Skocz do zawartości
sadaman

Notebook Hp Dv6520 Na Platformie Santa Rosa...

Rekomendowane odpowiedzi

post-119705-1181857511_thumb.jpg

Ok. Zaczynamy, i nie będzie to rasowa recenzja, ale coś co ma ją przypominać.

Myślę że śmiało mogę napisać iż conieco mi wiadomo na temat środowiska komputerowego.

Kiedy dwa lata temu zmieniłem zestaw stacjonarny na Laptopa HP NC6120 - co wówczas od strony wyboru odpowiedniego modelu przyszło mi z dużą łatwością - miałem nadzieje że i tym razem będzie podobnie...Niestety potwierdza się reguła że im więcej czytasz tym mniej wiesz.

I tak było w tym przypadku. Kiedy miesiąc temu stanąłem przed wyborem nowego sprzętu - z jednej strony inne równie liczące się marki z dobrze ugruntowaną pozycją a z drugiej nie gorsza a przy okazji ta która jest sprawdzona "przezemnie" czyli HP.

Jako że i tak z założenia byłem skłonny ku tej marce, zacząłem od poszukiwań sprzętu z 17 calową matrycą, a w tym przypadku chodziła mi po głowie seria dv9000...niestety odpadła w przedbiegach głównie z uwagi na brak możliwości serwisowania w polsce, nawet odpłatnie!

Zatem zacząłem przyglądać się serii dv6000 a przy okazji wertować różne testy tych notków.

Wiadomo jakie opinie krążą na temat Pavilonów - jedni chwalą inni gardzą, czasem nie sposób to zrozumieć.

Jednak nie patrząc specjalnie na to co piszą inni skusiłem się na nabycie zupełnie nowego modelu HP dv6520.

To nowy model urządzenia które pojawiło się w ofercie tego producenta. Laptop względem swoich poprzedników z serii 6xxx charakteryzuje się przedewszystkim nową platformą Intela SANTA ROSA w oparciu o chipset Mobile Intel 965GM/PM

 

DANE TECHNICZNE

Typ procesora - Intel® Core™ 2 Duo T7100, 1,80GHz, 1800MHz (9 x 200) , 2 MB pamięci podręcznej L 2

Chipset - Intel Crestline GL960/GM965

Pamięć DDR II - 1024 MB, 2 x 512Mb, 667MHz

Karta grafiki – Intel 965 Express Chipset Family (320Mb) Intel GMA X3100

Karta sieciowa - Wireless LAN Intel® PRO/Wireless 3945 802.11a/b/g

Matryca - 15,4” TFT High Definition Bright View WXGA 1280x800

Dysk twardy – Toshiba MK1234GSX (120 GB, 5400, 8Mb Cache, S-ATA)

Napęd - MATSHITA DVD-RAM UJ-851S ATA Device

Karta dźwiękowa - Realtek ALC268 @ Intel 82801HBM ICH8M - High Definition Audio Controller PCI

Złącza – 3x USB, S-Video Wyjście TV, D-Sub Wyjście VGA, RJ11 Modem,

RJ45 Lan, Mikrofon x 2, Słuchawki x 2, Złącze dokujace kabla, Złącze Express card,

Bluetouch, Czytnik kart pamięci – SD, MMC, MS, MS PRO, XD, Czytnik Linii Papilarnych,

Wbudowana Kamera, Wbudowane 2 mikrofony

Wymiary – 25,7 cm x 2,54 cm x 35,7 cm

Waga Laptopa - 2,99 kg

Waga w opakowaniu - 4,45 kg

Zainstalowany system operacyjny - Windows Vista™ Home Premium

Gwarancja - Polska 24 miesiące

 

A teraz jak wyglądają moje pierwsze wrażenia.

Po tym jak laptop został wypakowany z pudełka i ujrzałem go w moich dłoniach – mój gust stwierdził „stary ten sprzęt z wyglądu jest faktycznie bardzo fajny”, jednakże postanowiłem być czujny. A zatem na początek wstępne doznania związane z instalacja systemu etc.

Pierwsza instalacja trwa około 1 godziny, głównie z tego powodu iż system tworzy obraz

dla programu Recovery, jednakże już każda kolejna instalacja systemu „gdyby ktoś miał taką potrzebę zajmuje około 30-35 minut".

