie przeszedłem troche Carbona, a na starym pececie Obliviona..

 

@gbass rzeczywiście miałeś na myśli gf6600 czy to literówka (7600)??

 

Nowy lapek najwczesniej za miesiąc (po wypłacie), ale szukam już teraz.. No i marnie to widze.. ostatnio VBI poszły mocno w górę.. HEL80 nie mogę znaleźć w Krakowie, a FL90 jest obecnie za drogi :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, ja też stoję przed podobnym wyborem z podobnymi środkami i też skłaniam się ku kupnie vostro z allegro

ostatnio jednak słyszałem, czytałem różne informacje jakoby notebooki miały rychło stanieć... powody różne, ale słyszałem np że jest to też w związku ze startem fabryki della, że niby będą tanie i przez to ceny innych lapków też pójdą w dół... ile w tym prawdy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się do tematu. Też szukam laptopa do 2500 zeta. Na studia (informatyka), praca biurowa i ... wardriving :D. Laptop bez systemu gdyż chcę na nim mieć linuxa

 

adaxos: Gdzie czytałeś o spadku cen lapkach. Chyba bardziej realne spadki cen będą po świętach Bożego Narodzenia

Edytowane przez Radzyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisali tak niektórzy na innych forach, znajomy jeden coś podobnego mówił... w gruncie rzeczy sam wątpię żeby była wielka cenowa rewolucja ale lepiej zapytać, więc jak ktoś coś wie to proszę napisać

 

Ja chyba wyczaję się na taniego vostro z allegro... tylko coś nie ma i nie ma :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Asus F5R-AP172C???

 

Można go wyrwać za ok 2800, a jak na tę cene uwazam że jest całkiem nieźle żeby nie powiedziec bardzo dobrze wyposażony!!! Własnie kumpel bedzie go kupował to zobaczymy jak sie sprawuje;p (jak macie jakieś opinie o nim to chetnie poczytam)

Edytowane przez teps86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem w podobnej sytuacji wiec sie podepne.

rowniez szukam lapka do 3000, ale jestem kompletnym laikiem. Laptop bedzie mi potrzebny na studia, do korzystania z Internetu i moze jakies mało wymagajace gierki. Mysle tez o bezprzewodowym internecie, poniewaz mam zamiar korzystac z laptopa rowniez poza domem.

 

Czy cos takiego przy cenie 2699zł się opłaca brac?:

Fujitsu Siemens Amilo V3525

Intel Core 2 Duo T5300 (1,73 GHz, FSB 667 MHz, cache L2 2 MB)

matryca TFT 15,4" WXGA Glare,

pamięc 1024MB DDR2

dysk twardy 120 GB SATA,

nagrywarka DVD+/-R,RW, dwuwarstwowa (DL),

4 porty USB 2.0,

karta sieciowa LAN,

bezprzewodowa karta sieciowa Wireless LAN 802.11a/b/g,

modem,

port PCMCIA,

czytnik kart pamieci,

system operacyjni windows XP Home Edition

 

mam jeszcze prosbe. Czy ktos moglby objasnic po kolei co oznaczaja te literki i cyferki w specyfikacjach bo mi one kompletnie nic nie mowia. (np.FSB 667 MHz)

Z gory dzieki za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...