Skocz do zawartości
dobo90

Gigabyte Ga-ma69g-s3h

Rekomendowane odpowiedzi

:) czyli padła Ci na dobre

na stronie producenta ta płytka niby obsługuje i x2 245 jak i x4 620 i pewnie wybiore którys z tych...

a z grafy 4770 jestes zadowolony ? bo właśnie chcem zmienic z gt 8600 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli padła Ci na dobre

na stronie producenta ta płytka niby obsługuje i x2 245 jak i x4 620 i pewnie wybiore którys z tych...

a z grafy 4770 jestes zadowolony ? bo właśnie chcem zmienic z gt 8600

No płytka raczej padła chyba bios :D , a z karty jestem zadowolony kręci się nawet nieźle w 2D cicha w 3D trochę głośniej. Ogólnie karta dobra do monitora 19" Edytowane przez Zany90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no szkoda że Ci padła, mam ją od 2 lat i wszystko działa poprawnie, teraz mam zamiar zmienic karte ale podobno mój proc 3800+ jest za słąby więc chyba zmienie na nowsze amd :)

ps. tak przed zmiana troche sobie kręce i sam nie wierze...... mam 3800+ i idzie mi na 2600 na 1,28V(29C) :))) ramy kingstony 667 smigaja mi na 434(868) na 1,9v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomekB masz jeszczwe to płytkę ?? zmieniałeś proca ?

Mam jeszcze płytkę. Aktualnie mam X2 "brisbane" na 3.0Ghz. Coś mi chodzi po głowie, aby zafundować sobie Athlona II X4, ale mój portfel na razie mówi nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój fell 350 W to podobno niezły szmelc, ale jakos 2 lata wytrzymuje :) wymiany nie da rady chyba uciągn ać

x2 3800+(35W)-x4 620(95W)

8600gt(45W) 4770(80W)

prawie 100 W w spoczynku, po podkręceniu....ho ho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą ciekawe jaki wpływ na wydajność ma to:

 

(Note) If you install AMD AM2+ CPU on AM2 motherbord, the system bus speed will downgrade from HT3.0(5200 MT/s) to HT1.0(2000 MT/s) spec; however, the Częstotliwość of AM2+ CPU will not be impacted.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam nie wiem, na rozum powinno jakiś mieć ale tak sobie czytam fora to ma jakiś niewielki wpływ,

narazie nie mam tyle kasy żeby wymienic płyte (ta jest super, juz 2 lata mi służy)

podobno w tym x4 620 mozna odblokować L3 ale tylko na nowych płytach

Edytowane przez soongo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak sprzedałem nerkę i kupiłem sobie tego Athlona II X4 620. Póki co wygrzewam pastę na standardowych taktach.

 

Edit: okazuje się , że teraz nie ma możliwości zmiany vcore w biosie. Z tego co wyczytałem to nie jest to tylko moja przypadłość. Na szczęście można zmienić vcore za pomocą EasyTune. Tym czasem czekam na poprawiony bios :)

Edytowane przez TomekB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie jadę na integrze, więc brak gier. A proc na 3.2Ghz na razie, więc jakoś nie czuje różnicy do X2. Coś ciężko z softem, który by wykorzystał cztery jajka w pełni.

 

Edit: Ale za to procesor dużo chłodniejszy :)

Edytowane przez TomekB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) to chyba mocno grzałeś tego swojego 3600+

jak sie okazało mój 3800+ to jakiś energooszczędny jest, idle ma tylko 35 wat, po podkręceniu na 2600 nie ma nawet 35 stopni :)

w sumie po podkręceniu praca na kompie jest o wiele bardziej komfortowa niż na podstawowych :)

do zmiany przymierzam się tylko ze względu na gierki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam...

Czy ktoś z Was wgrywał najnowszy BIOS ze strony Gigusia F8E BETA. Poprawia on coś??? Może pojawia się opcja ze zmianą napięcia na procka? Obecnie jadę na F8C i brakuje mi tylko tego Vcore.

Pomału rozważam zmianę mojej płytki na jakąś z ACC, mimo że naprawdę jestem z niej zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej wymieniłem sobie karte juz na 4770, ale po wymiance i kręceniu procka cos mi zaczeło piszcześ w kompie, nawet po zamianie na 8600 gt coś dalej piszczy :((

chyba cewki na płycie dostały po [gluteus maximus] :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm no nie wiem czy cos tu zmienią

ani im to nie na rękę ani tym bardziej płycie :))))))

 

ps. moja 4770 działa poprawnie, właśnie zamontowałem sobie chłodzenie na memki bo się grzeją troche przy tak małych obrotach wiatraka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kojot26

Irytuje mnie już ten brak możliwości zmiany vcore w tym beta biosie. Nie wiem jak długo jeszcze wytrzymam w tej sytuacji.

tej plycie nie potrzeba wiekszego V na proca.

Domyslnie plyta daje 1,425V a przy tej sekcji zasilania i przy obecnych procesorach jest to naprawde wystarczająco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tej plycie nie potrzeba wiekszego V na proca.

Domyslnie plyta daje 1,425V a przy tej sekcji zasilania i przy obecnych procesorach jest to naprawde wystarczająco.

Na moim egzemplarzu i procku z podpisu jest to 1,325V (1,310 wg cpu-z) i niestety to za mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kojot26

Na moim egzemplarzu i procku z podpisu jest to 1,325V (1,310 wg cpu-z) i niestety to za mało.

aha. na Athlonie II byc moze i masz racje.

Ja kiedys testowalem Phnom II X2 545 i plyta dała 1,425V.

nawet udalo mi sie strzelic Valida 3,9Ghz :) A tak to chodzil stabilnie na 3,5Ghz... wyzej juz sekcja nie wyrabiala.

Płyta zyje do dziś w kompie siostry i dzwiga Windsora F3 4600+ 3,0Ghz (1,23V) 24/7.... i mam namysli naprawde 24/7 :/

Edytowane przez kojot26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakich pamięci używacie z tą płytą główną ? Ja kupiłem 2x2GB A-Data DDR2 800MHz Gaming Series i nie działają mi, orthos się wysypuje na nich, czasem system po uruchomieniu zaraz się wiesza. Zmieniałem sloty, dawałem napięcie na 2,2V i nic.

Wcześniej miałem Ocz Special Ops 2x1GB i działały bez zarzutu.

Nie wiem co teraz mam kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki pomocy kolegi DEVILEK zrobiłem sobie vmoda. Niech sobie Gigabyte teraz robi następną betę biosu. Mi to już powiewa :D

Na początek ustawiłem 1,425V. Cpu-Z pokazuje 1,408. Ciekawe komu wierzyć. Najwyżej dokręcę jeszcze śrubę.

post-15916-126764142958_thumb.jpg

post-15916-126764144145_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vdroop chyba jakis byl z tego co pamietam, ale nie jakis z kosmosu i mozna bylo z nim zyc. Jestes chyba dopiero druga osoba po mnie, ktora modzika zrobila na niej, a pokazalem go siakos 2 lata temu.

 

Tylko nie przekrec sruby :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale coś się skopało, bo znowu vcore spadło na def. Kręcenie potencjometrem nic nie daje. Jutro wyjmę płytę i sprawdzę lut, może go tylko na kalafonii przykleiłem.

 

UPDATE: To tylko zimny lut przy masie. Wszystko gra :)

Edytowane przez TomekB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...