Skocz do zawartości
Doctor_25

Co Myslicie O Takim Sprzecie?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chcem kupic 2 laptopy...

PIERWSZY: (i na tym chcem sie skupić)

mocny tylko po to zeby stal w domu, nie musi bys jakis kozak w wykonaniu itp... ma byc tani ale jak najmocniejszy firmy "krzak"

http://www.allegro.pl/item205374230_nowe_c...d_rw_x1600.html

 

DRUGI:

jakis ultraportable, np sony vaio 10.6" matryca.

Juz upatrzony, ma byc na jakis wypad do szkoly, pracy, w trase itp.

Procesor : Intel Pentium M Ultra Low Voltage 1,1GHz 2MB L2 cache

512 MBRAM, HDD 40 GB, LCD : 10,6" WXGA ( 1280x768 ) XBRITE

Lan, WIFI, DVD-RW, Modem, Bat 7200 (5 godzin w terenie)

2xUSB, PCMCIA, czytnik kart mikrofon.

 

 

TERAZ pytanie, co myslicie o tym medionie.... bo jak za taki hajs i taki konfig.... :blink: :blink:

Dal mnie masakra :)

I powtarzam sprzet ma stac w domu, wiec odpada jakas histeria czy sie porysuje, czy zawiasy pekaja itp. Wali mnie to :)

O sony nie pytam o zdanie, bo nie to chcem poruszyc w tym watku.

Prosze wypowiedzis kupic na tym medionie. :D

 

Pytanie tylko czy ktos z was bawil sie jakimis medionami??

I czy to zjadliwe, jak z serwisem i awaryjnascia?

 

 

Pozdro...

Doc

Edytowane przez Doctor_25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie to nie ruszylbym tego mediona nawet patykiem, mam zle wspomnienia z ta firma lecz dotyczace kart graficznych.

Prawda jest, ze za ten konfig cena nie jest wysobowana, moze warto zerknac na cos z Aristo, BenQ (do tych lapkow byla by doplata, ceny zawieraja sie w kwocie 2600zl).

 

Nie mam opinii odnosnie uzytkowania laptopow medion :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem podobny problem. Ultra portable sa niestety mega drogie, stosunkowo wolne i nie zawsze na bateri ida 5h, a wypadaloby za takie pieniadze. Poza tym kazde uszkodzenie naprawa jest problemem (cena, dostepnosc). Ja zamiast Mediona jako alternatywe bralem uzywane firmowki (toshiba, ibm).

Ten Medion co pokazujesz calkiem, calkiem, tylko 300zl funduje ci FS firma jakby nie bylo lepsza. Ale w porownaniu z medionami jakie znalem (na pIV) wyglada sensownie.

Wez pod uwage ze 2500 kupujesz aristo 13' (oferta dzis w rzeczpospol.)co prawda celeron 430 ale 1gb ram wiec jakis kompromis zawsze..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wez pod uwage ze 2500 kupujesz aristo 13' (oferta dzis w rzeczpospol.)co prawda celeron 430 ale 1gb ram wiec jakis kompromis zawsze..

 

Za 2.5K jest Smart460, konfig w sigu, sam jestem od kilku dni jego posiadaczem ;) Ma T2080, X1600, możliwość wsadzenia Core2Duo, dobre wykonanie, matryca ta sama co w Asusach, za tą cene nie ma nic lepszego ;)

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może by tak kadłubka? Za 3.5-4k masz naprawdę mocny sprzęt i całkiem dobrze zrobiony. IMO jeśli zależy Ci na grafice to jest to najlepsze rozwiązanie (jakość+szybkość)/cena

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem podobny problem. Ultra portable sa niestety mega drogie, stosunkowo wolne i nie zawsze na bateri ida 5h, a wypadaloby za takie pieniadze. Poza tym kazde uszkodzenie naprawa jest problemem (cena, dostepnosc). Ja zamiast Mediona jako alternatywe bralem uzywane firmowki (toshiba, ibm).

Ten Medion co pokazujesz calkiem, calkiem, tylko 300zl funduje ci FS firma jakby nie bylo lepsza. Ale w porownaniu z medionami jakie znalem (na pIV) wyglada sensownie.

Wez pod uwage ze 2500 kupujesz aristo 13' (oferta dzis w rzeczpospol.)co prawda celeron 430 ale 1gb ram wiec jakis kompromis zawsze..

