Skocz do zawartości
Grimlock

Obowiązkowa Służba Wojskowa Dla Studentów, Którzy Rozpoczęli Naukę W 2002/2003

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny chory pomysł...

 

http://www.mon.gov.pl/artykul_wiecej.php?idartykul=3082

 

Według najnowszego projektu rozporządzenia Ministerstwa Obrony Narodowej, studenci, którzy rozpoczęli naukę na przełomie lat 2002/2003 mogą być powołani do odbycia służby wojskowej w ciągu 12 miesięcy od zakończenia studiów.

 

Jednak będą równi i równiejsi. Dłuższe szkolenie będzie trwało prawie 3 miesiące i będzie je musiało odbyć 900 absolwentów szkół wyższych. A krótsze szkolenie trwające ponad miesiąc będzie musiało odbyć 3,6 tys. absolwentów.

 

Co to oznacza poza bezsensownym szkoleniem i przyuczeniem do budowy dróg na Euro 2012 :?: :damage_wall:

 

Taka osoba w ciągu tych 12 miesięcy będzie miała problem ze zdobyciem pracy, gdyż pracodawcy nie będą chcieli zatrudniać takich osób, które w każdej chwili będą musiały pójść do wojska. Innym przykładem będzie problem z uzyskaniem kredytu bankowego.

 

A co mają powiedzieć osoby, które już pracują w czasie studiów, w tym mają odpowiedzialne stanowiska. A tu po odebraniu dyplomu cap do wojska :lol:

 

Armia twierdzi, że to nie ich problem.

 

No tak w 2012 roku ma powstać armia zawodowa, więc kimś trzeba ją zasilić.

 

Dla przykładu podam, że we wczorajszym metrze był artykuł jak pracodawcy podbierają studentów z WAT'u, którzy kończą naukę i zamiast pracować w armii wybierają o wiele lepsze propozycje pracy np. w Polskiej Telefonii Cyfrowej.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projektowana regulacja odnosi się także do absolwentów szkół wyższych przeznaczonych do odbycia przeszkolenia wojskowego, którzy uzyskali ten status w 2007 r. lub wcześniej, a studia rozpoczęli przed rokiem akademickim 2002/2003. Ograniczenie to wynika z faktu, iż dla absolwentów, którzy rozpoczęli studia w roku akademickim 2002/2003 i później, ustawą z dnia 13 października 2002 r. o zmianie ustawy o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej oraz o zmianie ustawy o uposażeniu żołnierzy (Dz. U. Nr 166, poz. 1363), wprowadzono możliwość uregulowania stosunku do służby wojskowej w formie odbycia przeszkolenia wojskowego studentów w czasie trwania studiów.

Poprawcie mnie, jeżeli się mylę, ale ja to rozumiem jako możliwość poboru roczników przed 2002/2003. Poźniejsze mają możliwość odrobienia woja w czasie studiów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczalem studia w 2002 ale pewnie przez nastepne 5 lat bede studiowal wiec mnie nie wezma ;)

 

Swoja droga, ktos kto juz pracuje, w dodatku na odpowiedzialnym stanowisku a nie potrafi poradzic sobie z wojskiem to jakas oferma..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomimo ze jestem z tego rocznika to na szczescie sie nie lapie do woja. Mialem nosa aby pojsc na 2gi kierunek przed skonczeniem 1go :]

Wspolczucia dla tych co sa w grupie podwyzszonego ryzyka. Ehhhhhh to co kombinuja bracia i ich kumple to jakas paranoja. Juz nawet mi sie nie chce sluchac i czytac o tych ich debilnych pomyslach. ehhh no comments..........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

majac wpis "przeniesiony do rezerwy" moge spac spokojnie... chyba

Jesli chcesz spac spokojnie to musisz miec kategorie D lub E :wink:

 

 

"Rezerwa" w ksiazeczce wojskowej to jednak nadal szansa na zalapanie sie na cwiczenia rezerwistow ktore trwaja od tygodnia do 1,5 miesiaca kazdego roku :lol2:

 

http://forum.wojsko-polskie.pl/cwiczenia-r...aja-vt9828.html

 

Przejrzyj sobie poprzednie wypowiedzi Sienol, zostal przeniesony do rezerwy (bez jakich kolwiek cwiczen - ma wyksztalcenie wyzsze) a teraz ma wezwanie na cwiczenie rezerwy :P

 