Generalnie w trakcie instalacji systemu tylko kilka razy klikamy przycisk potwierdzenia…a gdy już jest po wszystkim mamy w pełni gotowy system do pracy który prezentuje się bardzo przyzwoicie – dalsza praca także nie przysparza żadnych problemów(przynajmniej na razie).

Natomiast spory kłopot napotkają osoby które zechcą zmienić układ i wielkość partycji na inne niż te które oryginalnie funduje nam system instalacyjny.

Domyślnie tworzona jest partycja C: podstawowa, zajmująca około 90GB oraz partycja D: tzw Recovery o pojemności około 9GB. Próba przeorganizowania jakimkolwiek programem, nawet Partition Magic u mnie kończyła się zawsze błędem tworzenia partycji na jakie podzieliłem dysk C”.

 

Zatem jak sobie poradziłem, zapytacie?

Myślę że warto przedstawić krotki przepis, który uznałem za wmiare szybki i skuteczny:

1. Instalujemy system z partycji Recovery

2. Wypalamy płyt DVD programem Recovery 1x system, 1 x sterowniki

3. Usuwamy partycje D: przy pomocy programu Recovery

4. Następnie wykonujemy Obraz zainstalowanego systemu, np. programem typu Norton Ghost – jednak z uwagi na fakt że mamy tylko jedną partycje pozostaje podpiecie zewnętrznego dysku na USB i zrobienie obrazu z zapisem bezpośrednio na taki dysk

5. Kolejnym krokiem który musiałem wykonać było użycie instalatora systemu OEM VISTA „niestety instalator WINDOWS XP nie wiedział dysku”. Usuwamy wszystkie partycje i tworzymy takie jakie nas interesują + format

6. Kolejny krok to skopiowanie na jedną ze stworzonych partycji, wcześniej zrobiony obrazu dysku C:

7. Ostatnim krokiem jest uruchomienie np. Norton Ghost z botowalnej płyty i ładujemy obraz na dysk C.

Po wszystkim mamy działający system i stworzone przez siebie partycje. Zatem jak widzicie, gorzej już chyba być nie mogło i w tej materii spartolili sprawę – no chyba ze nie przeszkadza komuś mieć układ partycji narzucony odgórnie, ja jednak wole mieć własną strukturę.

 

Jeżeli chodzi o reszte wrażeń, póki co nic dodać nic ująć, niestety na te chwilę nie mogę napisać nic więcej , gdyż w posiadaniu lapka jestem zaledwie dwie doby.

Postaram się to zrobić jednak w najbliższym czasie.

A na razie zamieszczam jeszcze wyniki testów i zdjęcia HP dv6520:

 

3DMARK 2001 - 5408

3DMARK 2005 - 886

HDD TACH - 56,7MB/s

 

EVEREST ULTIMATE EDITION:

Odczyt z pamięci - 5403 MB/sek

Zapis do pamieci - 3621 MB/sek

Memory copy - 3948 MB/sek

Czas oczekiwania pamięci - 85,3 ns

 

Klasyfikacja wydajności Systemu:- PROCESOR - Obliczenia na sekundę / 4,8

- PAMIĘCI RAM - Operacje pamięci na sekunde / 4,5

- GRAFIKA - Wydajność pulpitu dla interfejsu Win Aero / 3,5

- GRAFIKA W GRACH - Wydajność grafiki 3D w grach / 3,5

- PODSTAWOWY DYSK TWARDY - Szybkośc transferu / 4,3

/// WYNIK PODSTAWOWY = 3,5 ///

 

