Skocz do zawartości
wujekoswiecim

Problem Z Kartami Sieciowymi...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wybaczcie ale nie wiedziałem w jakim dziale umieścić mój temat, wybrałem to gdyż mimo że dotyczy problem sprzętu sieciowego to może to właśnie być związane z MoBo - tyle tytułem wstępu.

 

Przyniósł mi kolega komputer z następującym opisem usterki: internet raz działa raz nie działa. No więc patrze się co jest pod maską: MSI 865PE Neo3 LGA775, CeleronD nie pamiętam jakie taktowanie, GF4 MX440, zasilacz jakiś chłam 350W (ale na czas mojego testowania wsadziłem tagana) dysk 40GB ATA100 Barracuda IV, 512 + 256 MB DDR 400, no i tyle. Internet jest doprowadzany poprzez LAN korzystam z tego który jest zintegrowany z MoBo, adres IP mam jest dostarczany przez DHCP, no i objaw jest taki, są okresy że sobie pobiera IPka a są też takie okresy, że za nic w świecie nie pobierze sobie IPka, gdy na sztywno wpisze ustawienia sieciowe to także nic z tego. Dodam, że gdy wsadze oddzielną kartę sieciową na PCI to również objaw jest identyczny.

 

Postanowiłem zmienić płytę no i tutaj załamka, jakiej sieciówki bym nie używał objaw taki sam.

 

Wkur.... się i odpalam kompa z Knoppixa, i knoppix przy komendzie ifconfig mówi, że jest tylko jeden interfejs 127..... wszyscy wiedzą o co chodzi, więc gdzie jest ta sieciówka? która w windzie jest normalnie widoczna, ale za nic w świecie nie da się z noej korzystać. Dodam, że poza tym komputer działa OK, pamięci przejechane memtestem.

 

Skończyły mi się pomysły, proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Internet jest doprowadzany poprzez LAN korzystam z tego który jest zintegrowany z MoBo, adres IP mam jest dostarczany przez DHCP, no i objaw jest taki, są okresy że sobie pobiera IPka a są też takie okresy, że za nic w świecie nie pobierze sobie IPka, gdy na sztywno wpisze ustawienia sieciowe to także nic z tego. Dodam, że gdy wsadze oddzielną kartę sieciową na PCI to również objaw jest identyczny.

...

Skończyły mi się pomysły, proszę o pomoc.

1. To raczej powinno trafić na "Sprzęt Sieciowy & Wi-fi".

2. A wykluczyłeś juz to, że ktos od Ciebie z LAN'u emuluje Twój MAC adres i po prostu "podbiera" Twoje pasmo. Chyba że masz dynamiczny przydział IP, to może wyczerpana pula adresów ustawiona na routerze. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jeszcze dodam, że w Knoppix sieciówka, jeśli nie złapie sygnału DHCP, to zostaje wyłączona. Aby jej użyć, trzeba zapodać poleconko:

sudo ifconfig eth0 up
No i ustawić sieciówkę ręcznie lub wymusić odczyt DHCP. Najlepiej:

man ifconfig
:)

 

Nie wydaje mi się, aby winny był tutaj sprzęt kolegi - albo ktoś się wpina, albo serwer nawala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. A wykluczyłeś juz to, że ktos od Ciebie z LAN'u emuluje Twój MAC adres i po prostu "podbiera" Twoje pasmo. Chyba że masz dynamiczny przydział IP, to może wyczerpana pula adresów ustawiona na routerze. :rolleyes:

przydział IPka odbywa się na podstawie MAC adresu sieciówki, więc nie możliwym jest żeby ktoś znał kolejnego MACa sieciówki z innej płyty czy sieciówek na PCI, zauważyłem jeszcze następujący objaw gdy odłącze komputer całkowicie od zasilania (tzn wyjme wtyczke z zasilacza) to jak go odpale znowu to karta sieciowa działa znowu kilkanaście minut bez kłopotu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jeśli na bieżąco nie dopisujesz tych MACów do listy, to raczej nie odbywa się to przez MAC.

2. Spróbuj przeczyścić całego kompa z kurzu - może jakieś ładunki się zbierają na karcie zakłócając jej pracę. Sprawdź kabel (wtyczkę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:rolleyes: czyli na 100% statyczne DHCP na serwerze/routerze :?: bo to, że jest DHCP to nie jest równoznaczne ze stałym przydziałem, jak masz dynamiczne DHCP to liczy się fizczne podpięcie do LAN'u, a serwer/router przydziela 1 wolne (czasem losowe) IP z zakresu który ustawił admin.

 

Ja do wykluczenia problemu z sieciówkami uzywam skrosowanego kabla i łącze 2 kompy P2P - jak utworzą LAN i nie ma problemu np z przesyłaniem plików i udostępnianiem folderów to wtedy na 101% wina providera.

