Skocz do zawartości
ath

Fifa 08

Rekomendowane odpowiedzi

No wiec jakis czas temu fifa 08 zostala oficjalnie zapowiedziana przez ea, na oficjalnej stronie jest adnotacja nt. gry: http://www.polska.ea.com/news/13200/

 

Teaser z Ronaldinho w roli gl. -

Screeny - http://www.fifa4fans.de/pre_network/fifa08/screenshots.php

 

A co wiadomo na temat samej gry ?

 

Zaczynajac od pudelka, twarza fify jest nie kto inny jak 2-krotny zdobywca tytulu pilkarza roku - Ronaldinho.

W innych panstwach obok logo ea znajda sie takie gwiazdy jak:

 

* Sergio Ramos (Spain - Real Madrid)

* Miroslav Klose (Germany - Bremen)

* Ebi Smolarek (Poland - Bor. Dortmund)

* A.Ivanschitz (Austria - Panathinaikos)

* T. Barnetta (Switzerland - Leverkusen)

* Florenz Malouda (France - Lyon)

* Frank Ribéry (France - Marseille)

 

Gra zostanie wydana na praktycznie wszystkie popularne platformy:

 

PC-DVD, Xbox 360, Playstation 2, GameCube, Xbox, Nintendo DS, Sony PSP, Gameboy Advance and mobile phones as well as for the first time for Nintendo Wii and Playstation 3.

 

Troche spraw technicznych:

 

The FIFA 08 Engine was completely rewritten, about 33 people works on gameplay for Playstation 3. A big innovation is the separation of the ball physics and the player. The players now react on the ball, not contrariwise. The ball physic is a completly self-contained unit of the physic engine.

 

FIFA 08 will contain 30 leagues now, that means this are 3 leagues more! All together there will be included 620 teams and 15.000 players from all over the world.

 

 

No i pozostaje pytanie: czy dostaniemy standardowo odgrzewanego kotleta i czy to juz tylko kolejny raz ea odcina kupony od martwej serii.

 

 

Premiera ~ 25 wrzesnia, do tego czasu wyjdzie pewnie kilka trailerow, filmikow z gameplay'a, czas pokaze, czy po raz kolejny honor elektronicznej kopanki uratuje kolejna odslona pes, czy moze zostaniemy czyms mile zaskoczeni.

Amen. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

no ciekawe czy w tym roku zdecydują się na nowy engine dla PC :D

ogólnie można podać linka do tematu o 07 i zamknąć temat :razz:

Nie każdy musi wydać 2k na konsole lub kartę grafiki dla max detali są ludzie co będą się cieszyć grając na jakimś 3 letnim kompie... no ale ty nie rozumiesz innych ludzi oprócz siebie prawda ?

 

EA co roku do każdej gry "piszą engine od nowa" a jakoś efektów nie widać :lol:

 

3 Języki więcej!... a ściany i samochód też odkurzy? Coraz bardziej kolejne zapowiedzi gier od EA przypominają mi telezakupy Mango... dużo piep*** przed premierą a po premierze wychodzi co wychodzi :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E jak fizyke zmienią to może być fajnie (no i łamane animacje - które są wszedzie od nba po pes'a ;0). Nie wiem czemu to pozostawiają bez zmian od lat.

 

Mnie ciekawiłoby zrobienie FiFy w tpp (albo nawet fpp) i granie tylko jednym playerem ;]. Imo fajnie pomysł jakby był dobrze zrealizowany. Przynajmniej powiało by nowością i w końcu fifa by mnie bardziej przykuła do monitora (jak kiedyś fifa98 czy worldcup98 ;p).

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy musi wydać 2k na konsole lub kartę grafiki dla max detali są ludzie co będą się cieszyć grając na jakimś 3 letnim kompie... no ale ty nie rozumiesz innych ludzi oprócz siebie prawda ?

:blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E jak fizyke zmienią to może być fajnie (no i łamane animacje - które są wszedzie od nba po pes'a ;0). Nie wiem czemu to pozostawiają bez zmian od lat.

 

Mnie ciekawiłoby zrobienie FiFy w tpp (albo nawet fpp) i granie tylko jednym playerem ;]. Imo fajnie pomysł jakby był dobrze zrealizowany. Przynajmniej powiało by nowością i w końcu fifa by mnie bardziej przykuła do monitora (jak kiedyś fifa98 czy worldcup98 ;p).