Zdjęcia

http://images11.fotosik.pl/77/331a7a4f09fee105.jpg

http://images21.fotosik.pl/369/e3087cbba78343f9.jpg

http://images12.fotosik.pl/82/c5cdefb4e1da93f7.jpg

http://images22.fotosik.pl/154/b33d77141c2205cd.jpg

http://images12.fotosik.pl/82/fd430747b0a19077.jpg

http://images22.fotosik.pl/154/6d0f44af07cbb455.jpg

http://images21.fotosik.pl/369/63e2dfefcc090e35.jpg

http://images12.fotosik.pl/82/011d97991ce87709.jpg

http://images22.fotosik.pl/154/e48cff191816587f.jpg

http://images12.fotosik.pl/82/5b641c306f86d442.jpg

http://images12.fotosik.pl/82/725d789800f4f0ba.jpg

http://images22.fotosik.pl/154/58ffefd25fd832d3.jpg

http://images21.fotosik.pl/369/61e229ae0efb4ed6.jpg

http://images12.fotosik.pl/82/9077e409f448caa9.jpg

http://images11.fotosik.pl/77/b63fa15a17a97c9e.jpg

 

********************************************************************************

************

 

Jako że orginalnie otrzymujemy do dyspozycji system Vista Home Premium, pokusiłem się o instalacje wersji Vista Ultimate. Sama instalacja Ultimate przebiegła bardzo sprawnie i nader szybko - trwała około 25 minut.

Następnie zacząłem w logicznej kolejności instalować wcześniej pobrane sterowniki ze strony HP, plus to czego nie było na stronie a uznałem za istotne - tu przydała się wczesniej wypalona płytka ze sterownikami.

I tu podczas instalacji także nie było niespodzianek...wszystko ładnie chulało...z jednym ale.

Pojawił się mały problem związany z Klasyfikacją wydajności Systemu.

 

Tak przedstawiała sie ona w wersji Ultimate:

- PROCESOR - Obliczenia na sekundę / 4,8

- PAMIĘCI RAM - Operacje pamięci na sekunde / 4,5

- GRAFIKA - Wydajność pulpitu dla interfejsu Win Aero / 1,0

- GRAFIKA W GRACH - Wydajność grafiki 3D w grach / 1,0

- PODSTAWOWY DYSK TWARDY - Szybkośc transferu / 4,3

/// WYNIK PODSTAWOWY = 1,0 ///

 

W tej sytuacji jak łatwo się domyślić nie działał pulpit Aero.

Tomnie zaczęło zastanawiać - i mimo spedzonych dwóch kolejnych godzin na próbie odnalezienia rozwiązania - ściągałem inne wersje sterowników dla grafiki i chipsetu także te ze strony Intela - jednak zabiegi te spoczęły na marnych jednykach. Niestety niewiem za bardzo co tu jest grane - ale wygląda mi to na jakies ograniczenie...problem tylko w tym że nie sposób znaleźć rozwiązanie. Ja takiego nie odnalazłem, zatem pozostało mi wrócić do wersji Home...w 9 minut:)

 

Napęd DVD sprawuje się bardzo dobrze. Wczytuje płyty bardzo szybko, a co najwazniejsze wedle mojego odczucia robi to bardzo szybko. Nie jest ani głośny ani cichy. Obsługuje

następujące nośniki: DVD-ROM, DVD+R9 Dual Layer, DVD+R, DVD+RW, DVD-R9 Dual Layer, DVD-R, DVD-RW, DVD-RAM, CD-ROM, CD-R, CD-RW.

Brak problemów z nagranymi nośnikami - mimo że narazie nagrałem DVD-R, DVD+R i jednego CD ROMA.

 

Czytnik lini papilarnych daje nam możliwość zabezpieczenia odciskiem karzdego podłączonego urządzenia lub zainstalowanego programu.

 

Wentylator: Przy pierwszym uruchomieniu i instalacji systemu był bardzo uciążliwy, włączał się często na maks obrotach. Orginalna wersja Bios nosiła numer F 0.5A, czym prędzej więc zmieniłem ją na najświeższą pochodzącą ze strony HP... v F 0.8A. Różnica rzuca się w oczy a raczej w uszy własciwie natychmiast. Wentylator chodzi na pełnych obrotach zaraz po uruchomieniu - po rozruchu systemu wentylator pełne obroty osiąga niezwykle rzadko. Jednak prawie cały czas sobie pracuje w efekcie czego jest delikatnie słyszalny.

 

I narazie ostatnia sprawa - wiele pisało sie na forum o nieszczęsnym świergotaniu dającym sie słyszeć gdy przejdziemy na zasilanie z akumulatorów.

Wygląda więc na to, że tak jest w przypadku starej platformy.

