Skocz do zawartości
marco

[artykuł] Test 10 Zestawów Pamięci Ddr2

Rekomendowane odpowiedzi

O 1 post nalezy do mnie :D No artykuł bardzo fajny. Zawiodlem sie dosc bardzo na OCZ. Ale widze ze GoodRam nie proznowal i przez ten czas stworzyl naprawde dobre pamiatki. Jeszcze podobaja mi sie G.Skill NQ 6400 2x1024MB. Bardzo kuszą, mozna miec markowe pamiatki zza oceanu za dosc rozsadna cene :)

 

EDIT. No wlasnie, brakuje jeszcze jakis Kingow i Corsairow :) (ale to juz taki jezyczek uwagi ;))

Edytowane przez Symbian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O 1 post nalezy do mnie :D No artykuł bardzo fajny. Zawiodlem sie dosc bardzo na OCZ. Ale widze ze GoodRam nie proznowal i przez ten czas stworzyl naprawde dobre pamiatki. Jeszcze podobaja mi sie G.Skill NQ 6400 2x1024MB. Bardzo kuszą, mozna miec markowe pamiatki zza oceanu za dosc rozsadna cene :)

 

OCZ? Faktycznie z seria 6400 Flex cos im nie poszlo, ale w raczkach (tzn. na plycie ;) ) mialem jedna kostke 1GB 1150 5-5-5-15 i krecila sie pieknie, na 100% robila 540 4-4-4-12, dalej juz nie sprawdzalem z powodu braku czasu i innych niezaleznych przyczyn.

 

A gdzie Corsair? :>

 

A tak w ogóle to dobry art, przeczytałem z uwagą, mimo że pamieciu już kupiłem :)

Corsarze powiadasz? Tak samo jak nie ma Kingstona, Kingmaxa i kilku innych pamieci. Nie tym razem, moze kiedys.... w nowym tescie i nowej formule :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem mile zaskoczony GR Pro 900

Najlepszy wynik OC cl5 i 2 miejsce CL4 tuż za OCZ Titanium Alpha 8000 2×1024 :)

 

Brać puki są za tą cenę - 359,-

http://www.allegro.pl/item203048415_hit_go...wieczna_gw.html

 

Ja już kupiłem

 

 

BTW

Do autora

Nie rozumiem tego podsumowania OC

"W dzisiejszym teście najlepiej wypadł ponownie produkt OCZ – REAPER. Ustępuje minimalnie serii Titanium Alpha, które były produkowane głównie na kościach D9 GKX, które to w praktyce są lepsze od GMH, jeżeli by porównać je podczas overclockingu"

 

Jak to jest, że OCZ REAPER wypadł najlepiej skoro ustępuje serii Titanium Alpha :? Co więcej z tabeli można wyczytać, że przegrywa z GR pro 900.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem mile zaskoczony GR Pro 900

Najlepszy wynik OC cl5 i 2 miejsce CL4 tuż za OCZ Titanium Alpha 8000 2×1024 :)

 

Brać puki są za tą cenę - 359,-

http://www.allegro.pl/item203048415_hit_go...wieczna_gw.html

 

Ja już kupiłem

BTW

Do autora

Nie rozumiem tego podsumowania OC

"W dzisiejszym teście najlepiej wypadł ponownie produkt OCZ – REAPER. Ustępuje minimalnie serii Titanium Alpha, które były produkowane głównie na kościach D9 GKX, które to w praktyce są lepsze od GMH, jeżeli by porównać je podczas overclockingu"

 

Jak to jest, że OCZ REAPER wypadł najlepiej skoro ustępuje serii Titanium Alpha :? Co więcej z tabeli można wyczytać, że przegrywa z GR pro 900.

Wypadl ogolnie najlepiej z 10 zestawow testowanych tym razem. Dobre OC + lepsze chlodzenie od Goodramu. Pozatym nie zapominaj ze tutaj byly krecone moduly 2x512 (900Pro) i 2x1024 (Reaper), a jak wiadomo prawie zawwsze mniejsza pojemnosc = lepsze oc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla pamięci 2x512 mogła by być osobna tabelka. Od razu widać ze ustępują parą 2x1024. Można by tez wrzucić nowsze 3D Marki.