Była taka gierka jeszcze na psx'ie ale za ciepło sie nie przyjeła ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko nadzieje, że sporo sie zmieni w nowej fifie i nie bedzie to tylko numerek 08 :wink: Ea naprawdę musi sie zastanowić nad swoją dalszą polityką i nie mam na myśli tylko fife ale i też nba, które zostało wydane //moim zdaniem szybko, zza szybko / z dużą ilością błędów, i kopią z lat poprzednich, zza dużo indywidualnych ikonek typu shooter, supr obronca, latwiec litd.. lecz nie ma tego najważniejszego ---realizm--- Szczerze to czekam z roku na rok na nowe serie:kopanej i klepanej..ale z przykrością muszę stwierdzić, że nie są one lepsze od swych porzedniczek.....

Dużo zmieniłbym w nowej fifie: a najbardziej to chyba tempo samych rozgrywek, może zastosowa nowy engine samych zawodników bo od wielu lat zachwouja sie i biegaja tak samo, takze panowe z EA zwróćcie uwagę !!! na NAS tych ktorzy maja same piece...i nie zrypcie 08 //i oby to nie był podsamżany, wygrzewany, napiekany, KOTLET !!!!!!!

no nic poczekamy a jak okaże sie totalnym gniotem to ehhh kupuje boxa...//tak czy tak rozmyślam zakup tej konsolki przede wsyztskim dla cuda jakim jest nba 2 k7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JORDAN 23 - choćby nie wiem jak panowie z EA ładnie obiecali to według mnie na nowy engine nie ma co liczyć

dopiero co powstał rok temu na potrzeby klocka (graficznie miazga) więc trzeba na nim tą 08 i 09 jakieś euro po drodze (co najmniej) wydać :rolleyes:

krokiem milowym będzie jeżeli edycje PC oprą na tym engine, o całkowicie nowym można na ładnych kilka latek zapomnieć [;

... a szkoda, bo PESa w tym roku na horyzoncie nie widać :blink: a gameplay 07 na x360 nie leży mi na maksa...

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JORDAN 23 - choćby nie wiem jak panowie z EA ładnie obiecali to według mnie na nowy engine nie ma co liczyć

dopiero co powstał rok temu na potrzeby klocka (graficznie miazga) więc trzeba na nim tą 08 i 09 jakieś euro po drodze (co najmniej) wydać :rolleyes:

krokiem milowym będzie jeżeli edycje PC oprą na tym engine, o całkowicie nowym można na ładnych kilka latek zapomnieć [;

... a szkoda, bo PESa w tym roku na horyzoncie nie widać :blink: a gameplay 07 na x360 nie leży mi na maksa...

zobaczymy, pożyjemy i ocenimy B-) //fakt o nowym silniku można zapomnieć//

"FIFA 08 dokona kolejnego przełomu. W zeszłym roku wprowadziliśmy nowy silnik oraz oszałamiająco autentyczny model fizyki. W tym roku przedstawiamy zaskakujący sposób rozgrywki, nowe tryby oraz świeże podejście do finezyjnej gry w piłkę nożną – mówi Andrew Wilson, producent wykonawczy FIFA 08. „Ta gra sprawia, że myślisz i reagujesz jak zawodowy piłkarz, doświadczając wszelkich emocji przeżywanych na boisku. To spełnienie naszej obietnicy – każdy może zostać profesjonalnym piłkarzem we własnym domu.”

<_<

 

nowe tryby:

- "be a pro"

- "building pro"

+ system "threat map"

p,s brzmi to bardzo fajnie, zachęcająco, ale czy nie jest tak co roku?

 

http://www.youtube.com/watch?v=JzuHNJ3OTew

Edytowane przez JORDAN 23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żenada ten filmik, tak samo jak te całe ich nowe "tryby" i ten cały marketingowy pierd :mur:

tak w ogóle to wątpię, aby ten film pochodził z 08, wygląda jak 07 na klocka, jak obejrzałem pierwszy trailer z 08 to panowie z EA po prostu się zatrzymali w miejscu, to wygląda jak menu w 07 na klocka, gdzie na boisku treningowym można było sobie strzelać na bramkę...

