Skocz do zawartości
kucyk

Pro Evolution Soccer 2008

Rekomendowane odpowiedzi

jeśli używasz nap. flashgeta to wystarczy wkleić nowy adres dema do zatrzymanego pliku. pomaga w 100% :]

Tak też czynie ale coś nie bardzo bangla ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

wkoncu udalo mi sie odpalic to demo ale mam kolejny moze glupi problem otoz gra zawsze odpala mi sie z odswierzaniem 60 hz i nie potrafie wymusic wiekszego mam sterowniki nVIDIA ForceWare 162.18 czy da siw w nich jakoos wymusic przynajm,niej 85 hz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

wkoncu udalo mi sie odpalic to demo ale mam kolejny moze glupi problem otoz gra zawsze odpala mi sie z odswierzaniem 60 hz i nie potrafie wymusic wiekszego mam sterowniki nVIDIA ForceWare 162.18 czy da siw w nich jakoos wymusic przynajm,niej 85 hz ?

google -> refreshlock...i wszystko jasne :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja z kolei podobnie jak ktoś wcześniej mam problem z zainstalowaniem gry...

Podczas instalacji wyskakuje mi, że mam za mało miejsca na dysku. Próbuję zainstalować na E, gdzie mam prawie 7 GB na dysku. Przed odpaleniem setup'a na C mam około 1,3 GB wolnego. Rozwiązał już ktoś ten problem?

 

Przypuszczam, że żeby zainstalować grę muszę mieć na C zdecydowanie więcej miejsca (pewnie więcej niż 2 GB). Szkoda, że ten instalator jest taki badziewny - przydałoby się wybrać samemu gdzie mają być pliki potrzebne do instalacji wypakowane a tak...

 

Edit. Po wypakowaniu wszystkich potrzebnych plików na dysk na C mam 244 mb. Wychodzi na to, że będę musiał przemeblować swoją partycję C :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest jakiś sposób żeby zainstalować ją mając na dysku systemowym 500 mega wolnego ? Na innych dyskach mam duzo miejsca ale partycja systemowa ma 3 giga i praktycznie całość zajmuje Windows

Pewnie jedynym sposobem jest uzycie jakiegos programu do zarzadzania portycjami dysku (np. partition magic) i za jego pomoca zwiekszyc wielkosc partycji na ktorej masz system (kosztem innych), oczywiscie bez utraty danych. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ludzie, XXI wiek a Wy nie macie 3gb wolnego miejsca ? :]

Mi nowy peesik spasil, ladny engine, grafa wreszcie na poziomie, strach pomyslec co to bedzie z super patchami, fotorealizm ? ;]

Gameplay tez mi sie podoba, ruchy graczy ok, czekam na fulla i lojenie do nastepnej odslony serii. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak też czynie ale coś nie bardzo bangla ;]

Heh. Mimo przeciwności losu zip i tak sie rozpakował i zainstalowałem gierkę ;]

Pierwsze wrażenia? Wkurza mnie to:

że nie mogę ustawić 1280x1024;]

że przyciski w menu są xboxowe ;]

że pozamieniali mi przyciski w menu;]

że zamiast startu mam select i na odwrót ;]

 

Ogólnie to pograłem tylko kilka meczyków, po dłuższym użytkowaniu wyrażę się w pełni ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzymajcie mnie bo zaraz rozpie... coś..... :[[[[[[[[[

 

Normalnie co za ch*** i idiota po chemii chyba albo medycynie pisał ten instalator!!!!!!!!!!!!!!! Co przeczytał 3 tutoriale w necie o programowaniu.... Wszystkie zmienne środowiskowe dotyczące tempów, zarówno kont jak i systemowych mam ustawione na partycje gdzie mam 15gb wolnego... no i na początku się tam do tempów pliki rozpakowywują.... ale później jak już jest sama instalacja, po wyborze folderu gdzie ma instalować, to on jakieś pliki na C znów rozpakowywuje!!!!!!!!!!!!! nie do tempów!!!!!!!!!!!!!!!!! nawet nie wiem gdzie bo nie mogę ich znaleźć i potrzebuje na to ze 3gb!!!!!!!!!!!!!!!!!! Normalnie powiesiłbym tych ludzi co to pisali.... nie mam słów. Muszę teraz specjalnie partycje zmieniać żeby to zainstalować :mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porownanie ustawien grafy - medium vs high:

