Skocz do zawartości
dobo90

Gigabyte Ga-ma69g-s3h

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie ta płyta to porażka... ja chce spowrotem Abita KN9 :/ tutaj procesor na siłe nie chce przekroczyć 2400Mhz... przy 2300 są problemy... a na KN9 szedł na 2500 i był luzik, pamięci pracowały na 1000MHz CL5 i to mi starczało, a teraz kopa... chyba, że ktoś ma jakieś sztuczki w zanadrzu i chętnie się podzieli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ta płyta to porażka... ja chce spowrotem Abita KN9 :/ tutaj procesor na siłe nie chce przekroczyć 2400Mhz... przy 2300 są problemy... a na KN9 szedł na 2500 i był luzik, pamięci pracowały na 1000MHz CL5 i to mi starczało, a teraz kopa... chyba, że ktoś ma jakieś sztuczki w zanadrzu i chętnie się podzieli :)

 

Może nowszy bios pomoże, bo na starym są problemy ponoć z HT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja lubie narzekać ^^ dla większości płyta jest fajna mnie wkurat się niepodoba lub trafiłem słabszą sztuke... bywa :) prędzej czy później i tak ją wymienie ale najpierw musze kupić jakąs karte graficzną.

No i istnieje też możliwość, że płyta nie lubi moich pamięci...

Edytowane przez Dark_Reaver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto moje ustawienia oc dla wyniku pokazanego na fotkach. Oczywiście nie jest to żaden super wynik, ale skoro co niektórzy mają problemy z o/c to może to coś pomoże. Oczywiście bios w wersji F4a

 

A crosfire niby jest, ale widział ktoś grafę na PCIexpress x4 ??

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez TomekB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A crosfire niby jest, ale widział ktoś grafę na PCIexpress x4 ??

Działa Crossfire z "normalnymi" kartami. Cały myk polega na tym że gniazdo PCIEx4 jest bez zakończenia tak więc pełna karta wchodzi bez problemu. Trochę to dziwne i zbyt dużo ludzi i tak niebedzie korzystało z "CF" to jednak działa jak nalerzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i okazało się, że płyta będzie również współpracować z Phenom-em. Wystarczy tylko aktualizacja biosu.

 

Już teraz na liście obsługiwanych procesorów znalazły się phenom-y. Teraz tylko czekać na bios F5

 

Dołączona grafika

 

UPDATE:

 

Bios już jest tutaj

 

Również juz zaktualizowałem sobie bios na F5 i wszystko wydaje się być ok. Bios jest datowany na 30 listopada 2007

Edytowane przez TomekB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra wiesc :] tylko jestem ciekaw czy strata z HT3.0 bedzie tak znaczaca, ze lepiej bedzie wymienic płyte na jakies AM2+ :/

swoja droga, to od dłuzszego czasu nosze sie z zamiarem kupna jakiegos proca i nei iwem czy np nowe proce k10 x2 i x3 (jak bedzie kasa to moze x3 sie skusze xD) beda kompatybilne z am2 na ma69g, tzn czy beda stale aktualizowac bios bo narazie to chyba tylko phenom 9600 i 9500 sa w zasiegu ma69g-s3h ;]

tak wynika z powyzszej tabelki :P

 

czy lepiej jakiegos bris za 2 stowki wychaczyc ^^ ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mobo fajne, mam ja od jakiegos czasu, ale irytowal mnie jej bios a dokladnie az 1.55V na CPU :lol2:

 

Wczorajszy dzien = poszukiwanie PDF'a do ISL6312, dzisiejszy dzien = lutowanie, testowanie i stwierdzenie, ze dziala.

 

Wsio na foto pokazane co i jak ;)

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem od paru dni posiadaczem tego MOBO i mam pewien problem. Gdy włącze tryb AHCI to nie działają mi odczyty SMARTA z dysku. Gdy jest ustawiony tryb Native IDE to SMART działa.

 

Ktoś wie czym to może być spowodowane?

 

EDIT: Zmiana biosu z F3 na F4 oraz F5 nic nie dała :/. W ogóle bios F5 jakiś dziwny jest, procek (Brisbane 4000+) nie chce wstać na 230MHz, mimo, że na F3 i F4 wstaje bez problemu. Nie wiem czemu czasem płyta łapie freeza przy POST po o/c. Wejście do biosu i zapisanie ustawień powoduje normalne uruchomienie, jednak trochę to denerwujące. Czy ktoś też tak ma?