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

:blink:

Bo już widzę twoje porównania screenów z konsoli za 1 500zł i twej karty grafiki za 250zł :lol:

 

Nowy silnik w przypadku EA oznacza tylko większe wymagania małym wzrostem jakości grafiki.

Edytowane przez JestemNoobem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od początku, gdybym miał potrzebę posiadania lepszej konfiguracji sprzętowej to zmieniłbym już ją dawno, stać mnie na to, nie bój się, więc *** ci do mojej "grafiki za 250zł", jak potrafisz zrobić lepsze screeny na swojej kosmicznej platformie to je zrób, z pewnością dorównają tym z nowego engine :lol2:

 

napisałem, że EA nie wprowadziła nowego silnika dla PC od wielu lat a ty mi tu z wymaganiami wyjeżdżasz, boisz się ich z twoją magiczną kartą graficzną (na pewno nie za 250zł)? jak tak to ty masz problem nie ja, ukradnij, zarób, kup sobie nową

 

co roku trafia się jakiś wojownik w tym temacie, dwa lata temu był to Pipol który chyba zrozumiał o co w serii FIFA chodzi, po za tym może sobie teraz sam porównać wydanie z pudła i blaszaka, co pewnie zrobi bo osobiście go tutaj zaproszę, aby wypowiedział się na temat "małego wzrostu jakości grafiki", rok temu ostro wojował Jordan, który chyba też dojrzał jego ulubioną grę NBA na klocka i nie szaleje już, w tym roku jesteś ty, problem w tym, że ciebie nie można nazwać inaczej jak trolem, bo zachowujesz się jak moher.

Ale z kim ja rozmawiam, ty już nawet zacząłeś myśleć jak panowie z EA - zatrzymajmy się w rozwoju, po co nowy engine, tylko wymagania wzrosną :lol: :lol: :lol: boisz się, że nie odpali się na twojej Rivie?

ty po prostu jesteś noobem...

 

tak w ogóle to ciesze się, że pamiętasz temat o 07, to było już dawno dawno temu, a jednak zły dotyk boli całe życie :lol:

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

Mówiłem, że umiesz zrozumieć tylko siebie trollmasterze? Nie każdy chce wzrostu jakości grafiki a co za tym idzie wymagań i wydania 2k na konsole czy karte grafiki są ludzie których zadowoli granie na karcie z Low-Endu kosztującej tyle co ta gra nowa na X36. Starszy engine-mniejsze wymagania- szersze grono odbiorców- więcej potencjalnych klientów no ale ty nie rozumiesz, że są ludzie którzy mogą sobie pozwolić tylko na granie na jakimś 7600GS lepiej od razu z pyskiem lecieć prawda?

 

O mój sprzęt się nie martw a co do twojej karty grafiki to chodzi tu tylko o to, że porównujesz jakość grafiki na konsoli za 1 500zł i karcie grafiki za 300zł co jest żałosne. Oczekujesz tyle samo albo więcej wydając mniej?

Edytowane przez JestemNoobem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem, że umiesz zrozumieć tylko siebie trollmasterze? Nie każdy chce wzrostu jakości grafiki a co za tym idzie wymagań i wydania 2k na konsole czy karte grafiki są ludzie których zadowoli granie na karcie z Low-Endu kosztującej tyle co ta gra nowa na X36. Starszy engine-mniejsze wymagania- szersze grono odbiorców- więcej potencjalnych klientów no ale ty nie rozumiesz, że są ludzie którzy mogą sobie pozwolić tylko na granie na jakimś 7600GS lepiej od razu z pyskiem lecieć prawda?

:lol: :lol: :lol:

A czemu ma mnie interesowac jakis "niekażdy" :lol:

Niech sobie taki niekazdy pocina w jakiegos solitra czy co tam daja do winzgrozy.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

A czemu ma mnie interesowac jakis "niekażdy"

Niech sobie taki niekazdy pocina w jakiegos solitra czy co tam daja do winzgrozy.

