Skocz do zawartości
Grimlock

Tomb Raider Underworld (Tomb Raider 8)

Rekomendowane odpowiedzi

To zapisz to miejsce i daj restart poziomu bo jesteś na jego początku. Pierwsza i druga skocznia musi być podniesiona w przeciwnym razie nie dostaniesz się dalej. W ogóle ten level jest najbardziej zabugowany. Później jest jeszcze gorzej z tą dziwną niebieską cieczą przy posągu. Tak zginąłem, że po restarcie lądowałem od razu do niej i nic nie dało się zrobić. Proponuję Wam ręczne saveowanie co kawałek, bo możecie się nieźle wkurzyć. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zapisz to miejsce i daj restart poziomu bo jesteś na jego początku. Pierwsza i druga skocznia musi być podniesiona w przeciwnym razie nie dostaniesz się dalej. W ogóle ten level jest najbardziej zabugowany. Później jest jeszcze gorzej z tą dziwną niebieską cieczą przy posągu. Tak zginąłem, że po restarcie lądowałem od razu do niej i nic nie dało się zrobić. Proponuję Wam ręczne saveowanie co kawałek, bo możecie się nieźle wkurzyć. :)

Podzielam ta opinie o zbugowaniu wlasnie w tej lokacji gdzie trzeba ta ciecz pierw obnizac a pozniej wychodzic na gore jeden z pionowych 'kamieni' po restarcie obrocil mi sie i lezal poziomo o_O.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle dziwię się jak ten poziom przeszedł pozytywnie beta testy? :)

 

Gra ukończona. Mimo, że grało się naprawdę świetnie to czuję lekki niedosyt. Graficznie bardzo ładna. Muzycznie prawdziwy majstersztyk, gameplay oprócz kilku drażniących momentów również bardzo przyjemny. Jest to jeden z najlepszych TR ostatnich lat. Szkoda, że na następny trzeba czekać tyle czasu. :( W międzyczasie będzie Drake's Fortune 2 więc jakoś przeżyję. :)

 

Aha. Developerzy wzięli sobie do serca prośby graczy i naprawdę jest mało strzelania a więcej przygody. :) Niestety zagadek jest ciągle za mało i są zbyt proste. Kiedyś, niektóre miejsca rozpracowywałem przez kilka dni. Dzisiaj w kilka dni kończę całą grę. To jedyny minus tej produkcji. ;)

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

28 listopada nie dla wszystkich

Na 5 grudnia przesunięta została polska premiera Tomb Raider: Underworld w wersji PC. Mimo to, posiadacze PlayStation 3 i Xbox'a 360 prawdopodobnie dostaną grę już w ten piątek - tak przynajmniej twierdzi sklep Cenega Poland. W późniejszym terminie do sklepów trafią też konwersje na PS2 oraz Nintendo Wii.

 

Sugerowane przez wydawcę ceny:

- PC (5.12) - 109,90 PLN

- Xbox360 (28.11) - 239,90 PLN

- PS3 (28.11) - 239,90 PLN

 

Pomimo tego, że dość oszczędnie dozuję przyjemne chwile spędzane z TRU aby nie przejść go za jednym zamachem tylko obejrzeć przy okazji większość zakamarków. To ta wiadomość mnie rozwaliła. Nie wiem co bym musiał zrobić czy też nie by nie przejść TRU przed 5 grudnia :lol2:

 

Czyżby spisek Microsoftu i Sony aby zwiększyć sprzedaż konsol przed Świętami i poniżyć PCetowców :?: :damage_wall:

 

Nie chce mi się wierzyć aby przygotowanie polskiej wersji TRU na PC trwało tyle dni dłużej niż na X'a czy PS3. Przecież to jeszcze większa zachęta by kupić TRU na Ebay lub po prostu ściągnąć nielegalną wersję. A może chcą już wydać ze zintegrowanym patchem, który mógłby, a wręcz powinien pojawić się na dniach :?:

 

Mam nadzieję, że polska wersja ograniczy się tylko do napisów i nie kombinują czegoś jeszcze.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Potrzebuję porady, otóż utknąłem w Meksyku, dokładnie tutaj:

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Jak przedostać się na drugą stronę ??

