Skocz do zawartości
welyk

7900 Gs Galaxy 1,2ns (600/1600) Vs X1950 Pro Asus (580/1400)

Rekomendowane odpowiedzi

taki mam dylemat,

nastawiony byłem juz mocno na X1950Pro PCI-E Asus EAX1950PRO:

http://znak.pl/index.php?cid=143&scid=...0ProAsu256+HTDP

same plusy:

- Asus,

- podobno jeden z cichszych i wydajniejszych układów chłodzenia w tym modelu, na czym mi bardzo zależy!!

- w testach na jednym z portali praktycznie zawsze lekka przewaga nad stockowym 7900GS, wyraźna przewaga w przypadku NFS, w które gram najwiecej ;)

 

ale jakis czas temu pojawił sie 7900GS Galaxy 1,2ns Cooler Master:

http://znak.pl/index.php?cid=143&scid=...SGal256+12CM+BO

mocno podkęcony, nie widizałem jego testów ale mysle ze zjada stockowego x1950 pod kazdym wzgledem, wszak OC dosc znaczne

 

no i zastanawiam sie, czy da sie wytrzymac z chłodzeniem Galaxy czy trzeba zmieniac (niestety mam zbocznie na tym punkcie),

z tego co czytałem to Galaxy piszczy w trakcie pracy, chodzenie dokucza i nie ma mowy o jakimkolwiek wiekszym OC,

Asus ma na pewno wiekszy potencjał ale ogólnie X1950 są mało podatne na OC, takze tutaj tez na wiele liczyc nie mozna.

 

którą wybrać i dlaczego?

jest sens kombinowac z dodatkowym chłodzeniem do Galaxy (plus 100zł) czy olać sprawe i brać Asusa, bo i tak jakościowej różnicy miedzy tymi kartami nie ma??

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zastanawiasz się między 7900 Gs Galaxy 1,2ns (600/1600) Vs X1950 Pro Asus (580/1400)

to ja polecam Geforca 7900 Gs Galaxy 1,2ns (600/1600)

 

Sam mam Galaxy 7900GS i naprawdę świetnie się sprawuje. Oczywiście OC I klasa.

 

Jaki Windows użytkujesz ? XP czy Viste

Jak XP to 7900GS

Jak Vistę możesz zastanowić się nad Galaxy 8600 GE 1ns

 

Xibi B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh... mieszacie mi w głowie ;)

 

myslałem ze przyklaśniecie Asusowi :P

 

w takim razie czekam jeszcze na test 8600GE, widze ze własnie testuja go na jednym serwisie, na dniach bedzie recenzja, na pewno bedzie porównany z 7900GS i X1950Pro, wtedy podejme decyzje, chociaz tak mysle ze chyba jednak wybór będzie miedzy 7900 a 1950, na dizen dzisiejszy dx10 mi nie potrzeba za za dwa lata ten 8600GE to tez bedzie guano...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ten GF 7900 jest juz podrasowany... a wie ktos jakie ma on temperatury w stresie?

 

A jaki wplyw bedzie mialo to ze Asus (mimo troszke nizszych taktow) ma 36 Pixel Shaders i 8 Vertex Shader no a GF 20 PS i 7 VS ?

Edytowane przez przemeczek4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli reasumujac lepiej kupic ta karte ktora bedzie w danym momencie tansza ... bo skoro one sa bardzo porownywalne ...

No nie wiem. Wejdz na egielda.com.pl i sprawdz testy (40+ gier przetestowanych). Im nowsza gra, tym radeon lepszy, im starsza, tym 7900gs lepszy. Ale w starszych radeon tez daje rade, za to w nowszych gforce zaczyna wymiękać. Spojrzyj na wykresy i sam zdecyduj, w co grasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było już wiele razy, jeżeli kręcisz bierz 7900GS, bo po o/c leje X1950Pro, też miałem dylemat co wybrać, wybrałem co wybrałem i nie żałuję...

 

EDIT

 

Grzechem wielkim jest posiadać 79gs i nie kręcić ;).

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było już wiele razy, jeżeli kręcisz bierz 7900GS, bo po o/c leje X1950Pro, też miałem dylemat co wybrać, wybrałem co wybrałem i nie żałuję...

ano właśnie... czasy kiedy mocno OCowałem sprzęt juz mineły (z 9550 wykręcało sie siódme poty, arctic + wielkie radiatory na pamieciach ;) ) ostatnio nawet P4 chodzi na stocku bo jak nie gram to komp robi za TV...

