Skocz do zawartości
koper0z`

Problem Ze Sterownikami Do Abita Ab9 Po Formacie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, moj sprzet to E43, AB9, GF7900GS, SEAGATE 250GB SATAII, reszta chyba nieistotna. Po zrobieniu formata pojawilo sie kilka problemów.

 

1. Chyba najbardziej istotne to problem z dzwiękiem. Niby działa, ale jest padaka... Mam sluchawki Philipsa i przy wszystkich ustawieniach graja dosc glosno, do czasu az zaczałem sie bawic sterownikami. Teraz jest kompletna padaka ;/ dzwiek jest jakosci takiej jak w sluchawkach za 0,99zl z Tesco. Najbardziej dziwi mnie to, ze w regulacji głosnosci nie moge kliknac w 'sterowniki zaawansowane'.

 

2. Everest nagle przestal podawac temperature dysku :mur: nie wykrywa zadnego czujnika... Chociaz zaraz po instalacji systemu, sterownikow i programow byl wykrywany... Po kilku restartach znikl... [edit: po zabawie kablami everest znow pokazuje temp, ciekawe jak dlugo...]

 

3. Ciagle w Menadżerze urzadzen wyswietla sie znak zapytania ;x Kompletnie nie wiem co to moze byc... 'Inne urzadzenie' >> 'Nieznane urzadzenie' [edit: prawdopodobnie chodzi o dysk twardy, gdyz po odinstalowaniu tego i restarcie kompa, podczas bootowania w miejscu gdzie wyswietla sie okno JMicrona pojawilo sie tylko DVD, byc moze ma to jakis zwiazek z problemem nr. 4... w trayu nie pojawia sie ikonka bezpiecznego usuwania sprzetu, przedtem ja mialem i byl tam wlasnie dysk sata2]

 

4. Przy instalacji sterownikow z plyty 'JMicron SATA Driver' pojawia sie bład 'UpdateDriverForPlugAndPlayDevices: Error'

 

5. Takie ogolne pytanie do Hirens Boot'a, to, ze wogole nie działał udalo mi sie znalesc rozwiazanie (wersja 8.9+), ale to dlaczego po włączeniu jakiegos programu z 'Disc clone tools' czy cos w tym stylu wszystkie programy po uruchomieniu zawieszaja sie (m.in. Ghost 8.3), posiadam Hirens'a 9.0

 

Mam nadzieje, ze da sie jakos rozwiazac te problemy, nie chce mi sie znow stawiac systemu od poczatku :/

 

ps moze ktos zna jakis inny sposob na stworzenie obrazu partycji systemowej?

 

[edit: czytalem gdzies ze dyski najlepiej podlaczyc pod kontrolel chipsetu ICH-8, ale jak to zrobic?]

Edytowane przez koper0z`

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3. Ciagle w Menadżerze urzadzen wyswietla sie znak zapytania ;x Kompletnie nie wiem co to moze byc... 'Inne urzadzenie' >> 'Nieznane urzadzenie'

Zainstaluj uGuru, a znak zapytania zniknie.

Jak podłączyć do ICH8? -Podłącz do jednego z czterech portów sata przy rogu płyty zamiast do jednego z dwóch obok ide i pci.

I tak pewnie nie obejdzie się bez ponownej instalacji systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj uGuru, a znak zapytania zniknie.

Jak podłączyć do ICH8? -Podłącz do jednego z czterech portów sata przy rogu płyty zamiast do jednego z dwóch obok ide i pci.

I tak pewnie nie obejdzie się bez ponownej instalacji systemu.

 

Dzieki :) teraz wszystko jest ok, zostaje problem z dzwiekiem... Jakbys mogl to sprawdz czy w regulacji głosności masz dostep do 'sterowników zaawansowanych'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę sobie kliknąć w te sterowniki zaawansowane i wtedy po prawej stronie jest dostęp do zaawansowanych ustawień dla front green in, front mic i microfon.

Jesli masz bios 16, to wrzuć 17 lub 18.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...