Skocz do zawartości
Lisek

Mam XP2100+ AIUHB0302!

Rekomendowane odpowiedzi

Dopadłem tego proca (thx to MKa11) :) Wcześniej posiadałem (i dalej posiadam, tylko że idzie do kompa ojca) proca XP1700+ JIUCB 0251 i ten na zwykłym WC (moim, nie Aquarius) szedł sobie na 2133MHz / 1.95V (185x11,5).

 

Z tego co widzę to XP2100+ ma już odblokowane mnożniki powyżej 12,5, co mnie cieszy niezmiernie :P Aktualnie niestety mam w kompie Aquariusa II, wiec nie moge go sprawdzić na czymś lepszym. Ale tak z biegu ustawiłem 1,95V i 14x166 = 2333MHz, poszło. Potem 16x166 co daje równe 2500MHz, Windows XP sie uruchamia i przestaje (ale żadnych restartow). Wchodze do BIOSa (EPoX 8RDA+) i widzę że temp dobija 50'C :? Jutro postaram się zasadzić na niego moje chłodzenie i wtedy zobaczymy ile z niego uda mi się wycisnąć :) Na razie wrzucam fotkę i dam znać w tym wątku jak coś będe wiedział więcej.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to Lisek krec go, krec ;)

Mysle, ze pojdzie wyzej, a sprawdzales jak sie kreci ta seria no overclockers.com u ludu?

Będe go kręcił ale jutro dopiero. Ostatnio zapracowany człowiek ze mnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to Lisek krec go, krec ;)

Mysle, ze pojdzie wyzej, a sprawdzales jak sie kreci ta seria no overclockers.com u ludu?

Będe go kręcił ale jutro dopiero. Ostatnio zapracowany człowiek ze mnie :)
Ja tez nie narzekam na brak wolnego czasu.

Chlodnica mnie pochlonela calkowicie przez ostatnie 4 dni. Wreszcie ja skonczylem i teraz c.d.

:)

Wracajac do krecenia, odblokowywales kiedys mnozniki powyzej 12,5 w Palomino?

Wiem jak to zrobic, ale szukam kogos kto to robil.

Ten twoj Athlonik ile kosztowal?

Kupiles go za cene juz po ostatniej obnizce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widze na overclockers tego modelu konkretnie ale hjest z 3 tygodnia i keci sioe przy 1.75 na 2.3GHz czyli tu już nie jest tak  dobrze jak z 1.7

Na Vr-zone z 2100+ AIUHB 0303 na AC Vcore 2,05 Epox 8RDA+ koleś wyciągnął 2,5Ghz!!! Ciekawe ile wyciągne na moim WC :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seria AIUHB na overclockers.com calkiem niezle sie spisuje. Srednio 2,3 GHz z palcem..... no wiecie gdzie. Maks to 2,7 GHz z kawalkiem. Juz od jakiegos czasu szukam tego proca ale jak na razie 2100+ trafialem tylko jako palomino.

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwiecień, jak podejżewam ta pani to twoja dziewczyna ?? :)

Hehe :D

Abstraciach!ac na chwilke od prockow, jak ktos ma te zdjecie w duzym rozmiarze (wlasciciel tego avatarka nie ma :() to bardzo prosze przeslac na moj adres :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja odblokowałem trzy sztuki na mnożnik 13. Skalpelem ze dwa razy niezbyt mocno drasnąłem mostki (dwa, jeszcze jeden i byłoby 13,5).

Ale UWAGA moim zdaniem to bez sensu, chyba , że masz starą płytę która wysoko nie kręci. Tak ja u mnie w podpisie na dualnej płycie ASUSa - tutaj po trachnięciu mostków procki poszły Ok.

Na nowej płycie, jak w podpisie, zmniejszyłem mnożnik do 10,5 a komp jest sprawny jak dziewczyna naszego kolegi !!!!!!!!!!!! ( Ja piernicze, ślinka leci). No i pozatym nie pocięty procek łatwo sprzedać bądź wymienić.

PS

mniam , mniam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seria AIUHB na overclockers.com calkiem niezle sie spisuje. Srednio 2,3 GHz z palcem..... no wiecie gdzie. Maks to 2,7 GHz z kawalkiem. Juz od jakiegos czasu szukam tego proca ale jak na razie 2100+ trafialem tylko jako palomino.

