Skocz do zawartości
harvard

Wymiana Celerona Ma Na Pentium M

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam lapka acerka z celeronem 1,5/400/1024. chce kupic petniuma m 1,5/400/2048 czy to sie oplaci? i czy rzeczywiscie zauwaze ze mam innego procka? pomijam speedstepa ktory na pewno przemawia za wymiana z tym ze rzadko pracuej na baterii wiec to ze obnizy mi czestotliwosc to troche za malo aby wymieniac procesor. podpowiedzcie czy sie oplaci i zauwazalne beda zmiany

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam lapka acerka z celeronem 1,5/400/1024. chce kupic petniuma m 1,5/400/2048 czy to sie oplaci? i czy rzeczywiscie zauwaze ze mam innego procka? pomijam speedstepa ktory na pewno przemawia za wymiana z tym ze rzadko pracuej na baterii wiec to ze obnizy mi czestotliwosc to troche za malo aby wymieniac procesor. podpowiedzcie czy sie oplaci i zauwazalne beda zmiany

dzieki

Nie nieopłaci się ponieważ architektura jest ta sama . Pentium M ma tylko więcej cachu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nieopłaci się ponieważ architektura jest ta sama . Pentium M ma tylko więcej cachu.

:lol:

No cala zabawa w tym ze Cache L2 dosc znacznie wplywa na wydajnosc..

Wystarcz przegladnac ranking super pi zeby zauwazyc ze:

Celeron M 380(1mb cache L2) do 8M liczy w 12m43s

Pentium M 725(2mb cache L2)do 8M liczy w 9m14s

Roznica jest znaczna...

 

nie mowiac juz o speedstepie(ktorego autor watku niedocenia)dzieki ktoremu kolega moze zaznac blogiej ciszy,a napewno bedzie sporo ciszej niz na CeleronieM ;) Speedstep to nie tylko dluzsza praca na baterii :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@baxxxio

no kazdy mi doradza i mowi to co Ty ze kultura pracy z pentakiem jest niesamowita. pomimo ze obydwa zegary 1,5 to kazdy mi mowi ze na pewno warto. tym bardziej ze za jedyne 130zl. jednka na forum chcialem sie upewnic. chociaz ktos mi napisal na innym forum ze wcaleroznicy nie bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bateria i cisza jak już doszliśmy w innym wątku do konsensusu to prawda.

Ale wydajność - jeżeli komputera będziesz używał do konwertowania filmów, oglądania wyników w super pi, liczenia boinc to zauważysz różnicę.

W innym przypadku różnicy nie zauważysz, a już napewno nie w samej pracy systemu jak co poniektórzy pisali ...

Edytowane przez IGI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bateria i cisza jak już doszliśmy w innym wątku do konsensusu to prawda.

Ale wydajność - jeżeli komputera będziesz używał do konwertowania filmów, oglądania wyników w super pi, liczenia boinc to zauważysz różnicę.

W innym przypadku różnicy nie zauważysz, a już napewno nie w samej pracy systemu jak co poniektórzy pisali ...

 

niestety nie masz racji...

na PM FSB533 i 2MB L2 jest odczuwalny "kop" takze przy normalnej pracy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możesz mi jakoś jaśniej opisać gdzie jest ten kop ? Jak go rozpoznać ? :)

Sorki ale ciężko mi uwierzyć w to co piszecie - skoro nie czułem różnicy pomiędzy x2 a c2d u znajomego w sklepie to tym bardziej nie powinienem poczuć po przesiadce z celka m na pm.

Oczywiście zipy szybciej sie rozpakowywały, syntetyki duzo lepiej, boinc duzo szybciej, itd ale w ślepym teście pracy systemu operacyjnego nigdy bym nie rozpoznał czy pracuje na x2 czy na c2d.

 

To mi przypomina troche audiovoodo gdzie ludzie "słyszą" różnicę pomiędzy wzmacniaczem bez gumowych podstawek a wzmacniaczem z gumowymi podstawkami, albo pomiędzy kablem sieciowym za 300 zł a takim za 3000zł/m mimo iż w ścianach przed kablem sieciowym idzie kilkaset metrów kabla za 50 gr/metr ...

Edytowane przez IGI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

w zawsze zamulonym i niestabilnym windowsie ciężko odczuć jakiegokolwiek kopa po wymianie czegoś innego niż ram.. trzeba rippowac filmy, obrabiać mocno grafe itp... wtedy odczujesz, ze masz nowy procek.

 

Na moje oko warto wymienić celerona na pentiuma. Speedstep.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Az takiej roznicy nie odczujesz (chyba, ze cos mocno obliczeniowego robisz na codzien). Ja zmienilem PM 1.4/1MB Baniasa na 1.7/2MB Dothana i powiem szczerze, ze roznicy w normalnej pracy praktycznie zadnej :) Troche sie zawiodlem, ale co tam ;) Jednak dla samego SpeedStepa bym wymienil Celka na PM - procek chodzi pomiedzy 0.7 i 0.972V, wentyl praktycznie sie nie wlacza, lub jak juz to na wolnych obrotach - praktycznie nieslyszalny.

 

ps. I tak glownie pracuje na 600MHz/0.7V - styka do normalnej pracy, filmow itp. bez problemu :)

Edytowane przez ridczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zawsze zamulonym i niestabilnym windowsie ciężko odczuć jakiegokolwiek kopa po wymianie czegoś innego niż ram.. trzeba rippowac filmy, obrabiać mocno grafe itp... wtedy odczujesz, ze masz nowy procek.

 

Na moje oko warto wymienić celerona na pentiuma. Speedstep.

w sklepie były swierzynki na jednym i drugim :)

Co do speedstepu sie zgadzam, sam nie mam moze lapka na intelu ale na amd i tam power now! to super sprawa - wentyl wogole nie chodzi :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...