 

 

A moze coś namieszne w przerwaniach w BIOS'ie - ja kiedys miałem problem z 3 sieciówkami (solo) na 1 z moich płyt, a potem okazało się że sieciówki (nawet integra) zawsze działała na tym samym przerwaniu co Tuner TV.

 

Odpal w windowsie Informacje o systemie i sprawdź w Zasoby sprzętowe :arrow: Konflikty/Udostępnianie i w przerwania - jak sieciówka śmiga na tym samym przerwaniu co USB to pół biedy, jak na takim samym jak np dzwiękówka to już gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:rolleyes: czyli na 100% statyczne DHCP na serwerze/routerze :?: bo to, że jest DHCP to nie jest równoznaczne ze stałym przydziałem, jak masz dynamiczne DHCP to liczy się fizczne podpięcie do LAN'u, a serwer/router przydziela 1 wolne (czasem losowe) IP z zakresu który ustawił admin.

 

Ja do wykluczenia problemu z sieciówkami uzywam skrosowanego kabla i łącze 2 kompy P2P - jak utworzą LAN i nie ma problemu np z przesyłaniem plików i udostępnianiem folderów to wtedy na 101% wina providera.

A moze coś namieszne w przerwaniach w BIOS'ie - ja kiedys miałem problem z 3 sieciówkami (solo) na 1 z moich płyt, a potem okazało się że sieciówki (nawet integra) zawsze działała na tym samym przerwaniu co Tuner TV.

 

Odpal w windowsie Informacje o systemie i sprawdź w Zasoby sprzętowe :arrow: Konflikty/Udostępnianie i w przerwania - jak sieciówka śmiga na tym samym przerwaniu co USB to pół biedy, jak na takim samym jak np dzwiękówka to już gorzej.

Tak się złożyło, że jestem pracownikiem providera i DHCP jest statyczne i wiem niestety, że wina nie leży po naszej stronie, też wpadłem na to i testowałem połączenie z innym kompem crossem, ale nic kompletnie, żadnego połączenia wtedy gdy nie działa sieć, tak jak powiedziałem wyżej jak wyłącze całkowicie z zasilania to wtedy dwa komputery podłączone p2p widzą się wzajemnie i jest połączenie.

Oblookam jeszcze te przerwania, ale to też nie wydaje mi się prawdopodobne, przecież jest zupełnie inna płyta główna. ;/

 

Więc co teraz wszystkie podzespoły które są ważne zostały zmienione, pozostał jedynie procesor i napędy, ale co ma piernik do wiatraka :/, już tracę siły sam nie wiem co jest grane.

Edytowane przez wujekoswiecim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Inna płyta a system ten sam?

2. Spróbuj podpiąć w miejsce kompa jakiegoś laptopa. Jeśli na nim będzie ok, to wina kompa. Jeśli nie, to wina kabla/serwera/routera.

3. Problem z połączeniem krosem sugeruje winę komputera (systemu lub sprzętu).

4. Występowanie problemu na różnych kartach wręcz przeciwnie.

 

Generalnie, aby nie tracić czasu:

1. Bierzesz sprawną sieciówkę z innego kompa i podpinasz do pacjenta.

2. Wyłączasz zintegrowaną, jeśli jest.

3. Formatujesz dysk i instalujesz tylko czystego Windowsa - żadnego odpalania programów z dysku. Sterowniki tylko z płyty!

4. Bierzesz sprawdzonego krosa (kabel) i podpinasz nim tego kompa do pewnego (sprawdzonego) laptopa. Jak nie ma połączenia, to błąd konfiguracji lub magia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Inna płyta a system ten sam?

2. Spróbuj podpiąć w miejsce kompa jakiegoś laptopa. Jeśli na nim będzie ok, to wina kompa. Jeśli nie, to wina kabla/serwera/routera.

3. Problem z połączeniem krosem sugeruje winę komputera (systemu lub sprzętu).

4. Występowanie problemu na różnych kartach wręcz przeciwnie.

Generalnie, aby nie tracić czasu:

1. Bierzesz sprawną sieciówkę z innego kompa i podpinasz do pacjenta.

2. Wyłączasz zintegrowaną, jeśli jest.

3. Formatujesz dysk i instalujesz tylko czystego Windowsa - żadnego odpalania programów z dysku. Sterowniki tylko z płyty!

4. Bierzesz sprawdzonego krosa (kabel) i podpinasz nim tego kompa do pewnego (sprawdzonego) laptopa. Jak nie ma połączenia, to błąd konfiguracji lub magia.

Ad1. System niestety przeinstalowałem :/

Ad2. Do tego samego kabla wpinałem 2 lapki które są autoryzowane u nas w sieci i test wyszedł OK, wszystko działa.

Ad3. Jestem tego samego zdania.

Ad4. No to jest właśnie ta magia której nie mogę pojąć.

 

P. S. Tak jak napisałem już straciłem pomysły i nie umiem już jeśli chodzi o ten problem logicznie myśleć, więc chyba wydrukuje sobie tę drugą część zaproponowaną przez Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...