Skocz do zawartości
bialyikar

Brak Zalogowania Do Konta A Uruchomienie Aplikacji W Tle

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawia się nad tym, czy Windows XP (Prof.) po załadowaniu panelu logowania, ładuje już jakieś sterowniki/aplikacje do pamięci. Chciał bym u siebie uzyskać taki efekt, że ustawiam sobie w biosie jakąś godzinę uruchomienia komputera, po uruchomieniu pokazuje się ekran logowania i jednocześnie uruchamia mi się jakiś program w tle (na przykład klient torrenta). Wiadomo, nie zawsze po uruchomieniu o danej godzinie jest ktoś, kto mógł by się zalogować na swoje konto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ustawił autologowanie, a sam program uruchomił jako usługę, która startuje automatycznie po starcie systemu.

 

Wcześniej tylko skonguruj aplikację co ma robić, bo jak wystartuje jako usługa to najwyżej będzie mógł usługę zatrzymać, wznowić lub zrestartować. Oczywiście cały proces można odwrócić, tak by aplikacja startowała jako aplikacja a nie usługa.

 

Tu jest opis:

 

http://www.wss.pl/WindowsServer/FaqList/1,3055/Comments.aspx

 

Będziesz potrzebował programu malutkiego srvany.exe jest on w pakiecie z Windows Resource Kit

 

PS. Jak tak w pracy kiedyś na wszystkich kompach uruchamiałem United Devices, żeby nie było widać :wink:

 

Inna opcja:

 

- Autologowanie

 

- Wrzuć skrót programu do Autostartu i we właściwościach skrótu ustaw "uruchom jako zminimalizowane". Zostanie tylko pasku zadań ikona aplikacji.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie nie kazdy program sie nadaje na usługe.

Xp mozna tak ustawić zeby zalogował sie na wybrane konto, uruchomił program i dzieki funkcji przełaczania uzytkowników wyszedł na ekran powitalny pozostawiając uruchomiony program na zalogowanym koncie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A, czy jest możliwość ustawienia auto logowania tak, aby logował się na wybrane konto po upływie określonej liczby sekund?. W tym czasie będzie można wybrać ręcznie inne konto do zalogowania.

Edytowane przez kari

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...