Skocz do zawartości
Salvo

Chieftec 360w - Czy To Nie Szaleństwo?

Rekomendowane odpowiedzi

Stosunkowo niedawno trafiłem na to forum, ale już wystarczająco dużo na kilka tematów poczytałem. Mojej uwadze nie umknął dział zasilaczy.

 

Krótko, zwięźle i na temat - czy posiadając taki zasilacz mogę się obawiać o sprzęt (sygnaturka)? Coś mi się wydaje, że tak... Jeśli potrzeba więcej szczegółów, piszcie!

 

Dzięki za pomoc.

 

Co do napięć - muszę je pomierzyć miernikiem. W BIOSie MoBo wskazuje same "OK". Everest napięcie +5V (właśnie, od czego ta wartość jest, jaki podzespół: ktoś mi może wyjaśnić?) wyświetla jako... 4.3V! +12V jako ~ 11.8V. Inny program natomiast (od regulacji wiatraczków) zupełnie przeczy tym odczytom, mówiąc, że napięcie +5V to 5.11V. :|

 

Zapomniałem dodać, że komputer chodzi bardzo stabilnie. Nie wiesza się. Składam go powolutku od 3 tygodni i wolę się, co do wszystkiego upewnić. :-)

Edytowane przez Salvo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie poczytam na temat badania napięć miernikiem i zajmę się tym... Innego wyjścia nie ma.

 

Sprawdziłem jeszcze programikiem Motherboard Monitor. Cuda na kiju: :)

 

Vcore - 1,66V-1,67V

+3,3V - 3,25V-3,25V

+5V - 4.08V-4.08V (!!!)

+12V - 11,13V-11,19V (!!!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem jeszcze programikiem Motherboard Monitor. Cuda na kiju: :)

zaden program prawdy Ci nie powie... miernik w reke i do roboty :-P

 

tak dla porównania ;)

pomiary z kompa: i rzeczywistosc :)

Dołączona grafika Dołączona grafika

oczywiscie nowa zasilka juz w drodze :)

Edytowane przez S1Sweet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaden program prawdy Ci nie powie... miernik w reke i do roboty :-P

 

tak dla porównania ;)

pomiary z kompa: i rzeczywistosc :)

http://img167.imageshack.us/img167/3692/pctempbk0.th.jpg http://img505.imageshack.us/img505/7771/dsc05887jy5.th.jpg

oczywiscie nowa zasilka juz w drodze :)

Masz chyba miernik trochę skaszaniony albo się o kompa nie boisz bo 12V to raczej w normie nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz chyba miernik trochę skaszaniony albo się o kompa nie boisz bo 12V to raczej w normie nie jest.

mam CODEGENA moge spac spokojnie :D

miernik dobry, napiecie tez ale co mam zrobić... komp chodzi juz kilka lat tak i nic mu nie było :) tydzien temu zmierzylem napiecie miernikiem i było 13.08 potem 13.15... ale to tylko w stresie normalnie jest 12.50 jak sie nic nie robi, hehe :) jak zobaczylem ze tyle jest od razu zamowilem nowa zasilke... czekam na dostawe teraz bo sie zapasy pokonczyly tej co zamowilem :/ a przeciez nie wylacze konmpa i nie bede czekał na nowa :) jeszcze kilka dni ten tez pochodzi :) dzis przy 2800@3300 wyskoczyl bluescreen... ciekawe czy zasilacz czy plyta... :rolleyes: ?? jak rozkrecalem zasilacz to jest na obudowie od srodka taki czarny nie duzy nalocik jak by sie cos paliło.... jak rozkrecalem go juz z rok temu to juz byl ten czarny slad... moze codegeny musza sie zachartowac zeby dobrze dzialały... who knows ?? :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro będę miał pożyczony, dobry miernik. :-)

 

Tak z czystej ciekawości zapytam:

http://www.allegro.pl/item203977435__raryt..._chiefteca.html

 

Dlaczego nikt nie bierze tych zasilaczy? Sharkoony chyba są dosyć dobre przecież? Niby gwarancja krótka, no i używane, ale jednak pewnie z reguły sprawdzone. Albo się trafi na dobry model, albo jest problem - tak jak z dyskami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym samym kupno zasilacza zostaje odłożone na przyszłe lata. :-) Sprawdziłem miernikiem:

 

+5V - 5.1~5.2

+12V - 11.7~17.8

 

Czyli jest w normie. :-) Dzięki za radę, bym sprawdził miernikiem!

chyba 11.7~11.8 bo 17.8 to w normie nie jest :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...