Pozdro

Dexter

szukasz? u nas byly juz pare razy. ale rewelacyjne nie sa (zaledwie niezle :) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś dziwne rzeczy się dzieją z 8RDA+. Dzisiaj zmieniłem WC na swoje (z aquariusa), odpalam 15x166 przy 2V i... nic, płyta piszczy :? To ja reset i odpalam na defaultowych ustawieniach. Jeszcze raz zapisuje bios i nic! Proc wczoraj chodzil na 2500 a dzisiaj nie.

 

W końcu okazalo zie ze trzeba ustawic napiecie, FSB jaka chcemy i mnoznikiem stopniowo podjezdzac w gore az do 15x i wtedy dziala. Bardzo dziwna to metoda ale skuteczna, inaczej nie da sie podkrecic proca. Ma ktos jakies pomysly czego to moze byc wina? Przy XP 1700+ nigdy sie z takim czyms nie zetknalem. Jutro sprobuje jeszcze raz, albo na weekend.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja na tej plycie i procu XP1700+ takie zonki mialem musialem startowac z miejsza czestotliwoscia i dopiero po tym spopniowo podnoscic FSB. Ostatnio nawet na 2230MHZ komputer chodzil w miare stabilnie ale po wyłaczeniu go na noc i ponownym uruchomieniu rano uslyszlem tylko wycie i musialem zresetowac bios.

 

A powracajac do watku to moze ktos sie spotkal z osoba ktora miala juz doczynienia z AIUHB 0304? moga byc zagraniczne stronki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie ja mialem to samo chyba te Epoxy cos tak maja moze jakis nowy Bios wejdzie i to poprawia raz mi odpalil na FSB 185 a potem jak przekroczylem ta wartosc musialem reset BIOS-a zrobic i smieszne jest to ze odrazu jak ustawilem takie FSB czyli 185 (bo takie poprzednio chodzilo) juz nieodpalil musialem znoff reset i najpierw ustawilem 166 potem ale najlepsze jest to ze tak naprawde nietrzeba tak skokowo podciagac FSB poprostu zauwazylem ze zaraz jak mi nieodpalila bo przesadzilem z FSB to nawet na 170 juz niechciala odpalic wiec ustawilem na 166 i zgasilem kompa odczekalem kilka godzinek i juz moglem smialo przejsc 170 i odrzu ustawilem 185.Wiec przyczyna wyglada tak jakby poprostu cos sie w niej przegrzewalo i potrzebuje chiwle odpoczynku :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nastawcie taktowanie agp na 67mhz, moze pomoc, moim kumplom pod p4 pomagalo

 

czestym powodem takich szopek jest to ze przeskakuja dzielniki i nie zawsze podczas resetu im sie to uda, 2 powod to po prostu to ze softmenu i softwareowe zmienianie mnoznikow nie naleza do najlepszych metod i nie zawsze sie zmeinia (np. u mnie na kr7a) i czasem trzeba kilka razy zresetowac zeby zaskoczylo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie ma takich problemow. Od razu jak zalozylem proca dalem FSB=200 i mnoznik na 10 i wszystko smiga bez klopotu, bez nalotu...

 

PCI ustawione jest przeciez na sztywno, AGP tez ustawilem na 66MHz (a nie Auto) i wydaje mi sie, ze duza role odgrywaja tu pamieci i zasilacz - tzn, ze to one nie pozwalaja czasem wskakiwac od razu na wyzsze FSB.

U mnie takie cos nie wystepuje i od poczatku jade na FSB=200 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Dimek od pamieci to niewiem czy zalezy zeby byl FSB przestawiac po takim skoku (albo bedzie dzialac na np 190 albo nie!!!! ) od zasilki sie zgodze bo niezawsze trzyma napiecie dak jak cza i w momencie gdy sie przegrzeje jest mniej wydajna i to tez moze predzej byc tym psowodowane widzisz ty odrazu odpaliles sobie 200 FSB a ja 185 ale przy 5.2.2.2 na innych nawet nieprobowalem A jesli chodzi o 66Mhz na AGP to podstawa przed przetaktowywaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Dimek od pamieci to niewiem czy zalezy zeby byl FSB przestawiac po takim skoku (albo bedzie dzialac na np 190 albo nie!!!! ) (...)

