Skocz do zawartości
Grimlock

Tomb Raider Underworld (Tomb Raider 8)

Rekomendowane odpowiedzi

To akurat nie moje osiągnięcie ale postaram się dziś tam wybrać :D

 

Po przeciwnej stronie to ramie jest już opuszczone. Szkoda,że nie można wrócić na góre bo można by by.lo to samo zrobić z drugą stroną a potem pobawić się z lustrzanymi wachlarzami.

 

Wg mnie wachlarze powinny być obrucone lustrzanymi stronami w stronę posągu. Opuszczając ręce posągu odłasniamy jakieś punkty. Podobny punkt jest na głowie posągu w dolnej częsci. Wachlarze chyba powinny odbić promienie w stronę tego punktu który skupi go na kryształach. To tylko moje dywagacje.

 

Ależ można to zrobić po obu stronach. Należy zacząć od tej gdzie jest wspomniany przez ciebie trzpień do wyciągnięcia. Na dole należy tylko za pomocą linki wysunąć pałąk ze ściany taki jaki jest wysunięty po drugiej stronie. Zaczepiając linkę o ten pałąk można się opuścić na sam dół do ruchomych posągów. Na dole odczepiamy linkę (standardowo ctrl), podbiegamy do ściany po przeciwnej stronie aż nie ukaże się nam możliwość zaczepienia linki i to robimy. Później spacja, e i już jesteśmy po przeciwnej stronie, gdzie możemy przesunąć ciężką metalową klatkę pod wagę. W ten sposób zatrzymamy drugą rękę (lewą) Sheevy. Niestety na samą górę już się nie da wrócić. No chyba, że ktoś z Was znajdzie jeszcze jakiś bug z tym związany lub inny sposób na powrót? :rolleyes:

Edytowane przez Melampus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was ma nędzne cienie w tej grze?, u mnie wyglądają tragicznie, poszarpane jakieś, stery najnowsze od nv.

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie skradli z torrenta. A jakby inaczej skoro światowa premiera 18 listopada, w Polsce 21 (chociaż na Golu widnieje data 28 ), a te niby sprzedane egzemplarze to były pewnie w USA i to w ograniczonych ilościach. Pewnie jakiś sklep nielegalnie je wystawił przed premierą na sprzedaż i gra wyciekła. Ale mogę się mylić oczywiście ;)

 

Próbowałem w demku z tą linką zaczepioną o trzpień i się w końcu udało dostać na dół. Ten sposób co podał Grimlock jakoś mi nie wychodzi. Kiedyś sporo grałem w TR i też wynajdowałem różne bugi. Tracę formę powoli ;) Co tych do screenów podanych przez "odważnego" to już widzę, że grafika (tekstury) raczej bez zmian. Za to model Lary naprawdę jest niezły. IMO jeden z najlepiej zrobionych w grach.

 

Co do wersji PL to cena dość atrakcyjna. W Wirtusie idą po 89 PLN. Na Allegro pewnie jeszcze taniej by się znalazło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W empiku widnieje data premiery 28 listopada. Cena 94,99 zł ale odbieram osobiście więc i tak trochę zaoszczędzę.

 

Post grzesia mnie załamał - On już kończy, a ja jeszcze czekam :damage_wall:

 

Nie oglądam screenów (poza demkiem), nie czytam o fabule żeby nie popsuć sobie zabawy :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się już komuś przejść Krakena?

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - >
Kraken niestety nie jest przeciwnikiem z którym możemy walczyć gdyż jego rola polega jedynie na blokowaniu przejścia przy biernej postawie"
Gra ma ciągle kilka wkurzających elementów tak jak motająca się kamera, interakcja z przedmiotami które przenosimy, sonar rodem z jakiegoś crapu. Po za tym to najlepszy Tomb Raider jeśli chodzi a gameplay gdyż ma wszystko to czego poprzednie części nie miały lub miały a teraz zostało to poprawione. Moja wstępna ocena to 7+/10. Edytowane przez Keniger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Post grzesia mnie załamał - On już kończy, a ja jeszcze czekam :damage_wall:

Spokojnie spokojnie, dojście do tego etapu zajęło mi około godzinki :) To praktycznie sam początek gry....:)

 

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - >
Kraken niestety nie jest przeciwnikiem z którym możemy walczyć gdyż jego rola polega jedynie na blokowaniu przejścia przy biernej postawie"
Ja wiem o tym, na tyle kojarze i rozumiem po angielsku to co jest napisane aby wiedzieć, co trzeba zrobić ;) Juz przeszedłem dalej ;) Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tych do screenów podanych przez "odważnego" to już widzę, że grafika (tekstury) raczej bez zmian. Za to model Lary naprawdę jest niezły. IMO jeden z najlepiej zrobionych w grach.

