Skocz do zawartości
dobo90

Gigabyte Ga-ma69g-s3h

Rekomendowane odpowiedzi

oj chyba się jednak nie wyrobię, bo tego Gigabyte mam za 280 zł z przesyłką elegancko , a KN9 nie dość, że 240 zł + wysyłka , to grafa jeszcze z 50 zł :( Na razie pojadę na integrze, w wakacje coś kupię pokroju 6600 i będzie git. Proca i tak mocno na razie nie muszę kręcić, bo będę miał Orleansa 3800+ (okazja, więc nie pisać, że za te pieniądze można mieć X2 , bo nie można :D)

Tylko kup sobie pamięci 800, bo jeśli będziesz miał takie problemy jak ja to te 800 mogą okazać się lepszym wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Panowie jesli idzie o Abita KN9 to na Allegro tego jest masa. Arche chyba wykupilo calosc z Actiona bo wala na aukcjach po 50 sztuk , wiec o nie nie bojta sie.

 

Na Allegro widzialem licytacje A64-3500+ pod AM2 , kolo z papierami za max 150 zl chcial.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wiem, że wtopiłem z tą płytą. Pójdzie na reklamacje i będę chciał ją wymienić na coś innego.

Aktualnie komputer jest całkowicie niestabilny nawet na domyślnych ustawieniach biosu pod dowolnym systemem operacyjnym. Co kilkanaście sekund wyłącza mi się dysk twardy powodując zawieszanie się komputera. Wczoraj w ten sposób dwa razy robiłem reinstalkę systemu.

 

Również nie działają poprawnie niektóre porty USB.

 

Tak więc nie polecam tej płyty.

Edytowane przez TomekB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte, to Gigabyte, ja tego nigdy nie tykalem i dobrze na tym wychodzilem.

Mnie ta plytę zaproponowali w znak.pl zamiast Biostara TForce t690g. Delikatnie odmowilem, bo do tej pory mialem K8NS rev.2.0 i byla to dosc problematyczna plyta.padla mi po roku.Nie moglem dwoch kosci ramu dwustronnych uruchomic, itp...

 

Po czasie nie zaluje.Mam to co w sygnaturce. Tym bardziej ze za jakis czas kupie sobie cos lepszego niz uzywana x600pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze :/ Przegladam ofertę morele.net i nie widze absolutnie żadnej alternatywy dla mnie w tym przedziale cenowym.

 

Moje wymagania to:

 

Port równoległy

Port FireWire (z tego mogę zrezygnować jeśli będą 3 porty PCI)

BIOS ze wszystkimi opcjami do O/C (nie mówię o jakichś wybitnych możliwościach o/c)

Nie musi być nawet zintegrowanej grafiki.

 

Jedyne co wygląda jako tako to MSI K9N SLI-2F, ale przejrzenie jego manuala nic nie mówi o dostępnych zakresach ustawień o/c. No i ten chipset nForce570 SLI to sądząc z tematu o plytach tej rodziny to jakaś porażka.

 

Chyba dam jeszcze jedną szansę Gigabytowi, bo mój egzemplarz najwidoczniej był wadliwy. Ewentualnie jeśli się uda odzyskać kasę to na Allegro wezmę DFI Infinity NF Ultra II-M2

Edytowane przez TomekB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i w końcu dzisiaj otrzymałem nową płytę z serwisu i problem z dyskiem twardym to już przeszłość. Niestety pendrive został uwalony przez tą płytę :/

 

Tak czy siak mam nową płytę i muszę powiedzieć, że w porównaniu z poprzednią to niebo a ziemia.

 

Poprzedni egzemplarz miał takie fochy podczas bootowania z HTT większym niż 240 Mhz, że ciężko było cokolwiek podkręcić. Max co mi się udało raz zabootować to chyba coś koło 280Mhz

 

Aktualnie bez problemu chodzi na 295x9.5 :) Na razie papu dostał tylko procek, który już przy 2800 Mhz potrzebuje trochę więcej niż 1.25 V.

 

EDIT:

 

Spróbowałem 315x8 i hula :) ale już 320x8 zakończyło się operacją clear CMOS :(

Chyba teraz chipset domaga się papu. Ale na dzisiaj kończę zabawę.

