Skocz do zawartości
marek-irl

Striker Extreme I 6320.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z takim zestawem: Striker Extreme + 6320, Vista lub XP.

Przy FSB do 425 i Vcore 1.4, wszystko chodzi stabilnie, jednak potem zaczynaja sie problemy albo winda wcale nie wstaje, albo komunikat:

Uszkodzony plik loader.exe ......,napraw komputer..... . Odpalam z plytka Visty, naprawiam i winda odpala ale po chwili i tak zawiecha.

Dobra, mysle sobie taki lichy C2D trafilem, zobacze max. FSB plytki i zmienilem mnoznik na x6, niestety dalej to samo, czyli to nie wina lichego procka.

Zwiekszalem napiecia na NB i SB, z Vcore doszedlem do 1.45 i dalej FSB 450 nie osiagalne.

EIST - Disable

C1E - Disable

FSB RAM Unlinked

Opcje takie jak, 1.2 HT V, CPU VTT, LTD Frequency i SPP-MCP tez zmienialem, choc przyznam sie ze nie jestem pewien do czego one sa.

Wina zasilacza raczej odpada, Yesico 560W. Temperatury tez nie, WC i dodatkowy wentyl 120 na chipset.

Czekam na wasze rady. :mur:

Edytowane przez marek-irl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacytuje:

 

"In summary, the CPU VTT controls the CPU termination voltage. Based on Kirmie's observations, it reduces the number of false electrical signals by providing a form of "ground" to pull out these false currents."

 

Używam tego ustawienia na MAX (u mnie na p5n32-e jest to 1.55) i nie mam zadnych problemow ze stabilnoscia.

 

Co do Vcore, zalezy od chlodzenia i temp. Nie przekraczalbym 1.50-1.55 na codzien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety kicha, przetestowalem CPU VTT od 1.35 do konca, czyli 1.55V.

NB 1.45 do 1.55

SB 1.45 do 1.55

Vcore do 1.46, ale z mnoznikiem x6 to nie powinno miec takiego znaczenia.

Wszystkie te zabiegi konczyly sie zawiecha przy starcie, albo tym komunikatem ze uszkodzony plik winloader.exe.

:mur: Zaraz mnie trafi, moze jakies pomysly?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety zauważyłem wzrost taktowania ramów na niektórych mobo w trybie unlinked, odkręć je porządnie i wtenczas zobacz co Cię trzyma.

Cpuz i wszystko inne pokazuje 400, czyli to odpada.

 

Yin-Yang. Zaklad przegralem, jestem Ci dluzny. Odpalilo Viste w awaryjnym (nie za pierwszym razem) z FSB 450, ale dalej nie wiem co mialo mi to dac. Nie jest to wina zadnego softu bo przeciez na nizszym FSB jest ok, nie mam pojacia co z tym fantem. Potem udalo sie zaladowac normalnie, jednak dzialy sie dziwne zeczy (nie moglem np. wylaczyc Cpuz i caly czas ciagnol jeden rdzen na 41 %, twardziel strasznie mielil i okna sie ciely, itp.) Co dalej robic z tym fantem ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siegnolem po ostateczny srodek, format i nowa instalka wszystkich strow.

Pomoglo ?, do konca nie jestem pewien, teraz, 1.2 HT - 1.25, NB- 1.45, SB-1.5, CPU VTT 1.45, FSB 450 i nie bylo problemow ze startem windy, prawie godzina w GO i wszystko spoko, ale podczas normalnej pracy zawiecha.

Z plytki od mobo zainstalowalem tylko sterowniki do Chipset-u, nie wiem czy cos jeszcze jest niezbedne ?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podpowiedzcie mi czy Crucial Ballistix Tracer EPP 2x1GB DC 5-5-5-15 DDR2 1066 (PC2 8500). bez problemu pojda na strikerze?? czy w ogole warto je kupowac czy moze lepiej kupic G.SKILL F2-6400CL4D-2GBHZ ??

a tak wracajac do tematu mam problem ze zrobieniem 3ghz na e6400 :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podpowiedzcie mi czy Crucial Ballistix Tracer EPP 2x1GB DC 5-5-5-15 DDR2 1066 (PC2 8500). bez problemu pojda na strikerze?? czy w ogole warto je kupowac czy moze lepiej kupic G.SKILL F2-6400CL4D-2GBHZ ??

a tak wracajac do tematu mam problem ze zrobieniem 3ghz na e6400 :|

Jest na stronie azusa lista kompatybilnych pamieci, mozesz tam luknac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest na stronie azusa lista kompatybilnych pamieci, mozesz tam luknac.

Przecież to nie wyrocznia. Nawet jeśli nie ma pamiątek na tej liscie to nie znaczy ze nie bedą chodzić na tej płycie. Poza tym nowe biosy który sie ukazuja co chwila niweluja takie niedogodności. Twoj problem - to nie problem <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie chlopaki .. bo widze ze juz sie gotujecie :) ja tylko zapytalem ... nawet nie wiem czy dobrego wyboru dokonalem ?

No no no... Do Pana Redaktora: chłopaku? Ups :)

Spokojnie - nikt sie nie spina. Czasem trzeba troche samemu pomysleć i poszukac rowiązan. Tak btw o moich Skill'ach nigdzie nie jest napisane że chodza z p5k. A zapewniam ze chodzą i to jak :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam wrzucić do mojego strikera 4 x 1GB pamięci geli 1066 4-4-4-12.Ktoś się orientuje jak te pamięci współpracują w takiej ilości?W manualu ich nie ma.Swoją drogą aż dziw bierze ze 2 GB takich kości kosztują 689 zł na allegro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie ... po tygodniu moj striker padl ... wszystko sie swieci normalnie wlacza ale nawet nie dochodzi do biosu . nic nie widac :( a zaczelo sie od paskow roznokolorowych ... potem spalil mi 2 kosci geili a potem juz nie wstawal . EHH . a wszystko zaczelo sie od tego jak wrzucilem pamieci Cruciala pc2-8500 - a na innym kompie z plyta asusa za 200zł nowka) chodzi idealnie ... nie rozumiem tego , jak sie kupuje merca za 200 tys to wiadomo dlaczego tyle kosztuje ale placac za strikera ponad 1000zł i takie cos sie dzieje to jest juz skandal! a przy mobo za 200zł dziala super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam wrzucić do mojego strikera 4 x 1GB pamięci geli 1066 4-4-4-12.Ktoś się orientuje jak te pamięci współpracują w takiej ilości?W manualu ich nie ma.Swoją drogą aż dziw bierze ze 2 GB takich kości kosztują 689 zł na allegro :)

możesz o tym zapomnieć, 4 geile nie chodzą na strikerze, sprawdziłem, trzy tak cztery nie :( niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...