"Co roku wojsko wzywa na trwające od tygodnia do półtora miesiąca specjalne szkolenia 70 tys. osób, To absolwenci zawodówek i szkół średnich po służbie zasadniczej oraz wyższych uczelni po specjalnym kursie wojskowym. W całej Polsce jest ich 7 mln." gazeta.pl

 

Niby jest napisane ze ludzi z wyzszym wyksztalcem po szkoleniu wojskowym (6 tyg lub 3 miesieczne) ale gazeta sie myli. Od tego roku , kazdy rezerwista do 50 roku moze byc wezwany na cwiczenia rezerwy :D

 

 

Acha na nfow.pl jest juz spora grupa ludzi po 6 tyg szkoleniu w rezerwie ktora dostala.......... liscik na cwiczenie wojskowe rezerwy . Nie ma przebacz :P

 

 

 

 

A co do tych 12 miesiecy. Tak bylo zawsze (tzn kiedys byl to dluzszy okres) . Tylko miniterstwo wydawalo co rok rozporzadzenia.

 

Ogolnie jest to pokrecone bo jesli juz wiedza ze miejsca sa obsadzone w jw (wcielenia wyksztalciuchow sa 2 lub 3 razy w roku, pozostalych co miesiac) to mogliby dac absolwentom rezerwe a nie trzymac ich w niepewnosci mimo ze wiadomo ze do kolejnego wcielenia ktore bedzie np: za 7 miesiecy wielu sie juz nie lapie bo wczesniej bedzie mialo juz wbita rezerwa (np: po 5 miesiacach).

Edytowane przez rcube

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo, że jestem rezerwistą... wezwą mnie na szkolenie... i co każą mi biegać w pełnym umundurowaniu 40km? Jak ja ni przebiegnę kilometra w dresach? :D I co zabiją mnie za to ze nie mam siły biegać? :). Zorganizuje im strajk włoski w jednostce i lepiej żeby mnie odesłali na drugi dzień do domu :D

Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj?! Koledzy pouciekali za granice, ci ktorych powyrzucano ze studiow, badz jakichs speców od budowlanki po zawodowkach i nie ma teraz kogo sciagac w kamasze... :)

 

Trzymajcie sie, to nie moze byc prawda :P A nawet jesli to cos to zawsze da rade odwinac...

 

PelzaK: Wspołczuje beznadziejnej kondycji. Kobietka nie narzeka, ze zagadujesz ja przez całe noce? ;)

Edytowane przez Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się trzyma za twarz to łatwiej się panuje. Zrobi się małe "pranie mózgu" w takiej armii ( nikt nie zauważy ) i będzie łatwiej panować nad "motłochem".

 

 

Ciekaw jestem co będzie jak się za gospodarkę wezmą ? To będzie maskara, a tak zniszczy się "tylko" kilka karier i własnych biznesów.

Edytowane przez Skibi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo, że jestem rezerwistą... wezwą mnie na szkolenie... i co każą mi biegać w pełnym umundurowaniu 40km? Jak ja ni przebiegnę kilometra w dresach? :D I co zabiją mnie za to ze nie mam siły biegać? :). Zorganizuje im strajk włoski w jednostce i lepiej żeby mnie odesłali na drugi dzień do domu :D

Zolnierze (jako jedyni w kraju) nie moga strajkowac :P Idzie sie do pierdla z miejsca :)

 

A szkolenie rezerwistow to jeszcze wiekszy bezsens niz zsw :damage_wall:

Edytowane przez rcube

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież od wielu lat i kilku ekip rządzących można bez trudu zauważyć, że największym wrogiem państwowym są obywatele. Trzeba więc ich maksymalnie pognębić, może wyzdychają albo gdzieś sobie pójdą.

 

Boskie to jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne głównie się nudzi, bo karabinu jako nieobeznanemu nie dadzą, po błotku nie przegonią (bo czasu ani kadry nie ma), niczym nie dadzą pojeździć (bo benzyny nie ma, a pojazdy popsute), niczego nie poczytasz (bo bibliotek nie ma), niczego się nie nauczysz (bo komu będzie się chciało uczyć jakichś tam rezerwistów). Ot, kilka tygodni wyciętych z życiorysu. Równie dobrze można zapaść w śpiączkę, efekt zbliżony :>

W przypadku napaści ze strony jakiegokolwiek państwa większego od Słowacji przyda się takie "szkolenie" w jednym celu - żeby wiedzieć, z jakiego systemu i rodzaju broni palnej korzystają wojska agresora. Dobrze wiedzieć, od czego się zginie, n'est-ce pas? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to całkiem przyjemnie tam mają :D. A tak w ogóle to jonas boki zrywam z twojej wypowiedzi :lol2:.

