Skocz do zawartości
yuucOm

Dzielenie łacza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam od niedawana (miesiać) router D-Link DSL-524T i mam problem z podziałem łacza. Wiem ze to sie robi poprzez ip QoS problem w tym ze tam można ustawić tylko download a nie wysył co mnie bardziej interesuje.

Chciałem łacze (neo 512 - 512kb/s download | 128kb/s upload) podzilić nastepujaco:

1 komp - 384kb/s download i 96kb/s wysył

2 komp - 128kb/s download i 32kb/s wysył

jak to zrobić ?

 

I tak btw czym dokładnie jest to QoS bo na wiki mało o tym piszą. Na jakiej zasadzie to działą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pomocy windows ? :) Ale gdzie ?

Co do QoS to tam można podzielic łacze na: 64,128,256,512 itd a nie jak sie chce co imo jest głupotą. Po za tym nie ma wzmianki o wysyle a przecież to jest najważnejsze (jezeli chodzi o granie przez neta).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra dziele QoS tak ze drugi komp może miec max 128kb/s download i save'uje. Problem w tym ze to nic nie daje. Z drugiego kompa moge nadal sciagać pliki z fullem :blink:

Rebootowałem kompa i tez nic.

 

Niech mi ktoś wyjaśni co oznacz to zaznaczone na czerwono:

Dołączona grafika

 

Co oznacza ze reboot device ? Kompa rebootować ? router ? Jak router to jak niby ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz zapisać ustawienia i zrebootaować router. Wszystko przecież jest napisane w instrukcji obsługi, gdzie, co i jak.

Jak go mam zrebootować ? Jest tylko reset a to mi resetuje wszystkie ustawienia.

Tego nie ma w instrukcji ;] (ma ona 1 strone z podstawową instalką) ani w helpie. A co oznacza reboot to nie wiem w tym przypadku a w helpie czegos takiego nie ma.

 

Pytam sie wiec ogólnie: co oznacza zrebootowanie routera np przy innych routerach ?

- wyłączenie go z kontaktu ?

- naciśniecie przycisku reboot ? (którego ja nie mam)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładka "Tools" potem "system settings" i tam znajdziesz save and reboot. A żeby być złośliwym to chyba nigdy w życiu nie ściągałeś "Manual" czyli instrukcję obsługi z jakiejkolwiek strony internetowej.

 

ftp://ftp.dlink.pl/dsl/dsl-524t/DSL-524T_...en_20060606.pdf

Edytowane przez lgolebio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładka "Tools" potem "system settings" i tam znajdziesz save and reboot. A żeby być złośliwym to chyba nigdy w życiu nie ściągałeś "Manual" czyli instrukcję obsługi z jakiejkolwiek strony internetowej.

 

ftp://ftp.dlink.pl/dsl/dsl-524t/DSL-524T_...en_20060606.pdf

A wiesz ze mam to na dysku (tak jak i user guide i jeszcze jeden pdf z tej strony: http://www.dlink.pl/?go=jN7uAYLx/oIJaWVTAL...VYvznqvFh9rYBlM).

To ze nie tego czego chciałem to juz inna sprawa. Thx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra nie chce zaśmiecać forum wiec pisze w tym temacie (w sumie dotyczy mojego routera).

 

Otóż mam głupie pytanie. Czy po wyłaczeniu dwóch kompów powinny zgasnąć wszystkie diody LAN ?

Chodzi mi o to ze jak wyłącze drugiego kompa to dioda nr 2 gaśnie (jak włącze to oczywiscie sie zapala ;]). Problem w tym ze jak wyłacze 1 kompa to dioda LAN nr 1 cały czas sie pali (nawet jak wyłączone są oba kompy).

Czy to jest normalne ? Moim zdaniem po wyłaczeniu kompa 1 też powinna dioda zgasnąć.

 

Daje skrina o jakie diody mi chodzi

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu ten 1 komp ma aktywny WOL (budzenie komputera poprzez sieć). Nie wiem jaką masz kartę sieciową... Prawdopodobnie da się to wyłączyć w BIOSie. Z 2 strony nie ma się czym przejmować, niech się pali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...