 

a propos wyników w testach i w grach to faktycznie im nowsza gra tym ati mocniejszy od nvidii, szczególnie w Cabronie wyraznie radek mocniejszy a najwiecej gram w samochodówki (swoja drogą kto wie co bedzie z kolejnymi tytułami), czekam jeszcze na jeden test i jak sie nic nie wydarzy wielkiego to padnie na Asusa...

 

Czy zanosi sie najbliższym czasie na jakies dramatyczne spadki cen?

Czy dopiero jak wejdzie Ati z resztą swoich X2xxx, znaczy za miesiac dwa... to sie cos ruszy w dół?

głupio kupic karte która za dwa tygodnie stanieje 20-30 % ;)

Edytowane przez welyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po Przeczytaniu tego testu jeszcze bardziej upewnilem sie co wybrac :) Biore 7900GS :) Jedyne co mnei smuci to roznica w NFS: Carbon ale tyle moge przebolec :) Wezme juz od kupna podrasowanego 7900GS (podrasowanego lepiej niz ten w tescie)

http://allegro.pl/item206700824_galaxy_790...olermaster.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie, chyba wszystkie znaki na niebie ( :P ) wskazują ze trzeb brać tego Galaxego (600/1600) tylko co z jego chłodzeniem??

wszędzie gdzie czytam to piszą ze albo głośno albo karta sie grzeje do ponad 80 stopni...

trzeba to zmienic tylko na co??

Pentagram Freezone XC-70 Cu+ wystarczy? ma regulowane obroty wiec w 2d moze da sie wytrzymac przy najnizszych rpm,

a moze trzeba dać

Zalman VF700-Cu?

czy jeszcze coś innego, nie chciałbym dokłądać do chłodzenia więcej jak 100zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jesli to nie fake (myslałem ze Galaxy 1.2 ns z Zalmanem ma takty w okolicach 500/1500) no to wypas, zamiast wydac prawie 700 na karte plus chłodzenie byłoby nieco ponad 500 z chłodzeniem, moze do wytrzymania... moze ktos zweryfikowac takty tej grafy (oczywiscie nie chodzi mi o pytanie do srzedawcy) ?

 

EDIT:

 

kuźwa, tak teraz patrze na naklejke na pudełku tej karty z opisu aukcji, ze faktycznie 600/1600 hmmm...

 

chyba nie ma co sie zastanawiac, w ciągu najbliższego miesiąca duzo taniej chyba i tak sie nie wyłapie taj karty?

Edytowane przez welyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny na pewno nizsze nie beda, chyba ze o kilka zlotych :P

 

Jakbym mial fundusze to bym ja brał ^^ NIestety stac mnie tylko na podstawowoa wersje 7900gs za 400zł... ale tez chyba nie bedzie zle ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to wziąłem tego galaxego z zalmanem z allegro, faktyczni ma takty 600/1600.

ale jaki grzejnik... niby temp w idlu 57 stopni ale jaki żar od niego bije...

X700Pro to przy nim zmarźlak ;)

 

pusciłem na szybko 3dmarka03, na zasyfiałym systemie i na stockowych ustawieniach wszystkiego z kompa nr1 z podpisu, nieco ponad 18 tys. w 3dm03, to chyba w normie jak na P4 3GHz i ram 533Mhz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tego gf 7900 gs coolermaster 600/1600 i jest super, tdu dziala plynnie na 1024 i na hdr lub aa*4, a w css na 1280/1024 i max detale mam 130 fps w stresstescie. Mam pytanie o temperatury.... w windowsie mam 42-48, a w czasie gry wzrasta nie wiem do ilu bo nie sprawdzalem. To prawidlowa temepratura tej karty? Od razu spytam o proca.... mam nie kreconego e4400 z chlodzeniem freezer 7 pro, teraz w core temp 0.94 mam 22/24 stopnie... wczoraj mailem 28/30.... nie krecony, czyli taktowanie 2Ghz, to prawidlowa temperatura na tym procku z tym chlodzeniem?

Edytowane przez RaaDeeK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To juz teraz sam nie wiem... Lepiej Sprawdzony CM czy jaka nowa aukcja z Zalmanem :) ?

Patrzac z 1 strony to wiadomo ze ta z Zalmanem to juz 500/1500 podkrecony o 100 MHz...

Ale w przypadku CM jest podobnie.... ciezki wybor :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie-umiecie czytać?! NA EGIELDZIE WSZYSTKIE KARTY SĄ PODKRĘCONE I SĄ TESTOWANE PO O/C! Więc nie ma czegoś takiego: "7900GS bije po O/C X1950 PRO", bo to nie prawda. I widać, że teraz ATi jest lepsze niż nvidia. Mimo słabego O/C radek leje 7900GS. Ja bym brał radka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie-umiecie czytać?! NA EGIELDZIE WSZYSTKIE KARTY SĄ PODKRĘCONE I SĄ TESTOWANE PO O/C! Więc nie ma czegoś takiego: "7900GS bije po O/C X1950 PRO", bo to nie prawda. I widać, że teraz ATi jest lepsze niż nvidia. Mimo słabego O/C radek leje 7900GS. Ja bym brał radka.