Całość pracująca na INTEL-u T7100 w oparciu o SANTA ROSE, tego problemu nie uświadcza. A dodam że na baterii pracuję właściwie co chwile...także teraz.

 

W dzisiejszym uzupełnieniu pozostaje jeszcze praca na akumulatorze.

Laptop z włączoną kartą sieci bezprzewodowej, bluetouchem, jasność ustawiona na maks, przez cały czas uruchomiony IE:

Bateria osiągnęła wynik - 2 godziny i 50 minut (bateria pokazuje jeszcze 6% energii w ogniwie)

Edytowane przez sadaman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Na początek chciałbym się podzielić taką uwagą, że jeśli ta waga to nie jest jakaś pomyłka to jak na 15.4 to straszny kloc. 4.45 kg to strasznie dużo. Pewnym niewielkim wytłumaczeniem jest dobry czas pracy baterii. Pewnie jest jakas o dużej pojemności. Ciekaw jestem jaka?

 

Mam jeszcze drugie pytanie a mianowicie co sądzisz o matrycy i jak jest z kątami widzenia? Czy jesli centralnie przed laptopem siedzi jedna osoba a obok niej druga to czy ta druga widzi obraz nieco zniekształcony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Na początek chciałbym się podzielić taką uwagą, że jeśli ta waga to nie jest jakaś pomyłka to jak na 15.4 to straszny kloc. 4.45 kg to strasznie dużo. Pewnym niewielkim wytłumaczeniem jest dobry czas pracy baterii. Pewnie jest jakas o dużej pojemności. Ciekaw jestem jaka?

 

Mam jeszcze drugie pytanie a mianowicie co sądzisz o matrycy i jak jest z kątami widzenia? Czy jesli centralnie przed laptopem siedzi jedna osoba a obok niej druga to czy ta druga widzi obraz nieco zniekształcony?

Dzięki za zwrócenie uwagi odnośnie wagi sprzętu - błąd z mojej strony. Poprawkę wprowadziłem juz do opisu.

 

Natomiast co do baterii - to jest to orginał oferowany w standardzie...

O matrycy postaram się coś napisać wieczorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś postanowiłem poobcować z notebookiem na kolanach.

Biorąc pod uwagę fakt iż znaczna większość producentów montuje swoje układy chłodzące na obrzeżu urządzeń po prawej bądź lewej stronie, byłem ciekaw jak poradzi sobie wentylator HP z prawidłowym odprowadzaniem ciepła, ponieważ jego wlot przez który wtłacza powietrze został zasłonięty po tym jak laptop spoczął na moich kolanach.

 

Dodam jeszcze tylko że przed ułożeniem HP na kolanach jego temperatura w bezstresowej pracy kształtowała się następująco (Pomiar przeprowadzony Everest Ultimate):

- PROCESOR - 44 stop.

- PROCESOR Nr 1 / Rdzeń Nr 1 - 40 stop.

- PROCESOR Nr 2 / Rdzeń Nr 2 - 42 stop.

- DYSK TWARDY - 46 stop.

 

A tak wyglądają temperatury po około 30 minutach pracy:

- PROCESOR - 51 stop.

- PROCESOR Nr 1 / Rdzeń Nr 1 - 44 stop.

- PROCESOR Nr 2 / Rdzeń Nr 2 - 41 stop.

- DYSK TWARDY - 47 stop.

 

Zatem jak widać niema specjalnie wysokiego skoku.

Co do samej pracy wentylatora - załącza się on średnio raz czasem i dwa razy na minute - nie jest to jednak praca na pełnych obrotach. Pracuje on sobie cichutko tzn słychac zaledwie niewielki szum...namnie nie wpływa to denerwująco.

Jeżeli chodzi o komfort pracy - no cóż, nic dodać nic ująć. Klawisze zostały logicznie rozmieszczone, maja przyjemnie wyczówalny skok klawisz Enter nie jest aż taki zły :)

Obudowa nagrzewa się w dwóch miejscach - w dolnym lewym rogu co można odczuć głównie nadgarstkiem. Jest to jednak ciepło dość przyjemne "napewno nie drażni", a ganeruje je dysk twardy który znajduje się w tym miejscu.