Wcześniej też pokonywałem podobną przeszkodę, lecz wtedy z boku była ścieżka i można było to obejść, a tutaj nic takiego nie widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sobote dorwalem sie do tej gry i juz ja skonczylem. Myslalem ze zakonczenie bedzie troche inne. Teraz czas na odkrywanie sekretow. Gdyby nie te wszystkie bledy nie ginelo by sie tak czesto. Ale fajnie sie gralo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, na pierwszym poziomie gdzie nurkuje w ocean w niektorych momentach mam takie dziwne "przyciecia". Jak obroce kamere w jakies jedno konkretne miejsce to animacja strasznie spowalnia i robie sie taki torche slideshow, tak samo pozniej w tych jaskiniach, poza tym plynnosc jest na poziomie 60fps+, ale zadnego licznika nie odpalalem - mieliscie cos podobnego? Ustawienia, wszystko na max, 1280x1024, hmmm..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

faktycznie gra sie czasem dziwinie zachowuje,pomaga troche wylaczenie cieni,ale i tak uciazliwe sa smieszne bugi ,jak np.przyklejanie sie kamieni(1 level) do nog-ciezko je polozyc na ruchomej platformie-ogolnie nowy TB to kaszana jesli chodzi o porownanie atmosfery do pierwszych czesci(moim zdanie Lara jest troche zbyt mobilna-kiedys bylo trudniej)

Edytowane przez dragonlore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otwierasz pudełko i myślisz: "WTF?!"

CD Projekt jest polskim wydawcą Tomb Raider: Underworld, a nasz rodzimy język to... węgierski? Tak wynika z tzw. polskiego wydania nowych przygód Lary Croft, które zafundowała nam Cenega... a może to CD Projekt?

 

"Na skutek błędu procesu produkcji, na płytach [...] pojawił się logotyp firmy CD Projekt, podczas gdy dystrybutorem gry na terenie Polski, Czech i Słowacji jest firma Cenega" - informuje nalepka w prawym dolnym rogu otwartego pudełka. Czyli jednak na terenie Polski, Czech i Słowacji dystrybutorem jest Cenega. Skąd w takim razie na płycie węgierski nadruk? Jak się okazuje, jest on całkowicie poprawny, a jedyną pomyłką jest to, że trafił na niewłaściwe krążki. Wydawcą TRU na terenie Węgier faktycznie jest firma CD Projekt. Jeśli ktoś jest zainteresowany - tamtejszą premierę zaplanowano na 5 grudnia. Po tym terminie będziemy starali się dowiedzieć jaki nadruk pojawił się na węgierskich płytach.

 

To może jednak istnieje polska edycja kolekcjonerska, tylko omyłkowo wyjechała do Singapuru?

http://www.laracroft.pl/

 

********************

 

Kupie jutro gre a tam będą napisy po czesku ... :angry: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

********************

 

Kupie jutro gre a tam będą napisy po czesku ... :angry: :mur:

Ale przynajmniej ją kupisz i będziesz miał. Dziś otrzymałem mailem informację z empika, że moje zamówienie będzie zrealizowane:

 

Data otrzymania przesyłki = przewidywana data wysyłki [2008-12-18] + czas dostawy do salonu

 

Taka data pojawiła się dopiero po akceptacji dłuższego oczekiwania na grę

 

Przecież to jest jakaś kpina...