 

Kolejne EDIT ;)

 

Mimo iż ta płyta się lepiej sprawuje to jednak się okazało, że coś nie jest w pełni stabilna. Co ciekawe ta niestabilność nie objawia się w momencie jakiegoś specjalnego obciążenia, lecz wtedy kiedy się przegląda www. Objawem niestabilności jest wyłączanie się monitora mimo iż system dość często działał w tle normalnie. Moje podejrzenie padło na tą "cudowną" zintegrowaną grafę i chyba się nie pomyliłem, bo po włożeniu grafiki w PCIex już od kilku godzin w/w problem z niestabilnością komputera nie pojawił się.

 

Możliwe, że wraz ze zwiększaniem HTT podkręcało się coś co ma negatywny wpływ na pracę zintegrowanego układu graficznego.

Edytowane przez TomekB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko.Sprawdzales moze jakie max HTT robi ta plyta?Mam taka znajoma co sie uparla na kupowanie na miejscu i nie wiem czy przypadkiem jej nie zloze na tej plycie kompa. HTT=320 to juz i tal niezle,ale..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzałem, bo boje się że coś się schrzani znowu.

Nie ma sprawy.Zastanawiam sie jeszcze,ale może sie skusze.(jak nie dla siebie to mozna :-) ).Kupie ta plyte w apollo w rzeszowie za 260 zl do tego jakiego sempa i giga ramu i bedzie smigac.Jak do internetu dla blondynki to spokojnie spiknie. A przy okazji sprawdzilbym ile to pociagnie.

Edytowane przez SPINACZ_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy.Zastanawiam sie jeszcze,ale może sie skusze.(jak nie dla siebie to mozna :-) ).Kupie ta plyte w apollo w rzeszowie za 260 zl do tego jakiego sempa i giga ramu i bedzie smigac.Jak do internetu dla blondynki to spokojnie spiknie. A przy okazji sprawdzilbym ile to pociagnie.

cze

ales z ta blondynką wyjechał

a co takiego innego na am2 jest poza tym abitem co go nigdzie niem tzn w sklepach w realu, nie wszyscy kupuja przez internet :angry: , dziś zamówiłem ta płytke u siebie na "wsi" z 3800+, w czwartek mam miec zestaw , liczę że wyciągne z 2700 z tego procka więcej mi nie trzeba

cenę tej płytki podbija troche grafa ale abit w arche stoii na podobnym poziomie

 

jak dostane i uruchomię to cos pewno napisze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Gigabyte, to Gigabyte, ja tego nigdy nie tykalem i dobrze na tym wychodzilem.

Ja powiem inaczej , nie palam miloscia do tej firmy , ale K8NF9 to jedna z lepszych jakie mialem od nich , pozniej tragiczny 8N-SLI Pro pod 775 i teraz swietny 965P-DS3 r3.3. Nie generalizujmy bo kiedys Abit dawal ciala , wczesniej ECS'y itd. To zalezy od rewizji , naniesionych poprawek itd. Akurat Giogabyte to robi , ile bylo wersji 965 , ile wyszlo biosow do K8NF9 i zapewne z ta plyta z tematu bedzie tak samo , dlatego ich mobasy mozna brac..ale..po czasie :-P :wink:

 

Zreszta..ktos moze powiedziec > zawsze tykalem Asusa i na tym dobrze wychodzilem..ciekawe co powie wlasciciel Netbursta z P5N-E SLI

 

Ale w temacie.

TomekB

Pisales o problemach z dyskiem , jak dysk na tym starym mobasie byl ustawiony? Bo przypomina mi to moje problemy z AHCI na 775 z innym Gigabyte > sypalo sie niemilosiernie , myslalem ze to dysk mi robil waly ale na Asusie i 965 Gigusia tego juz nie mialem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisales o problemach z dyskiem , jak dysk na tym starym mobasie byl ustawiony? Bo przypomina mi to moje problemy z AHCI na 775 z innym Gigabyte > sypalo sie niemilosiernie , myslalem ze to dysk mi robil waly ale na Asusie i 965 Gigusia tego juz nie mialem.