 

Chętnie zobaczyłbym też jak te pamięci zachowują się z Core2Duo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji testu pamięci.

Kingston HyperX DDR2 1GB 800MHz CL3 3-3-3-10 przy 1.9V.

Bez kręcenia, niskie temperatury i wydajność.

 

Rozumiem po podkręceniu przy min napięciu i temperaturze to sukces.

Ale co to za sukces jak pamięci gotują się a ratunek na niską to WC. I do tego 2.4-2.5V.

 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OCZ flex moze nie wyszly ale OCZ reaper sa super i chyba je wybiore

Wedlug mnie sa lepsze nic G.SKILL HZ

Niekoniecznie obecnie dostepne HZ "opakowane" w nowy radiator kreca sie zdecydowanie lepiej od tych, ktore sa zawarte w porowaniu.

 

Art niezly ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie najlepiej wypadają Goodram 900, szkoda że nie ma w teście 2x1GB, poza tym Reaper'y kosztują jakieś 550zł a GR 900 360zł, jakby nie patrzeć 200zł różnicy. Mushkiny 8500 bardzo słabo wypadły, przydałyby się jeszcze w teście G Skill 8500 na GKX :-P .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

XP2 6400 2x1024 - Sugerowana cena detaliczna: 739zł XP2 8500 2x1024 - Sugerowana cena detaliczna: 619 zł
Nie ma tu błędu? Jeżeli nie to wybaczcie ale dopiero zaczynam czytać a po sklepach szukać nie będę [; Jak na razie fajne wprowadzenie :)

 

EDIT: Jak wyżej, brakuje mi tu corsairów i jeszcze ocz special ops ;)

Edytowane przez Grzechu_1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XP2 6400 2x1024 - Sugerowana cena detaliczna: 739zł XP2 8500 2x1024 - Sugerowana cena detaliczna: 619 zł
Nie ma tu błędu? Jeżeli nie to wybaczcie ale dopiero zaczynam czytać a po sklepach szukać nie będę [; Jak na razie fajne wprowadzenie :)

 

EDIT: Jak wyżej, brakuje mi tu corsairów i jeszcze ocz special ops ;)

OCZ Special Ops Edition 6400 2×512

 

A to, to niby co jest ?:]

 

Co do ceny pamieci Mushkina, takie dane dostalem od dystrybutora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

OCZ Special Ops Edition 6400 2×512

 

A to, to niby co jest ?:]

 

Co do ceny pamieci Mushkina, takie dane dostalem od dystrybutora.

Wybaczcie :lol2: Widać czemu 6400 są droższe od 8500... Bo te drugie są gorsze :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mi zabrakło jeszcze kilku producentów... Ale art - bardzo fany - im więcjej testów tym ja jestem szczęśliwszy ;-) Szkoda - że nie mam moich memek ;-) bo myślę o kolejnych 2x1gb (przy tych cenach to grzech nie kupić ;-) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci drożeją o 8 - 10%... już niedługo.

 

Co do much 8500 - to była promocja dystrybutora. Teraz już kosztują więcej. A wyniki w teście są dziwne - mnie ten sam komplet kręcił się dość słabo jak na D9, ale jednak CL4 - 535 MHz, CL5 590 MHz na P5B Deluxe (pierwsze D9, które nie poszły 600 CL5 na mojej płycie przy 2,45v). Zdecydowanie słabsze od 6400 XP2, ale to ma związek, że te drugie to stare "drogie" D9, a te 8500 są na nowszych seriach, które słabo kręcą się przy niskich timingach. Ale na AM2 widocznie zachowują się inaczej... Z tego co widzę po tabelce to one nie zrobiły nominalnego taktowania a to je kwalifikuje na RMA :lol:

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci drożeją o 8 - 10%... już niedługo.

