Skocz do zawartości
htw

533 + E6600

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

mam obecnie taki sprzet : Płyte : Asus P5GDC + P4 3Ghz ( 630 ) i pamiec Geil 1 GB x2 PC 4300 czyli 533 Mhz :/ moj problem polega na tym ze chcialbym zmienic sprzet na Asus P5w Dh + e6600 tylko wlasnie nie wiem jak ta pamiec bedzie sobie dawała rady odnosnie OC :/ chciałbym go skrecic gdzied do 2.8 moze 3, myslicie ze dam rady ...? czy z takimi pamiatkami raczej nie krecic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pamięci pójdą na 667MHz to wykręcisz go do tych 3GHz. Jeśli natomiast 533 to maksimum co potrafią to nie licz na jakiekolwiek OC. Lepiej sprzedaj te pamięci co masz i kup inną płytę i procka, a do tego jakieś dobre pamięci.

Edytowane przez sarmat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pamięci pójdą na 667MHz to wykręcisz go do tych 3GHz. Jeśli natomiast 533 to maksimum co potrafią to nie licz na jakiekolwiek OC. Lepiej sprzedaj te pamięci co masz i kup inną płytę i procka, a do tego jakieś dobre pamięci.

 

wlasnie chce kupić nowego proca i nowa płyte tylko ze nie stac mnie juz na nowa pamiec :/ i tak sie zastanawiam nad tymi pamieciami co mam .....

 

Producent pisze niby "Pamięci DDR2 high end - umożliwiają zarówno pracę na wyżyłowanych timingach (CL3 przy 533 Mhz) jak i pewny overclocking powyżej 700 Mhz ! " http://www.geil.pl/modules.php?name=ddr_2_ultra moze mi sie uda ....

Edytowane przez htw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajmy,że P5W DH ma dzielnik 4:3 tzn np FSB=400MHz-->Ram=300MHz(DDR600),wiec nie byłoby tu problemu z nisko kręcącymi sie memkami,zreszta przy tym dzielniku właśnie mozna wycisnąc max fsb(kosztem utraty wydajności--> memki nisko biegają).

Ta mobo nie nalezy jednak do faworytów pod względem max FSB na wiecej niż fsb=400MHz bym nie liczył,no chyba że po specjalnych zabiegach. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajmy,że P5W DH ma dzielnik 4:3 tzn np FSB=400MHz-->Ram=300MHz(DDR600),wiec nie byłoby tu problemu z nisko kręcącymi sie memkami,zreszta przy tym dzielniku właśnie mozna wycisnąc max fsb(kosztem utraty wydajności--> memki nisko biegają).

Ta mobo nie nalezy jednak do faworytów pod względem max FSB na wiecej niż fsb=400MHz bym nie liczył,no chyba że po specjalnych zabiegach. :wink:

 

no a teraz to juz nic nie rozumiem ..... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadałeś pytanie w pierwszym poście...

Witam

mam obecnie taki sprzet : Płyte : Asus P5GDC + P4 3Ghz ( 630 ) i pamiec Geil 1 GB x2 PC 4300 czyli 533 Mhz :/ moj problem polega na tym ze chcialbym zmienic sprzet na Asus P5w Dh + e6600 tylko wlasnie nie wiem jak ta pamiec bedzie sobie dawała rady odnosnie OC :/ chciałbym go skrecic gdzied do 2.8 moze 3, myslicie ze dam rady ...? czy z takimi pamiatkami raczej nie krecic ?

Dla cpu=3GHz:-->9x333MHz=3,0GHz dla dzielnika ram 4:3 memki bęą biegać na 250MHz,czyli pozytywna odp na Twoje pytanie.Jak memki pójdą wyżej to tym lepiej można skorzystać z innych dzielników.

Ma się rozumieć dzielnik 4:3 to nie jedyny dzielnik na tej mobo;następne1:1, 4:5, 3:4, 2:3, 3:5, 1:2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadałeś pytanie w pierwszym poście...

 

Dla cpu=3GHz:-->9x333MHz=3,0GHz dla dzielnika ram 4:3 memki bęą biegać na 250MHz,czyli pozytywna odp na Twoje pytanie.Jak memki pójdą wyżej to tym lepiej można skorzystać z innych dzielników.

Ma się rozumieć dzielnik 4:3 to nie jedyny dzielnik na tej mobo;następne1:1, 4:5, 3:4, 2:3, 3:5, 1:2.

 

czyli nie jest tak źle jak myslalem :) dzieki za wytułmaczenie :D

 

czyli majac proca co pracuje 266*9 = 2400 podkrecajac magistale na 333 czyli o 67 Mhz, moje pamieci ktore obecnie chodza na 267.6 beda chodzic na 334 czyli generalnie bedzie 1:1 ??

Edytowane przez htw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli nie jest tak źle jak myslalem :) dzieki za wytułmaczenie :D

 

czyli majac proca co pracuje 266*9 = 2400 podkrecajac magistale na 333 czyli o 67 Mhz, moje pamieci ktore obecnie chodza na 267.6 beda chodzic na 334 czyli generalnie bedzie 1:1 ??

Tak, dokładnie bedzie, pod warunkiem,że będą chciały iść 333MHz.Jeżeli nie,masz możliwośc zmiany dzielnika w biosie(nie każda mobo ma ten dzielnik) na 4:3 i wtedy memki pójdą na 250MHz,a to juz potrafią.

Dzielnik pamieci ustawiasz w biosie i jest to relacja pomiędzy taktowaniem fsb,a ram:

Przykład:

1.dzielnik 1:1 fsb=333MHz-->ram=333MHz

jeżeli podkręcisz magistralą na 400MHz ram również bedzie 400Mhz

2.dzielnik 4:3 fsb=333Mhz--> ram =250MHz

3.dzielnik 4:5 fsb=333MHz-->ram=416MHz itd

 

W tej mobo ustawia się to w zakładce DRAM Frequency i przy def ust FSB 266MHz bedą oznaczenia:

DDR2-400 (to jest 4:3) DDR2-533(to jest 1:1) DDR2-667(to jest 4:5) DDR2-711(3:4) DDR2-800(2:3) DDR2-889 (3:5) DDR 1067(1:2)

 

Sorki jeżeli ten wykład jest Tobie niepotrzebny. :)

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj myśle że te 533mhz zrobią Ci bez problemu 333mhz.....niektóre to i po 400mhz z palcem w oku robią więc może nawet i przy dzielniku 1:1 będziesz mógł je kręcić :)

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj myśle że te 533mhz zrobią Ci bez problemu 333mhz.....niektóre to i po 400mhz z palcem w oku robią więc może nawet i przy dzielniku 1:1 będziesz mógł je kręcić :)

 

Dzieki Panowie za wsparcie ;] zobaczymy jak wyjdzie w praniu ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...