Skocz do zawartości
2002JSQ

ATI Radeon 9000 Pro a taktowanie pamieci DDR!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Kupilem niedawno ww Radeona i troche mnie zaskoczyl.

W specyfikacji karty napisali ze pamiec pracuje z czestotliwoscia "400MHz and Up" a w SS z pazdziernika pisza ze Radeon 9000 (mam Pro) moze miec taktowanie w zakresie 400-550MHz.

 

PROGRAM POWERSTRIP 3.30 WYKAZAL JEDYNIE 250MHZ!!!

CO JEST GRANE???

 

Do 190MHz to mozna podkrecic GeForce'a 2 MX na SDR!

 

Wyniki w 3DMarku tez nie sa zadowalajace.

2003 - 1100pkt

2001 SE - 6300pkt

 

Moze ktos wie o co tu chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej stary gdzie sie ty uchowałes wiesz jak masz pamieci ddr na karcie to ich taktowanie sie mnozy razy 2 czyli 250 x2 w 500mhz a wyniki masz całkiem całkiem wiec jest wszystko spoko i jak trzeba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czuje jednak pewien niedosyt...

Konfiguracja jest nastepujaca:

MB: MSI 845PE-Max

CPU: Celeron 1.70GHz

RAM: 256 DDR 266MHz Infineon

HDD: Seagate Barracuda 4 60GB

 

Znam ludzi ktorzy na R9000 maja w 3DM2001 po 7000-7800pkt.

Czy P4 i DDR333 duzo podbije?

 

 

Co do tego mnozenia przy DDR to nie wiedzialem. Dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej stary gdzie sie ty uchowałes wiesz jak masz pamieci ddr na karcie to ich taktowanie sie mnozy razy 2 czyli 250 x2 w 500mhz a wyniki masz całkiem całkiem wiec jest wszystko spoko i jak trzeba

HHEEH gdzieś ty sie uchował :D :D :D hehehehehe :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czuje jednak pewien niedosyt...

Konfiguracja jest nastepujaca:

MB: MSI 845PE-Max

CPU: Celeron 1.70GHz

RAM: 256 DDR 266MHz Infineon

HDD: Seagate Barracuda 4 60GB

 

Znam ludzi ktorzy na R9000 maja w 3DM2001 po 7000-7800pkt.

Czy P4 i DDR333 duzo podbije?

 

 

Co do tego mnozenia przy DDR to nie wiedzialem. Dzieki.

W jakim hipermarkecie kupiłeś ? :lol: CELERON JEST DO NICZEGO NIE PODOBNY ! poczytaj post gdzie koleś na GF4 MX 440 ma LEDWO 2100 na GF 4 MX ! ciesz się że aż tylke masz ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czuje jednak pewien niedosyt...

Konfiguracja jest nastepujaca:

MB: MSI 845PE-Max

CPU: Celeron 1.70GHz

RAM: 256 DDR 266MHz Infineon

HDD: Seagate Barracuda 4 60GB

 

Znam ludzi ktorzy na R9000 maja w 3DM2001 po 7000-7800pkt.

Czy P4 i DDR333 duzo podbije?

 

 

Co do tego mnozenia przy DDR to nie wiedzialem. Dzieki.

no moze i tak ale to winna proca i ddr ..np ja na durniu 1250 miałem 6600 markow i to na radku 9000 bez pro a teraz na athlonku to zreszta jest w podpisie compare :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WZIALEM CELERONA ZE WZGLEDU NA $ JEDNAK Z ZAMIAREM WYMIANY NA P4... WKROTCE...

CO DO GF4MX440DDR TO NA 3DMARKU PRZY TYM SPRZECIE MIALEM 4600PKT WIEC COS Z TYM 2100 PRZESADZILES...

nie przesadził tylo nie dopisał do tego gf 4mx 440 2 literek SE czyli kicha z 64 bitowa szyna pamieci i jeszcze mozliwe ze na sdr no i cena karty była smieszn 210 zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem niedawno ww Radeona i troche mnie zaskoczyl.

W specyfikacji karty napisali ze pamiec pracuje z czestotliwoscia "400MHz and Up" a w SS z pazdziernika pisza ze Radeon 9000 (mam Pro) moze miec taktowanie w zakresie 400-550MHz.

 

PROGRAM POWERSTRIP 3.30 WYKAZAL JEDYNIE 250MHZ!!!

CO JEST GRANE???

 

Do 190MHz to mozna podkrecic GeForce'a 2 MX na SDR!

 

Wyniki w 3DMarku tez nie sa zadowalajace.