Edytowane przez luqash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakupiłem w koncu x2 4000+ na brisbane. tak na szybko wziełem ustawiłem najpierw 10 x 280 mhz, vcore standard i odpalił sie , ładnie superpi 1m przelciał no to na szybko te 3gh ustawiłem (10 x 300) musiałem lekko podniesc napiecie, na 1.325, dałem tez troszke na chipset i na ramy. ładnie sie odpaliła winda, super pi1m przeleciał bez problemu, pozniej zapusciłem orthosa no i wykrzaczył bład. Na speedfanie ostro poszła temp mobo w gore i czy to własnie moze byc problem temperatury mobo, bo na procku była dosc niska.

i pytanie czy wam tez sie tak ostro ta mobo grzeje ? i czy mozecie mi podpowiedziec co najlepiej na niej schłodzic ?

jak bede meic troszke wiecej czasu, to powrzucam jakis fotki orthosa itp..

pozdro

Edytowane przez bielski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie taki sam proc jak Twoj 2.7GHz nie chce robić na 1.325V, a co dopiero 3GHz ;). Procek robi 2.7GHz dopiero na 1.35V, a juz 2.8GHz na 1.375V stabilnie nawet nie robi, mimo, ze super pi 4M leci cale to orthos dosc szybko wywala blad. Czyzbym cos zle ustawial w biosie czy naprawde mi sie taka slaba sztuka procka trafila?

 

Bielski, a o ile podniosłeś napięcie na chipset?

Edytowane przez luqash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To podniosles o 0,025V. Ja musialem podniesc o 0,05V zebym mial stabilne 2.7GHz przy vcore 1.35V na procku. Jak na chipsecie mialem zwiekszone o tyle co Ty to zeby procek byl stabilny na 2.7 to musialem vcore 1.4V walic. Takze sprobuj podniesc napiecie na chipsecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie chlodzilem nic, jedynie buda byla otwarta i komp byl wyciagniety z biurka, ale chyba bardziej mi sie proc grzeje niz mobo. Ile Ci sie udalo stabilnie wyciagnac i przy jakich napieciach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie cos takiego na defaultowych napieciach:

http://img171.imageshack.us/img171/3166/2900vj4.jpg

pokazane sa temperatury, cos mi sie wydaje ze temp cpu i mobo powinny byc odwrotnie, ale everest tez tak pokazuje :/

po niecalych 3 minutach orthosa, wlasnie takie tempy sie zrobiły, i dalej nie leciałem. [po jakim czasie orthosa mozna swierdzic stabilnosc ?]

 

pozniej zrobie update jaki max mi sie udało wycisnac.

 

p.s.

luqash@ mozesz mi podac jakie tempy masz w stresie mobo i cpu ?

Edytowane przez bielski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie proc na dev. V max robi 2.42GHz. Na 2.7 przy 1.35V w stresie mialem 47 stopni - temperature proca sprawdzalem z easy tune'a bo speedfan i core temp jakies herezje mi podaja, zreszta chyba na 90% mam zwalony czujnik w procu.

 

W tym tygodniu zmienie paste na procku i sprobuje cos pokrecic na boxie. Teraz jak odpalilem orthosa przy fsb 270MHz x 10 i vcore 1.35 radiator nie jest specjalnie cieply, wiec moze proc nie przylega dobrze do radiatora i z przegrzania proc nie jest stabilny. Juz pomysly mi sie pomysly koncza :/. Ewetnaulnie tak slaba sztuka sie trafila.

 

Bielski możesz mi podać swoje ustawienia z biosu jak odpaliłeś proca na 2.9?

 

EDIT: Pasta zmieniona i efekt jest taki.... ze temperatury spadly o okolo 4 stopnie w stresie i to wszystko. Procesor jak sie dobrze nie krecil tak dalej sie nie kreci :/. W ogole to proc sie najprawdopodobniej konczy na 2.7GHz (tyle robie stabilnie na 1.35V). Powyzej nawet na napieciu 1.45V orthos wywala blad. Probowalem rozne dzielniki na ram, single/dual i rowniez niestabilny.

Edytowane przez luqash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Posiadam płytę GIGABYTE GA-MA69G-S3H.

ORAZ

- Procesor: AMD ATHLON 64 X2 4400+ Brisbane

- Pamięć: Patriot 2GB DDR II 800 Dual LLK CL4 (2 x 1 GB)

- Zasilacz: ModeCom MC-400ATX 2.0 (400W)

 

Dodatkowo dokupuję nowe chłodzenie: Pentagram Freezone HP-100 AlCu Lite i w najbliższym czasie grafikę.

 

Wiem, że mając te komponenty można coś z takiego zestawu wykrzesać jednak kompletnie się na tym nie znam. Trochę czytałem na ten temat ale jeszcze samemu nic nie podkręcałem. Może ktoś z Was pomógłby mi w tym. Od czego zacząć i co pokolei robić. Jakie programy polecacie do badania stabilności? -(ja zainstalowałem SuperPI i Orthosa, żeby sprawdzić stan przed rozpoczęciem jakiegokolwiek O/C)...

 

Oto dane z cpu-z:

 

post-156921-1204892498_thumb.jpg post-156921-1204892537_thumb.jpg post-156921-1204892585_thumb.jpg

 

Proszę o poradę.

Edytowane przez davids80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...