Skocz do zawartości
DziubekR1

Neo 1mb - Problem

Rekomendowane odpowiedzi

Po krotce opowiem czemu zdecydowalem sie na Neo. Do zeszlego miesiaca bylem w osiedlowej sieci radiowej postawionej na DSL 2MB. Bylem bardzo zadowolony, dopoki nie podpielo sie za duzo typa. Wtedy wszystko zaczelo sie srac. Przetrzymalem ta chyba z rok, bo rachunek byl prawie zaden, ale ostatnio powiedzialem BASTA ! Poprostu cena wlasnej Neo 1MB zaczela byc normalna.

Zamowilem wszystko, na drugi dzien mialem juz modem (Sagen F@ST 800) na chacie. Podpinam, wszystko gra. Powiem wiecej, bylem zachwycony, wszystko poprostu bez gadania smiga. Stronki klikne i odrazu wgrane, P2P w koncu dzialaja, poprostu cud miod. Sprawdzalem sobie co pare dni transfer na jakiejs czeskiej stronce i caly czas wszystko bylo na max... az do ostatniego weekendu.

Znowu do kur... wszystko zaczelo sie jeb... Strony chodza gorzej niz na modemie, praktycznie na kazda zanim wogole zacznie sie wgrywac trzeba zaczekac z 10-15s, kiedy nic sie nie dzieje. Jak juz zaczynaja sie wgrywac z tranferem 1-2kb/s to co chwile dostaja jakiejs zwiechy i przez 10s nic sie dzieje, az ruszy powoli dalej. Zaczyna byc dokladnie tak samo, jak jeszcze 2 tyg. temu w tej jeb... sieci osiedlowej.

Najlepsze jest jednak to, ze jak ciagne np. z Rapida, to caly czas mam transfer 120kb/s. A strony www ? Praktycznie wiekszosc wogole nie osiaga 1kb/s. Przelecialem kompa SpyBot S&D, Avastem, w tle caly czas dziala AVG i nic zaden program nie znalazl. No co jest do kur... grane, bo mnie juz naprawde ch... strzela. Przeciez 1,5 tygodnia wszystko poprostu plynelo, bylem zachwycony i wypowiadalem sie o Neo w samych superlatywach, a teraz od paru dni jedno wielkie dno i wszystko mam dokladnie tak samo jak na starej sieci.

Ratujcie Panowie :cry:

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka strefa ? Ja jestem w 032 i wszystko jak smigalo tak smiga wysmienicie.

Odinstaluj i zainstaluj jeszcze raz stery z modemu. Uzywasz shitu TP (program przez ktory sie rejestrowales, ma taki niebieski interfejs) ? Jesli tak, odisntaluj i zainstaluj tylko stery z modemu.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Jak sprawdzic strefe, chodzi o kierunek ? To bym mial 0-71.

2) Nie, to niebieskie gowno odrazu wywalilem, bo mi Winde wieszalo. Od poczatku jade na samych sterach od modemu.

Dodam, ze mam jeszcze Firewalla Kerio. Rowniez od paczatku i nie powodowal zadnych spadkow transferu. Jedynie wylaczalem go na czas grania w Q3, albo UT, bo mi calkowicie blokowal serwery. Rowniez podczas uzywania Emule go wylaczalem, bo tez wszystko blokowal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wielka prosbe. Jak piszecie, zebym cos podal, to prosze mi napisac jak to zrobic :P Z tymi parametrami, to o co kaman ? Chodzi o to Alt+D z zakladce modemu ? Zrobilem teraz z ciekawosci ping www.wp.pl, 2 tyg. temu bylo idealnie 22ms. Teraz tez nie jest zle, bo 28ms, ale z 4 pakietow stracono 2, a to chyba nie jest dobrze.

Podsumowujac:

Rapid - sciaga bajer 120kb/s

Gry - chodza bajer, pingi po 28, nic nie skacze, nic nie przerywa, cud miod

WWW - poprostu tragedia, gorzej byc nie moze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wina tp ani modemu to nie jest jesli pingi dochadza, gry smigaja super i max transfer jest a blokuje ci tylko www. Reinstall systemu napewn pomoze jesli nie chce ci sie bawic w szukanie przyczyny w systemie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, jeszcze kilka dni temu mialem identyczne jak Ty, ale akurat to, ze mi napisales, ze masz dobre, mi nie pomaga :) Panowie, blagam o jakas rade, bo przeciez nie bede robil formata, bo to bez sensu. Pozniej co, po tygodniu znowu sie zesra i znowu format ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadzwonilem do TP i uslyszalem, ze na tej strefie 071 nie jestem odosobnionym przypadkiem, bo maja problemy z przeciazeniem linii i niestety trzeba czekac az bedzie zrobione. A kiedy bedzie, to juz nie wiadomo. Cos mi tu smierdzi.

Dalem logi ze wszystkich mozliwych programow na "Centrum bezpieczenstwa" i system mam czysty jak lza. Poza tym, moj kumpel ktory mieszka niedaleko ma Neo 256kb i u niego WWW chodza jak trzeba.

Powiedzcie mi, czy moj Router moze dawac jakies osobne linie pod sciaganie pikow, gry oraz WWW ?? Bo kur... przed chwila sciagalem stery modemu 12MB, to poprostu idealnie, 128kb/s, szybko, sprawnie, zadnych przestojow, czy strat. No cos jest kur... nie tak. Jak sie mozna dostac do konfiguracji tego Sagema F@ST 800 ?? Bo w tym "Alt+D" to gowno jest.

Nie chce mi sie wierzyc w jakies przeciazenia linii, bo teraz mam dokladnie taka sama sytuacje jak mialem na tym starym necie (postawionym na DSL 2MB, ja mialem przydzielone 512kb)), czyli WWW tragedia, co chwile przestoje, transfer 1kb/s, a sciaganie plikow na max tranfer i zadnych przestojow. Na tym jeb... DSL bylo tak przez rok czasu, az w koncu zmienilem na Neo i jak reka odjal. Jak mam wierzyc w przeciazenie, jak przez 1,5 tygodnia przeciazenia nie bylo, a tera nagle jest. Przez ostatnie 5 dni podpieli tyle typa, ze sie siec wali ??

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest to samo jakoś od tygodnia!!! Wszyscy moi kumple w okolicy mają to samo (strefa 074). Dzisiaj zadzwoniłem do TEPS-y i razem z ich pracownikiem pingowałem łącze ping masakra straty od 25 do 100% zależy od serwera(na. server do WOW Baltazar 100% strata , COD 2 no-mercy 25-50%). Przyjął zgłoszenie reklamacji i powiedział ,żeby dzwonić po 20 to będzie coś wiadomo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...