Skocz do zawartości
dobo90

Gigabyte Ga-ma69g-s3h

Rekomendowane odpowiedzi

Podkrecisz procka na lajcie. Moj Brisbane 4000+ z 2100MHz robil 2700MHz.

Pamieci do krecenia tez masz fajne, wiec mozesz sie bawic ;).

 

Moja plyta niestety poszla na serwis bo po zrobieniu CLR_CMOS juz nie wstala, wiec przesiadlem sie na intela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta na poczatku sprawia kłopot przy oc ogolnie bardzo dobra i stabilna przekręcenie proca z 2500 @ 3000 to żaden problem po włączeniu dodatkowych opcji w biosie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilka pytań

1. Jak temperatura mostka północnego i południowego ?

2. Ile wentylatorów można monitorować w biosie ? 1 czy 3 a może więcej ?

3. Czy da się regulować prędkość wentylatorów speedfanem - chodzi o wentylatory 3 pin ?

4. Czy wentylator 3pin procesora będzie się regulował sam ?

5. Co macie na myśli przez trudna do oc - tak chyba było przy wcześniejszych biosach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilka pytań

1. Jak temperatura mostka północnego i południowego ?

2. Ile wentylatorów można monitorować w biosie ? 1 czy 3 a może więcej ?

3. Czy da się regulować prędkość wentylatorów speedfanem - chodzi o wentylatory 3 pin ?

4. Czy wentylator 3pin procesora będzie się regulował sam ?

5. Co macie na myśli przez trudna do oc - tak chyba było przy wcześniejszych biosach ?

AD3: Ostatnio jak sprawdzałem to nie dało się.

AD4: W biosie można włączyć automatyczną regulacje wentylatora CPU. Działa to tak, że jak wzrasta obciążenie procesora wiatrak zaczyna się kręcić na full speed.

AD5: Trudne O/C, hmmm nie przesadzajmy. No chyba, że trafi się jakiś padnięty egzemplarz płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam tą płytę i mam problem z dźwiękiem, po drugiej instalacji windows karta telewizyjna działa bardzo cicho a w panelu regulacji dźwięku nie można regulować głośnosci wejscia liniowego (suwak jest zablokowany) o cp chodzi??!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...

Mam pytanie:

- Jaka powinna być średnia i ewentualnie MAXymalna temperatura chipsetu płyty głównej??? (Teraz w IDLE mam 45, w STRESIE 61-63 stopnie). Chciałbym trochę to schłodzić, jednak nie wiem czy wymienić radiator na lepszy (JAKI???) czy może zdjąć "stary" i nałożyć nową pastę np. Zalman ZM-STG1. Może macie jakieś propozycje.

Dodam, że nie mam w tej chwili żadnych wentylatorów wydmuciach!ących i wdmuciach!ących powietrze we wnętrzu obudowy. Właśnie przymierzam się do ich zakupu. Nie zmienia to faktu, że jednak płytkę przydałoby się schłodzić jakimś lepszym radiatorkiem....

 

czekam na wasze opinie ;)

Edytowane przez davids80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...

Mam pytanie:

- Jaka powinna być średnia i ewentualnie MAXymalna temperatura chipsetu płyty głównej??? (Teraz w IDLE mam 45, w STRESIE 61-63 stopnie). Chciałbym trochę to schłodzić, jednak nie wiem czy wymienić radiator na lepszy (JAKI???) czy może zdjąć "stary" i nałożyć nową pastę np. Zalman ZM-STG1. Może macie jakieś propozycje.

Dodam, że nie mam w tej chwili żadnych wentylatorów wydmuciach!ących i wdmuciach!ących powietrze we wnętrzu obudowy. Właśnie przymierzam się do ich zakupu. Nie zmienia to faktu, że jednak płytkę przydałoby się schłodzić jakimś lepszym radiatorkiem....

 

czekam na wasze opinie ;)

 

Temperatury stanowczo za wysokie (jak na moje oko) u mnie MAX to 42C, buda jest wentylowana, 12 centymetrowym wentylem z przodu a wyprowadzaniem ciepła zajmuje sie wentyl zasilacza oraz 8cm wiatrak z tyłu budy.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Czy "opłaca się" wgrywać nowy BIOS ver. F6??? Mam w tej chwili wersję F4 i uważam, że wszystko jest OK. Czy zauważyliście jakąś różnicę przy np. O/C?

Dodam, że narazie nie przymierzam się do wymiany jakichkolwiek podzespołów (proca), więc nie wiem czy jest sens aktualizować???

 

Jakieś rady???