A jaki jest sens porównywania grafiki gdy wyda się 1 500zł a 300zł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki jest sens porównywania grafiki gdy wyda się 1 500zł a 300zł ?

widzę, że kolega techniczny nie jest

możesz poprosić równie dobrze kogoś z 8800GTX w SLI aby trzasnął ci kilka obrazków, wtedy zestaw wyniesie 4k vs 1,5k, myślisz, że te karty wycisną coś więcej z tego silnika, może dx10 wskoczy co?

sens porównania był taki, że obie gry zostały zrobione przez EA, nazywały się tak samo, a w zapowiedziach wersji PC używano screenów z X360 i mówiono, że ta gra tak będzie wyglądać, jeżeli dalej nie widzisz sensu to przetłumacz sobie to w jakimś troll translatorze

każdy liczy na rewolucje, ludzie chcą zagrać w coś nowego, liczą na nowy silnik, a tutaj zjawia się obrońca 3 letnich komputerów i cały plan w *** :lol: a najlepsze jest to, że fifa 07 na starym silniku i tak chodzi tragicznie więc gadki o wydajności możesz sobie darować :lol2:

 

MaSell - przyznaję ci całkowitą rację [;

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

A jaki jest sens porównywania grafiki gdy wyda się 1 500zł a 300zł ?

 

Eeee? Karta kucyka ma nową technologie i potrafi pokazac wszystkie efekty poza dx 10, czy sie myle?

Więc jesli chodzi o grafike to z powodzeniem kucyk moze sobie porownywać pc i x360, jeśli o płynność to wiadomo że nie, ale nie o tym mowa. Poza tym co cie tak boli człowieku? To że wydanie na x'a bedzie pewnie lepsze graficznie?

 

Poza tym, na samej karcie graficznej gry nie odpalisz. Więc jak 1500 zl a 300 zl? Dolicz procka, monitor, pamięć... i wtedy masz porównanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yuuCom, chciałes TPP, bedziesz je miał!! :D

 

FIFA 08 stanowi kolejną odsłonę cyklu gier piłkarskich, wywodzących się ze stajni Electronic Arts. W przeciwieństwie do kilku poprzednich części serii, które było do siebie bliźniaczo podobne, w tej zdecydowano się na małą rewolucję.

 

Meritum rozgrywki stanowi tym razem tryb „Be a Pro”, umożliwiający graczowi przejęcie kontroli tylko nad jednym zawodnikiem w trakcie spotkania. Wówczas program serwuje nam widok zza pleców kierowanej postaci. Dodatkowo w odpowiednich momentach widzimy na ekranie rozmywający się obraz, niekiedy dynamicznie poruszający się. Zastosowanie tego zabiegu ma na celu dać poczucie, że za piłkarzem podąża kamera nadzorowana przez realizatora telewizyjnego. Oczywiście poza tą możliwością, w menu znajdują się również inne warianty rozgrywki, takie jak mecz towarzyski, kariera, puchar ligi czy Europy. Drugi z wymienionych trybów został rozszerzony o opcję rozgrywania sparingów przed rozpoczęciem sezonu.

 

Ułatwieniem jest zaimplementowanie do interfejsu wskaźnika, informującego czy zawodnik, do którego zamierzamy podać futbolówkę, nie znajduje się na pozycji spalonej. Swojego rodzaju nowością jest także poszerzony wachlarz ruchów bramkarza i możliwość sterowania tymże w trakcie akcji „sam na sam” lub przy obronie stałych fragmentów gry. Producenci omawianej części zdecydowali się również na dodanie opcji nagrywania całych spotkań – przypomnijmy, że poprzednie odsłony cyklu umożliwiały nam zapisywanie wyłącznie półminutowych fragmentów z rozgrywki.

 

Ponownie zadbano również o wykorzystanie licencji, w efekcie czego możemy poprowadzić do zwycięstwa jedną z pięciuset dostępnych drużyn. Oczywiście zadbano o to, by ich stroje były niemal identyczne do tych, w których występują na prawdziwych boiskach. Poza tym autorzy zaimplementowali do gameplaya charakterystyczne zachowania niektórych zawodników – np. słynne dryblingi Ronaldinho czy potężne strzały z dystansu Roberto Carlosa. Nie zapomniano także o umieszczeniu na nosie Edgara Davidsa okularów przeciwsłonecznych, etc. Warto także nadmienić, że nieznacznej poprawie uległą oprawa wizualna programu – zmiany są stricte kosmetyczne, pojawiły się jednak nowe animacje i ujęcia w ramach powtórek najciekawszych akcji.

ostatnie trzy linijki - :mur: :mur: :mur:

 

czyli bedzie mega kupa

Edytowane przez Plusk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kucyk słonko, chyba wspominałeś o mnie wyżej:D

 

Więc tak, grafika na Xbox i PC, to jak maluch i Mercedes. Tu wogóle nie ma co dyskutować.

