Skocz do zawartości
narcyz

Chińskie Wersje Telefonów ;)

Rekomendowane odpowiedzi

Spotkaliście się już z podróbkami telefonów?

Wiecie jak z wykonaniem takich telefonów? O ile wygląd się nie różni, to jak to wygląda w przypadku menu? Jak z egzekwowaniem gwarancji?

Nie, nie chce kupować :P Ale temat mnie dość zaciekawił, bo widzę tego trochę w sprzedaży już.

Kilka przykładowych linków (które nie są żadną reklamą!):1, 2, 3, 4, 5

 

Patrząc na fotki z tych aukcji raczej ciężko wywnioskować że te telefony kryją w menu coś ciekawego, ale stabilności po fotkach nie ocenimy :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chińczycy wynoszą telefon z fabryki i go doszczętnie kopiują tu akurat dając inną nazwę, ale to co jest w środku to jest jakiś dramat i lepiej kupić 3310 niż takie gawno. To tak jak z podróbkami perfum, co z tego że 4 razy tańsze jak 10 razy mniej wytrzymałe, gorszej jakości itp

To jest jakaś odp chińczyków na legalność produktów, bo za podróbke z napisem nokia grożą im sankcje (a robią te fony w normalnych fabrykach) jeszcze teraz przed olimpiadą gdzie są wzmożone kontrole, więc robią coś identycznego pod inną marka. Moim zdaniem szkoda kasy!

Edytowane przez Tony Soprano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również bym nie kupił żadnego z tych telefonów, nie dość, że krzaki z Chin, zapewne jeszcze z obniżoną funkcjonalnością, poprostu Chińczycy tłuką po kosztach wszystko co się da a gospodarka przeżywa u nich boom. Niemalże wszystko teraz Made in China :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do takich wynalazków wypada zaliczyć także firmę: "NOKIR" i jej sławetny model E828 ;) imho szkoda się pchać w takie wynalazkami

 

Neo_x dobrze to ujął ;)

Edytowane przez przemekbydgoszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm telefony z wyglądu nieznacznie odbiegaja designem od sklepowych zabawek dla 5 latków co dzwonia do mamusi "halo, alo". Ogólnie to wygladają fatalnie, i pewnie z niezawodnosci i wytrzymalosci slynąć nie będą. Poza tym ceny nie sa ... chińskie :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm telefony z wyglądu nieznacznie odbiegaja designem od sklepowych zabawek dla 5 latków co dzwonia do mamusi "halo, alo". Ogólnie to wygladają fatalnie,

No, biorąc pod uwagę ze są to kopie telefonów znanych producentów takich jak np nokia inaczej wyglądac nie moga :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słyszałem taką historię że chińczycy zaczęli wypuszczać jakieś zabawki (podobno właśnie świetnej jakości) zanim wszedł oryginał - firma proponowała im przejście na legal pod ich marką to powiedzieli ... że im sie to nie opłaca :D

 

opisane chyba we wprost ale czy chodziło o samsunga se czy nokię nie pamiętam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słyszałem taką historię że chińczycy zaczęli wypuszczać jakieś zabawki (podobno właśnie świetnej jakości) zanim wszedł oryginał - firma proponowała im przejście na legal pod ich marką to powiedzieli ... że im sie to nie opłaca :D

 

opisane chyba we wprost ale czy chodziło o samsunga se czy nokię nie pamiętam

Znany mi przypadek to NEC, wypuścili dosyć przed czasem podrobione monitory tej firmy a potem okazało się że niczym nie odbiegają od oryginałów baa ponoć nawet były lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym chciał taki telefon (nieodpłatnie) na jakiś czas do zabawy. Bo tak naprawdę to nikt z nas nie wie co to dokładnie jest :)

A jeździłeś kiedyś Chińskimi samochodami albo motorami? Niby to zamiennikami znanych modeli?

Tandeta jedna wielka. IMHO podobnie jest z tymi telefonami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeździłeś kiedyś Chińskimi samochodami albo motorami? Niby to zamiennikami znanych modeli?

Tandeta jedna wielka. IMHO podobnie jest z tymi telefonami.

Zdaje sobie doskonale sprawę, że to tandeta, ale chciałbym się przekonać jak ogromna i czym się różni od oryginału :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słyszałem taką historię że chińczycy zaczęli wypuszczać jakieś zabawki (podobno właśnie świetnej jakości) zanim wszedł oryginał - firma proponowała im przejście na legal pod ich marką to powiedzieli ... że im sie to nie opłaca :D

 

opisane chyba we wprost ale czy chodziło o samsunga se czy nokię nie pamiętam

jesli dobrze pamietam, to chodzilo o lg chocolate. chinczycy skopiowali go i wypuscili pierwsi, a gdy lg w koncu zrobilo premiere to duzo osob myslalo ze to lg skonstruowalo podrobke Edytowane przez tukamon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano właśnie... I stąd ten temat. Natomiast niektórzy opatrznie zrozumieli jakbym chciał to kupić ;]

Cześć!!! mam ten sam problem z tym tel. otóż sprawdziłem jest to soft od motoroli e770v miałem też taką już i da się to zrobić tylko trzeba mieć kabel usb tam gdzie się wtyka ładowarkę tak właśnie ściągnąłem sima i menu z motoroli, pozdrawiam a do huaweio nie mogę dostać kabla jest w polsce ktoś kto ma teki sprzęt ponieważ ostatnio na allegro był taki do sprzedania za 800 zł wić tel to nie jest shit na pewno lepszyniż motorola. pozdrawiam Szałek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@szalek nie pisz na "jednym oddechu" bo wychodzi z tego bełkot...

...co do chińskich podróbek z innej beczki (z opowieści brata), pewna firma chcąc zaoszczędzić kupiła 4 chińskie tokarki (koszt jednej coś koło 200.000 zeta chyba, dokładnie nie pamiętam), po tygodniu rozsypała się jedna, niedługo puźniej druga, zostały dwie które również są trapione co chwila jakimiś usterkami (tak na prawdę do użytku nadaje się z biedą jedna), non stop trzeba dorabiać jakieś części, brat jak to widział to stwierdził że takiego syfistego montażu i kupowatych materiałów nigdy nie widział... najlepsze na koniec, sprzęt jest na gwarancji offcoz (LOL) więc naprawami zajmują się jacyś chińscy serwisanci, podobno jakiś element do wymiany coś tam nie pasował wymiarami to kolesie ponad 4 godziny jechali go pilnikami aż spasował, ROFL,,, to że Chiny przeżywają tak zwany boom gospodarczy to zasługa jedynie taniej siły roboczej, braku fachowości i technologii nie zastąpi się najlepszymi chęciami, ja omijam z daleka wszystko co jest made in china i wygląda niezbyt "teges", jedynie ciuchy jako tako im wychodzą, choć też podobno jakość dawno już poszła na ilość...

Edytowane przez witek-pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Już nie chodzi o funkcjonalność takich fonów. Pracowałem kiedyś w pewnej firmie której nazwy nie wymienię razem z chińczykami produkująca panele LCD i widziałem doskonale jak serwisanci zabierali się do roboty. Nie tylko przy panelach ,ale choćby maszynach do montażu elementów ,które akurat nie były przesyłane w całości. Po prostu żenada. Dziwie się że te panele się nie rozlatują ludziom po paru tygodniach. Z tymi telefonami jest jeszcze gorzej ,bo nie wiadomo co to za firma produkuje je w Chinach. Pewnie dość szybko się rozlatują. Niestety niejeden da się nabrać i kupi okazyjnie na ebayu czy na Allegro.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...