Skocz do zawartości
IjeSJot

Intel Dp965lt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich!

 

Mam "mały" problem a mianowicie chodzi o nie udany flash BIOS-u na płycie Intel DP965LT. :sad:

Uruchomilem aplikacje do aktualizacji BIOS-u ze strony producenta, program zrestartowal komputer i niestety po restarcie sie nie podniósł. Patenty odnośnie odzyskania BIOS-u nie przyniosły efektu, komputer czyta przez jakis czas płytke ale bez żadnej dalszej reakcji. Postepowalem zgodnie z instrukcjami podanymi przez producenta, podawalem plik *.bio zarowno z dyskietki jak i z płyty CD i bez rezultatu :sad: Oczywiscie zworke wyjąłem.

Macie jakieś pomysły? Czy pozostaje nic innego jak wysyłka płyty do serwisu? :mur:

 

Pozdrawiam IjeSJot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kość BIOSu da się wyjąć, to możesz ją komuś dać do zaprogramowania. Jeśli nie i inne sposoby odzyskiwania zawiodą, to zostaje tylko serwis. :] Znam ten ból - miałem to samo. :(

Edytowane przez sarmat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij baterie, odłącz wszystko od mobo, przestaw zworkę na CCMOS i zostaw na parę godzin, potem podłącz tylko to co niezbędne i zobacz.

 

Jeżeli nie pomoże to przeflashować bios na programatorze, hotflash albo serwis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi.

Niestety kosci nie moge zlokalizowac wiec kwestia programowania w programatorze odpada (posiadam programator wiec z programowaniem nie mialbym problemow). Co do resetowania biosu to tez nie widze typowej zworki do resetu, za to jest zworka BIOS CONF. ktora w dodatku ma trzy piny wiec zmienie pozycje zworki i zobaczymy. Najgorsze jest to ze wskazowki Intela na nic sie nie zdaja. Pozostala mi jeszcze opcja podania pliku *.BIO poprzez USB, pozniej to wyprobuje i dam znac.

 

Pozdrawiam IjeSJot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi.

Niestety kosci nie moge zlokalizowac wiec kwestia programowania w programatorze odpada (posiadam programator wiec z programowaniem nie mialbym problemow). Co do resetowania biosu to tez nie widze typowej zworki do resetu, za to jest zworka BIOS CONF. ktora w dodatku ma trzy piny wiec zmienie pozycje zworki i zobaczymy. Najgorsze jest to ze wskazowki Intela na nic sie nie zdaja. Pozostala mi jeszcze opcja podania pliku *.BIO poprzez USB, pozniej to wyprobuje i dam znac.

 

Pozdrawiam IjeSJot.

Dobra, jedzie do serwisu. Podstawilem P5B Asusa na tymczasem, grunt ze system wstal bo to ten sam chipset. Teraz tylko mam nadzieje ze mi nie zrobia na nia korekty bo zauwazylem ze z Intelami czesto tak robia :(

 

Pozdrawiam IjeSJot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...