 

Co do much 8500 - to była promocja dystrybutora. Teraz już kosztują więcej. A wyniki w teście są dziwne - mnie ten sam komplet kręcił się dość słabo jak na D9, ale jednak CL4 - 535 MHz, CL5 590 MHz na P5B Deluxe (pierwsze D9, które nie poszły 600 CL5 na mojej płycie przy 2,45v). Zdecydowanie słabsze od 6400 XP2, ale to ma związek, że te drugie to stare "drogie" D9, a te 8500 są na nowszych seriach, które słabo kręcą się przy niskich timingach. Ale na AM2 widocznie zachowują się inaczej... Z tego co widzę po tabelce to one nie zrobiły nominalnego taktowania a to je kwalifikuje na RMA :lol:

 

 

Jak ty sie tlumaczysz za dystrybutora Mushkina to dla mnie dziwne, oni nie maja wlasnego jezyka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy moze mi ktos jedno wyjasnic :

 

"W dzisiejszym teście najlepiej wypadł ponownie produkt OCZ – REAPER. Ustępuje minimalnie serii Titanium Alpha, które były produkowane głównie na kościach D9 GKX, które to w praktyce są lepsze od GMH, jeżeli by porównać je podczas overclockingu. Miłym zaskoczeniem są produkty Goodramu. Poprawione PCB dało pozytywne efekty i nowe serie podkręcają się znacznie lepiej od poprzednio testowanej pary z serii 800Pro."

 

natomiast wyniki są takie :

 

OCZ Reaper HPC 8500 2×1024 540 570 2.5

 

Goodram 900 PRO 2×512 545 575 2.5

 

OCZ Titanium Alpha 8000 2×1024 550 560 2.5

 

 

 

 

jak mozna powiedziec, ze pamieci ktorre znajduja sie na 3 miejscu sa... "najlepsze" ?

albo zapytam inaczej - najlepsze w jakiej kategorii??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy moze mi ktos jedno wyjasnic :

 

"W dzisiejszym teście najlepiej wypadł ponownie produkt OCZ – REAPER. Ustępuje minimalnie serii Titanium Alpha, które były produkowane głównie na kościach D9 GKX, które to w praktyce są lepsze od GMH, jeżeli by porównać je podczas overclockingu. Miłym zaskoczeniem są produkty Goodramu. Poprawione PCB dało pozytywne efekty i nowe serie podkręcają się znacznie lepiej od poprzednio testowanej pary z serii 800Pro."

 

natomiast wyniki są takie :

 

OCZ Reaper HPC 8500 2×1024 540 570 2.5

 

Goodram 900 PRO 2×512 545 575 2.5

 

OCZ Titanium Alpha 8000 2×1024 550 560 2.5

jak mozna powiedziec, ze pamieci ktorre znajduja sie na 3 miejscu sa... "najlepsze" ?

albo zapytam inaczej - najlepsze w jakiej kategorii??

 

Minimalne roznice w oc to po pierwsze, 2x1GB a nie 2x512MB to po drugie, po trzecie dobre chlodzonko no i na sam koniec te pamieci maja najwyzsze gwarantowane MHz przez producenta - nie kazdy jest maniakiem O/C. Wyjasnione to juz bylo wczesniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ty sie tlumaczysz za dystrybutora Mushkina to dla mnie dziwne, oni nie maja wlasnego jezyka?

To raczej nie było tłumaczenie tylko wyjaśnienie, nie rozumiem czego się czepiasz? A co d kości to akurat dystrybutor niekoniecznie musi tu przyjść i opowiedzieć o tym co na jakich kościach i dlaczego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1)szczerze powiem ze ten test jest grubymi nicmi szyty. Jak to mozliwe ze pamieci (Mushkin XP2-8500) ktore mialy jeszcze 2 portale (ten sam komplet zeby bylo smieszniej) akurat u tego redaktora nie zrobily standardowych nawet timingow przy domyslnym napieciu, a u innych krecily sie bardzo podobnie i dzialaly bezproblemowo. Czyzby najnizsze timinigi (nizsze niz OCZ Reaper) stanowily za duza konkurencje dla drozszych i gorszych modulow OCZ ?

