Skocz do zawartości
Gość kamil2201

Kto Ma Dobry Przepis Na Gofry?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kamil2201

Witam wszystkich kucharzy.. Ot kupiłem sobie gofrownicę :lol: i postanowiłem zaczerapać od was jakiś naprawde dobry przepis na gofry.. Co polecacie?

 

 

Ps jedliście kiedyś chleb który przedtem był osmarowany rozbitym jajkiem i przysmażony na oleju na patelni? Do tego ketchup i jakiś ser i jest naprawde dobre.. Polecam zrobić :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Mój brat zna dobry przepis na gofry ale raczej nie bede mu tym gitary zawracał. ;]

Wydaje mi sie ze kazdy bedzie dobry tj. jakieś jajka, mąka chyba o0 no i w sumie to chyba tyle :lol:.

 

Też lubie gorfy wcinać, zawsze kiedy mam mega ochote na nie to robie ich cały talerz, a zjadam 1/4 :lol:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ps jedliście kiedyś chleb który przedtem był osmarowany rozbitym jajkiem i przysmażony na oleju na patelni? Do tego ketchup i jakiś ser i jest naprawde dobre.. Polecam zrobić

 

Żeby to raz... u mnie zwane Grzankami Francuskimi :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Topic widać potrzebuje dobrego przepisu ale userów bo jakiś tam pisanych w necie to nie tykam ;p

 

@ Black_war dobre to jedzonko co? xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

4 jajka, 1l mleka, mąka ok 80 dkg (prawie kilo).

 

Ten przepis jest gut, nie ma maragaryny i innych dupereli ale 'ciasto' wychodzi swietne.

 

Ciasto musi wyjsc troche gęstrze niz te od naleśników.

 

Przepis sprawdzony przezemnie wiele razy ;]. Gofry wychodzą świetne, spróbujcie sami.

 

A jak to sie robi to chyba pisać nie musze, wrzucamy wszytkie skladniki do duzej miski i używamy jakiegoś robota kuchennego aby to wymieszać. Potem zalewamy te krateczki w gofrownicy i tyle.

Edytowane przez Pioorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Black_war dobre to jedzonko co? xD

A dobre tylko, że ja robie tak ze na moczony w jaju chleb tostowy od razu daje sera i przykrywam pokrywką patelnie, ser się ładnie topi a spód się przyrumienia :)

 

dobre też jest z dżemem (bez sera wtedy)

Edytowane przez Black_war

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

@ Pioorek jakoś w tym tygodniu spróbuje zrobić te gofry. BTW z takich proporcji ile ich wyjdzie?

 

@ Black_War-----> MNIAM [:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Ile ich wyjdzie to ciężko mi powiedzieć, zrób sam to będziesz wiedział i najwyżej troche zmodyfikujesz przepis, ale w kazdym razie po takich proporcjach z 3 osoby sie najedzą [;.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Black_War, a ja robie to w ten sposób że kroje bułkę na pół, maczam w jajku i mleku, posypuje serem i właśnie serem kładę na patelnie.

Dieta wysoko tłuszczowa, ale za to jakie dobre :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 jaja

2 szklanki mąki

½ kostki rozpuszczonego i przestudzonego masła lub margaryny

1 ¾ szklanki mleka

1 łyżeczka cukru waniliowego

1 łyżeczka cukru

¼ łyżeczki soli

4 płaskie łyżeczki proszku do pieczenia

 

Z podanej ilości wychodzi ok. 10 gofrów.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, moze ktos poda przepis na naprawde dore gofry/ Al taki pewny przepis, kogos kto przyrzadzał je np do sprzedazu.

Jako gowniarz robiłem ciasto do gofrow najczesciej na wyczucie, smakowały, serio.. bo nie problem jest zrobic niezłe ciasto...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja robie zajebiste gofry i zawsze na oko:D wsypujesz do michy przesiana przez sitko make, dodajesz jajka, im wiecej maki tym wszystkiego wiecej... pozniej wsypujesz torebke proszku do pieczenia, torebke cukru waniliowego, kilka lyzek zwyklego cukru i mleko (tyle zeby konsystencja byla bardzo gestej smietany, jak wlejesz za duzo mleka to bedziesz mial sflaczle gofry... mozna tez dodac troche wysokotluszczowej smietany albo rozpusczonego masla i uzupelnic mlekiem do uzyskania odpowiedniej konsystencji. Apropos smazenia gofrow w tosterze to nie radzilbym;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja słyszałem, że trzeba troszkę spirytusu, albo wódki wlać i wtedy się robią bardziej chrupiące. (Resztę można wypić do pysznych gofrów. ;-) )

 

Co do grzanek z chleba w jajku, to trik jest taki, że nawet jak masz stary, suchy chleb to wychodzą dobre i tym sposobem nic się nie marnuje. :)

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...