Skocz do zawartości
dobo90

Gigabyte Ga-ma69g-s3h

Rekomendowane odpowiedzi

Gigabyte GA-MA69G-S3H

 

Dołączona grafika

 

1) Specyfikacja

 

Klik!

 

2) Recenzje/opinie

 

OcWorkBench

XtremeSystems

 

3) OverClocking

 

HTT 420 + 1M SuperPI

 

Dołączona grafika

 

X 4000 @ 2850 MHz

 

Dołączona grafika

 

4) Sklepy

 

Apollo

Arest

Morele

 

 

 

Imo plyta zapowiada sie ciekawie. Ktos ja ma? Moze sie podzielic opiniami? Zapraszam do dyskusji :).

Edytowane przez d0b0c0p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Dzisiaj ją zamówiłem razem z Brisbane X2 3600+. Musze powiedzieć, że widziałem już ten screen tydzień wcześniej i to mnie skusiło.

Screen screenem..oby nie okazalo sie , ze to jak zwykle marketingowa papka a w zetknieciu z userem mobo jest szitem :? Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde kończą się Biostary TA690G :| Czy ten Gigabyte mi go zastąpi godnie ?

Już kurier mi dostarczył płytę wraz z prockiem więc zabieram się za montaż i za jakieś 3 godzinki powinno być wszystko jasne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już kurier mi dostarczył płytę wraz z prockiem więc zabieram się za montaż i za jakieś 3 godzinki powinno być wszystko jasne.

Czekam z niecierpliwoscia gdyz w wakacje mam zamiar cos kupic na 690G.

Zapomniales napisac jakie do tego pamieci kupiles.

Edytowane przez symering

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam z niecierpliwoscia gdyz w wakacje mam zamiar cos kupic na 690G.

Zapomniales napisac jakie do tego pamieci kupiles.

Jeśli chodzi o pamięć to na podobnym poziomie co reszta sprzętu, czyli najtaniej jak się da. Kingmax 667Mhz CL5 1GB

 

Na razie próbuje wyczuć płytę, bo ma jakieś problemy przy wstawaniu jeśli się obniża mnożnik. Póki co mam 250x9.5.

 

Trochę kłopotliwe, że speedfan nie pokazuje żadnych odczytów z płyty (napięcia, wentyle). Pokazuje jedynie coretemp.

 

CPU-Z ani CBI nie pokazują taktowania pamięci. Również bios podczas bootowania nie wyświetla rzeczywistego taktowania pamięci ani procesora :( To trochę kłopotliwe)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę się pobawiłem i...

 

Ze względu na to, że mam DDR667 to w biosie ustawiłem od razu na DDR400.

I aktualnie bariera nie do przejścia to HTT 275Mhz. Powyżej tej bariery płyta nawet nie bootuje.

 

Jak ustawie ramy na 533 to nawet 285 łyka, ale to juz zbyt wiele dla mojego RAM-u.

Tak przy okazji. Ile dać papu pamięciom, abym mógł spać spokojnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

Wczoraj też zamówiłem to mobo. Będzie testowane z x2 3600 Brisbane i pamięciami

corsair 4-4-4-12 675 lub patriotem SL 667 5-4-4-12. Myślę, że kwestia 300 HTT to jednak sprawa biosu i jego wersji. Za parę dni płyta dojdzie to zdam relacje:). No i bede się zastanawiał jak najłatwiej podłączyć tv OUT do telewizora - są wyjścia na płycie więc trzeba tylko coś do tego pina podłączyć - jakas samoróbka chyba :)) , zobaczymy:)

 

 

http://www.giga-byte.com.tw/FileList/WebPa...ry/1au001_e.jpg

-> rozpiska TV out na płycie, wyjscie jest opisane na laminacie płyty :)

/Wg mojej analizy mozna z tego zrobić s-video i zwykłe composite/

 

 

 

http://serwis-tv.com/scart.html

-> rozpiska wyjsc euro scart

pozdrawiam

Edytowane przez statistica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zabawie z "HT Strengt" udało mi się odpalić 285x9.5 (2700Mhz), ale system jest mało stabilny. Co dziwne męczenie go Orthosem, superPI, Cinebenchem nie powoduje niestabilności. Lecz komp potrafi się zawiesić podczas zamykania systemu, bądź kopiowania plików z DVD na HDD.

