Skocz do zawartości
ath

Fifa 08

Rekomendowane odpowiedzi

FIFA 08 to kolejna odsłona najpopularniejszego, obok Pro Evolution Soccera, cyklu gier piłkarskich. Gra została stworzona przez kanadyjskie studio EA Sports i stanowi piętnastą część cyklu wydawanego bezustannie od połowy lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku.

 

Zgodnie z tradycją programiści zza Atlantyku zaserwowali nam zestaw znanych opcji, takich jak mecz towarzyski, puchar czy kariera. Autorzy pokusili się jednakże o pewną nowinkę, którą jest fakt, że w trakcie gry w premierowym trybie Be a Pro możemy zdecydować się na sterowanie nie całą drużyną, ale pojedynczym, wybranym przez siebie zawodnikiem. Atrakcyjność tego niuansu dostrzegalna jest szczególnie w trakcie potyczek wieloosobowych, gdzie każdy z osobników biorących udział w meczu może popisać się umiejętnością gry na pozycji, w której się specjalizuje. Co ciekawe, gdy postanawiamy objąć kontrolę wyłącznie nad jednym kopaczem, obserwujemy go zza pleców, podziwiając jednocześnie efekty rozmyć oraz trzęsącej się kamery.

 

W kwestii zwyczajnego gameplay’a poczyniono zauważalne postępy. Poprawiono m.in. funkcjonowanie obrońców - teraz charakteryzują się oni lepszym pressingiem, a przełączanie się pomiędzy defensorami nie sprawia już takich trudności jak w FIFIE 07. Dla ułatwienia nam orientacji na boisku zatroszczono się także o umieszczenie na ekranie wskaźnika, informującego nas, czy zawodnik, do którego chcemy podać, znajduje się na spalonym. EA Sports zadbało ponadto o większy wachlarz ruchów bramkarzy, co sprawia, że możemy samodzielnie decydować o ich poczynaniach podczas stałych fragmentów gry, a także wpływać na to, czy np. w sytuacji jeden na jeden golkiperzy będą czekać do końca na ruch oponenta czy może od razu postanowią interweniować wślizgiem.

 

Deweloperzy z Kanady w ramach wykorzystania zakupionej przed kilkoma laty licencji udostępnili nam blisko 500 drużyn z prawdziwymi składami, reprezentującymi 30 klas rozgrywkowych. Wzbogacili je ponadto oryginalnymi ustawieniami taktycznymi, a niektórym ze sławnych piłkarzy zaserwowali opcję przeniesienia ich charakterystycznych zachowań do wirtualnego świata. Przykładowo Steven Gerrard chętnie strzela z dystansu, a Ronaldinho nagminnie ośmiesza rywali widowiskowym dryblingiem.

 

W trybie kariery dodano z kolei możliwość organizowania przedsezonowych meczów. Prócz tego w niewielkim stopniu zmodyfikowano oprawę wizualną tytułu, a entuzjastom chwalenia się bramkami pozwolono nie tylko na zapisywanie powtórek zdobytych goli, ale również na archiwizowanie całych spotkań, co w zamierzeniu ma służyć chociażby do celów treningowych oraz instruktażowych.

Czy to nie lekkie przegiecie... ?

Ze znaczacych nowosci to widze tylko ten tryb tpp, nic nie ma wspomniane o nowym silniku z x'a, wiec byc moze uzyja tego samego co w 07 na pc. :-|

Poza tym pewnie kiedys sporo $ wywalili na licencje, wiec trzeba co roku sobie to odbic za wszelka cene.

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

@EXO3 a ktoś inny na low endzie też pogra rozumiesz? ale to, że nie będzie miał samych cukierków graficznych nie powinno go dziwić

Edytowane przez JestemNoobem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yuuCom, chciałes TPP, bedziesz je miał!! :D

ostatnie trzy linijki - :mur: :mur: :mur:

 

czyli bedzie mega kupa

Hehe dobre, tylko jak to sie w realu spisze (przy tej fizyce raczej mizernie :lol:).