 

Nie bardzo rozumiem pytanie "jak dysk na tym starym mobasie byl ustawiony" , ale dysk pracował na egzemplarzu, który poszedł na gwarancje. Teraz na nowej płycie (ten sam model oczywiście) nie mam problemów z dyskiem. Była to ewidentna usterka mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cze

ales z ta blondynką wyjechał

a co takiego innego na am2 jest poza tym abitem co go nigdzie niem tzn w sklepach w realu, nie wszyscy kupuja przez internet :angry: , dziś zamówiłem ta płytke u siebie na "wsi" z 3800+, w czwartek mam miec zestaw , liczę że wyciągne z 2700 z tego procka więcej mi nie trzeba

cenę tej płytki podbija troche grafa ale abit w arche stoii na podobnym poziomie

 

jak dostane i uruchomię to cos pewno napisze :D

Prawda jest taka,ze w małych miastach cieżko jest kupic dobry sprzet komputerowy. Mieszkam w Rzeszowie, i niby spore miasto ale jest lipa. Niby jest apollo,ale i tak plyte głowna z podpisu kupilem w arche.net.Jak chcialem abit-a to powiedzieli ze nie ma i nie bedzie., nie mowiac juz o dfi co byla w kosmicznej cenie 345 zl na zamowienie. O Biostarze i Foxconnie mozna zapomniec. Wiec pozostaje ten Gigabyte.Jesli kazdy egzemplarz robilby htt=300, to czy nie jest dobre rozwiazanie, jak za 260 zl?A jeszcze blondynka sie uparła ze musi byc na miejcu :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka,ze w małych miastach cieżko jest kupic dobry sprzet komputerowy. Mieszkam w Rzeszowie, i niby spore miasto ale jest lipa. Niby jest apollo,ale i tak plyte głowna z podpisu kupilem w arche.net.Jak chcialem abit-a to powiedzieli ze nie ma i nie bedzie., nie mowiac juz o dfi co byla w kosmicznej cenie 345 zl na zamowienie. O Biostarze i Foxconnie mozna zapomniec. Wiec pozostaje ten Gigabyte.Jesli kazdy egzemplarz robilby htt=300, to czy nie jest dobre rozwiazanie, jak za 260 zl?A jeszcze blondynka sie uparła ze musi byc na miejcu :-)

[/qu

 

w mojej mieścinie mieszka 20 000 ludków, rzeszów to dla mnie metropolia

d o " miasta" to ja mam 100 kilosów :))

koleś ze sklepu powiedział że będę zadowolony , jak by co to sztacheta w ruch pójdzie :D

a ja z tego procka nie chce robic 3Gh tylko jakies 2,5 i to na boxie i tez będę zadowolony :) jak odpali i pogram sobie w gotika 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem dwa gigabyte-y K8NS i Ga-m55plus-s3g.Z pierwszego bylem bardzo zadowoly (Co prawda odszedl nagle - 102 lata) ale htt=320 robil. Drugiego mialem tydzien ale htt=292 smigal full stable. Wiec podejzewam ze te 300 to ten ma mostku amd bedzie robil bez problemu. Poza tym ostatnio Gigabyte niezle wyposaża swoje płyty i do tego Biosy maja calkiem przyzwoite funkcje o/c. Mowa oczywiscie o tch z przydomkiem S3 - (hehe)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i mam to "cudo"

udało mi się poinstalować wszystko, nawet 2 dyski chodzą stary i nowy sata 2

ten bios to skromniutki :( na moim starym epoxie mozna było więcej

muzyka z płytki b dobra basy trzymaja, tylko jak wszystko wyciszę to jakis szumik idzie z lewego głośnika lub słuchawki nie wiem co to :D, chyba przełożę karte muzyczną ze starego kompa

 

doczytam na forum jak podkręcic tego athlona 3800+ i obaczę jak pójdzie. karta 8600 gt kręci sie fajnie

 

 

ma dziwny obiaw jak odpalam everesta , już 2 restarty miałem samoczynne , ciekawe co to za bolączka heeh

 

ogólnie wszystko jest ok ...jak na razie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i mam to "cudo"

udało mi się poinstalować wszystko, nawet 2 dyski chodzą stary i nowy sata 2

ten bios to skromniutki :( na moim starym epoxie mozna było więcej

muzyka z płytki b dobra basy trzymaja, tylko jak wszystko wyciszę to jakis szumik idzie z lewego głośnika lub słuchawki nie wiem co to :D, chyba przełożę karte muzyczną ze starego kompa

 

doczytam na forum jak podkręcic tego athlona 3800+ i obaczę jak pójdzie. karta 8600 gt kręci sie fajnie

ma dziwny obiaw jak odpalam everesta , już 2 restarty miałem samoczynne , ciekawe co to za bolączka heeh

 

ogólnie wszystko jest ok ...jak na razie :D

Nie wiem czy wiesz, ale kombinacja CTRL+F1 pokazuje ukryte menu w biosie.