 

Jakim cudem pamieci Mushkin XP2-8500 zrobily 1040 przy 5-5-5-15 przy napieciu 2.5V, one sa domyslnie 1066 2.2-2.4V 5-5-4-12

Ogarnal mnie pusty smiech :D

 

2) co to za test gdzie robi sie porownanie temperatury pamieci z chlodzeniem wodnym do pamieci bez chlodzenia wodnego, piekna forma reklamy i faworyzowania jednego produdcenta

 

3) nie spodziewalem sie innych wynikow testu

 

Faworyzowanie OCZ az bije po OCZach !

 

prosze sie nie sugerowac moja wypowiedzia, to moje subiektywne odczucie

Edytowane przez loloferrari

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1)szczerze powiem ze ten test jest grubymi nicmi szyty. Jak to mozliwe ze pamieci (Mushkin XP2-8500) ktore mialy jeszcze 2 portale (ten sam komplet zeby bylo smieszniej) akurat u tego redaktora nie zrobily standardowych nawet timingow przy domyslnym napieciu, a u innych krecily sie bardzo podobnie i dzialaly bezproblemowo.

Może te 2 portale je przewoltowały ;] chyba że miały je później jak ryba :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1)szczerze powiem ze ten test jest grubymi nicmi szyty. Jak to mozliwe ze pamieci (Mushkin XP2-8500) ktore mialy jeszcze 2 portale (ten sam komplet zeby bylo smieszniej) akurat u tego redaktora nie zrobily standardowych nawet timingow przy domyslnym napieciu, a u innych krecily sie bardzo podobnie i dzialaly bezproblemowo. Czyzby najnizsze timinigi (nizsze niz OCZ Reaper) stanowily za duza konkurencje dla drozszych i gorszych modulow OCZ ?

 

Jakim cudem pamieci Mushkin XP2-8500 zrobily 1040 przy 5-5-5-15 przy napieciu 2.5V, one sa domyslnie 1066 2.2-2.4V 5-5-4-12

Ogarnal mnie pusty smiech :D

 

2) co to za test gdzie robi sie porownanie temperatury pamieci z chlodzeniem wodnym do pamieci bez chlodzenia wodnego, piekna forma reklamy i faworyzowania jednego produdcenta

 

3) nie spodziewalem sie innych wynikow testu

 

Faworyzowanie OCZ az bije po OCZach !

 

prosze sie nie sugerowac moja wypowiedzia, to moje subiektywne odczucie

 

Jezeli sugerujesz jakakolwiek stronniczosc z mojej strony to dziekuje bardzo, ale nie znasz mnie. OCZ nie placi mi (zreszta nikt mi nie placi za to ze testuje sprzet), aby jego produkty byly faworyzowane. Co do chlodzenia, w tescie temperatur nie porownalem wylacznie wynikow Flexow z ukladem WC i Twoich pamieci. Jak widzisz jest kilka konfiguracji i nie mozesz zaprzeczyc, ze standardowe radiatory sa gorsze od Flexow i Reaperow. Nie wiem czemu XP2-8500 nie osiagnely swoich domyslnych taktowan i timingow, odpowiedz moze zna AMD i Foxconn, bo inne pamieci nie mialy problemow z takimi taktowaniami. Przed testem sugerowaliscie mi, ze nie mialem dobrych pamieci w rekach jeszcze, bo Mushkin i G.Skill only the best, a reszta to padlo. Sprawa wyglada zupelnie inaczej niz sie tego spodziewaliscie i teraz trzeba oczernic redaktora, bo napisal prawde po tym, jak zarywal nocki aby przetestowac te wszystkie pamieci. Dziekuje bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może te 2 portale je przewoltowały ;] chyba że miały je później jak ryba :P

ja miałem je po PPC :D Dziwne, że nie poszły nominala, gdyż inne pamięci na C5 spokojnie robiły ponad 533 MHz... A SPD w XP2 6400 jest takie samo... więc to nie wina płyty i procesora.

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Art fajny :) Jest tylko kilka powtórzeń w bliskim sąsiedztwie ale generalnie OK :) Skompresujcie tylko te wykresy bo ktoś o słabym łączu będzie 15min czekał zanim mu sie wykres załaduje (jeden wykres ~800KB)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...