 

Nic dziwnego, że ludzie ściągają piraty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu dorwałem Tomba PL. Wszyscy zaciskają pośladki z żalu na GTA, a nowa Lara pozostaje w odwodzie. Tyle, że nie zawodzi w przeciwieństwie do "knota" Rockstar. Grafika jeszcze ładniejsza niż w poprzednich częściach, w ogóle klimacik podwodnej eksploracji bardzo mi przypadł do gustu. A Tajlandia to już normalnie wakacje i plaża :P Minusy to cienie na nvidii - jak zwykle kwadratowa kaszana i trochę za szybkie ruchy Lary - momentami nienaturalne. No i raczej kiepska detekcja kolizji. Ale przynajmniej chodzi uczciwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ukończyłem nowego Tomb Raidera. Muszę przyznać, że to chyba najlepsza cześć Tomb Raidera biorąc pod uwagę dzisiejsze standardy. Grafika i muzyka jest momentami zachwycająca. Kiedy zaczął się poziom w Tajlandii oprawa mnie powaliła. Piękna muzyka i ptaki uciekające przed nami.

W tej części szczególnie czuć przygodową atmosferę.

Jest niestety też trochę błędów. Momentami można się zaciąć przy jakimś obiekcie. Kamera jest chyba najgorsza ze wszystkich części od Crystal Dynamics i często nie widać gdzie trzeba skoczyć. Mimo tego uważam tego Tomba za tytuł świetny i bardzo dziwię się średnim ocenom jakie gra zbiera. Mam nadzieję, że dodatek, który został zapowiedziany na X'a trafi kiedyś na PC.

Edytowane przez Yareku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra wciągająca od kilku dni tylko praca, spanie i TBU :lol2:

Mój drugi TB po 1 lub 2 :wink:

 

Gdyby ktoś miał jakieś wątpliwości co dalej robić w grze to warto obejrzeć TO

Edytowane przez cekin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdążyłem wczoraj odebrać swojego TRU :)

 

Tak na marginesie Empik sobie kulki poleciał. Zamówiłem TRU w ich sklepie internetowym za 94,99 zł (przeceniona z 109,99 zł). A gdy TRU pojawił się na stanie w ich sklepie internetowym cena zmalała do 84,99 zł (z 89,99 zł). Gdy płaciłem na kodzie kreskowym była cena niższa ale i tak musiałem zapłacić wyżsżą :damage_wall: Na półce stał za 89,99 zł.

 

 

Wspomniana wcześniej wtopa dystrybutora czy tam tłoczni:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zrobiło się cicho w topicu o TRU :wink:

 

Trzeba przyznać, że Crystalsi stworzyli całkiem zgrabną trylogię z wplecionym, odświeżonym TR1 i ciekawą fabułą.

 

Historia rodzinna Croftów została wyjaśniona choć w dość okrutny wobec głównej bohaterki sposób. Ale jednak została, Lara pogodziła się z faktami jednocześnie pokonując zło i w sumie dobrze, że ten rozdział został zamknięty.

 

Nie chcę oceniać grafiki i efektów gdyż te były świetne i jeszcze lepsze niż w poprzednich częściach ale różnorodne lokacje niejednokrotnie naprawdę zapierały dech. Tajlandia bujną, soczystą, kolorową roślinnością, skradającymi się Naga i klimatyczną muzyką, Wyspa Jan Mayen i Antarktyda swoim surowym, zimowym klimatem i olbrzymimi lądowymi jak i podwodnymi budowlami. Nawet wydarzenia rozgrywające się na statkach Amandy, szczególnie pierwszym przywodzą na myśl levele z drapacza chmur Von Croya z TR Chronicles. Skąpany deszczem Meksyk, roślinność i czające się tu i ówdzie pantery. Z początku byłem średnio nastawiony do nieumarłych, ale sporo zabawy sprawiało mi spychanie ich kopniakami np. w Valhalii w przepaść czy do jezior wypełnionych Eitrem :wink:

 

Zaawansowana mimika i jeszcze bardziej naturalne ruchy Lary ale i innych bohaterów jeszcze bardziej dodają realizmu. Bardzo dobrze wyreżyserowane cut-scenki z odpowiednią dozą dramatyzmu i kilkoma zaskakującymi momentami, zwrotami akcji.

 

Trochę mało było zagadek choć te które były wymagały momentami dobrego zastanowienia się i sprytu.