Fanboy czy co??

Wszystkie 7900GS CM od Galaxy mają fabryczne taktowanie 600/1600, po OC ma sie ok 700/1900.

 

Tym razem zrobiliśmy mały wyjątek. Radeona X1950 PRO testowaliśmy na MAKSYMALNYCH stabilnych taktowaniach, jakie udało się nam osiągnąć na karcie Asusa. Jest to gest w stronę osób posądzających nas o stronniczość w kierunku kart nVidii. GF’a 7900 GS testowaliśmy z zegarami 600 MHz dla rdzenia oraz 820 MHz dla pamięci. Proszę zauważyć, że testowane przez nas GF’y podkręcały się na pamięciach do 950 MHz, podczas gdy my zdecydowaliśmy się na zdecydowanie niższe taktowanie!

Cytat z egiełdy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Pokaż mi 7900GS, która bez Vmodów lata na co dzień 700MHz/1900MHz

2. Chłodzenie CoolerMaster wcale nie jest ciche i takie rewelacyjne.

3. x1950Pro wcale tak słabo się nie podkręca.

4. Przeczytaj test rev. 2 i wybierz kartę pod katem gier w jakie grasz.

 

Proszę nie rozpętujcie kolejnej wojny pt."która kart jest lepsza".

Obecnie są one na bardzo wyrównanym poziomie, więc o wyborze powinien decydować repertuar gier w jakie będziemy grać.

Edytowane przez lukmek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Pokaż mi 7900GS, która bez Vmodów lata na co dzień 700MHz/1900MHz

2. Chłodzenie CoolerMaster wcale nie jest ciche i takie rewelacyjne.

3. x1950Pro wcale tak słabo się nie podkręca.

4. Przeczytaj test rev. 2 i wybierz kartę pod katem gier w jakie grasz.

 

Proszę nie rozpętujcie kolejnej wojny pt."która kart jest lepsza".

Obecnie są one na bardzo wyrównanym poziomie, więc o wyborze powinien decydować repertuar gier w jakie będziemy grać.

Czytałem test w całości. Ale polecam Ci go przejżeć raz jeszcze. To OC jakiemu poddany został 7900GS to prawie stock dla wersji Coolermaster od Galaxy.

 

Ustawienia w czasie testów

Tym razem zrobiliśmy mały wyjątek. Radeona X1950 PRO testowaliśmy na MAKSYMALNYCH stabilnych taktowaniach, jakie udało się nam osiągnąć na karcie Asusa. Jest to gest w stronę osób posądzających nas o stronniczość w kierunku kart nVidii. GF’a 7900 GS testowaliśmy z zegarami 600 MHz dla rdzenia oraz 820 MHz dla pamięci. Proszę zauważyć, że testowane przez nas GF’y podkręcały się na pamięciach do 950 MHz, podczas gdy my zdecydowaliśmy się na zdecydowanie niższe taktowanie!

 

Należy jednocześnie zauważyć rzecz następującą:

Rdzeń GF’a 7900 GS podkręciliśmy o 33% początkowej wartości

Pamięć GF’a 7900 GS podkręciliśmy o 24% początkowej wartości (maksymalnie 44%)

Rdzeń Radeona X1950 PRO podkręciliśmy o niemal 8% początkowej wartości

Pamięć Radeona X1950 PRO podkręciliśmy o 12% początkowej wartości

 

Pomimo tego, że Radeona testowaliśmy na maksymalnych ustawieniach, to jak widać jego możliwości O/C są zdecydowanie gorsze, niż nawet najbardziej przeciętnego GF’a 7900 GS. Należy o tym pamiętać porównując nasze testy do publikacji konkurencyjnych serwisów!

1.Jaki wiadć na egiełdzie nawet napisali ze pamięci latają do 1900MHz. Wersja 7900 GS z CM ma wyzsze napiecie na rdzeniu niż inne więc te 700MHz to też nie jest problem.

2.Czy ja gdzieś napisałem że to chłodzenie jest najlepsze ze wszystkich?? Chodzi mi tylko o wyższe napięcie na rdzeniu.

3.No ok jesli dla Ciebie 8 i 12% to nie jest słabo to ok.

 

Wojne to akurat Ty rozpentujesz prezentując dane sprzeczne z tym co mówisz. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...