Skocz do zawartości
metal

"mały" Upgrade...

Rekomendowane odpowiedzi

przez ostatnie parę lat, że tak się wyrażę, wypadłem trochę [; "z obiegu" jeśli chodzi o kompy/hardware :wink: hehe i chciałbym do niego wrócić...

 

ostatni tydzień spędziłem nad lekturą rozmaitych artykułów i testów, aby chociaż teoretycznie się "zupdate'ować" a teraz czas na praktykę [:

 

poniżej podaję konfig części które wybrałem już raczej na 100%, ale jeszcze przed złożeniem ostatecznego zamówienia chciałem go skonfrontować z waszymi opiniami i doświadczeniami...

 

- pł.główna: asus m2n32-sli deluxe [cena ok. 580zł]

- proc: athlon 64 x2 3600+ [brisbane] box 65w [ok. 250zł]

- pamięć: ocz sli-ready edition ddr2 2gb/800 [2x1 gb] cl4 [ocz2n800sr2gk] [ok. 460zł]

- dysk twardy: seagate barracuda 7200.10 320gb sata 16mb cache [ok. 270zł]

- krt.graficzna: gainward bliss geforce 7600gt 256ddr3 128bit tv/2xdvi golden sample [ok. 400zł]

 

wszystko ok. 2k zł

 

kompa używam obecnie bardziej do programów graficznych/obróbki zdjęć [photoshop, illustrator, coreldraw itp.] no i słuchania muzyki, przeglądania sieci [: ale od czasu do czasu w wolnych chwilach chciałbym sobie w coś pograć, ale na pewno nie jest to priorytetem, dlatego wybrałem poczciwego geforce'a 7600gt.

 

w sumie to mam tylko jedno pytanie odnośnie tego konfigu, czy chieftec 360w podoła, czy lepiej od razu kupić nowy zasilacz? a pytam głównie dlatego, ponieważ... ech, oc uzależnia ;d [: hehe

 

to jak panowie i nieliczne panie [: hehe, dobrego wyboru dokonałem?

Edytowane przez metal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta?? Nieopłacalna do configu za 2k zł. Jak na razie na AM2 warto brać KN9 albo DFI Infinity.

Jednak zlooknij w zestawy Sysaka i znajdziesz zetsaw o wiele wydajniejszy od tego co złożyłeś:

 

MOBO Abit AB9 ____________________ 390zł

CPU Intel Core 2 Duo E4300 BOX__________420zł

RAM Kingston 2X1GB 667MHz ____________________ 227zł

GRAFIKA Galaxy 7900GS ______________________ 399zł

HDD Western Digital WD2500AAJS 250GB ______________ 220zł

DVD-RW Samsung SH-183L SATA _______________________ 99zł

Zasilacz HuntKey HK-350AP 450W __________________ 199zł

Co do zasiłki to pewnie to jest starszy model z dwoma wiatrakami tak?? To nie utzryma tego configu. Za słabą ma linię 12V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wifi nie potrzebuję, już poprawiam opis pł.głównej [:

 

c2d zamiast a64 x2? naprawdę jest aż tak odczuwalna różnica między nimi na + dla intel'a?

 

mam chieftec'a z jednym wentylem... czyli zasilacz też zmieniam :wink:

 

mówicie, że wd lepszy od seagate'a? hmmm, pomyślę nad tym [;

Edytowane przez metal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wifi nie potrzebuję, już poprawiam opis pł.głównej [:

 

c2d zamiast a64 x2? naprawdę jest aż tak odczuwalna różnica między nimi na + dla intel'a?

 

mam chieftec'a z jednym wentylem... czyli zasilacz też zmieniam :wink:

 

mówicie, że wd lepszy od seagate'a? hmmm, pomyślę nad tym [;

Wystarczy poprzeglądać testy, z których jak na razie jednoznacznie wynika że najwydajniejszym wyborem jest C2D, a różnica jest dość znaczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wifi nie potrzebuję, już poprawiam opis pł.głównej [:

 

c2d zamiast a64 x2? naprawdę jest aż tak odczuwalna różnica między nimi na + dla intel'a?