 

medium

Dołączona grafika

 

high

Dołączona grafika

 

Jak widac roznica jest dosc znaczna. Niestety osoby posiadajace grafiki, ktore nie obsluguja PS 3.0 nie beda mogly ustawic detali na high. Na szczescie takich osob jest coraz mniej. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze spacji nie mozna dac na klawie jako np. bieg, jak mozna bylo w pes4,5,6. Co za jelopy. Na klawie gralo mi sie lepiej niz na padzie, poza tym obecnie pada nie mam ... boze swiety :mur:

 

Na Barton 2800+, 768 RAM, Radeon 9700, 1024*768 gra chodzi w miare OK, ale nie mozna wziac high :( A na medium to [gluteus maximus] a nie grafika. Po kiego sprzedalem pes 6 :(

Edytowane przez Protector_(PL)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WPADŁEM NA POMYSŁ NA ZWOLNIENIE TROCHĘ MIEJSCA I POMOC W INSTALACJI DEMKA

 

1. Tworzymy katalog na dysku gdzie mamy najwięcej miejsca np. "tymczasowy"

2. Następnie Klikamy na Mój komputer -> Właściwości -> Zaawansowane -> Zmienne środowiskowe

3. Zmieniamy zmienne o nazwie TMP i TEMP w Zmiennych użytkownika i w Zmiennych środowiskowych podając ścieżkę do utworzonego powyżej w pierwszym punkcie katalogu jednocześnie zapisując dane wpisane domyślnie (dla bezpieczeństwa)

4. Zatwierdzamy wszystko

5. Uruchamiamy ponownie system

6. Instalujemy grę

7. Po instalacji przywracamy domyślne wartości TEMP i TMP

 

Miłej zabawy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm... na pierwszy rzut oka gra wydaje się nienaturalnie szybka, tak samo jak animacja zawodników (czasem).

 

Odgłos kopanej piłki przypomina taki, jakby kopali gumową piłkę dla dzieci. ;) (taki pusty dźwięk)

 

Bez Vsync obraz się rozjeżdza - u was też?

 

Na ten moment wybrałym PES-a 6 z łatą Orange Ekstraklasa 3.0 - co wg mnie jest pełną kwintesencją wszystkiego_co_potrzeba.

 

Ale do 6tki też na początku nie mogłem się przekonać. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Protector_(PL) - myślę, że znajdziesz odpowiedź za chwilę w moim poście ;).

 

Moje wrażenia odnośnie gry

 

Plusy:

1. Ładne menu z fajną muzyką (trochę Visto/Areo-podobne ale to chyba moda ostatnio na tego tupy ciemne kolorki)

2. Przepychanki między zawodnikami - zwiększają dynamizm zwłaszcza jak jeden o drugiego uderzy, napastnik zostanie podcięty przez bramkarza bądź atakujący przytrzymany za koszulkę. Animacja całkiem ok a wszelkiego rodzaju "wywrotki" robią wrażenie.

3. Ładna grafika, niestety nie można powiedzieć tego na poziomie LOW

4. Podoba mi się wygląd twarzy zawodników

5. Pojękiwania piłkarzy w trakcie walki na boisku :D (np. podczas trzymania za koszulkę, upadku, strzału itp)

6. Gra nadal jest wciągająca

7. Dobrze, że jeszcze chodzi na takim archaicznym sprzęcie jak mój

 

Minusy:

1. Kamera dziwnie pracuje, często zdobywałem gole nie widząc w ogóle jak piłka wpada do siatki :blink:

2. Sporo bugów z kamerami i znikającymi trybunami

3. Brak obsługi rozdzielczości mojego monitora LCD, czyli 1280x1024 w rozdzielczości LOW :blink:

4. Wolałem wygląd grafiki HIGH w PES6 (płynnie wszystko u mnie chodziło) niż LOW w PES 2008

5. Na medium się u mnie tnie bez względu na rozdzielczość (spodziewałem się bardziej wydajnego kodu)

6. gra na LOW nie ma shaderów/bump mappingu przez co stroje piłkarzy i stadiony wyglądają dziwnie, brzydko, zbyt kolorowo, sprawiają wrażenie, że są bardzo gładkie bez żadnych fałd :blink:, oczywiście nie ma także publiczności na trybunach

Spostrzeżenia neutralne:

1. Zupełnie inna kamera gdy broni się karnego :blink:

2. Nowe powtórki

3. Gra wciąga ale w 100% w porównaniu do poprzednich części mnie nie przekonuje do siebie.

4. Wydaje mi się, że łatwiej jest strzelić z niektórych pozycji gola

5. Na najwyższym poziomie trudności gra nie jest specjalnie trudna, powiedziałbym wręcz, że za łatwa

 

Ogólnie widać, że PES mocno się zmienił w porównaniu do poprzedniej części. Zupełnie mi inaczej się w niego gra - w poprzednią część z kolegą w akademiku codziennie katowaliśmy więc mam porównanie. Co więcej, grafika jest ładna lecz tylko na medium w wzwyż (na high widziałem tylko na screenach i publiczność wyglądała na nich zdecydowanie lepiej - na zbliżeniach nie było widać pixeli). Wolałbym na LOW zobaczyć grafikę z PES6.

 

Odnośnie tego jak mi to chodzi na moim sprzęcie

Na medium bez względu na rozdzielczość na upartego w sumie można grać, ale ilość klatek jak dla mnie nie jest zadowalająca, zwłaszcza na powtórkach (tutaj się dopiero zaczynają skoki). Dlatego też musiałem zejść z detalami na LOW, gdzie gra już nie prezentuje się tak dobrze (wspomniane stroje, brak publiczności, itp). Co więcej, na tych detalach nie mogę wybrać rozdzielczości 1280x1024. Gdy przełączę na medium to jest taka możliwość. Dlatego też ustawiam sobie na LOW przy rozdzielczości 1024x768 i gram po prostu w oknie. Na tych ustawieniach gra chodzi płynnie, jedynie czasami tylko leciutko szarpnie.

 

Ogólnie demo nie przekonało mnie do końca. Czekam na pełną wersję z poprawionymi bugami. Jeżeli sztuczna inteligencja przeciwników zostanie zaprogramowana tak jak zapowiadano - że przeciwnik będzie się uczył naszych ruchów i to wykorzystywał do obrony/ataku, to może być ciekawie. Niestety, w demie nie da się tego sprawdzić, bo mecz trwa zbyt krótko.

 

Tak mnie jeszcze naszło, ze mogliby wypuścić demo multiplayer gdzie każdy grałby swoim zawodnikiem :). Mogłoby być ciekawie ;)

Edytowane przez BigSpider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem jeszcze pes6 demo, żeby na gorąco porównać i powiem, że 6 bije 2008 na głowę. Grywalność i optymalizacja o wiele lepsze w 6, i pewnie tak i tak już nic nie zmienią, bo przeważnie demo było prawie w 100% ukończone. Heh ... zobaczycie jak wkrótce ceny pes 6 w sklepach ... wzrosną ;)

 

No i nie mogę dać dash na spację, a bez tego grać się nie da :(

Edytowane przez Protector_(PL)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest rok 2007 :blink: Myślicie, że na 5-cio letnim sprzęcie pogracie w nowe gry z przyzwoitymi detalami? Nikt na to nie pozwoli, smutne, ale prawdziwe :-| pzdr

W przypadku tej gry i tak jest dużo lepiej, a mi to pasi bo grafiką po iluśtam meczach nie przejmuję się wcale zresztą jak każdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...