Skocz do zawartości
czyścioch

Knoppix Katastrofa

Rekomendowane odpowiedzi

Więc odpaliłem. Pierwsze wrażenie fajne. Zmieniłem sobie język, nawet sobie poradziłem z obsługą, chce robić format...

i pi***.

Nie mam uprawnień admina i woła jakieś hasło (a niczego nie ustawiałem). 1h 30 minut zajęło mi przestawienie, że użytkownik na jakiego się loguję ma uprawnienia admina (a nigdzie się nie loguję, bo on mnie automatycznie loguje).

Do tego nie mogę niczego zrobić na dysku.

Na razie mnie to trochę zniechęciło..

poza tym i tak nie mam netu na linuxa, więc..

Ktoś wie o co chodzi i dlaczego tak jest?

 

dowcip polega na tym, że ja niczego nie instalowałem. Odpaliłem z płytki i tyle.

I automatycznie loguje mnie do konta użytkownika, a nie admina. Poza tym jest ok 70 użytkowników (nie wszyscy aktywni). Dziwne to jakoś..

wiem, wiem, że niektórzy użytkownicy to są typu apache czy inne, ale jednak..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Domyślnie logujesz się na Knoppix i tak ma być. Praca jako root (admin) nie jest zalecana w linuxach. Aby korzystać z uprawnień roota, dodajesz przed poleceniem prefix "sudo" - np.

sudo mount /dev/hda6 /mnt/dysk_d
2. Użytkownicy, których widziałeś, należą do usług w systemie - dla użytkowników systemu jest tylko root i knoppix.

3. Aby uruchomić Internet na Knoppix, musisz zainstalować/włączyć swoją kartę sieciową/modem i poprawnie skonfigurować (ip, maska, brama itd.).

4. Powinien już tu gdzieś być temat o Knoppix. Poszukaj też w Sieci opisu systemu, bo na chwilę obecną to wybierasz się z motyką na słońce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...