Skocz do zawartości
krzyysiu

Zmiana Znaku ';' Na Znak Konca Linii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam przykładowo taki kod:

a;b;c

I chcę go zamienić na coś takiego:

a;b;c

Oczywiście chodzi mi o wiele większy plik gdzie zmian należy wykonać bardzo dużo.

 

Moje pytanie brzmi: jak coś takiego zrobić w MS Wordzie, albo Notepadzie?

 

Domyślam się, że należy użyć opcji zamień, ale co wstawić w rubryce 'zamień na'? O ile coś takiego jest możliwe.

Edytowane przez krzyysiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym przyatakował ten plik za pomocą edytora heksydecymalnego np WinHex - działa piknie. Szukasz 3b i zamieniasz na 0d 0a 3b. W WinHex menu Search --> Replace Hex Values.

 

EDIT: mała poprawka co do zamiany (kolejność).

Edytowane przez Dj_AnT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym przyatakował ten plik za pomocą edytora heksydecymalnego np WinHex - działa piknie. Szukasz 3b i zamieniasz na 0d 0a 3b. W WinHex menu Search --> Replace Hex Values.

A nie powinno być przypadkiem 0a 0d 3b (#10 #13 #59). Pierwszy jest LF a dopiero po nim jest CR. Edytowane przez Excray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie powinno być przypadkiem 0a 0d 3b (#10 #13 #59). Pierwszy jest LF a dopiero po nim jest CR.

Nie powinno. Jest też chyba sposób żeby zrobić to w notatniku.

 

EDIT: jednak nie udała mi się ta sztuka z notatnikiem. 0A nie stanowi problemu, 0D nie da się wkleić do pola zamień.

Edytowane przez Dj_AnT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno. Jest też chyba sposób żeby zrobić to w notatniku.

 

EDIT: jednak nie udała mi się ta sztuka z notatnikiem. 0A nie stanowi problemu, 0D nie da się wkleić do pola zamień.

Juz tak probowalem :)

 

Dzieki za podsuniecie WinHexa, o to mi chodzilo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dowolny edytor txt umozliwiajacy uzycie regexp (wyrazenia regularne) typu editplus2 czy ultraedit. Pozostaje do napisania prosta regulka w zamien i po krzyku

 

w find / znajdz: ;

w replace with / zamien: \n;

 

w trybie wyrazen regularnych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...