Odpływ ciepła jest także lekko wyczówalny w spodniej częsci obudowy w górnym lewym roku - tam ciepło generuje powietrze wydmuchiwane prze wentylator.

Jednak ani jedno ani drugie nie wpływa na komfort pracy.

 

Kąty widzenia nie są rewelacyjne ale nie sa także złe.

Poniżej zamieszczam zdjęcie które mniewięcej obrazują jakość matrycy której producentem jest LP154WX4-TLC1

Zdjęcia przedstawiąją kolejno widok: Z dołu, Z góry, Na wprost, Z boku (lewa strona)

post-119705-1181989932_thumb.jpgpost-119705-1181989945_thumb.jpgpost-119705-1181989965_thumb.jpgpost-119705-1181989979_thumb.jpg

Edytowane przez sadaman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Minęło już troche czasu od chwili gdy zakupiłem dv6520

Jak do tej pory jedyne co mogę powiedzieć - to zaprzeczyć wszelkim negatywnym

opiniom o Pavilonach HP, ponieważ póki co mój egzemplarz spisuje się znakomicie tzn

nie buntuje się zwieszkami, a także grzeszy szybkością działania - oczywiście nie

w nowych grach, ale w użytkowaniu codziennym.

 

Jednakże nie do tego zmierzam...jak wiemy w sprzęcie z półki cenowej około 4500 zł zazwyczaj

odnajdujemy podzespoły przeciętne jeżeli chodzi o wydajność.

I mimo iż mój Notebook był wyposażony w 120gb dysk i 1 gb pamięci, brakowało mi

jednak tej żwawości...od czasu do czasu system się zastanawił co należy zrobić "w pierwszej kolejoności".

Toteż podjąłem decyzję o wymienie dwóch powyższych podezspołów.

 

A dwa powyższe elementy które poszły do wymiany to:

2 x 512 Mb ProMos DDR2 667MHz CL5

Dysk Twardy Toshiba 120Gb 5400obr/min MK1234GSX SATA 150

Wydajność systemu etc przy współpracy tech elementów była przedstawiona przezemnie na początku tego postu.

 

W ich miejsce zostały zainstalowane:

2 x Kingston 1Gb DDR2 667MHz CL5

Dysk Twardy Seagate 5400.3 120Gb 5400obr/min SATA 150 z zapisem prostopadłym.

 

Szczerze powiem - jestem mile zaskoczony reakcją systemu na wymeiniony sprzet - znikły wszelkie przestoje etc,

Poniżej przedstawiam jak się ma obecnie klasyfikacja wydajności systemu po tej zmianie, oraz Co ukazuje Everest

a także HD TACH.

 

Klasyfikacja wydajności Systemu:

- PROCESOR - Obliczenia na sekundę / 4,8

- PAMIĘCI RAM - Operacje pamięci na sekunde / 4,8

- GRAFIKA - Wydajność pulpitu dla interfejsu Win Aero / 3,5

- GRAFIKA W GRACH - Wydajność grafiki 3D w grach / 3,5

- PODSTAWOWY DYSK TWARDY - Szybkośc transferu / 4,7

/// WYNIK PODSTAWOWY = 3,5 ///

 

Mimo że wynik podstawowy nadal wynosi 3,5 to mimo wszystko widac iż wzrosła klasyfikacja

dla dysku i pamięci.

 

EVEREST ULTIMATE EDITION:

Odczyt z pamięci - 5592 MB/sek

Zapis do pamieci - 3690 MB/sek

Memory copy - 4005 MB/sek

Czas oczekiwania pamięci - 79,2 ns

 

I na koniec zrzut z programu HD TACH

1. Stary dysk TOSHIBA

post-119705-1182960854_thumb.jpg

2. Nowy dysk SEAGATE

post-119705-1182960897_thumb.jpg

Edytowane przez sadaman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Ci którzy choć trochę zainteresowania przejawiają marką HP, zapewne wiedzą iż ta korporacja dla wszystkich

swoich klientów - a przynajmniej tych którzy postanowili zakupić któryś z Notebooków z serii Pavilion dv6xxx -

przygotowała promocję w postaci możliwości zaprojektowania sobie tzw Personalepki na klape monitora.