Rozne cuda juz widzialem i taka sytuacja moze byc wina wielu czesci w kompie. Moze podniesienie napiecia dla pamieci pomoze w takiej sytuacji... Mozliwosci jest wiele, a ja moge tylko gdybac :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie ma takich problemow. Od razu jak zalozylem proca dalem FSB=200 i mnoznik na 10 i wszystko smiga bez klopotu, bez nalotu...

No właśnie ja przy XP 1700+ też nie miałem takich kłopotów.

 

PCI ustawione jest przeciez na sztywno, AGP tez ustawilem na 66MHz (a nie Auto) i wydaje mi sie, ze duza role odgrywaja tu pamieci i zasilacz - tzn, ze to one nie pozwalaja czasem wskakiwac od razu na wyzsze FSB. U mnie takie cos nie wystepuje i od poczatku jade na FSB=200 :)

A pamiątki masz jakie i zasiłke? U mnie Chieftec 360W i 2x 256MB DDR333 TwinMOS'a. Cholera wie co jest grane....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, no to widzę, że nie jestem jedyny z problemami z 2100+ AIUHB.

Strasznie "humorzasty" ten procek. On chyba naprawdę musi trochę popracować na mniejszych ustawieniach a dopiero po jakimś czasie można go fest podkręcać. Parę razy juz zdarzyło się, ża jak wyłączyłem go wieczorem na ustawieniach 190x12,5 to rano za cholerę nie chciał wstać. Musiałem zmniejszać do 170x10,5 8O i dopiero wstawał. A po parunastu minutach już można było spokojnie wjeżdżać z wyższym FSB i mnożnikiem.

Ciekawa sprawa z tym prockiem.

 

BTW Lisek, jakie próbowałeś mu dać największe Vcore??? Jak raz dałem mu 2,05 (czyli 2,1 na Epoxie :lol: ) to mi wszystko się wyłączyło i przez 10 minut nie chciało ruszyć 8O 8O 8O . Na overclockers (czy czymś podobnym) dawali 2,2V na AC i udawało im się zrobić zrzuty wcpiuda..... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pamiątki masz jakie i zasiłke? U mnie Chieftec 360W i 2x 256MB DDR333 TwinMOS'a. Cholera wie co jest grane....

Pamieci mam TwinMosy DDR400 1x512MB na kosciach Mtec (5ns). Szkoda, ze nie bylo modulow 256MB (a tak chcialem miec DualDDR :( )

Ida oczywiscie synchronicznie z procem (200MHz), ustawienia w biosie: 5-3-3-2CL >>> na razie nie probowalem jeszcze bardziej "ostrzyc", ale jak w koncu znowu zaloze WC, to na powaznie sie pobawie w OC :wink:

 

Zasilka Chieftec 360W DualFan z aktywnym PFC

 

Pelne oznaczenie procka:

AXDA1700DUT3C 9275367280674

JIUHB 0251XPMW @@1999 AMD

 

Epox 8RDA rev1.1 z ostatnim biosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pamiątki masz jakie i zasiłke? U mnie Chieftec 360W i 2x 256MB DDR333 TwinMOS'a. Cholera wie co jest grane....

Pamieci mam TwinMosy DDR400 1x512MB na kosciach Mtec (5ns). Szkoda, ze nie bylo modulow 256MB (a tak chcialem miec DualDDR :( )

 

No ... ale teraz cenki w dół to może dokupisz jeszcze 512 i będzie dual na 1GB ramu ? (no swap file in win ?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie kupiłeś te pamięci (M-Tec 5 ns)?

TwinMos 400 (3200) na ogół(w PL) są na winbondach 6ns :(

 

Pozdrawiam,

Pamieci byly kupione w Pronoxie w Katowicach >>> tzn. zalatwialem je sobie przez sklep z Sosnowca (GigaLand). Kupowalem dwie kostki (druga identyczna dla kumpla) i za jedna policzyli mi 520zl. :)

 

Z pamieci tych jestem bardzo zadowolony... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...