 

Pomimo kilku bugów - na szczęście nie spotkałem się z nimi poza zawieszaniem się gry podczas ręcznego zapisu - raz na kilka zapisów i odbijającym się pająkiem jak piłeczką ping-pongowa w sali z siedzącymi posągami. Ale za każdym razem udawało się powracać do odpowiedniego momentu i nie trzeba było zaczynać od nowa.

 

Po wydarzeniach w Legend, Anniversary i Underworld chyba zapowiada się seria TR'ów w stylu II, III lub IV - czyli przygoda i jeden cel - zdobywanie artefaktów już bez wplecionych wątków rodzinnych :)

 

Legend była dość średnia - za dużo tępych, ludzkich przeciwników do wykończenia drących się przy każdej nadarzającej się okazji - przyznam, że często wracam do levelu w Japonii :wink: . Anniversary już znacznie bardziej wymagająca i dłuższa, a Underworld bardziej wypośrodkowana ale mocniej zbliżona do Anniversary.

 

PS. Dobrze, że Zip pojawiał się tylko sporadycznie i nie zakłócał rozgrywki potęgując tym uczucie osamotnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy, ale jarasz się tym TR:U jak jakiś fanatyk. ;) O grze jest cicho, bo ogólnie jest średnia wg. mnie. Już lepszy IMO jest nowy Prince Of Persia.

 

Przeszedłem 2 raz i doszedłem do wniosku, że TR:U jest nie dość że krótki i zabugowany to jeszcze czegoś w nim brakuje. Głównie za malo zagadek i klimat nie taki jak w pierwszych Tomb'ach. Co z tego, że zbieramy artefakty. Co z tego że mamy kolorową Tajlandię i skradające się zwierzęta (których można było policzyć na palcach jednej ręki). IMO to troszkę za mało.

 

 

Dla mnie prawdziwy TR skończył się na 4 części w Egipcie. EOT.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedynka porażała koncepcją i klimatem starożytności oraz tejmnicy, dwójka sprawiła mi najwięcej frajdy (najlepsze levele w TR w ogóle - opera i czwarty level wraku). Trójka zachwycała rozległymi miejscówkami i irytowała ich zamotaniem (londyn), a czwórkę przeszedłem tylko raz, byle skończyć... Dziwna kolorystyka i błądzenie w kółko po tych samym podpoziomach po prostu mnie irytowało.

 

Pewnie duży wpływ ma moje odczucia fakt, iż we wszystkie stare tomby grałem na PSX.

Nextgenowe wersje nijak nie mają się do hardcore'u starych części - skakanie niemal co do piksela :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Najsłynniejsza pani archeolog w historii gier komputerowych ponownie wkrada się do naszych komputerów. Lara Croft, bo rzecz jasna o niej mowa, to już nawet nie zwykła bohaterka popularnej serii gier, co ikona popkultury. Splendor i sława jaką zdobyła owa postać, to faktycznie prawdziwy fenomen. Setki tysięcy fanów Tomb Raidera na całym świcie, których zapewne wśród czytelników PurePC także nie brakuje mówią same za siebie. Co ja na to? A nic, bo nigdy za panną Croft nie przepadałem. Po pierwsze wychowałem się na filmach z nikim innym, jak samym Indianą Jonesem. Po drugie nie specjalnie gustuję w zręcznościówkach. Poza tym zawsze daleki byłem od niezdrowych fascynacji wirtualnymi personami, choćby posiadały nie wiadomo jakie walory. Przyszedł jednak dzień, kiedy nie tyle dla samej przyjemności, co z obowiązku musiałem przysiąść na kilkanaście godzin do kolejnej odsłony Tomb Raider. W zasadzie nie wiedziałem czego tak naprawdę spodziewać się po Underworld, tym bardziej, że poprzednie części jeno „liznąłem”. Zaległości szybko jednak nadrobiłem i niezwłocznie zabrałem do właściwej roboty. Zatem jak dziewiąta część Tomb Raider wypada w ogólnym rozrachunku?

PEŁNA TREŚĆ RECENZJI NA ŁAMACH PORTALU PUREPC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...