 

A może by tak kadłubka? Za 3.5-4k masz naprawdę mocny sprzęt i całkiem dobrze zrobiony. IMO jeśli zależy Ci na grafice to jest to najlepsze rozwiązanie (jakość+szybkość)/cena

 

pozdrawiam

Panowie nie rozumiemy sie :)

Nie chcem zadnego zlotego polsrodka i kompromisow:)

 

Ma byc ultraportable(juz zamowiony) + lapek "stacjonarny" w domu z minimum x1600, gf7600 :)

Co do uzywek.... znajdz mi taką toshibe, albo imb'a za 2100 z takim konfigiem jak medion... :blink:

 

 

Za 2.5K jest Smart460, konfig w sigu, sam jestem od kilku dni jego posiadaczem ;) Ma T2080, X1600, możliwość wsadzenia Core2Duo, dobre wykonanie, matryca ta sama co w Asusach, za tą cene nie ma nic lepszego ;)

A ARISTO... faktycznie niezla propozycja :)

Moze skusisz sie na jakos recenzje?? :D

I powiedz jak to smiga, jak plastiki, spasowanie. ??

Masz jakies wyniki z 3dmarkow? czy da rade pokrecic tego x1600??

I jak lata ci na tym np. TDU o ile odpalales:)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Doctor_25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie rozumiemy sie :)

Nie chcem zadnego zlotego polsrodka i kompromisow:)

Mi chodziło o kadłubka jako stacjonarnego, nie przenośnego :) Ale jeśli nie chcesz wydawać więcej na 'stacjonarkę' to śmiało bierz Aristo czy co tam chcesz, IMO po prostu warto trochę dopłacić i mieć spokój.

 

pozdrawiam i udanych zakupów życzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi chodziło o kadłubka jako stacjonarnego, nie przenośnego :) Ale jeśli nie chcesz wydawać więcej na 'stacjonarkę' to śmiało bierz Aristo czy co tam chcesz, IMO po prostu warto trochę dopłacić i mieć spokój.

 

pozdrawiam i udanych zakupów życzę

Nie ma z czego wydawac juz wiecej ;]

tak do 2500 to max za "stacjonarnego" laptopa ;]

 

tem medion i aristo to az podejrzanie tanio :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

 

mam nadzieje ze z ultra portable nie bedziesz bral uzywanego sony z serii TR - duzo rzeczy sie w nich psulo no i plastiki to nie to czego oczekuje od sony..

 

te nowe sony tx3 (np) sprawiaja wrazenie lepiej zrobionych. mialem okazje pobawic sie takim czyms i wytrzymal 7,5h na swoich glosnikach, bez sciemniania matrycy i na wifi przegladajac non-stop youtube. uwazam ze to "dobry" wynik

 

jesli chcesz przyoszczedzic kase to proponuje spojrzec na uzywana toshibe r100... nie jest moze tak multimedialna jak tx ale do malego plecaczka/pod pache jak znalazl.

 

w przyszlym miesiacu na rynku ma byc asus eeePC (pewnie ktos juz o nim wspomnial na forum) a cena 199-299 dolarow wydaje sie byc az nierzeczywista

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

 

mam nadzieje ze z ultra portable nie bedziesz bral uzywanego sony z serii TR - duzo rzeczy sie w nich psulo no i plastiki to nie to czego oczekuje od sony..

 

te nowe sony tx3 (np) sprawiaja wrazenie lepiej zrobionych. mialem okazje pobawic sie takim czyms i wytrzymal 7,5h na swoich glosnikach, bez sciemniania matrycy i na wifi przegladajac non-stop youtube. uwazam ze to "dobry" wynik

 

jesli chcesz przyoszczedzic kase to proponuje spojrzec na uzywana toshibe r100... nie jest moze tak multimedialna jak tx ale do malego plecaczka/pod pache jak znalazl.

 

w przyszlym miesiacu na rynku ma byc asus eeePC (pewnie ktos juz o nim wspomnial na forum) a cena 199-299 dolarow wydaje sie byc az nierzeczywista

 

pozdr

To uzywka sony :) seria VGNT140P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

Doctor_25 prosze, blagam, nie pisz juz "chcem" bo czytam ten watek od poczatku i co chwila "chcem" i mi oczy juz pekaja... nie obraz sie :-)

 

swoja droga jak ja bym tak napisal TYLKO RAZ to bym dostal pewnie z 30%

 

Wracajac do teamtu, ja bym mediona nie kupil. To ze nie bedziesz przenosil to nic. W takich laptopach takie zeczy jak np. kondensatory i inne tego typu elementy sie szybko zuzywaja (jakims kosztem ta cena jest uzyskana) efekt bedzie taki ze po roku zacznie ci piszczec cos w sordku, albo wrecz laptop ci zdechnie. Malo tego w takich lapach szybko siadaja takie proste rzeczy ktore producenci wykonuja sami, czyli elektronika sterujaca, slabo osadzone gniazda (zasilanie) itp.

