Skocz do zawartości
katoda

Wymieniam Parę Bebechów, Co Z Zasilaczem?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne forum...

Za kilka tygodni będę wymieniał parę bebechów w kompie i zastanawiam się, jak na taką sytuację zareaguje mój zasilacz HuntKey HK-350AP, notabene kupiony ok 1,5 roku temu po dogłębnej lekturze również tego forum :-D.

Ogólnie mówiąc to przechodzę z nForce3 i Asusa 6800GT na nForce4 (prawdopodobnie Abit AN8-32x) i coś na 8800GTS, tyle że jeszcze nie wiem czy 320MB czy 640MB, być może z jakimś delikatnym podkręcaniem. Reszta bebechów zostaje jak była, czyli A64 X2 3800@ 2,7 Ghz, 2x1GB DDR 400, 2xHDD 7200 RPM, DVDRW, DVD, Audigy 2, WiFi.

Z tego co doczytałem na forum taki zestaw będzie zjadał jakieś 230-250W, więc HuntKey pociągnie go bez problemów.

Pytanie brzmi: czy jednak w trakcie takiego ciągnięcia nie zacznie się aby za bardzo pocić i rozkręcać, a tym samym hałasować? Specjalnym maniakiem ciszy nie jestem, jednakże nie chciałbym siadając do komputera pakować od razu stoperów do uszu. Czyli cisza musi być, aczkolwiek bez przeginania.

Jeżeli jednak zajdzie potrzeba wymiany, to na co? Mogę wydać na zasilacz, powiedzmy, do 350 PLN, z lektury forum w oko wpadły mi (w takim zakresie cenowym i określane jako ciche) Tacens Valeo Smart 480, Be Quiet! Straigh Power 450, Topower TOP-450P3 U12, Seasonic S12II-430, Amacrox Warrior AX450-PNF - w takiej właśnie kolejności.

Zatem: zostawać przy HK, czy brać coś mocniejszego, a tym samym mniej wysilonego przy planowanym konfigu, ergo mniej grzejącego się i mniej hałasującego?

Edytowane przez katoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak napisal Wolan narzie zostaw jak bedziesz niezadowolony zmienisz. Pomysl z wymiana wentylatora raczej niebardzo poniewaz HuntKey HK-350AP ma chyba 14cm fan ciezko bedzie czyms zastapic. Tacens Valeo Smart 480...... hmm cichy ponoc tylko w trybie pasywnym. Reszta wymienionych jak najbardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również zastanawiam się nad wymianą zasiłki. Wkrótce będzie wymiana reszty sprzętu. Pod oko biorę w tej chwili Corsair CMPSU-520HXEU. Całe 366zł musiałbym wydać. Mam nadzieję, że warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...