 

I jeśli nie używasz integry to wyłącz ją w biosie na amen. U mnie to dużo dało w kwestii stabilności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wiesz, ale kombinacja CTRL+F1 pokazuje ukryte menu w biosie.

 

I jeśli nie używasz integry to wyłącz ją w biosie na amen. U mnie to dużo dało w kwestii stabilności.

 

nie wiedziałem dz za informacje

chcem coś podkręcic ale poza grafa nic nie łapie :D

jak zrobic te ustawienia na memkach 4-4-4-12 ? mam kingstony 667

czytałem na egiełdzie o dzielnikach dla procka i memek ale w tym biosie tego ni ma :)

 

jak zmienię magistrale na 250 mhz krzyczy ze cos tam z DDR 2 667 i czy kontynuować ?

 

czy dziwięk masz dobry ? u mnie coś szumi jak jest wyciszony na maxa :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia dotyczące pamięci oraz HT są właśnie w tym ukrytym menu.

U mnie dźwięk ok.

 

Jeśli nie masz biosu F2 zalecam jego wgranie.

Edytowane przez TomekB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia dotyczące pamięci oraz HT są właśnie w tym ukrytym menu.

U mnie dźwięk ok.

 

Jeśli nie masz biosu F2 zalecam jego wgranie.

:D mam

jak wyłączyc grafę tez znalazłem

z dzwiękiem nadal walcze :( kurcze nie wiem od czego to jest ale jest i na głosniku i słuchawkach na lewym kanale

czy podkręciłeś tego procka na boxie tak ? dało to jakis wzrost w smarkach ?

 

nie znam się za bardzo na podkręcaniu w poprzednim kompie zwiększałem tylko magistrale i napięcie na procku i szło jakoś :)

( epox i 1700+) no i teraz się cykam

 

w smarku 2001 miałem na podstawoeych ustawieniach 23770 tez mam 8600 gt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D mam

jak wyłączyc grafę tez znalazłem

z dzwiękiem nadal walcze :( kurcze nie wiem od czego to jest ale jest i na głosniku i słuchawkach na lewym kanale

czy podkręciłeś tego procka na boxie tak ? dało to jakis wzrost w smarkach ?

 

nie znam się za bardzo na podkręcaniu w poprzednim kompie zwiększałem tylko magistrale i napięcie na procku i szło jakoś :)

( epox i 1700+) no i teraz się cykam

 

w smarku 2001 miałem na podstawoeych ustawieniach 23770 tez mam 8600 gt

HT ratio na x3 - bedzie bezpiecznie

RAM ustawiasz na 400 - tez cie nie bedzie trzymac

timingi 5-5-5-19 i command rate 2T - wszytko bedzie w ukrytej zakladce

no i jedziesz z HTT powolutku do gory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D mam

jak wyłączyc grafę tez znalazłem

z dzwiękiem nadal walcze :( kurcze nie wiem od czego to jest ale jest i na głosniku i słuchawkach na lewym kanale

czy podkręciłeś tego procka na boxie tak ? dało to jakis wzrost w smarkach ?

 

nie znam się za bardzo na podkręcaniu w poprzednim kompie zwiększałem tylko magistrale i napięcie na procku i szło jakoś :)

( epox i 1700+) no i teraz się cykam

 

w smarku 2001 miałem na podstawoeych ustawieniach 23770 tez mam 8600 gt

 

Ja mam Freezera 64 Pro. A w smarku 2001 nie zobaczysz jakiegoś dużego przyrostu smarków. Zapuść sobie co najmniej 3DMarka03.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mam te płytke w połaczeniu z spermonem 3000+, 1gb ramu corsair 667, 2 stare dyski pod ata i fortorn 400. i ogolnie jestem zadowolony, zero problemow ze stabilnoscia ani jakichkolwiek innych. wszystko hula az milo co do podkrecania to jeszcze nei krecilem :].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ blondynka na razie wyjechała na wakacje, nie złożę póki co kompa na tym mobo :-( .Czekam z niecierpliwością na usera, który sprawdzi max HTT na tej płycie. Era DFI i Abita dobiegła końca (kończą sie zapasy magazynowe), trzeba szukać innej dobrej mobo pod AM2. Wiadomo ze prym na pewno będzie wiódł Biostar, ale jeśli ktoś chce kompa kupić u siebie na wiosce??Może wtedy wybor gigashit-a nie jest zly?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...