2003 - 1100pkt

2001 SE - 6300pkt

 

Moze ktos wie o co tu chodzi?

jakiej firmy jest ta karta i za ile kupiles?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co ludzia ten p4... Ssie!

 

1700 xp krecisz sobie na 2400 minimum nawet na dobrych ddr 266 tyle wyciagniesz... I masz to samo co p4 za 230zl... Nie no ja tam mam wstret do p4 jakos mi sie to takie nijakie zdaje a kosztuje majatek. Fsb malutkie a mnozniki kurde niedlugo beda po 30x :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co ludzia ten p4... Ssie!

 

1700 xp krecisz sobie na 2400 minimum nawet na dobrych ddr 266 tyle wyciagniesz... I masz to samo co p4 za 230zl... Nie no ja tam mam wstret do p4 jakos mi sie to takie nijakie zdaje a kosztuje majatek. Fsb malutkie a mnozniki kurde niedlugo beda po 30x :D

tu nie chodzi fsb, tylko o wydajnosc fsb, a wydajnosc Quad Pumped Bus jest bardzo duza, a juz niedlugo bedzie miala 800MHz, a w 2006 juz 1200MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile zapłaciłeś?? 670 zł?? <wow> :lol: ostro stary za ta cenke bys miał Geforca 4 Titanium 4200 128 Mb. Zaj****** przepłaciłeś tyle ci powiem i do tego jescze kupiłeś saphirra, po prostu spadłem już z krzesła ze smiechu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile zapłaciłeś?? 670 zł?? <wow>  :lol:  ostro stary za ta cenke bys miał Geforca 4 Titanium 4200 128 Mb. Zaj****** przepłaciłeś tyle ci powiem i do tego jescze kupiłeś saphirra, po prostu spadłem już z krzesła ze smiechu

JEZELI TAK PISZESZ TO ILE MIALBY KOSZTOWAC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile zapłaciłeś?? 670 zł?? <wow>  :lol:  ostro stary za ta cenke bys miał Geforca 4 Titanium 4200 128 Mb. Zaj****** przepłaciłeś tyle ci powiem i do tego jescze kupiłeś saphirra, po prostu spadłem już z krzesła ze smiechu

JEZELI TAK PISZESZ TO ILE MIALBY KOSZTOWAC?

tutaj ceny kart 9000, ale akurat Twojej nie ma, wersja nie pro kosztuje 540 PLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to looknij tu http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=6097 o ile tanszy jest :)) a za 570 zł jest gigabyte :) przeplaciles ostro :lol: sklepy komputerowe na takich jak ty zarabiają właśnie :twisted: mogles ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> geforca 4 ti 4200 !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa odbyla sie tak: znajomy ma R9000 i zaplacil za niego okolo 400.

Mialem troche wiecej pieniedzy i pomyslalem ze wezme cos lepszego.

Po przejrzeniu oferty (i kieszeni) znalazlem wlasnie ta i ja kupilem.

 

Zapomnialem jeszcze dodac, ze karta ma wyjscie DVI (ktore i tak nie jest mi potrzebne).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez sie bardzo zdziwilem, mam Radeona 9000 Pro jakiejs firmy A-Tek (daja ladny cooler taki niebieski okragly), Rdzen taktowany mi jest w niej na 250 a pamieci podobnie (tak podaje Rage3d tweaker). Ale co dziwne pod 3dmarkiem2001se wyniki mam na niej nawet znosne w porownaniu z innymi co tu podaja - na takich ustawieniach mam 7400 pkt. a jak podkrece rdzen gpu na 300MHz to mam 8000. Sterowniki 3.1

Co wy na to ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 600 złto chyba bedzie lepiej poszukac jakiegos gf4ti4200 a nie radka bo w tym własnei przedziale cenowym ~600 nie ma radka odpowiadajacego wydajnoscia do gf 4 ti no chyba ze 9500 ale nie wiem ile one teraz kosztuja chyba koło 700-800 :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaki masz sprzet bo to wazne i jak masz 7400 ba na takim jak ja to masz lipe bo ja osiagam na podkreconej karcie prawie 8000 w 3dsmarku 01 se

'

 

Sprzet mam w sigu, jak widzisz... generalnie jest tak. Na nie podkreconym radku mam ok 7500, zas jak podrece sam tylko core do 300 to skacze mi do 8010 3dmarkow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm a to sie chyba zdecydowalem na gf 4 ti 4200 ale ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> z 64 mb czy 128 mb ??? bo jak juz mowilem mam okolo 600 zlotych ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...