Wzór personalepki można wybrać z pośród gotowych oferowanych na stronie kombinacji, ale jest także możliwość

stworzenia takowej na bazie zdjęcia z własnego archiwum.

 

Oczywiście niebyłbym sobą gdybym z takiej możliwości nie skorzystał - tym bardziej że druk i wysyłka jest za Friko.

A jeżeli ktoś chciałby w przyszłości sobie taką naklejke wymienić - może to zrobić bez przeszkód, jednak już płatnie za równowartość mniejwięcej dwóch biletów do kina:)

 

Według Hp z założenia Personalepka ma spełnić rolę nijako ochronnę dla plastiku z ktorego została wykonana klapa "jaki i cały notebook"...niestety minusem tego rozwiązania jest to iż tracimy cały urok jakosci i wzronictwa fortepianowego jakim został opatrzony Laptop. No niestety zazwyczaj jest tak że coś zyskujemy ale też cos tracimy.

Jednak dlamnie - jako osoby która Notebooka wykorzystuje do pracy zarówno w domu jak i w terenie, moze się taka nalepka okazać całkiem praktyczna...choć jak do tej pory klapa Notebooka nie uległa żadnemu porysowaniu - mimo noszenia go w terobie a czasem i plecaku.

 

Od chwili złożenia zamówienia na stronie do momentu otrzymania gotowej naklejki mineło 7 dni.

Naklejke otrzymałem zapakowana w porzadną Tubę :) zwiniętą w rulonik.

post-119705-1183182731_thumb.jpg

Pierwsze wrażenia po wyjęciu z opakowania mieszane - spodziewałem sie czegoś błyszczącego...ale tak nie jest,

naklejka ma strukturę szorstką a może lepiej zabrzmi jeśli powiem chropowatą / matową.

Nie jest to też cieniutka naklejeczka - jej grubość odpowiada kartce bristolowej...co świadczy o tym do czego jest ona

przeznaczona - z jednej strony zapewne ma zmienić monotonną czerń na coś zdecydowanie żywszego - zależy co sobie wydrukujemy - ale najwazniejsze jest to że naklejka faktycznie sprawdzi się w roli ochronnej.

Sama naklejka - co widac na fotkach - wielkością nie odpowiada rozmiarom samej klapy "a szkoda", ale nie jest mniejsza od orginalnej folii ochronnej, mimo to wydaje mi się że spełni swoją role.

Aha...małym problemem może być jej równe naklejenie...ja musiałem ją trzy razy odklejać poniewarz było krzywo - a z tym niema problemu ponieważ klej jest silny a przy okazji nie pozostawia śladów po zerwaniu.

 

Poniżej zdjęcia jak to wygląda w praktyce - wybrałem kolorowa naklejke :)

post-119705-1183182774_thumb.jpgpost-119705-1183182889_thumb.jpg

post-119705-1183182925_thumb.jpgpost-119705-1183182976_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sadaman , bardzo fajny sprzęcik

 

tylko wynik w 3dmark 2001 masz trochę śmieszny zresztą w 2005 też ja w 2001 na moim dziadku mam ponad 12000

 

3DMARK 2001 - 5408

3DMARK 2005 - 886

 

to wynik braku optymalizacji sterowników ??? , bo jak na taką kartę to bardzo słabo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sadaman , bardzo fajny sprzęcik

 

tylko wynik w 3dmark 2001 masz trochę śmieszny zresztą w 2005 też ja w 2001 na moim dziadku mam ponad 12000

 

3DMARK 2001 - 5408

3DMARK 2005 - 886

 

to wynik braku optymalizacji sterowników ??? , bo jak na taką kartę to bardzo słabo

CKM18 - A zauwarzyłeś pewną istotną różnice między twoim sprzetem a moim?

Twój ma GeForce 7400

Mój ma zintegrowanego Intela x3100

 

Więc tak niska wydajność jest w pełni uzasadaniona - zresztą świadomie kupiłem sprzet właśnie z

takim układem graficznym na pokładzie. Ja właściwie nie grywam w "gry" może czasami w coś starszego.