 

Co do ostatnich linijek -> :lol:

Łeeeeeee, nie będziej tej supernovy (taka smuga za piłką) przy strzale ?? To ja podziękuje. Lipa straszna. :cry:

w WC2002 coś takiego było jak zawodnik był gwiazdą w kopaniu. Mnie tam sie to podobało ;d. Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

Łeeeeeee, nie będziej tej supernovy (taka smuga za piłką) przy strzale ?? To ja podziękuje. Lipa straszna. :cry:

ale bedzie drybling Ronaldinio i Roberto Carlos nim tez będzie można strzelać z połowy i to bez gwiazdek :lol2:

Edytowane przez JestemNoobem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żenada ten filmik, tak samo jak te całe ich nowe "tryby" i ten cały marketingowy pierd :mur:

podobne zdanie.. a co do samej fify, ja tam sobie w wolnym czasie pykam w 07 bo dla mnie to totalny arcade przynoszący sporo zabawy i nie potrzebuję jakichś nowych trybów (gram tylko normalne mecze) czy lepszej oprawy graficznej (czy ewentualnie kolejnych drętwych polskich komentatorów) więc jakoś mnie specjalnie nie porusza plan wydania 08.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobne zdanie.. a co do samej fify, ja tam sobie w wolnym czasie pykam w 07 bo dla mnie to totalny arcade przynoszący sporo zabawy i nie potrzebuję jakichś nowych trybów (gram tylko normalne mecze) czy lepszej oprawy graficznej (czy ewentualnie kolejnych drętwych polskich komentatorów) więc jakoś mnie specjalnie nie porusza plan wydania 08.

jestem podobnego zdania co kolega powyżej, sam rozegrałem 3 pełne sezony /liga + puchar/ i grało sie ok, cóż później pojawiła sie klepana --> nba 07 wiec odłozyłem fifke, a co do fify 08 to jeszcze chyba zza wczesnie mówić i komentować, jaka to ona znowu będzia beznadziejna itd. fakt z II strony panowie z ea zawse obiecują jakie to innowacje wprowadzaja do nowych zerówek ..a pozniej no właśnie....nie każedmu przypada do gustu, jasne prawdziwy fan fify napewno sprawdzi, zagra i będzie sie cieszył....tak czy siak...Inny...wiadomo zrówna gierkę..z błotem..także ja proponuje poczekać jeszcze troche i :) wtedy będzie można coś więcej powiedzieć.... bo jak narazie to same domysły, wynikające z przyzwyczajeń co do poprzedniczek !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nową jakością ma być zachowanie się zawodników na boisku. Gracz sam zadecyduje, czy mają bronić strefą, stosować pressing czy długie podania, grać bokami bądź pchać się środkiem pola. W ten sposób jeszcze przed meczem wyda im polecenia, które podczas zawodów będą ściśle realizowane. Co ciekawe, styl gry stylowi gry będzie nierówny. Jedna drużyna grająca taktyką 4-4-2 może preferować zupełnie inny futbol niż inna ekipa z tym samym 4-4-2. Wszystko zależy od jej indywidualnych predyspozycji, od umiejętności zawodników i samego gracza.

Gra doczeka się też innych przyjemnych ulepszeń. Znikną na przykład jakże nieprzyjemne podania do zawodników, którzy są na minimalnym spalonym bądź w ogóle pozostają za ekranem (choć gracz wie, że gdzieś tam są). Otóż na ekranie pojawi się niewielkie światełko, które będzie informować, czy warto do gościa kopać piłkę. Proste, ale bardzo pomocne.

Pozostaje bramkarz, na którego zachowanie podczas karnych wpływ będzie miał gracz! Może narodzi się w ten sposób nowy Jerzy Dudek...

Coś mi świta, że takie coś było już w fifie... 2000 :lol:

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kucyk słonko, chyba wspominałeś o mnie wyżej:D

 

Więc tak, grafika na Xbox i PC, to jak maluch i Mercedes. Tu wogóle nie ma co dyskutować.

 

Gameplay na Xbox i PC to tez co innego, ale już nie tak bardzo.