Edytowane przez davids80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są wyjścia na płycie więc trzeba tylko coś do tego pina podłączyć - jakas samoróbka chyba :)) , zobaczymy:)

 

 

http://www.giga-byte.com.tw/FileList/WebPa...ry/1au001_e.jpg

-> rozpiska TV out na płycie, wyjscie jest opisane na laminacie płyty :)

/Wg mojej analizy mozna z tego zrobić s-video i zwykłe composite/

 

 

 

http://serwis-tv.com/scart.html

-> rozpiska wyjsc euro scart

pozdrawiam

no tak zlacze na plycie jest ale nie wiem jak tam podlaczyc gniazdo s-video albo c-video

dla ulatwienia znalazlem http://i28.tinypic.com/2hd1vsx.jpg"</a&gt'>to ale nie wiem czy aby na pewno to dziala.

rozkminiles to?? musze to zrobic :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostępny jest nowy bios F7, a wraz z nim wsparcie dla Phenom-ów II:

 

AMD Phenom II X4 940 3000Mhz 512KBx4 6MB Deneb 45nm C2 125W

AMD Phenom II X4 920 2800Mhz 512KBx4 6MB Deneb 45nm C2 125W

 

Bios F7

 

Zmiany:

 

Update CPU ID (AGESA3.3.2.0)

Remove EasyTune5 function support

 

Note: Please use BIOS version F6 for EasyTune5 function support

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostępny jest nowy bios F7, a wraz z nim wsparcie dla Phenom-ów II:

 

AMD Phenom II X4 940 3000Mhz 512KBx4 6MB Deneb 45nm C2 125W

AMD Phenom II X4 920 2800Mhz 512KBx4 6MB Deneb 45nm C2 125W

 

Bios F7

 

Zmiany:

 

Update CPU ID (AGESA3.3.2.0)

Remove EasyTune5 function support

 

Note: Please use BIOS version F6 for EasyTune5 function support

 

Taaaa. ale nowy bios ma bład w HT. niezaleznie jakie HT sie ustawi.. wychdzi.. 400mhz +/-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaaa. ale nowy bios ma bład w HT. niezaleznie jakie HT sie ustawi.. wychdzi.. 400mhz +/-

POTWIERDZAM!!! U mnie to samo. Wróciłem do rev. F4 -dla mnie najlepszej do OC...

Edytowane przez davids80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ta płyta obsłuży Athlona II 240 na stronie gigabyte w liście obsługiwanych procesorów jest tylko Athlon 250

obsluzy. Na liscie obslugiwanych prockow rowniez brak Phenoma II 545 a proc hulał na tym Gigusiu. Osobiscie sprawdzalem.

Pamietaj o biosie F8C

Edytowane przez memel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obsluzy. Na liscie obslugiwanych prockow rowniez brak Phenoma II 545 a proc hulał na tym Gigusiu. Osobiscie sprawdzalem.

Pamietaj o biosie F8C

Ok Dzięki.

Jak przyjdzie mi płyta i procesor to sprawdzę i napiszę czy działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bedzie dzialac ;)

Tylko ze..... nie wiem jak bedzie pod Athlonem II ale pod Phenomem II nie bylo opcji zmiany Vcore :/ Po prostu po wsadzeniu PII zmiana V core znikla. Ale za to proc sie odpalil na domyslnym V na 1,42V :) A to starczylo na 3,6GHz.

Nie wiem jak bedzie pod Athlonem II

Edytowane przez memel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za post pod postem ale mam dziwny problem.

 

A wiec zrobilem reset biosu poniewaz troszke w nim namieszalem :P po tym resecie plyta przestala wykrywac mi procesor tak jakby bios zmienil sie na starsza wersje. Wiatraki dyski pracuja tylko nie wyswietla nic na monitorze, macie moze pomysl jak go zaktualizowac bez zmiany procesora? bo nie mam mozliwosci wsadzic innego procesora ktory by byl wykrywany przez stary bios.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze jak robiles ten reset cos poruszyles w kompie? podociskaj grafike, kable, zobacz czy monitor podpiety itp.

Edytowane przez memel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem wszystko to nie jest wina grafiki czy kabli.

moze odwrotnie wlozyles zworke od cmosa ? :) tzn ze moze jest w pozycji "clear"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpal kompa i po chwili go zresetuj. moze odpali. cos ten bios f8c i f7 takie zwalone są. mam ta plyte w kompie nr 3 :)

Edytowane przez memel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpal kompa i po chwili go zresetuj. moze odpali. cos ten bios f8c i f7 takie zwalone są. mam ta plyte w kompie nr 3 icon_smile3.gif

Resetowałem go nieraz :D muszę załawic jakiś starszy procesor i spróbowac wgrac biosa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej jest tu kto jeszcze ??

Zany90 i jak sytuacja z Twoją płytką , działa ?: sam mam zamiar kupic x2 245 lub x4 620 i nie jestem pewien działania płytki.....

tomekB masz jeszczwe to płytkę ?? zmieniałeś proca ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...