Skocz do zawartości
Pab1o

Be Quiet! Straight Power 450w Czy Seasonic S12- 430w

Rekomendowane odpowiedzi

Który byście polecili z dwóch zasilaczy wymienionych w tytule wątku?

 

Zastanawiam się też czy nie wystarczy zasilacz Seasonic S12- 380W do takiej konf.

 

Procesor: Core2 Duo E6420

Płyta główna: EVGA 650i Ultra

RAM: 2 x 1024MB OCZ Special Ops

Grafika: GeForce 7900GS

Dysk: Seagate 320GB 16MB

 

Czekam na opinie i z dołu dziękuję!

Edytowane przez Pab1o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie wystarczy nawet 350W, luzik.

S12 i BQ SP pod względem ciszy będą b podobne. S12 będzie jednak chłodniejszy - większe radiatory, troszkę lepsza sprawność - szczególnie w model S12 II.

Tak czy siak w ogóle - każdą z tych zasiłek zagłuszy Ci Barracuda i, prawdopodobnie, coolery (jeśli masz boxowe).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za odpowiedzi, po Twojej opinii chyba zdecyduje się na Seasonic 380W, który nie ma oplotów na kablach, ale to nie wielki problem. Zależy na ciszy i zimnie w obudowie. Co do dysku, czy to będzie Seagate czy WD 320GB, jeszcze nie jestem przekonany.

 

Tylko teraz, brać Seasonic S12-380 czy Seasonic S12II-380, S12II ma chyba oploty na kablach, jeszcze jakieś różnice?

Edytowane przez Pab1o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Tak" to pojęcie względne. Trochę jest cieplejszy niż seasonick. Po ilości serwisów (standardowej) wnoszę, że temperatura nie wpływa negatywnie na ich pracę. Zresztą Fortron by sobie nie pozwolił na zbyt duży odsetek zwrotów. Oni doskonale wiedzą do jakiej temperatury mogą rozgrzać ;) tą sprawdzoną konstrukcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz BQ bo raz że mocniejszy,dwa że tańszy 450W do wyrwania za 285zł.A co do grzania sie tego zsilacza bo sam go mam,wcale nie jest tak żle jak niektorzy piszą.Zasilacz podniósł mi temp w budzie o zaledwie 2 stopnie ale trzeba zaznaczyc że nawet nie mam wentyla z tyłu budu,częsc ciepła z zasilacza pszenoszona jest na tylną część obudowy co w niczym nie pszeszkadza :wink:

 

Rzeczywiście ten BQ tak sie grzeje?? Nie zagraża to jego pracy nawet w upały??

w zaden sposób nie zagraża

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pirometru nie posiadam niestety, ale termistor mówi, że grzeje się mocno wewnątrz.

Inna sprawa, że nie wiem do końca jak to zmierzyć, aby wyniki były wiarygodne, bo ciężko mi dotrzeć do trafo. Na metodyczne rozbieranie modelu po modelu nie mam czasu :/

Edytowane przez muzycom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wiesz, ale radiator z BQ część ciepła oddaje na obudowę.

Właśnie. Czekałem na potwierdzenie moich domniemań. Ostatnio otworzyłem BeQuieta bo się trochę za mocno grzał. Podpiąłem wentylator do ręcznego regulatora co by przy obciążeniu dać trochę wicherka. I patrzę a tam radiator styka się z obudową. Nie byłem pewien ale teraz już tak, że obudowa robi jako dodatkowy radiator. Stąd też wyższa temperatura obudowy. Straciłem tylko gwarancję ale każdy uczy się na własnych błędach. Poza tym ta ciekawość co jest w środku, która niezmiennie towarzyszy nam od najmłodszych lat....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miszek:

Skoro już straciłeś gwarę to poświęć się jeszcze troszkę i wrzuć tu fotki wnętrza tego zasilacza, będzie po pierwsze do porównania z radiatorami SS, które wcale nie wydają mi się większe, a po drugie będzie można w końcu wnętrze jego porównać do Amacroxa Frei Erde.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam zamierzam zmienic Tagana na cos noweszego z 12cm fanem. Biore Be Quiet! Straight Power 450w pod uwage u mnie mialby lepsze warunki do pracy pod wzgledem termodynamiki ( zasilacz na dole obudowy) nie wciaga cieplego powietrza z nad CPU.

Czy ten Be Quiet! 450 jest naprawde tak cichy?

Pod uwage biore 4 zasilki

Be Quiet! Straight Power 450w

Seasonic S12- 430w

Seasonic S12II- 430w

Corsair CMPSU-520HXEU 520W

Tylko ze Corsair i S12II nie sa polecane do Socket A ( czekala by mnie zmiana konfigu po zasilacz :D )

Edytowane przez Wavemaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Ty tak masz, to masz dużą wade słuchu!! Nawet te najcichsze typu Corsair są słyszalne. Albo zacznijcie się zastanawiać, bo mylą wam się pojęcia typu ciche, bezgłośne.

Edytowane przez Jarek_135

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Ty tak masz, to masz dużą wade słuchu!! Nawet te najcichsze typu Corsair są słyszalne. Albo zacznijcie się zastanawiać, bo mylą wam się pojęcia typu ciche, bezgłośne.

nie mam wady słuchu ,smigło tego BQ jest praktycznie bezgłosne,jedynie co można usłyszeć przy przyłożeniu ucha to lekkie bzyczenie ale to elektronika nie wiatrak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacza z niesłyszalną elektronika też jeszcze nie widziałem. :/ Szczerze mówiąc dzwięk elektroniki jest bardziej dla mego ucha denerwujący niż szum wentylatora.

Edytowane przez muzycom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było sporo spekulacji na temat podobieństw/identyczności Frei Erde i SP i może te fotki pomogą je rozwiać:

Dołączona grafikaDołączona grafika

Te fotki to wersji 550W i myślę, że z tąd ten dodatkowy radiator, a raczej kawał aluminium na tylniej ściance, do której był przykręcony. Strzelam, że SP od 550W tez ma tam jeszcze coś w rodzaju takiego cuda.

Edytowane przez Jarek_135

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...