 

Gameplay PES i FIFA na XBOX... Tu też nie ma sie co rozwodzić bo PES bije FIFA na głowe... Smutne to bo smutne, ale taka prawda... Gdzie moja FIFA 96 <_< <_< <_< <_<

0_____________________________________________o

 

 

 

nie wierzę!

 

aż się łezka w oku kręci jak się przypomni Twoje posty z przed dwóch lat xD

 

 

 

@JestemNoobem... odnośnie tego Twojego "nie kazdy chce by super wzrosla grafika i tym samym wymagania"

 

powiem Ci tak: to samo zdanie równie dobrze mógłbyś w każdym temacie o jakiejkolwiek nowej grze, ktora dobrze wyglada. Rynek IT gier dąży do ulepszania grafiki i to we wszystkich gatunkach. Koncern EA to już w ogole wyznaje tą zasadę co można zauwazyc nie tylko w grach sportowych. Dlaczego? Bo ludzie tego chcą? Chcą lepszej grafiki! A ponieważ tego chcą, to więc kupią. A wydawcy inwestują właśnie w to co się sprzeda! Nikogo nie interesuje ze ktoś tam ma slaby komp i sobie moze nie pograć.

 

W ogole z tym Twoim zdaniem to zes sie dobrych kilka lat spóźnił i to napewno wiecej niż jest palców na jednej ręce. Bo od czasów szaraka grafika rosła, rosły wymagania i związane z tym koszty. Wyskoczyleś z tym zdaniem tak jakbys się przebudził ze spiaczki czy z hibernacji niczym jaskiniowiec w bryle lodu. Poprostu argument centralnie z pufy jest.

 

Jak komuś nie pojdzie, to sobie gra dalej w starą wersję po wgraniu jakiegoś patcha z aktualnymi składami/statystykami i tyle. Nikt nie chce i napewno nie zamierza stać w miejscu bo devoloperzy robią niechlujne engine'y, ktore są niezoptymalizowane i przez to dla czyjegoś kompa gra bedzie miała za duże wymagania 0_O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GRY.WP.PL

 

,,PC, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Wii, PlayStation 2, PlayStation Portable oraz Nintendo Dual Screen a nawet telefony komórkowe, już 28 września zostaną zdominowane przez najnowszą odsłonę piłki kopanej ze stajni Electronic Arts - Fifa 08.

 

27 sierpnia będzie natomiast dniem, kiedy światło dzienne ujrzy wersja demonstracyjna gry, przeznaczona na komputery osobiste, oraz Xbox’a 360. Wygląda na to, że dzień po zakończeniu targów Games Convention również będzie bardzo ciekawy. Każdy posiadacz konsoli PlayStation 3 uzbroić się będzie musiał w cierpliwość, gdyż na wspomnianą konsolę, demko pojawi się dopiero 10 września.

 

Szykuje się prawdziwa uczta piłkarska! Miejmy nadzieję, że ponad 14 tysięcy realistycznie przedstawionych zawodników oraz 30 lig z całego świata, również i tym razem nie zawiedzie!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"rowniez i tym razem nie zawiedzie"? kto to pisal :D

Pewnie jakis fanboy ktorego seria FIFA jeszcze nie zawiodla ;] Dobra poczekamy do demka i sie wtedy okaze co nam EA probuje wcisnac. Nie oczekuje cudow i nastawiam sie na kolejnego crapa, ale moze sie 'zawiode' czego sobie i innym zycze. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeeee tam gadanie... Fifa to twór ludzi, którzy liczą tylko na zyski. Ja wolałem grać w części 2001, 2002, 2002 WC i koniec... na tych częściach się skończyło, a fifa 07 udaje tylko PESa 6, który nie jest grą sportową, lecz owocem geniuszu, zesłanym nam przez niebiosa :) Lecz ludziska nadal kupią dzieło EA... a Fifa NIGDY nie doścignie PESa PES rulezzzz!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, nie wiem nic jescze o Lidze Polskiej w wersji na XBOX360, ale wiem, że gra pierwszy raz bedzie w jezyku Polskim:) Na PS3 i Wii only english.