Czesto chadzam u siebie w pracy na servis, to wiem co sie sypie w takich lapach.

A podczas uzytkowania codzinnego zamykania matrycy czy ocierania nadgarstkami o slabo polakieowany plastik nie unikniesz. Malo tego, smiem twierdzic ze bedziesz go jednak przenosic.

Sam mam 2 lapy w podobnym co ty celu, z czego w zasadzie na obu robie to samo, tylko Acer ssie z netu non stop i jednak czesto go przenosze miedzy biorkiem a sofa, czasami kiblem (ekhm) bo nie zawsze mi sie chce przegladac czy zgrywac po wi-fi na toske.

Edytowane przez hooded man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doctor_25 prosze, blagam, nie pisz juz "chcem" bo czytam ten watek od poczatku i co chwila "chcem" i mi oczy juz pekaja... nie obraz sie :-)

 

swoja droga jak ja bym tak napisal TYLKO RAZ to bym dostal pewnie z 30%

 

Wracajac do teamtu, ja bym mediona nie kupil. To ze nie bedziesz przenosil to nic. W takich laptopach takie zeczy jak np. kondensatory i inne tego typu elementy sie szybko zuzywaja (jakims kosztem ta cena jest uzyskana) efekt bedzie taki ze po roku zacznie ci piszczec cos w sordku, albo wrecz laptop ci zdechnie. Malo tego w takich lapach szybko siadaja takie proste rzeczy ktore producenci wykonuja sami, czyli elektronika sterujaca, slabo osadzone gniazda (zasilanie) itp.

Czesto chadzam u siebie w pracy na servis, to wiem co sie sypie w takich lapach.

A podczas uzytkowania codzinnego zamykania matrycy czy ocierania nadgarstkami o slabo polakieowany plastik nie unikniesz. Malo tego, smiem twierdzic ze bedziesz go jednak przenosic.

Sam mam 2 lapy w podobnym co ty celu, z czego w zasadzie na obu robie to samo, tylko Acer ssie z netu non stop i jednak czesto go przenosze miedzy biorkiem a sofa, czasami kiblem (ekhm) bo nie zawsze mi sie chce przegladac czy zgrywac po wi-fi na toske.

hmmm wlasnie w 100% odpada przenoszenie "duzego" lapka:)

Ciagle jestem w ruchu, trasa, szkoa, praca, znajomi.

I naprawde nie usmiecha mi sie dzwigac 5KG torby :)

Co do scierania, zamykania matrycy.... akurat o to sie nie martwie, niech sie sciera, a matryca i tak ciagle otwarta :)

 

Ale fakt faktem z czyms musieli pojechac z tymi medionami ze taka cena...

 

Ciekawe jak sie sprawuja te aristo z x1600, na dluzsza mete.

 

Myslalem o zwyklym PC, ale kurde... nie chcem kolejnego mebla w pokoju ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chcem kupic 2 laptopy...

PIERWSZY: (i na tym chcem sie skupić)

mocny tylko po to zeby stal w domu, nie musi bys jakis kozak w wykonaniu itp... ma byc tani ale jak najmocniejszy firmy "krzak"

http://www.allegro.pl/item205374230_nowe_c...d_rw_x1600.html

 

DRUGI:

jakis ultraportable, np sony vaio 10.6" matryca.

Juz upatrzony, ma byc na jakis wypad do szkoly, pracy, w trase itp.

Procesor : Intel Pentium M Ultra Low Voltage 1,1GHz 2MB L2 cache

512 MBRAM, HDD 40 GB, LCD : 10,6" WXGA ( 1280x768 ) XBRITE

Lan, WIFI, DVD-RW, Modem, Bat 7200 (5 godzin w terenie)

2xUSB, PCMCIA, czytnik kart mikrofon.

TERAZ pytanie, co myslicie o tym medionie.... bo jak za taki hajs i taki konfig.... :blink: :blink:

Dal mnie masakra :)

I powtarzam sprzet ma stac w domu, wiec odpada jakas histeria czy sie porysuje, czy zawiasy pekaja itp. Wali mnie to :)

O sony nie pytam o zdanie, bo nie to chcem poruszyc w tym watku.

Prosze wypowiedzis kupic na tym medionie. :D

 

Pytanie tylko czy ktos z was bawil sie jakimis medionami??

I czy to zjadliwe, jak z serwisem i awaryjnascia?

Pozdro...

