Skocz do zawartości
Imperator Kret

Scythe Quiet Drive 2.5! Coś Dla Maniaków Ciszy!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od kilku dni jest w internecie informacja nt. nowego produktu Scythe a dokładnie wersji SQD dla dysków 2,5"!!! Konstrukcja taka sama jak w przypadku większego brata. Dla wielu (nawet niektórych maniaków ciszy) dyski 2,5" są wystarczająco ciche bez żadnych skrzynek bitumicznych. Ja do nich nie należę :wink:

 

Całkiem ciekawa perspektywa - jeden wentylator 120 mm na 440 RPM w PSU(Noiseblocker XL1) , cała reszta pasywnie i dysk 2,5" w SQD :twisted:

 

Więcej na stronie Scythe.

Edytowane przez Puma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy wkładaniu do SQD 3,5" może być problem z temperaturami, bo dysk jest mniejszy i nie będzie mieć styku z obudową. Co prawda 2,5" mniej się grzeją, ale zamknięcie go w takiej puszce bez odpowiedniego odprowadzenia ciepła też nie będzie zbyt zdrowe dla niego.

 

Ciekawostką jest, że dysk 2,5" w mniejszej wersji SQD można normalnie włożyć do dużej wersji SQD :mrgreen: Wyciszenie ekstremalne :)

Edytowane przez Puma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale mozna docisnac go do jednej scianki (to juz polowa normalnego ustawienia przy pelnym docisku) i jeszcze rzucic na gore ta termoprzewodzaca mate. Imo biorac pod uwage ze 2.5 jest duzo zimniejszy i duza wersja QD z racji na wymiary chlodzi lepiej efekt bylby albopodobny albo moze nawet lepszy dla duzej wersji ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawde mowiac od jakiegos czasu zastanawialem sie czy Scythe cos takiego wypusci no i prosze - czekam na dostepnosc w Polsce ;) 2 szt. na pewno moga liczyc na przygarniecie ;)

cooling.pl cena 129zł B)

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cooling.pl cena 129zł B)

Pozdr.

Ale świnie, łudziłem sie, ze cena będzie >100 zl ;) Ale tez lepsze to cenowno, - nawet doliczajac cene dyskow - niz moj obecny obiekt westchnien:

Japoński producent Adtec wprowadza do swojej oferty nowe dyski SSD, które charakteryzują się rekordową prędkością odczytu i zapisu. Oferowane urządzenie dostępne będą w rozmiarach 3.5 i 2.5 cala i początkowo pojemnościach 32 i 64GB. Największe wrażenie robią jednak transfery jakie deklaruje producent, które znacznie przewyższają możliwości większości dzisiejszych dysków HDD. Adtec zapewnia, że jego produkty podczas odczytu osiągają stały przepływ danych na poziomie 100MB/s, a podczas zapisu nie mniej niż 80MB/s. Niestety jak to zwykle bywa, ceny nie są zachęcające, za model 32GB trzeba zapłacić równowartość 600 euro, podczas gdy 64GB kosztuje dwa razy więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już u siebie SQD. Śmiesznie wyglądaja te thermal-pady porównując je do dysku :wink: 2x5 mm grubości a dysk ma 9,5. Całość waży prawie pół kilo, więc niemało a wymiary jak standardowy dysk 3,5", ale to wszyscy wiedzą. Podczas weekendu zdam relację jak się sprawdza.

 

EDIT:

 

Nie wytrzymałem i już jest w komputerze. Powiem tyle - po raz pierwszy nie słyszę komputera z odległości 1 metra! Przed zamontowaniem SQD byłem w stanie usłyszeć go z około 2-2,5 metra a teraz 1 i NIC. Dodam, że mam w budzie stan przejściowy i będzie jeszcze ciszej, chociaż nie wiem po co(ale jak za free to czemu nie :wink: ). POLECAM!

Edytowane przez Puma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast, jesli chodzi o cisze - cofam sie, mialem zakupic 2,5 calowe SQD ale dziwne przyciecia (stalker, css) moich dyskow 2,5" samsungow pociagnely mnie do decyzji - znow 3,5" :/ Z czasem pewnie zakupie jakies porzadne 2,5".. a moze nawet SSD jesli ich cena spadnie.

 

Wniosek wynioslem z tego taki, dyski (lub ich cena ;) ) sa obecnie bariera do cichego i zarazem wydajnego komputera :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...