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "Spoiler"
Nie był bym taki pewny :)

Dołączona grafikaDołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni (wersja na X360) namiętnie zmagam się z kolejnymi zagadkami w nowym Tomb Raider Underworld,

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "Spoiler"
dotarłem już do Meksyku, śmigałem na motorze zszedłem w podziemia, przeszedłem pokoje pułapki. Jestem teraz w komnacie z niebieskim płynem (który zabija), jest dużo "nieumarłych". Powoli wyłączając wodę głowami smoków zszedłem na sam dół, użyłem śruby aby dostać się do środka posągu z młotem, wziąłem bransoletę a raczej pas. I teraz pytanie co dalej?

 

Mogę jedynie przesunąć świecący na niebiesko kamień, nie można nigdzie skoczyć, uciec, nacisnąć itd. Gdyż nie ma gdzie, żadnego występu skalnego itp. Udało mi się tylko używając harpuna poprzez głowę smoka, fartownie wejść piętro wyżej, ale żeby całkowicie wyjść na powierzchnię to już nie.

Zaciąłem się i kompletnie nie wiem o co biega twórcom gry, co zrobić, gdzie pójść itd. Przewodnika ani walkthrough jeszcze nigdzie nie ma. Może ktoś z was tutaj już dotarł i poradzi mi co zrobić?

Edytowane przez geminatores

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Utknelem w tym miejscu - wie ktos moze co nalezy dalej zrobic ?

to jest miejsce zaraz jak sie wejdzie pod posag buddy .. (ktory otwiera sie za pomoca promieni swietlnych)

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "Odpowiedź"
Złapać tą linką, którą Lara nosi ze sobą ten posąg (jest nawet kółko na posągu do zaczepienia), po zaczepieniu parę razy szybko wcisnąć przycisk przyciągnięcia przedmiotu przy pomocy linki posąg wpadnie przez podłogę zrobi dziurę dalej chyba już wiadomo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kotekkotek
» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "Utknąłem:"
Znalazłem 2 gemy w drugim levelu (w sumie w trzecim - czyli w levelu z dema) no i mam wrócić wg Field Assistance do posągu Shivy i Kaali. Niby jak ? Obszedłem cały ten "ogród" wszerz i wzdłuż i lipa. Są tam też schodki które prowadzą do miejsca, z którego przyszedłem, ale jak przejdę przez ścianę obok zamkniętej bramy to nie mam jak iść dalej. Help!
Jakby ktoś się nie orientował o jakie miejsce mi chodzi - http://img249.imagevenue.com/img.php?image...1_122_561lo.jpg Edytowane przez kotekkotek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kotekkotek

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "spoiler"
Jak zbierałeś gemy, to pod nimi otwierały się kraty. Chyba po po prawej stronie musisz spuścić się na lince i tam jest przejście do dalszej części gry. Linkę przyczepiasz do posągu, na którym było przymocowane to zwierciadło. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "ja też utknąłęm..."
w meksyku po wjechaniu motocyklem do podziemi nie wiem co zrobić. podpowiedzi sugerują że, trzeba gdzieś wejść żeby podnieść rampę ale nie wiem gdzie... no i na samym początku tuneli jest dźwignia ale brakuje jednej głowy i nic sie z nią zdziałać nie da.

Dołączona grafikaDołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "spoiler"
Ja miałem problem w drugim levelu pod wodą. Nie było jednej dźwigni na miejscu, gdzie powinna być. Wszedłem w PDA i odczytałem, co lara szuka i jak to powiedziała, to dźwignia się pojawiła. Jakiś bug ze znikającymi przedmiotami. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "ja też utknąłęm..."
w meksyku po wjechaniu motocyklem do podziemi nie wiem co zrobić. podpowiedzi sugerują że, trzeba gdzieś wejść żeby podnieść rampę ale nie wiem gdzie... no i na samym początku tuneli jest dźwignia ale brakuje jednej głowy i nic sie z nią zdziałać nie da.

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "Odp."
Zarowno w jedna jak i w druga ( bo wracac bedziesz tez ta droga ) nalezy zrobic to samo, czyli porozgladaj sie po bokach na ktorejs ze scian powinny byc drazki, wejdz po nich do gory poczym (najprawdopodobniej bo juz nie pamietam;p dzis skonczylem tego tru ;p) przeskocz na drazek na drugiej scianie i z niego na gzyms ktory sie osunie wraz z toba i drewniane bale przed toba sie podniosa, bedziesz mogl przeskoczyc na motorze dalej.

Jesli chodzi o bug'i w grze to jest ich calkiem sporo, niektore czasami skutecznie przeszkadzaja ruszyc dalej z zagadkami, mnie np pewien kamienny filar przewrocil sie niewiadomo czemu w poprzek zamiast stac pionowo, na szczescie jednak byla inna droga;p

Edytowane przez DdK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - ":("
zwątpiłem w swoją inteligencję - drążki owszem są ale po drugiej stronie. nie wiem czy to błąd czy ślepy jestem ale krążę już po tym korytarzu z pół godziny i nic nie widzę :(

Dołączona grafikaDołączona grafika Dołączona grafikaDołączona grafika

Edytowane przez DuG1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...