Skocz do zawartości
Gość [RONIN]

[batch] Dodawanie Ciągu Znaków Do Pliku.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość [RONIN]

Witam. Czy jest możliwość stworzenia batch'a po uruchomieniu którego w wybranym przez mnie pliku będzie dodawał ciąg znaków (plik tekstowy). Mój tok myślenia sprowadza mnie do polecenia EDIT ale chyba to ślepy kierunek myślenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się.Jest za to ECHO, które ma 3 zastosowania:

ECHO OFF
Wyłącza wyświetlanie poleceń konsoli - najlepiej widoczne na autoexec.bat w Windows 9x.

 

ECHO ciąg znaków > x:\katalog\jakis.plik
Zapisuje tekst do pliku. W razie potrzeby tworzy nowy plik. W przypadku jego istnienia, nadpisuje go.

 

ECHO ciąg znaków >> x:\katalog\jakis.plik
Dopisuje tekst do pliku. W razie potrzeby tworzy nowy plik.

 

(zwróć uwagę na ilość znaków ">")

 

Dawno już nie bawiłem się plikami .bat i nie pamiętam, jak wyłapywało się parametry z linii poleceń. Generalnie jednak można zrobić coś takiego:

@echo offecho kod pliku dopisz.batecho %par1 >> %par2

Teraz polecenie:

dopisz cos notes.txt
spowoduje dopisanie słowa "cos" do pliku notes.txt.

Tylko parametry musisz sobie sprawdzić, bo chyba jakoś inaczej się je odczytywało - nie tak prosto, jak tutaj w kodzie jest.

 

Szukaj czegoś w tym stylu: http://www.google.pl/search?hl=pl&q=pl...=Szukaj&lr=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opisz dokładniej problem.

 

Jeśli dobrze rozumiem, to masz już plik z kilkoma wierszami w nim i chcesz dodać na końcu każdego wiersza jakiś znak. Będzie ciężko. Na pewno nie da się w ten sposób wyżej, ale może coś wykombinujemy.

 

Napisz dokładnie co to za plik (typ), co zawiera (jakie dane), jaki znak chcesz dodać i jaki obecnie jest na końcu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...