Skocz do zawartości
kozikpl

K-lite Codec I Problem Z Filmami Hd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od dość dawna używam zestawu kodeków K-lite codec i jestem bardzo zadowolony, odtwarza wszystko łącznie z filmami HD, ale od wersji 3.1 (może i wcześniejsza) zaczęły się moje problemy, zwykłe divxy odtwarzają się tak samo dobrze, ale już filmy HD zaczęły się haczyć, a nawet niektóre nie chcą się otwierać: Piraci z Karaibów cz. 2.

Jak zainstalowałem wersje 2,84 wszystko jest po staremu, czy też tak ktoś ma, czy ktoś zna rozwiązanie moich problemów?

Próbowałem zainstalować CoreAVC- ale jakoś mi to nie wychodzi :(

 

ps. ale tak szczerze chciałbym zostać przy k-lite bo naprawdę mi odpowiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no własnie po zainstalowaniu CoreAVC (hd odtwarza się tylko w mpc, bo np. w subedit nie chce) filmy 720p się tną, nie mówiąc o 1080.

Bardzo mnie to ciekawi, czemu po zainstalowaniu kodeka, który jest podobno bardzo dobry i odtwarza hd na słabszych procesorach u mnie się sytuacja pogarsza.

 

mój procek: Athlon 3500+

 

zainstalowałem CCCP- jest ciut gorzej niż na k-lite wer. 2.84 (obciążenie procesora wzrosło o około 5-10%) ale generalnie wszystko chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no własnie po zainstalowaniu CoreAVC (hd odtwarza się tylko w mpc, bo np. w subedit nie chce) filmy 720p się tną, nie mówiąc o 1080.

Bardzo mnie to ciekawi, czemu po zainstalowaniu kodeka, który jest podobno bardzo dobry i odtwarza hd na słabszych procesorach u mnie się sytuacja pogarsza.

 

mój procek: Athlon 3500+

 

zainstalowałem CCCP- jest ciut gorzej niż na k-lite wer. 2.84 (obciążenie procesora wzrosło o około 5-10%) ale generalnie wszystko chodzi.

Dołączona grafika

 

ustaw tak i zobacz czy lepiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po długim czasie.

Nie wiem jak to możliwe ale nie radzę sobie z zainstalowaniem CoreAVC, znaczy niby się instaluje ale filmy nie chodzą, a jeżeli już chodzi to nie mam ikonki coreavc koło zegarka (czyli odtwarza czymś innym)

Próbowałem zestawu kodeków, które mają ten kodek - codec 8.1 i w sumie to samo.

Przecież instalacja tego nie może być trudna.

 

 

ps. jeżeli chodzi o k-lite codec- to nowsze wersje odtwarzanie h.264 mają domyślnie wyłączone i należy w fddshow je włączyć i wszystko wraca do normy. Ale Open season 1080p niestety się tnie- na procku Athlon 64 3500+ + kg GeForce 7300GT nie da się obejrzeć.

 

 

Proszę o rade, co i jak zainstalować żeby hd śmigało tak jak należy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps. ale tak szczerze chciałbym zostać przy k-lite bo naprawdę mi odpowiada.

Próbowałem zestawu kodeków, które mają ten kodek

Sam sobie odpowiedziales na pytanie. Tyle razy bylo tu pisane zeby nie instalowac calych codeckpackow bo poszczegolne kodeki w nich sie gryza (np: po cholere instaluje sie caly ffdshow a do tego divx, xvid?)... a Wy nieee..... swoje... dodam ze odinstalowywujac calego k-lite codek pack i tak nie usuwa sie wszystko co sie zainstalowalo i wciaz sie to gryzie. Zrob sobie reinstalke systemu i zainstaluj ffdshow + real alternative + quicktime alternative... jezeli na tym beda Ci sie hd ciely to instaluj CoreAVC a w ffdshow wylacz obsluge hd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie odpowiedziales na pytanie. Tyle razy bylo tu pisane zeby nie instalowac calych codeckpackow bo poszczegolne kodeki w nich sie gryza (np: po cholere instaluje sie caly ffdshow a do tego divx, xvid?)... a Wy nieee..... swoje... dodam ze odinstalowywujac calego k-lite codek pack i tak nie usuwa sie wszystko co sie zainstalowalo i wciaz sie to gryzie. Zrob sobie reinstalke systemu i zainstaluj ffdshow + real alternative + quicktime alternative... jezeli na tym beda Ci sie hd ciely to instaluj CoreAVC a w ffdshow wylacz obsluge hd

Jak tylko będę miał troche czasu to zrobie tak jak radzisz, ale...

zainstalowałem k-lite codec na co najmniej 60 komputerach i na żadnym nie było problemów. Codec paki mają taką zaletę, że instaluje się je dużo szybciej niż pojedyńcze kodeki, programy np.

ja potrzebuje (i pewnie nie tylko ja):

- ffdshow

- ac3

- VobSubStrip (wyświetlanie napisów na TV)

- Haali Media Splitter (czasami film ma kilka napisów wbudowanych bądź różne ścieżki dźwiękowe, szczególnie HD)

- Media Player Classic

 

instalując to pojedyńczo, i ustawiając skojarzenia dla MPC zejdzie się na pewno 4 razy dłużej.

Jeżeli jednak instalowanie wszystkiego po kolei będzie lepsze to pewnie warto.

 

 

ps. jak tylko uda mi się to sprawdzić napisze w tym wątku, dopóki nie przekonam się na własnej skórze, dopóty będę polecał K-lite codec pack!!!! :)

Edytowane przez kozikpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory ale jezeli juz cos robie to wole to robic jakosciowo a nie ilosciowo :) Nie mam ochoty pozniej jezdzic do klientow w ramach gwarancji :)

Więcej miałem problemów jak instalowałem właśnie pojedyńczo, bo zawsze trafiło się coś co nie chicało się odtwarzać.

Teraz instaluje:

- K-lite codec

- Quicktime alternative

- Real alternative

- subedit

 

od ponad roku żadnych problemów. Według mnie to o czymś świadczy :)

 

 

Każdy z Nas ma inny sposób na kodeki i tyle :)

Tylko ja nie uważam, że akurat k-lite codec to coś złego.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...