 

Myślę, że temu rządowi się poważnie nudzi, już nie mają czego wymyślać, coś im się w głowach od tej władzy poprzewracało. Jakby te Codeshity zsynchronizowały się w biurach poselskich i jednym tchem wszystkie zrobiły boom byłby spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to całkiem przyjemnie tam mają :D. A tak w ogóle to jonas boki zrywam z twojej wypowiedzi :lol2:.

 

Myślę, że temu rządowi się poważnie nudzi, już nie mają czego wymyślać, coś im się w głowach od tej władzy poprzewracało. Jakby te Codeshity zsynchronizowały się w biurach poselskich i jednym tchem wszystkie zrobiły boom byłby spokój.

Ooo to niegłupie ;) . Niech elektrownia puści po lini zasilającej nasz biały dom na moment "nieco" więcej woltów :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PelzaK: Wspołczuje beznadziejnej kondycji. Kobietka nie narzeka, ze zagadujesz ja przez całe noce? ;)

a tam beznadziejnej... nie muszę biegać to nie biegam.. proste :) Kiedyś byłem murzynem i grałem w kosza po kilka godzin dziennie... potem zostałem informatykiem :lol:.

 

I nie mam pojęcia o co chodzi z kobietką :).. może rozjaśnisz, bo ja mało domyślna bestia jestem

 

Zolnierze (jako jedyni w kraju) nie moga strajkowac :P Idzie sie do pierdla z miejsca :)

no to bede symulował zwichnięcie ucha środkowego :)... Zresztą zmuszą mnie żebym biegał? Przebiegne kilometra i wiecej nie dam rady.. Cudotwórcą nie jestem :). Zresztą ja bym sie marnował na polu bitwy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jekyl - szczam na obowiązek, którego spełnienie nafajda mi w życiorys jak nie przymierzając ekskrement w wentylatorze. Zresztą rozejrzyj się, oprócz garstki żarliwych patriotów każdy sprzedałby ten palancki kraj za kieliszek - co prawda bardzo dobrego - koniaku albo paczkę fajek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kazdy kto ucieka od obowiazku sluzby wojskowej powinien zostac potraktowany jak zdrajca narodu i postawiony przed sadem... glupota? jeszcze zobaczymy...

W sumie ma chłop racje. Jaki by kraj by nie był trza mu troche czasu poświecić tym bardziej jak sie sypie ;] a nie być tylko ambitnym w swoich celach. Widze ze ludzie tak sępią na kase/prace/freetime ze nic po za tym nie widzą. Naród to ludzie nie rząd (na który sram w tej chwili :lol:) więc jacy ludzie taki kraj. Narzekacie na wszystko tylko nie na samych siebie ;].

 

Poza tym w wakacje student może odbyć służbe w 6 tyg i ma wolne potem do konca zycia a jak zda egzamin bedzie Kapralem ;0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm a co z takimi przypadkami jak moj : pierwsze studia w roku 2002, byly do kitu i sie nie uczylem, wiec podjalem nowe w 2005, zrobilem 3 lata studiow w ciagu 2 lat. Zalem juz prace dyplomowa i czekam na termin obrony.

 

Patrza na to kiedy pierwszy raz poszedlem na studia czyli 2002, czy na te aktuale - studiuje od 2005 ?

Edytowane przez RS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie ma chłop racje. Jaki by kraj by nie był trza mu troche czasu poświecić tym bardziej jak sie sypie ;]

Ale chodzi o to, ze Polska nie potrzebuje zadnej armii oprocz zawodowej. Doprawdy nie wiem po co wydaje się kasę na te obowiązkowe szkolenia - zrobić porządną armię zawodową i styka. Nikt nas raczej nie zaatakuje, a nawet jeśli to przeciez taki student po kilkutygodniowym piciu (tj. szkoleniu) prędzej ucieknie, niz bedzie walczył (a jesli nawet bedzie chcial walczyc, to i tak długo nie powalczy). Poza tym po to jestesmy w NATO i w UE, zeby w razie zagrozenia otrzymac wsparcie znacznie lepsze od grupy studentow :P . Uzywamy armii jedynie w misjach pokojowo-stabilizacyjnych, a do tego potrzeba tylko armii zawodowej. Im wcześniej zniknie obowiazek słuzby wojskowej tym lepiej dla gospodarki tego kraju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...