 

mam chieftec'a z jednym wentylem... czyli zasilacz też zmieniam :wink:

 

mówicie, że wd lepszy od seagate'a? hmmm, pomyślę nad tym [;

Będzie sporo wydajniejszy. Jak config za 2k to jak znalazl z C2D i 7900gs do pogrania :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast tego 7600GT bierz 7900GS Galaxy za 400 zł - ta karta zje tego 7600. Pozatym Gainward = Palit tak jakbyś tego jeszcze nie wiedział ;] No i mobo zdecydowanie za drogie ;) Kn9 albo DFI Infinity ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przez ostatnie parę lat, że tak się wyrażę, wypadłem trochę [; "z obiegu" jeśli chodzi o kompy/hardware :wink: hehe i chciałbym do niego wrócić...

 

ostatni tydzień spędziłem nad lekturą rozmaitych artykułów i testów, aby chociaż teoretycznie się "zupdate'ować" a teraz czas na praktykę [:

 

poniżej podaję konfig części które wybrałem już raczej na 100%, ale jeszcze przed złożeniem ostatecznego zamówienia chciałem go skonfrontować z waszymi opiniami i doświadczeniami...

 

- pł.główna: asus m2n32-sli deluxe [cena ok. 580zł]

- proc: athlon 64 x2 3600+ [brisbane] box 65w [ok. 250zł]

- pamięć: ocz sli-ready edition ddr2 2gb/800 [2x1 gb] cl4 [ocz2n800sr2gk] [ok. 460zł]

- dysk twardy: seagate barracuda 7200.10 320gb sata 16mb cache [ok. 270zł]

- krt.graficzna: gainward bliss geforce 7600gt 256ddr3 128bit tv/2xdvi golden sample [ok. 400zł]

 

wszystko ok. 2k zł

 

kompa używam obecnie bardziej do programów graficznych/obróbki zdjęć [photoshop, illustrator, coreldraw itp.] no i słuchania muzyki, przeglądania sieci [: ale od czasu do czasu w wolnych chwilach chciałbym sobie w coś pograć, ale na pewno nie jest to priorytetem, dlatego wybrałem poczciwego geforce'a 7600gt.

 

w sumie to mam tylko jedno pytanie odnośnie tego konfigu, czy chieftec 360w podoła, czy lepiej od razu kupić nowy zasilacz? a pytam głównie dlatego, ponieważ... ech, oc uzależnia ;d [: hehe

 

to jak panowie i nieliczne panie [: hehe, dobrego wyboru dokonałem?

za 2000zl to TYLKO taki zestaw, ew. mozna pamieci na GoodRam zmienic:

MOBO Abit AB9 ____________________ 390zł

CPU Intel Core 2 Duo E4300 BOX__________420zł

RAM Kingston 2X1GB 667MHz ____________________ 227zł

GRAFIKA Galaxy 7900GS ______________________ 399zł

HDD Western Digital WD2500AAJS 250GB ______________ 220zł

DVD-RW Samsung SH-183L SATA _______________________ 99zł

Zasilacz HuntKey HK-350AP 450W __________________ 199zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzmy, że mój budżet obecnie jest dość elastyczny [ale bez przesady] [; hehe więc na upgrade "po latach" mogę się wyjątkowo szarpnąć :wink:

 

co powiecie na taki konfig z c2d e4300 na pokładzie?:

 

- pł.główna: asus p5k

- proc: intel core2duo e4300 1.8 ghz socket 775 2048kb l2 box

- pamięć: ocz sli-ready edition ddr2 2gb/800 [2x1 gb] cl4 [ocz2n800sr2gk]

- dysk twardy: seagate barracuda 7200.10 320gb sata 16mb cache

- krt. graficzna: winfast px7900 gs tdh

 

wychodzi 3 stówy więcej niż za wcześniejszy konfig na a64 x2...

Edytowane przez metal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...