 

Gameplay na Xbox i PC to tez co innego, ale już nie tak bardzo.

 

Gameplay PES i FIFA na XBOX... Tu też nie ma sie co rozwodzić bo PES bije FIFA na głowe... Smutne to bo smutne, ale taka prawda... Gdzie moja FIFA 96 <_< <_< <_< <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

Eeee? Karta kucyka ma nową technologie i potrafi pokazac wszystkie efekty poza dx 10, czy sie myle?

Więc jesli chodzi o grafike to z powodzeniem kucyk moze sobie porownywać pc i x360, jeśli o płynność to wiadomo że nie, ale nie o tym mowa. Poza tym co cie tak boli człowieku? To że wydanie na x'a bedzie pewnie lepsze graficznie?

 

Poza tym, na samej karcie graficznej gry nie odpalisz. Więc jak 1500 zl a 300 zl? Dolicz procka, monitor, pamięć... i wtedy masz porównanie.

Komp służy tylko do grania jak konsola rozumiem więc lepiej kupić konsole i pisać posty na padzie ? Tak naprawdę kazdy kto ma jakiegoś 2 letniego kompa może kupić jakąś grafikę typu 7600gs lub X36 i może grać w Fife a to, że na tańszej karcie nie będzie miał takiej grafiki jak na konsoli za ponad tysiąc nie powinno go dziwić. Karta kucyka jest tańsza od jego konsoli 5 razy.

 

800zł najtańszy zestaw sysaka dokładasz kartę za 300zł i bude z zasilaczem zamiast samego zasilacza i masz i tak mniej niż za konsole skoro już tak się czepiasz

 

@kucyk bo to EA czego się spodziewać? Kto kupuję 8800 dla Fify 7600gs nada się tak samo jak 8800GTX bo na obu zobaczymy pełną "okazałość" tej "pięknej" gry. Fakt mogli by ucieszyć posiadaczy 88 i dać w końcu ten lepszy engine ale wtedy ludzie z kartami z low endu by nie kupili gry a EA postępuje tak jak Masell powiedział. A jeżeli ty nie widzisz sensu w tym, że gra na PC robiona jest również na stare kompy i można pograć na kartach z low endu i mieć taką samą marną radochę z tej gry wydając mniej na samą gre. Jak ktoś będzie chciał w ogóle to pograć kupi tanią kartę do swojego starego pieca a jak ktoś będzie chciał pograć z ładną grafiką to kupi konsole. ( cenę TV też doliczać do kupna konsoli Pioorek? )

 

Jeśli chodzi o marketingowe chwyty to o nich dopiero teraz usłyszałem ale zgadzam się, że nie było to ładne ze strony EA które chyba więcej czasu poświęca na kampanię reklamową niż robienie gier.

Edytowane przez JestemNoobem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej sobie na boisku pokopać niz grać w ten szmelc :blink: :blink:

kim jest człowiek wydający 99zł na taki #$%^& ??

fanem najbardziej realistycznej symulacji piłki kopanej B-) :lol2:

 

JestemNoobem -> o co ci tak w sumie chodzi z tym xboxem? ja [ciach!]le - nie stać cię / szkoda ci kasy / bolą cię wstrząsy pada ? Wiadomo, że konsola jest do grania - wszelkie próby obrony PC i wywoływania głupich wojen PC vs. konsole to totalna głupota. Ja osobiście nie mam zamiaru zmieniać aktualnego kompa przez w ch o o y czasu - wolę sobie kupić LCD & konsole i mieć święty spokój. Mnie w przeciwieństwie do ciebie nie interesuje słaby produkt w postaci co rocznie odgrzewanej gry. Nie interesuje mnie też granie rok w rok w tą samą grę w imie obrony niskich wymagań sprzętowych :) bo nie o to chodzi w tej zabawie.

eot

 

w sumie jak zwykle w temacie o FIFIe się OT zrobił :D to już chyba jakaś tradycja jest. Co do wcześniejszej wypowiedzi kucyka - może na forum mamy jakiś skkrypt generujący co roku obrońcę piłki kopanej made by EA Sports :lol2: taka swego rodzaju prowokacja jakich wiele na forum Onetu :D

Edytowane przez EXO3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...