Skocz do zawartości
kukix

Konfiguracja Sieci Z Routerem Dsl...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zainstalowalem dwa dni temu modem DSl (router SpeedStream).. router jest podłączony bezpośredni do switcha..

 

Problem jest z tym, że mimo iż działa internet, nie można przegladać sieci...

 

IP ustawione na komputerach:

 

Dołączona grafika

 

na pozostałych czterech komputerach rózni sie tylko końcówka adresu IP: .146, .147 .148, .149 ...

 

 

Prosze o podpowiedź.. co może być źle zrobione, że nie można przeglądać sieci...

Edytowane przez kukix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grupa robocza taka sama?

 

dochodza pingi miedzy kompami?

 

Jeżeli chodzi o grupe robocza i pingi, to nic sie nie zmieniło..

Wcześniej byl a neostrada i tyko odłączyłem modem pod usb i podlączyłem routera pod switcha... i to wszystko...

 

P.S. Pozatym nie wiem jak sprawdzić pingi...

 

 

----- EDIT ----------

Na dołączonej płycie byly dwa pliki pdf.:

 

Instr_inst_modemu_SpeedTouch.pdf

Instr_uzytk_modemu_podst.pdf

 

Nie moge dojśc, jak poustawiać te adresy ip... i nie moge dostać sie do konfiguracji routera...

Edytowane przez kukix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wpisz w przegladarce 10.0.0.1

L: basic

H: basic

Jak wpisze 10.0.0.1 to pokazuje, że strona o podanym adresie nie istnieje.. próbowalem tez 10.0.0.138 i 192.168.253.253. Nie wiem w jakis psosób dostać sie do konfiguracji routera..

Edytowane przez kukix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wlaczy NAT, to straci publiczne adresy i w ogole ten modem to chyba nie jest jednak ruter... A przynajmniej nie pracuje w tym trybie tylko w bridge.. No niewazne

 

Wytlumacz co to znaczy nei mozna przegladac sieci?

 

Konta goscia powlaczane ? Wszedzie cos udostepnione? Probowales dostawac sie do kompow w ten sposob: \\IP ? Firewalle powylaczaj na czas testów.

Postaw na ktoryms PC FTP czy apache'a i zobacz czy bedzie sciagac.

Na kazdym mozesz tez uzyc polecenia shrpubw (jakos tak,mam to na swoim PC, a teraz nie mam do niego dostepu) i poudostepniac folder. Wtedy znow sproboj sie dostac do kompa sposobem wyzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputery nie mają prawa się widzieć. Nie wiem dlaczego nie dostrzegacie tego, że:

 

1. Kolega dostał urządzenie, które jak już wcześniej ktoś wpsomniał, nie jest routerem. Jednak jest, tylko pracuje w trybie bridge.

2. Każdy z komputerów ma swoje własne IP i jak nie trudno sie domyślić jest to IP zewnętrzne, a nie z zakresu 192.168.x.x

 

Chodzi o to, że pakiet wykupiony przez @kukix obejmuje przydzielenie 5 IP zewnętrznych, które obsługuje urządzenie wspomniane przez autora, które to z kolei łączy się z centralą TP. W takim przypadku "widoczność" komputerów jest nie możliwa. Jednym słowem każdy port ethernet pracuje niezależnie i nie ma wpływu na pozostałe.

 

Usługa obejmuje dostarczenie do lokalu Abonenta modemu ADSL zapewniającego

łączność z ruterem brzegowym sieci Internet.

Modem jest bezobsługowy i nie wymaga żadnej konfiguracji ze strony Abonenta.

Dodatkowo modem zabezpieczony jest przed próbami nieuprawnionego dostępu.

Ponadto jeśli się nie mylę to adres Twojego routera jest tożsamy z adresem brami internetowej, czyli 80.52.153.145. Nawet jeśli uda Ci się połączyć z modemem to uważam, że nie zadziała standardwoe hasło i login. Zapewne zostało zmienione. A żeby tego było mało, to zgodnie z umową nie masz prawa w nim grzebać.

 

Tak dla pewności @kukix. Start=>uruchom=>cmd (enter)=>ping 80.52.153.x (za "x" wpisz końcówkę adresu IP jednego z komputerów). Potem wklej wynik pingowania.

Edytowane przez lgolebio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

\\ip

 

jesli dostaniesz komunikat o odmowie dostepu to zostaje jeszcze ustawienie odpowiednich polis na kompach

 

a z drugiej strony jaki kret wystrawia wszystkie stacje na publiczne ip??

No ale @kukix nie ma routera, więc nie ma wyjścia. Cóż TP jak zwykle daje d...

 

 

------EDIT------

 

Jednak nie dawało mi to spokoju. To urządzenie jest 100% routerem itd. Szkopuł w tym, że prekonfigurowany przez szanowną Telekomunę. Nawet jeśli jest jakiś sposób na zalogowanie się na urządzenie, to odradzam ze względu na umowę. Oczywiście po zalogowaniu wystarczył by już tylko jeden adres IP z tych pięciu i mógłbyś się cieszyć natem, dhcp, itd itp.

Edytowane przez lgolebio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam.... a może jednak próbować coś wykrzesać z tego urządzenia. Szczerze mówiąc nie ma możliwości sprawdzenia, czy omawiany modem, który pracuje w trybie bridge został przestawiony w pełnowartościowy router. Ja bym próbował.

Edytowane przez lgolebio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi, co widzicie zlego w posiadaniu publicznego IP... Tyle ludzi walczy o zewnetrzny adres, a Wy mu tutaj kupowac ruter kazecie jak doskonale wszystko bedzie dzialalo...

 

W takim przypadku "widoczność" komputerów jest nie możliwa. Jednym słowem każdy port ethernet pracuje niezależnie i nie ma wpływu na pozostałe.

Wg mnie, nieprawda. Maska podsieci, brama, IP wskazuja wyraznie na obecnosc tych adresow w jednej podsieci. Nie maja wiec potrzeby wychodzic poza switch. A to czy adres zaczyna sie od 80. czy od 192. to juz nie robi duzej roznicy otoczeniu sieciowemu.

 

Podsumowujac - blad lezy w konfiguracji oprogramowania. To "pudelko od TP" ktore pracuje w bridge'u, nie ma tutaj nic do rzeczy. Sadze, ze jakby nawet kupil ruter i adresy przydzielil by z DHCP z klasy prywatnej, problem pozostanie dalej...

 

Rob, tak jak ja mowilem wyzej i daj wyniki tego wszystkiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie, nieprawda. Maska podsieci, brama, IP wskazuja wyraznie na obecnosc tych adresow w jednej podsieci. Nie maja wiec potrzeby wychodzic poza switch. A to czy adres zaczyna sie od 80. czy od 192. to juz nie robi duzej roznicy otoczeniu sieciowemu.

A według mnie łatwo to sprawdzić czy komputery mogą się widzieć , wystarczy zpingować jeden z nich. Jeśli pingi będą na poziomie 1-2ms to wówczas masz rację, że powinny się "znaleźć" ale jeżeli na poziomie 34-40 i więcej ms to wówczas nie.

Edytowane przez lgolebio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to niech sprawdzi i zobaczysz... Po co pakiet mialby leciec przez brame i wracac... Tabela rutingu mu inaczej kaze ;]

 

Po za tym, co ma wysokosc pingu do tego? Juz bardziej tracert do sprawdzenia trasy a nie ping... Bo PC moze byc mocno obciazony czy miec wadliwa konfiguracje(nie odpowiadac na pingi) i juz nic nie wiadomo...

W sumie dyskusja o niczym, bo autor tematu nie wykazuje zainteresowania chyba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...