Skocz do zawartości
Zawi

Desktop Z Małym Poborem Prądu

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem zaciągnąć opinij, muszę złożyć desktopa który ciągnął by mało prądu, a przy okazji nie był by drogi jak lapek, i w dodatku był by w stanie zapewnić płynność w takich grach jak np The Sims 2 przy uwzględnieniu znośnych detali....

 

czy taki zestawik jaki podaje sysak :

 

MOBO FOXCONN MCP61SM2MA-ERS2H______________________ 200zł

CPU AMD Sempron 64 3000+ AM2 BOX _________________ 104zł

RAM Kingston 1GB 667MHz ____________________ 115zł

HDD Western Digital WD1600AAJS 160GB ______________ 177zł

(resztę sprzętu posiadam, ewentualnie dysponuję jeszcze x300SE)

 

wystarczył by, do podanych wyżej zastosowań??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zaciągnąć opinij, muszę złożyć desktopa który ciągnął by mało prądu, a przy okazji nie był by drogi jak lapek, i w dodatku był by w stanie zapewnić płynność w takich grach jak np The Sims 2 przy uwzględnieniu znośnych detali....

 

czy taki zestawik jaki podaje sysak :

 

MOBO FOXCONN MCP61SM2MA-ERS2H______________________ 200zł

CPU AMD Sempron 64 3000+ AM2 BOX _________________ 104zł

RAM Kingston 1GB 667MHz ____________________ 115zł

HDD Western Digital WD1600AAJS 160GB ______________ 177zł

(resztę sprzętu posiadam, ewentualnie dysponuję jeszcze x300SE)

 

wystarczył by, do podanych wyżej zastosowań??

Nie wiem ile masz kasy ale osobiście zmieniłbym płytę na Biostar TA690G (integra spokojnie wystarczy) cena ~240 + 1gb ram czyli dołożyłbym ~150zł

Jeżeli masz jeszcze wolne 130 zł to kup x2 3600 brisbane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość komuch

ale wyszly te nowe semprony co maja pobor mocy cos ok~ 10w

zwykle procki odpalone na nizszym napieciu pewnie kolo 0.8-1V

 

w ustawieniach cnq spokojnie mozna to zrobic samemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spookie ten sampek nazywa się 2100+ i ciągnie podobno ~9W ale to tylko Ciekawostka bo przeznaczony jest na socket S1

 

to jeszcze news z maja:

http://www.tgdaily.com/content/view/32262/135/

 

beka mam całego kompa - ale muszę go przebudować bo przestały mnie Cieszyć najnowsze tytuły itp, a zaczął martwić pobór prądy, tym bardziej że komp chodzi prawie 24h/dobę w dodatku po wakacjach wyprowadzam się i chce siostrzyczce zostawić Ciche pudełko do zabawy - a rodzicom przy okazji obniżyć rachunki za prąd, tak więc żegnam się ze starym sprzętem - a nawet z moim ukochanym monitorkiem CRT :P

więc mam jeszcze jedno pytanko jaki LCD byście polecili(wiem że nie ten dział ale nie chce stawiać nowego tematu itp...) tak jak pisałem wcześniej nie będzie za bardzo katowany grami ( simsy, czasem jakaś starsza strategia) więc liczy się bardziej jakość wyświetlanego obrazu niż czas reakcji itp (ja to się ma do złącza D-Sub przy integrze?? różnica w jakości wyświetlanego obrazu przez LCD podłączonego do D-Sub i DVI-I jest duża?? jeśli tak to chyba zostanę przy x300SE albo poszukam płytek z nowymi wynalazkami ATI/Nvidii)

 

PS.

dotąd pracowałem na 19" CRT to chyba 17"LCD wystyknie... chyba że coś fajnego tak powiedzmy do 500-700zł się znajdzie (wolał bym coś tańszego..)

Edytowane przez Zawi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...