Doc

Co do lapka w domu i tego mediona...ja bym Ci odradził.Jestem praktycznie w 100% przekonany ze ten x1600 ma znacznie obciętą szynę pamięci.Dodatkowo jak inni wspomnieli to że lapek nie bedzie caly czas otawrty nie oznacza ze Ci nie padnie w 13 miesiącu użytkowania <_<

 

Wiem że do Aristo musiałbys trochę dołożyć ale tu masz przynajmniej 24miesięczna gware w systemie door-to-door i możliwość przedłużenia do 36miesiecy.Aristo to polska firma za która stoją silniejsi gracze.

 

Lekkie OT:

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Wspomniałeś o zajmowanym miejscu.Zawsze mnie to dziwiło-po jaka cholerę ludzie kupują lapki za 3k żeby stały na biurku :blink: Ale oczywiście ich wybór.Ja za te pieniadze kupiłbym wypasionego desktopa i szukałbym miejsca dla niego nawet na suficie :wink: Ale wracając do twojego poczucia estetyki...

Nie lepiej od takiego lapka za 2500zł kupić jakąś fajną obudowe slim i upakować tam pare fajnych gratów?Wystarczy jeszcze na jakiś lcd na biurku.

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do lapka w domu i tego mediona...ja bym Ci odradził.Jestem praktycznie w 100% przekonany ze ten x1600 ma znacznie obciętą szynę pamięci.Dodatkowo jak inni wspomnieli to że lapek nie bedzie caly czas otawrty nie oznacza ze Ci nie padnie w 13 miesiącu użytkowania <_<

 

Wiem że do Aristo musiałbys trochę dołożyć ale tu masz przynajmniej 24miesięczna gware w systemie door-to-door i możliwość przedłużenia do 36miesiecy.Aristo to polska firma za która stoją silniejsi gracze.

 

Lekkie OT:

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Wspomniałeś o zajmowanym miejscu.Zawsze mnie to dziwiło-po jaka cholerę ludzie kupują lapki za 3k żeby stały na biurku :blink: Ale oczywiście ich wybór.Ja za te pieniadze kupiłbym wypasionego desktopa i szukałbym miejsca dla niego nawet na suficie :wink: Ale wracając do twojego poczucia estetyki...

Nie lepiej od takiego lapka za 2500zł kupić jakąś fajną obudowe slim i upakować tam pare fajnych gratów?Wystarczy jeszcze na jakiś lcd na biurku.

kazdy ma swoja wizje :)

ja juz w zyciu zadnego desktopa ;]

 

Wiec medion odpada, zostaje Aristo, ale nikt nic konkretnego nie mowi o tym modelu, nawet ziom co go posiada... wiec pewnie tez jakas chała ;)

Bez urazy :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh ziom co go posiada czasu zbytnio nie ma koledzy bo pracuje :D

Powiem tak: miałem Asusa A6M Q024 z Turionem X2 1GB ramu ale zależało mi na czymś mocniejszym bo Asus coś zamulał chociaż sprawował się idealnie, sprzęt poprostu nie do zdarcia, dodatkowo 4h na baterii jechał przy pracy na necie. Wziąłem sobie na testy tego Aristo i już został gdyż ma wszystko co potrzebuję, mogę sobie w końcu pograć w NWN2 tudzież Stalkera w przyzwoitych detalach a sama prędkość działania systemu operacyjnego mnie urzekła. Pewnie że jakość wykonania nie jest taka jak w Asusie ale ja dbam o sprzęt więc raczej nie spodziewam sie problemów. To jest moje drugie Aristo i zawsze byłem zadowolony.

Dla wnikliwych dodam że kadłubek praktycznie z zewnątrz niczym się nie różni od kadłubka FS 2055. Matryca standardowo AU Optronics, dysk serial ATA WD 120GB, WIFI Intela więc to samo co u innych. Jak ktoś nie jest mega estetą a szuka tanio i wydajnie to polecam. Jakby ktoś potrzebował jakiś konkretnych odpowiedzi jeszcze to zapraszam na priva.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kazdy ma swoja wizje :)

ja juz w zyciu zadnego desktopa ;]

 

Wiec medion odpada, zostaje Aristo, ale nikt nic konkretnego nie mowi o tym modelu, nawet ziom co go posiada... wiec pewnie tez jakas chała ;)

Bez urazy :lol2:

Po drugim dniu uzytkowania Smart460 moge powiedziec ze bateryjka padla na 10% po godzinie :blink: ,odpalona tylko przegladarka,to chyba bardzo mizerny wynik :cry: ,grafa Gothic3 na medium okresowo zawieszka-ujdzie-na low chyba bedzie lepiej,no i matryca-tak jakby troche malo kolorkow :sad: ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...