Może to wina tego, że zainstalowałem Win2000 ?

Edytowane przez TomekB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może i tak ... WinXP nie masz :P ?

Vistę mam :D

 

Dzisiaj podczas mojej nieobecności Orthos leciał przez ponad 6 godzin przy ustawieniach 270x9.5 więc przynajmniej tego jestem pewny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj dobra, chyba nic lepszego na 690G nie wykminię ... na razie jestem nastawiony na nią

Ta płyta ma jednak kilka zalet w porównaniu z Biostarem na 690G

 

Ma od razu port równoległy (niezbędny dla mnie)

FireWire (również niezbędne)

 

I jest to ATX dzięki czemu jak wsadzimy sobie jakiegoś grafikę z ogromnym chłodzeniem to nie blokujemy sobie portów PCI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jest to ATX dzięki czemu jak wsadzimy sobie jakiegoś grafikę z ogromnym chłodzeniem to nie blokujemy sobie portów PCI.

A ile tu masz slotów PCI - 2

W biostarze też masz wolne 2 nawet jak włożysz dwuslotowe chłodzenie. Chyba, że myślisz o trzyslotowym B-)

Edytowane przez aldam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile tu masz slotów PCI - 2

W biostarze też masz wolne 2 nawet jak włożysz dwuslotowe chłodzenie. Chyba, że myślisz o trzyslotowym B-)

Patrząc na zdjęcie TA690G wydaje mi się, że dwuslotowe chłodzenie zasłoniłoby jeden ze slotów PCI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wypowiem sie pozytywnie o plycie ze zintegrowana grafa, dopoki nie bedzie mozna dostac jakiejs fajnej za max 200zl. Tu masz Gigabyte za 280zl, gdy mozna wziac Abit KN9 za 235zl + jakiegos X550/X600 za 50zl z licytacji i masz sprzecik jak ta lala bez kombinowania i OC bardzo dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Ja nie wypowiem sie pozytywnie o plycie ze zintegrowana grafa, dopoki nie bedzie mozna dostac jakiejs fajnej za max 200zl. Tu masz Gigabyte za 280zl, gdy mozna wziac Abit KN9 za 235zl + jakiegos X550/X600 za 50zl z licytacji i masz sprzecik jak ta lala bez kombinowania i OC bardzo dobre.

To samo od dluzszego czasu ludziom pisze ale moze ktos chce miec kino domowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no , to chyba wezmę sobie KN9 + jakiś X550/X600 . Nie mam pytań ...

 

Tylko się boję, że KN9 może być trudną płytą, a ja do tej pory z AM2 nie miałem do czynienia. Z Intelem jak z Intelem, ale AM2 ni cholery ...

Edytowane przez beka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no , to chyba wezmę sobie KN9 + jakiś X550/X600 . Nie mam pytań ...

 

Tylko się boję, że KN9 może być trudną płytą, a ja do tej pory z AM2 nie miałem do czynienia. Z Intelem jak z Intelem, ale AM2 ni cholery ...

Tylko sie pośpiesz, bo KN9 tez jest dostępna juz tylko w niektórych sklepach, bo juz w hurtowniach go nie ma.pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj chyba się jednak nie wyrobię, bo tego Gigabyte mam za 280 zł z przesyłką elegancko , a KN9 nie dość, że 240 zł + wysyłka , to grafa jeszcze z 50 zł :( Na razie pojadę na integrze, w wakacje coś kupię pokroju 6600 i będzie git. Proca i tak mocno na razie nie muszę kręcić, bo będę miał Orleansa 3800+ (okazja, więc nie pisać, że za te pieniądze można mieć X2 , bo nie można :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...