A do nowych gierek to ma stacjonarna maszyne.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sadaman - faktycznie trochę się pomyliłem przy karcie , myślałem że masz radeona sory, ale i tak sprzęcik wymiata gratki :-)

 

ps też niedłuygo dokupuje 2 x 1gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

 

 

Poniżej zdjęcia jak to wygląda w praktyce - wybrałem kolorowa naklejke :)

NIE CYTUJEMY OBRAZKÓW!!!

//ULLISSES

 

|Jak dla mnie efekt super.

 

Jak popatrzyłem na miniatury to przez głowę przelecialo mi: "po co pokazujesz zdjecia pulpitu?"

Edytowane przez ULLISSES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

ja rowniez jestem posiadaczem dv6520 i musze powiedziec ze jestem strasznie zadowolony jednakze mam dwie sprawy.

po 1 sadaman ja najpierw poszukalem rozwiazania w sprawie partycji w "pomocy Windowsa Visty".

okazalo sie ze vista ma zainstalowany program do zarzadzania partycjami, bez problemu zmienilem partycje "d: Recovery" na "e:Recovery" i utworzylem nowa dodatkowa partycje o nazwie "d:".

podzielilem poprosty partycje "c:" na pol :)

sprawa nr 2 jest nieco bardziej skomplikowana

czy probowales moze zainstalowac na nim win xp?

z tego co wiem problem jest ze sterownikami pod xp znalazlem kilka z pavilonow innych serii ktore mogly by wspolgrac z dv6520 ale nie wiem czy nie namieszam za duzo i nawet sie nie zabralem za instalacje xp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie Paviliony z serii DV6000 maja wsparcie techniczne, natomiast z seri dv9000 tylko model dv9500ew oraz dwa modele z seri G5000 jest to G5051ea/pl oraz G5050ew, natomiast gwarancje posiadaja wszystkie modele wystepujace na polskim rynku moga byc zakupione za granica ale musza miec dowod zakupu, a wiec nie bedzie to cala seria dv6000, tylko wybrane modele plus te ktore wypisalem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Ci którzy choć trochę zainteresowania przejawiają marką HP, zapewne wiedzą iż ta korporacja dla wszystkich

swoich klientów - a przynajmniej tych którzy postanowili zakupić któryś z Notebooków z serii Pavilion dv6xxx -

przygotowała promocję w postaci możliwości zaprojektowania sobie tzw Personalepki na klape monitora.

Wzór personalepki można wybrać z pośród gotowych oferowanych na stronie kombinacji, ale jest także możliwość

stworzenia takowej na bazie zdjęcia z własnego archiwum.

 

.

.

.

 

Poniżej zdjęcia jak to wygląda w praktyce - wybrałem kolorowa naklejke :)

Proponuję zdjęcia wrzucić do tego topicu http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=227568&st=60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zdjęcia wrzucić do tego topicu http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=227568&st=60

 

Witam,

 

Właśnie instaluje Windowsa XP pro na HP dv6520ea. Ciężko było znaleźć sterowniki do S-ATA, ale się udało.

 

Podaje link:

http://downloadcenter.intel.com/download.a...00&lang=eng

 

Oczywiście trzeba mieć stacje dyskietek na usb. Ja pożyczyłem. Jak wgram system będę szukał sterowników do pozostałych części. Najgorsze już jest za mną. W końcu coś się ruszyło. Jeśli będzie mieli pytania piszcie na maila pabi_2@o2.pl

 

Dla mnie jest to wielka wada że HP nie udostępnił sterowników do windowsa XP. Wiadomo że każdy by chciał mieć w tej chwili XP-eka. Zanim wyjdą SP1 i SP2 na Vistę minię z dwa lata. A ja nie będę czekał na SP. Wiadomo też że nie wszystko chodzi pod Vistę. I po kilku dniach szukania udało się wgrać system. Jeśli ktoś znalazł jakieś sterowniki do tego modelu to piszcie tutaj.

Część sterowników jest na stronie HP pod XP :

 

podaje link:

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwar...258&lang=pl

 

ale są to tylko trzy sterowniki. Jak skończę instalację i znajdę sterowniki i wszystko dobrze pójdzie napisze gdzie szukać dalej.

 

Mam nadzieję że pomogłem tym osobom co chcieli XP zainstalować, bo żadnego postu na forum o tym nie ma.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...