 

Na PC i PS2 bedzie Liga Polska i polska wersja językowa. Aczkolwiek znó zabraknie Korony oraz Groclinu z braku licencji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeeee tam gadanie... Fifa to twór ludzi, którzy liczą tylko na zyski. Ja wolałem grać w części 2001, 2002, 2002 WC i koniec... na tych częściach się skończyło, a fifa 07 udaje tylko PESa 6, który nie jest grą sportową, lecz owocem geniuszu, zesłanym nam przez niebiosa :) Lecz ludziska nadal kupią dzieło EA... a Fifa NIGDY nie doścignie PESa PES rulezzzz!!!

 

pokaż mi firmę która nie liczy na zyski :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczę pieczone... PES jest najlepszy koniec kropka! zresztą Fifa jest mocno reklamowana(jak to EA...) a EA kojarzy mi się z zyskami i reklamą(i średnimi grami). Fify wolę nie ruszać, czekam na PES 2K8! a coś zauważyłem, że PES nie jest tak mocno reklamowany... FIFA jest dla ludzi którzy kupują "jakąś gierkę", za to PES jest dla profesjonalistów.

Edytowane przez razorBMW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczę pieczone... PES jest najlepszy koniec kropka! zresztą Fifa jest mocno reklamowana(jak to EA...) a EA kojarzy mi się z zyskami i reklamą(i średnimi grami). Fify wolę nie ruszać, czekam na PES 2K8! a coś zauważyłem, że PES nie jest tak mocno reklamowany... FIFA jest dla ludzi którzy kupują "jakąś gierkę", za to PES jest dla profesjonalistów.

 

:lol2: hahaha dla profesjonalistów? :blink: ciekawe pod jakim względem i co miałeś na mysli mówiąc dla profesjonalistów? poziom trudności?, realizm?, surrrealizm? :wink: kurr...naprawdę słabią mnie takie wypowiedzi....jest najlepsza, kropka i tyle, hehe a powiedz mi która gra nie jest robiona dla zysku? :blink: hee fajnie dobra w pierwszym poście już sie pochwaliłeś, wieć nie dubluj postu, a co do profesjonalizmu to pewnie nigdy żadna z tych pił nie będzie w pełni oddawała tego, co przeżywa sie na boju, więc profesjonalnie podchodząc do profesjonalizmu radzę <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> "gałę pod ramię" i pokopać z ziomkami !!!! a później oceń, czy było profesjonalnie !!! :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczę pieczone... PES jest najlepszy koniec kropka! zresztą Fifa jest mocno reklamowana(jak to EA...) a EA kojarzy mi się z zyskami i reklamą(i średnimi grami). Fify wolę nie ruszać, czekam na PES 2K8! a coś zauważyłem, że PES nie jest tak mocno reklamowany... FIFA jest dla ludzi którzy kupują "jakąś gierkę", za to PES jest dla profesjonalistów.

hahaha dawno nikt tak mnie nie rozśmieszył :lol: widać, że mamy do czynienia z osobą mająca ok. 10 lat.

 

JORDAN 23

przeczytaj sobie inne posty razorBMW to się pośmiejesz trochę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sie reklamują...

45% Szpakowskiego więcej

Oł jeaa :lol: "jeszczie 75 minut do końca meczu..."

Mi sie bardzo podoba opcja Co-op Season, która naprawdę może być fajna (przy dobrym zgraniu ;p). Właściwie można grać 1 graczem (chyba).

Co do nowych podań to ...

 

Od lat nie czekałem na fifke z takim "napieciem" ;].

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa... mój brat gra w pesa a fify nie trawi..., w gazetach piszą w takim razie bzdury o PES tak?... to ja już nie wiem w co grac... a wojna FIFA & PES raczej już się nie skończy. czyli fifa jest lepsza od pes?... Ja mam swoje zdanie wy macie swoje i nic na to nie poradzę... co za ludzie... :mur: :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...